Skutki złego treningu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-27, 11:57   #1
margerit_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20

Skutki złego treningu?


Hej. Jestem załamana, ponieważ drugi miesiąc ćwiczę na siłowni, a moja sylwetka zmieniła się na niekorzyść. W tym miesiącu ćwiczę racjonalnie - godzinkę 2-3 razy w tygodniu, ale w poprzednim przesadziłam, dawałam sobie wycisk 2 godziny mega ostrego treningu aerobowego. Teraz ciągle bolą mnie łydki, których obwód się powiększył, podobnie ud. Jak mam to zmienić? Dziś już nie byłam na siłowni, bo mam wrażenie, że gdy nie ćwiczę nogi są chudsze. Z tyłu ud zarysował mi się mięsień, a nie uważam, że wygląda to atrakcyjnie. Co mam zrobić? Nie ćwiczyć? Chcę schudnąć jakieś 4 kg, ale nie wiem czy bez ćwiczeń i na diecie 1700-2000 kcal mi to wyjdzie. Wątpię.. załamuję się i tym bardziej mam ochotę coś zjeść..
margerit_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:51   #2
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Skutki złego treningu?

W 2 miesiace nie zbudujesz nie wiadomo jakich miesni. Obwody Ci rosna, bo miesnie puchna po wysilku. Co zrobic? Troche zluzowac, zwiekszyc przerwy miedzy treningami, skrocic same treningi.

Wklejam Ci wyjasnienie dla podobnego problemu z innego watku. Autor: Rzabba

Cytat:
Co organizm robi, żeby przystosować ciało do takich treningow?
- zwiększa kapilaryzację - im więcej naczyń krwionośnych, tym lepsze zaopatrzenie mięśni w tlen w trakcie aerobów
- gromadzi glikogen w mięśniach aby być gotowym na następny trening - w trakcie aerobów około połowy energii potrzebnej do poruszania mięśniami pochodzi z glikogenu, około połowy z tłuszczu, trochę z białek, głównie z uszkodzonych komórek mięśniowych

większa ilość naczyń krwionośnych oznacza więcej krwi w mięśniach, co równa się zwiększonej objętości
każdy gram glikogenu gromadzi 3g wody co również oznacza zwiększoną objętość
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:47   #3
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Skutki złego treningu?

Cytat:
Napisane przez margerit_1 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem załamana, ponieważ drugi miesiąc ćwiczę na siłowni, a moja sylwetka zmieniła się na niekorzyść. W tym miesiącu ćwiczę racjonalnie - godzinkę 2-3 razy w tygodniu, ale w poprzednim przesadziłam, dawałam sobie wycisk 2 godziny mega ostrego treningu aerobowego. Teraz ciągle bolą mnie łydki, których obwód się powiększył, podobnie ud. Jak mam to zmienić? Dziś już nie byłam na siłowni, bo mam wrażenie, że gdy nie ćwiczę nogi są chudsze. Z tyłu ud zarysował mi się mięsień, a nie uważam, że wygląda to atrakcyjnie. Co mam zrobić? Nie ćwiczyć? Chcę schudnąć jakieś 4 kg, ale nie wiem czy bez ćwiczeń i na diecie 1700-2000 kcal mi to wyjdzie. Wątpię.. załamuję się i tym bardziej mam ochotę coś zjeść..
koniecznie spytaj sie trenera, który na tej siłowni powinien byc i służyć radą - dobierze ci odpowiednie ćwiczenia na konkretne partie ciała. nie można sie przetrenowywać!!! mi trenerka rozpisała trening już na pierwszej wizycie na siłce, powiedziałam, jakie partie ciała mnie interesują jeśli chodzi o wzmocnienie, a z jakich chcę najbardziej zrzucić. łydki też bardzo bolą i mam dzis zakwasy, ale trzeba rozmasowywać mięśnie po treningu żeby nie bolało za bardzo - np wcieraj balsam i ugniataj.
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:57   #4
RybkaJoanna
Raczkowanie
 
Avatar RybkaJoanna
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 101
Dot.: Skutki złego treningu?

Ja wydaje mi się mam ten sam problem. Zawsze daję z siebie 110%. I mam wrażenie że jednak bilans kaloryczny dzienny mam za duży (niestety lubię jeść i podjadać) więc suma sumarum dużo paliwa i ciężka praca skutkuje rozbudową mieśni.

Jestem laikiem w tej dziedzinie ale myślę, że trzeba ćwiczyć aeroby i to nie za ciężko a raczej lekko i dłużej, no i pilnować kalorii żeby nie było za dużo. ALE NIE ograniczać ich drastycznie bo organizm musi z czegoś żyć i na ten wysiłek na aerobach też trzeba mieć a nie żeby potem się ciemno przed oczami robiło i słabo

Pozdrawiam
__________________
Człowiek uczy się przez całe życie...
RybkaJoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 18:43   #5
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Skutki złego treningu?

Miałam kiedyś podobnie.Ostro ćwiczyłam plus dieta i co?waga stała w miejsu a obwód ud sie powiekszył
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 05:17   #6
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Dot.: Skutki złego treningu?

Dziewczyny, nie bierzcie się za siłownię, jeśli nie macie podstawowej wiedzy!

Jeśli ćwiczysz na siłowni i chcesz schudnąć wybieraj najmniejsze obciążenia po wiele potwórzeń. Jesli chcesz wyrzeźbić mięśnie - duże obciążenia i mała liczba powtórzeń.

Tutaj prawdopodobnie leży Twój błąd.
__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 16:19   #7
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Za dawanie rad tez sie nie bierzcie nie majac podstawowej wiedzy. Moim zdaniem odpowiedz wyczerpal zacytowany post Rzabby. Serio myslicie, ze od orbitreka itp urosną Wam miesnie? W dwa miesiace? Temat walkowany do obrzygu, dziwie sie ze jest jeszcze jakas Wizazanka zaglądająca na fitness, do ktorej ta informacja nie dotarla.

Przpraszam za brak polskich znakow.





Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2014-01-13 o 16:24
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 17:19:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.