Poszukuje dobrej maski nawilżającej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-24, 11:56   #1
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115

Poszukuje dobrej maski nawilżającej.


Hej dziewczyny

Szukam wciąż idealnej maski do włosów.
Odpowiada mi dodatek do farby Schwarzkopf natural&easy
lub tej z Casting L'Oreala.

Mam włosy farbowane, zawsze farbuje instensywną czernią granatową ponieważ hebanowa daje poświatę brązu po jakimś czasie.
Moje włosy są suche, czasem prostuje je, używałam już nafty kosmetycznej ale ona wysusza mi, podobnie jak jedwab z BioSilka. Uzywałam odzywke z Ziaji, te brązową o zapachu kakaowym, ale przeznaczyłam ja jednak na odzywianie pędzli do makijażu bo nic nie robi z moimi włosami. Odżywke z Joanny również próbowałam ale tez nic nie robi.
Potrzebuje prawdziwego nawilżenia. Czy jest ktoś skłonny pomóc mi i polecić godną zakupu maskę?
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:12   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

próbowałaś Biovax?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

bo te wszystkie L'Oreale i Schwarzkopfy są tak naszpikowane chemią i silikonami, że efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jedwab biosilk zawiera alkohol, więc jeszcze bardziej wysuszy Ci włosy.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:17   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Szukam wciąż idealnej maski do włosów.
Odpowiada mi dodatek do farby Schwarzkopf natural&easy
lub tej z Casting L'Oreala.

Mam włosy farbowane, zawsze farbuje instensywną czernią granatową ponieważ hebanowa daje poświatę brązu po jakimś czasie.
Moje włosy są suche, czasem prostuje je, używałam już nafty kosmetycznej ale ona wysusza mi, podobnie jak jedwab z BioSilka. Uzywałam odzywke z Ziaji, te brązową o zapachu kakaowym, ale przeznaczyłam ja jednak na odzywianie pędzli do makijażu bo nic nie robi z moimi włosami. Odżywke z Joanny również próbowałam ale tez nic nie robi.
Potrzebuje prawdziwego nawilżenia. Czy jest ktoś skłonny pomóc mi i polecić godną zakupu maskę?
Najpopularniejsze nawilżacze to maska Aloesowa NaturVital z drogerii Natura, Bioetika nawilżająca, aloes-granat Alterry. Od siebie mogę jeszcze dorzucić fryzjerską Liding Life Kemona.

A tak w ogóle to są jakieś spisy produktów nawilżających? Bo są emolientowe i proteinowe, ale nawilżaczy chyba nie ma zebranych w jednym miejscu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:59   #4
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to są jakieś spisy produktów nawilżających? Bo są emolientowe i proteinowe, ale nawilżaczy chyba nie ma zebranych w jednym miejscu.
Bo takich produktów właściwie nie ma, gdyż ryzyko wielkiego puchu byłoby potężne

Są odżywki emolientowe z większą zawartością nawilżaczy. Z tych, które wymieniłaś Alterra jest emolientowa mocno, a pozostałe dwie są emolientowe, ale mają nawilżacze stosunkowo wysoko w składzie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:28   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Bo takich produktów właściwie nie ma, gdyż ryzyko wielkiego puchu byłoby potężne

Są odżywki emolientowe z większą zawartością nawilżaczy. Z tych, które wymieniłaś Alterra jest emolientowa mocno, a pozostałe dwie są emolientowe, ale mają nawilżacze stosunkowo wysoko w składzie
Skorzystam z okazji i zrobię offtopa małego
Czy przy wysokiej wilgotności powietrza i puszeniu się włosów w reakcji na nią jest sens całkiem odstawić nawilżacze czy nic nie zmieniać w tej kwestii? Z której strony to w ogóle ugryźć?
Bo generalnie teoria zaleca większą ilość emolientów, ale przy moich prostych włosach to prosta droga do oklapniętych i przetłuszczonych strąków. Nawilżacze odstawiłam na 2 tygodnie, ale efektów żadnych nie było, więc nie wiem już w którą stronę się kierować, tym bardziej że moje włosy nawilżacze zawsze lubiły i nigdy nie widziałam żadnych niepożądanych działań. Trochę pomaga parafina, ale puch dalej jest i włosy wyglądają przez to na zaniedbane i matowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 15:42   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skorzystam z okazji i zrobię offtopa małego
Czy przy wysokiej wilgotności powietrza i puszeniu się włosów w reakcji na nią jest sens całkiem odstawić nawilżacze czy nic nie zmieniać w tej kwestii? Z której strony to w ogóle ugryźć?
Bo generalnie teoria zaleca większą ilość emolientów, ale przy moich prostych włosach to prosta droga do oklapniętych i przetłuszczonych strąków. Nawilżacze odstawiłam na 2 tygodnie, ale efektów żadnych nie było, więc nie wiem już w którą stronę się kierować, tym bardziej że moje włosy nawilżacze zawsze lubiły i nigdy nie widziałam żadnych niepożądanych działań. Trochę pomaga parafina, ale puch dalej jest i włosy wyglądają przez to na zaniedbane i matowe.
Może powód puchu jest inny?

Zawsze jest sens spróbowania odstawienia nawilżaczy i protein, bo one mogą go generować. Jednak emolienty także (puszenie włosów po danym, konkretnym oleju - reakcja osobnicza na składnik). Możesz zmienić drogę podania nawilżaczy, przestawić je przed myciem. Poza tym, każdy produkt do spłukiwania do włosów jakiś nawilżacz zawiera, więc całkowita ich eliminacja nie jest możliwa .
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:04   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Może powód puchu jest inny?

Zawsze jest sens spróbowania odstawienia nawilżaczy i protein, bo one mogą go generować. Jednak emolienty także (puszenie włosów po danym, konkretnym oleju - reakcja osobnicza na składnik). Możesz zmienić drogę podania nawilżaczy, przestawić je przed myciem. Poza tym, każdy produkt do spłukiwania do włosów jakiś nawilżacz zawiera, więc całkowita ich eliminacja nie jest możliwa .
Jestem na 99% pewna, że winna jest wilgotność, bo problem zaczął się wiosną, katastrofa była w czerwcu/lipcu, kiedy mieszkałam w Holandii, gdzie wilgotność procentowa wynosiła ok 70-80%. Aha, problem dotyczy tylko baby hair, które mają długość do 10 cm i to one się puszą zawsze podczas schnięcia po myciu (a myję codziennie, więc problem mam też codziennie). Testowałam już:
-odstawienie nawilżaczy
-oleje, ale one u mnie nic nie robią czy to przed myciem czy po
-oczywiście silikony
-szczotkę jonizującą
-lakier do włosów
-emolientowe odżywki

Teraz mam odżywki Ziai z parafiną, czasem działają czasem nie, dzisiaj np nie. Związanie włosów nie rozwiązuje problemu, bo aureolę mam wokół głowy, włosy od ucha w dół są gładkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 09:37   #8
kiiidmankaa
Raczkowanie
 
Avatar kiiidmankaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 81
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Hej polecam Ci maskę mleczną Mila. Jest bardzo tania i bardzo dobra. Moja koleżanka i ja jej używamy i jesteśmy bardzo zadowolone.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Dodam, że również farbuję włosy (rozjaśniam) i maska super się sprawdza
__________________
Konsultacja 18.09.2013 dr.P.O Warszawa
kiiidmankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 10:25   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kiiidmankaa Pokaż wiadomość
Hej polecam Ci maskę mleczną Mila. Jest bardzo tania i bardzo dobra. Moja koleżanka i ja jej używamy i jesteśmy bardzo zadowolone.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Dodam, że również farbuję włosy (rozjaśniam) i maska super się sprawdza
Dla mnie Mila to taka maska - niewidka, niby się jej używa, a efektów brak poza ułatwieniem rozczesania. Nawilżającą też bym jej nie nazwała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:26   #10
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
próbowałaś Biovax?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

bo te wszystkie L'Oreale i Schwarzkopfy są tak naszpikowane chemią i silikonami, że efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jedwab biosilk zawiera alkohol, więc jeszcze bardziej wysuszy Ci włosy.
Wypisałam wszystkie jakie próbowałam.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najpopularniejsze nawilżacze to maska Aloesowa NaturVital z drogerii Natura, Bioetika nawilżająca, aloes-granat Alterry. Od siebie mogę jeszcze dorzucić fryzjerską Liding Life Kemona.

A tak w ogóle to są jakieś spisy produktów nawilżających? Bo są emolientowe i proteinowe, ale nawilżaczy chyba nie ma zebranych w jednym miejscu.

A ceny jakie są tych masek?

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------


---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

bo te wszystkie L'Oreale i Schwarzkopfy są tak naszpikowane chemią i silikonami, że efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jedwab biosilk zawiera alkohol, więc jeszcze bardziej wysuszy Ci włosy.[/QUOTE]


No ja wiem, że zawiera alkohol.. dlatego wyrzucilam go spory czas temu ; )) Niby tak wychwalany drugi cud na ziemi a przeciez nic nie daje.

Ps, przeciez teraz sporo odzywek czy masek na alkohol w składzie..
Nie tylko loreal czy schwarzkopf.


A farbe do wlosow jaka polecacie jeszcze?
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 12:06   #11
kiiidmankaa
Raczkowanie
 
Avatar kiiidmankaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 81
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Ja używam Loreal Preference
__________________
Konsultacja 18.09.2013 dr.P.O Warszawa
kiiidmankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 13:45   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
A ceny jakie są tych masek?
Najtańsza jest Alterra z Rossmana, chyba z 8 złotych kosztuje, VaturVital jakieś 24 zł (ale jest duża), Kemon jest najdroższy, około 50-60 zł.


Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
No ja wiem, że zawiera alkohol.. dlatego wyrzucilam go spory czas temu ; )) Niby tak wychwalany drugi cud na ziemi a przeciez nic nie daje.
Biosilk nie tyle jest zachwalany, co po prostu był jakiś czas temu jednym z niewielu produktów typu serum/jedwab dostępnych w drogerii, stąd jego popularność.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Ps, przeciez teraz sporo odzywek czy masek na alkohol w składzie..
Nie tylko loreal czy schwarzkopf.
L'Oreal i Schwarzkopf nie mają alkoholu w składzie, przynajmniej jeśli chodzi o alkohol denaturowany czy izopropylowy. Taki alkohol ma Alterra, dlatego warto najpierw kupić wersję mini w Rossmanie. To że tego typu alkohol jest w kosmetyku nie znaczy, że będzie on działał źle, ale przy regularnym używaniu może się tak stać i o tym warto pamiętać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:39   #13
Sarahaha
Przyczajenie
 
Avatar Sarahaha
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Dla mnie nr 1 jak do tej pory jest odżywka Garnier Ultra Doux z olekiem z awokado i masłem karite. Mimo iż to odżywka to konsystencję ma jak maska, wspaniale nawilża i wygładza, jestem z niej bardzo zadowolona, cena dość niska bo 6-8zł, polecam wypróbować. W składzie nie posiada silikonów chyba oprócz jednego "lotnego". Dodam, że rozjaśniam włosy na blond i naprawdę super sobie poradziła z moim "siankiem", włosy stały się bardziej odżywione. Zawsze możesz również zastosować dodatkowo półprodukty wraz z maską, które możesz zamówić przez internet

Edytowane przez Sarahaha
Czas edycji: 2013-08-25 o 17:41
Sarahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 18:12   #14
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem na 99% pewna, że winna jest wilgotność, bo problem zaczął się wiosną, katastrofa była w czerwcu/lipcu, kiedy mieszkałam w Holandii, gdzie wilgotność procentowa wynosiła ok 70-80%. Aha, problem dotyczy tylko baby hair, które mają długość do 10 cm i to one się puszą zawsze podczas schnięcia po myciu (a myję codziennie, więc problem mam też codziennie). Testowałam już:
-odstawienie nawilżaczy
-oleje, ale one u mnie nic nie robią czy to przed myciem czy po
-oczywiście silikony
-szczotkę jonizującą
-lakier do włosów
-emolientowe odżywki

Teraz mam odżywki Ziai z parafiną, czasem działają czasem nie, dzisiaj np nie. Związanie włosów nie rozwiązuje problemu, bo aureolę mam wokół głowy, włosy od ucha w dół są gładkie.
Aaa, bejbiki! Próbowałaś "oblepiającego" szamponu?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie Mila to taka maska - niewidka, niby się jej używa, a efektów brak poza ułatwieniem rozczesania. Nawilżającą też bym jej nie nazwała.
Prawda
Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Ps, przeciez teraz sporo odzywek czy masek na alkohol w składzie..
Nie tylko loreal czy schwarzkopf.
Nie każdego alkoholu należy się obawiać, niektóre pełnią np. rolę emolientów KLIK!
Cytat:
Napisane przez Sarahaha Pokaż wiadomość
Dla mnie nr 1 jak do tej pory jest odżywka Garnier Ultra Doux z olekiem z awokado i masłem karite. Mimo iż to odżywka to konsystencję ma jak maska, wspaniale nawilża i wygładza, jestem z niej bardzo zadowolona, cena dość niska bo 6-8zł, polecam wypróbować. W składzie nie posiada silikonów chyba oprócz jednego "lotnego". Dodam, że rozjaśniam włosy na blond i naprawdę super sobie poradziła z moim "siankiem", włosy stały się bardziej odżywione. Zawsze możesz również zastosować dodatkowo półprodukty wraz z maską, które możesz zamówić przez internet
To odżywka emolientowa, i nie zawiera silikonów (chyba, że ominęła mnie jakaś zmiana składu).
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 18:28   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Aaa, bejbiki! Próbowałaś "oblepiającego" szamponu?
Proponujesz silikoniasty szampon? Tego już dawno nie miałam, może rzeczywiście warto by taki przywrócić do łask.
Te baby hair wpędzają mnie w kryzys włosowy, czasem mam ochotę złapać nożyczki i sztuka po sztuce wycinać
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 18:42   #16
Sarahaha
Przyczajenie
 
Avatar Sarahaha
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Te baby hair wpędzają mnie w kryzys włosowy, czasem mam ochotę złapać nożyczki i sztuka po sztuce wycinać

Nie rób tego, niebawem będziesz z nich zadowolona, też przechodziłam z nimi kryzys, odstawały na głowie na wszystkie strony. Odnośnie szamponu to z tej samej serii co pisałam Garnier Ultra Doux też się nieźle spisuje, tylko trzeba uważac bo można zamiast włosy dociążyc to obciążyć, ale co kilka myć sprawdza sie fenomenalnie.
Sarahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 18:47   #17
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proponujesz silikoniasty szampon? Tego już dawno nie miałam, może rzeczywiście warto by taki przywrócić do łask.
Te baby hair wpędzają mnie w kryzys włosowy, czasem mam ochotę złapać nożyczki i sztuka po sztuce wycinać
Może nie jakiś fullopcyjnie silikoniasty, ale trochę guaru czy pq nie zaszkodzi
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 22:56   #18
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez Sarahaha Pokaż wiadomość
Dla mnie nr 1 jak do tej pory jest odżywka Garnier Ultra Doux z olekiem z awokado i masłem karite. Mimo iż to odżywka to konsystencję ma jak maska, wspaniale nawilża i wygładza, jestem z niej bardzo zadowolona, cena dość niska bo 6-8zł, polecam wypróbować. W składzie nie posiada silikonów chyba oprócz jednego "lotnego". Dodam, że rozjaśniam włosy na blond i naprawdę super sobie poradziła z moim "siankiem", włosy stały się bardziej odżywione. Zawsze możesz również zastosować dodatkowo półprodukty wraz z maską, które możesz zamówić przez internet
Przepraszam ale ja zamawiać nic nie chce, wole kupić w sklepie w mieście.
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:46   #19
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Szczerze mogę polecić maskę z Biovaxu z keratyną i jedwabiem. Mocno nawilża, odbudowuje. Idealna do stosowania dla włosów po przejściach tj. dekoloryzacja. Przywracam włosom życie U mnie sprawdziła się super. Koszt ok. 25 zł/ 500g
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 16:08   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Może nie jakiś fullopcyjnie silikoniasty, ale trochę guaru czy pq nie zaszkodzi
E, co się będę czaić Kupiłam zmiękczający, aloesowy Garniera, z dimetikonem zaraz po SLES.

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Szczerze mogę polecić maskę z Biovaxu z keratyną i jedwabiem. Mocno nawilża, odbudowuje. Idealna do stosowania dla włosów po przejściach tj. dekoloryzacja. Przywracam włosom życie U mnie sprawdziła się super. Koszt ok. 25 zł/ 500g
Ten Biovax jest proteinowy. Chociaż glicerynę też ma.
Zresztą zauważyłam, że bardzo dużo osób każdą poprawę stanu włosów np uelastycznienie, wzmocnienie itp nazywa nawilżeniem.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Sarahaha Pokaż wiadomość
Nie rób tego, niebawem będziesz z nich zadowolona, też przechodziłam z nimi kryzys, odstawały na głowie na wszystkie strony. Odnośnie szamponu to z tej samej serii co pisałam Garnier Ultra Doux też się nieźle spisuje, tylko trzeba uważac bo można zamiast włosy dociążyc to obciążyć, ale co kilka myć sprawdza sie fenomenalnie.

A jeszcze mam pytanie w związku z tym niebawem.
Jaką długość muszą osiągnąć baby hair, żeby zacząć się zachowywać jak dorosłe, cywilizowane włosy?
Wiem, że to u każdego może inaczej wyglądać, ale potrzebuję jakiejś motywacji
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 21:52   #21
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
E, co się będę czaić Kupiłam zmiękczający, aloesowy Garniera, z dimetikonem zaraz po SLES.

A jeszcze mam pytanie w związku z tym niebawem.
Jaką długość muszą osiągnąć baby hair, żeby zacząć się zachowywać jak dorosłe, cywilizowane włosy?
Wiem, że to u każdego może inaczej wyglądać, ale potrzebuję jakiejś motywacji
Ostro siostro

U mnie racjonalnie zaczynają się zachowywać bejbiki 15-20 centymetrowe. Ale wcześniej ich nie widać, dopóki nie zepnę włosów
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:32   #22
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Troche sie offtopic robi widzę
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:43   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Rzeczywiście
Częściowo to wynika z tego, że jak już kasica pisała brak kosmetyków, które byłyby tylko nawilżające. Znane mi maski i odżywki z dużą ilością nawilżaczy wypisałam. Te właśnie są najpopularniejsze, więc najczęściej się powtarzają. Poza tym jak widzisz dostajesz też propozycje kosmetyków, które wcale nawilżające nie są, ale komuś pasują, a większość osób uważa poprawę wyglądu włosa za nawilżenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 08:42   #24
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rzeczywiście
Częściowo to wynika z tego, że jak już kasica pisała brak kosmetyków, które byłyby tylko nawilżające. Znane mi maski i odżywki z dużą ilością nawilżaczy wypisałam. Te właśnie są najpopularniejsze, więc najczęściej się powtarzają. Poza tym jak widzisz dostajesz też propozycje kosmetyków, które wcale nawilżające nie są, ale komuś pasują, a większość osób uważa poprawę wyglądu włosa za nawilżenie.
Może i tak uważa większość osób. Ja trochę już rzeczy stosowałam, ale składy za dobre odżywki nie miały, więc napisałam posta Dzięki za odp.
Looknij jeszcze na posta bez odp. przy okazji.
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:58   #25
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
E, co się będę czaić Kupiłam zmiękczający, aloesowy Garniera, z dimetikonem zaraz po SLES.

Ten Biovax jest proteinowy. Chociaż glicerynę też ma.
Zresztą zauważyłam, że bardzo dużo osób każdą poprawę stanu włosów np uelastycznienie, wzmocnienie itp nazywa nawilżeniem.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------



A jeszcze mam pytanie w związku z tym niebawem.
Jaką długość muszą osiągnąć baby hair, żeby zacząć się zachowywać jak dorosłe, cywilizowane włosy?
Wiem, że to u każdego może inaczej wyglądać, ale potrzebuję jakiejś motywacji

u mnie cywilizują się tak w okolicach obojczyków
z nawilżających polecam wspomnianą NaturVital i odżywki/maski z TBS seria Rainforest większość emolientowo/humektantowa ... właśnie dobrze że mi się przypomniały
a tak ciągnąc offtop to emolienty też właściwie odpowiadają za nawilżanie, a właściwie za jego utrzymanie we włosie to czy specyfiku emolientowo-humektantowego nie możemy zaliczyć do produktów typowo "nawilżających" tak miałam to do tej pory poukładane
natomiast produkty typowo emolientowe zaliczałam do grupy "otulającej" włos
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 12:12   #26
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość

u mnie cywilizują się tak w okolicach obojczyków
z nawilżających polecam wspomnianą NaturVital i odżywki/maski z TBS seria Rainforest większość emolientowo/humektantowa ... właśnie dobrze że mi się przypomniały
a tak ciągnąc offtop to emolienty też właściwie odpowiadają za nawilżanie, a właściwie za jego utrzymanie we włosie to czy specyfiku emolientowo-humektantowego nie możemy zaliczyć do produktów typowo "nawilżających" tak miałam to do tej pory poukładane
natomiast produkty typowo emolientowe zaliczałam do grupy "otulającej" włos
Emolienty nie nawilżają, tylko natłuszczają, tworzą warstwę okluzyjną zapobiegającą utracie wody. Sprawa jest taka, że ja osobiście nie widziałam jeszcze maski/odżywki bez ani jednego humektanta, więc... każdy tego typu produkt coś tam nawilża

Poza tym dobry wygląd i stan włosów zwykło się nazywać włosami "nawilżonymi". Z tego też powodu sporo dziewczyn rzuca włosomaniactwo w cholerę, bo zaopatruje się w miód, glicerynę czy inny pantenol, dodają bez umiaru do masek (bo przecież sama dobroć), a potem... puch.

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2013-09-03 o 12:14
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 12:22   #27
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Emolienty nie nawilżają, tylko natłuszczają, tworzą warstwę okluzyjną zapobiegającą utracie wody. Sprawa jest taka, że ja osobiście nie widziałam jeszcze maski/odżywki bez ani jednego humektanta, więc... każdy tego typu produkt coś tam nawilża

Poza tym dobry wygląd i stan włosów zwykło się nazywać włosami "nawilżonymi". Z tego też powodu sporo dziewczyn rzuca włosomaniactwo w cholerę, bo zaopatruje się w miód, glicerynę czy inny pantenol, dodają bez umiaru do masek (bo przecież sama dobroć), a potem... puch.
o o o o to mi chodziło że zapobiegając utracie wody mają wpływ na poziom nawilżenia

znalazłam coś takiego https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701532 może się przyda jesli ktoś unika protein

Edytowane przez jukaba
Czas edycji: 2013-09-03 o 12:26
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:26   #28
sweetcupcake
Raczkowanie
 
Avatar sweetcupcake
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 81
Dot.: Poszukuje dobrej maski nawilżającej.

Jeżeli chodzi o maskę to również polecam NaturVital !


Widzę że nie tylko ja mam problem z puszeniem się włosów na około głowy.. :/ Ani je podpiąć szpilką, bo zaraz znowu wychodzą, ani nic..
sweetcupcake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.