Rozmowy kwalifikacyjne - wybór pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 12:00   #1
mala_owieczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19

Rozmowy kwalifikacyjne - wybór pracy


Witajcie Planuję w najbliższym czasie rozpocząć pracę. Aplikowałam już na kilka ogłoszeń i odezwały się do mnie firmy, zapraszajac na rozmowy kwalifikacyjne. Oczywiście, nie umówiłam się tylko na jedną, bo wiem, że takich rozmów czasem trzeba przejść wiele, zanim znajdzie się pracę oraz że działa to też w drugą stronę - firmy rekrutujące rozmawiają z wieloma kandydatami i wybierają tych najlepszych. Wiadomo, jedne propozycje pracy podobają mi się bardziej, inne mniej. I stąd mój problem: zakładając, że po kilku rozmowach odzywa się firma, która mniej przypadła mi do gustu (tak naprawdę jest ok, ale bardziej spodobały mi sie np. dwa inne stanowiska) - nie wypada chyba powiedzieć, że dam im odpowiedź za kilka dni, które będę czekać na odpowiedź od innych prawda? Wychodzi tak naprawdę na to, że lepiej wziąć to, co dają pierwsze, bo może okazać się, że druga firma się nie odezwie, a w pierwszej już ze mnie zrezygnują. Też tak to widzicie? Trochę boję się takiej sytuacji, że zaakceptuję pracę w mojej skali 4/5, a potem odezwą się do mnie ci z tej 5/5, ale takie chyba jest życie... Czy macie jakieś rozwiązania takich sytuacji?
mala_owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 12:44   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Rozmowy kwalifikacyjne - wybór pracy

Cytat:
Napisane przez mala_owieczka Pokaż wiadomość
Witajcie Planuję w najbliższym czasie rozpocząć pracę. Aplikowałam już na kilka ogłoszeń i odezwały się do mnie firmy, zapraszajac na rozmowy kwalifikacyjne. Oczywiście, nie umówiłam się tylko na jedną, bo wiem, że takich rozmów czasem trzeba przejść wiele, zanim znajdzie się pracę oraz że działa to też w drugą stronę - firmy rekrutujące rozmawiają z wieloma kandydatami i wybierają tych najlepszych. Wiadomo, jedne propozycje pracy podobają mi się bardziej, inne mniej. I stąd mój problem: zakładając, że po kilku rozmowach odzywa się firma, która mniej przypadła mi do gustu (tak naprawdę jest ok, ale bardziej spodobały mi sie np. dwa inne stanowiska) - nie wypada chyba powiedzieć, że dam im odpowiedź za kilka dni, które będę czekać na odpowiedź od innych prawda? Wychodzi tak naprawdę na to, że lepiej wziąć to, co dają pierwsze, bo może okazać się, że druga firma się nie odezwie, a w pierwszej już ze mnie zrezygnują. Też tak to widzicie? Trochę boję się takiej sytuacji, że zaakceptuję pracę w mojej skali 4/5, a potem odezwą się do mnie ci z tej 5/5, ale takie chyba jest życie... Czy macie jakieś rozwiązania takich sytuacji?
ja w takiej sytuacji zawzse prosiłam o dzień do namysłu i też na samej rozmowie rekrutacyjnej mówiłam, żę biorę udział też w innych rekrutacjach, więc jak telefon się odzywał to prosiłam o np. dzień do namysłu. Wtedy dzwoniłam do firm gdzie bardziej chciałam pracować, a odpowiedź miałabyć na dniach i prosiłam o szybszą infroamcję zwrotną :P Przeważnie nikt nie miał z tym problemów.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:45   #3
mala_owieczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19
Dot.: Rozmowy kwalifikacyjne - wybór pracy

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;60504861]ja w takiej sytuacji zawzse prosiłam o dzień do namysłu i też na samej rozmowie rekrutacyjnej mówiłam, żę biorę udział też w innych rekrutacjach, więc jak telefon się odzywał to prosiłam o np. dzień do namysłu. Wtedy dzwoniłam do firm gdzie bardziej chciałam pracować, a odpowiedź miałabyć na dniach i prosiłam o szybszą infroamcję zwrotną :P Przeważnie nikt nie miał z tym problemów.[/QUOTE] Dziękuję za odpowiedź Niestety, nie mam doświadczenia w tych sprawach, bo z reguły nie aplikowałam o wiele stanowisk na raz, a teraz kilka firm zainteresowało się mną, a jeśli skontaktują się ze mną też z tej preferowanej przeze mnie, to dlaczego nie skorzystać?
mala_owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-17 14:45:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.