Może coś wiecie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-23, 15:31   #1
iwona1229
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 51

Może coś wiecie...


Jak już mowa o tarczycy, Nutka , to chciałam Was prosić o radę. Leczyłam się kilka lat i miałam przerwę, ale czułam, że moja szyja zgrubła i poszłam do lekarza rodzinnego. Wyniki hormonów tarczycy mam w 1.4 (a norma 0.4-4), pani doktor powiedziała mi że nic mi nie jest. Ale od tylu lat się leczyłam i zawsze miałam wyniki w normie, a proszki brałam. Poprzedni lekarz (jeszcze pediatra) to osłuchał mnie, zmierzył ciśnienie, obwód szyi, pomacał szyję , a ta kobieta nic, jakoś jej nie wierzę. Nie wiem co mam zrobić, czuję że nie jest dobrze. Chyba muszę prywatnie iść? Może USG zrobić?
iwona1229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 15:41   #2
mirela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 115
Re: Może coś wiecie...

Pewnie usg by się przydało, bo może masz wole obojętne.
mirela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 17:28   #3
iwona1229
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 51
Re: Może coś wiecie...

Dzięki, z pewnością się wybiorę. Ale swoją drogą to lekarz powinien o tym wiedzieć, a nie ja
iwona1229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 06:46   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Może coś wiecie...

Iwonka, przede wszystkim powinnaś iść do endokrynologa - specjalisty chorób tarczycy, tylko niestety bez skierowania od rodzinnego, to tylko prywatnie... Taki lekarz, po zrobieniu odpowiednich badań stwierdzi, czy coś jest nie tak czy wszystko w porządku. Kiedyś miałam podobną sytuację, z tą różnicą, że to pani endokrynolog z przychodni spojrzawszy na mnie uznała, że nic mi nie jest. Ponieważ jednak bardzo źle się czułam, miałam gorączkę i bolała mnie tarczyca, poszłam prywatnie i pani doktor podejrzewając zapalenie tarczycy zleciła mi badania, które to potwierdziły.
Tak więc, jeśli sama czujesz, że coś może być źle, koniecznie skonsultuj się z innym lekarzem, z dobrym specjalistą.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 07:58   #5
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Może coś wiecie...

Iwinko,ja 2 lata chodziłam po endokrynologach (tych naj!) i szukalam pomocy a oni twierdzili ze nic mi nie jest i że jestem wysoka więc tarczyca też jes duża no coments
Potem pomógł mi bardzo mój obecny endokrynolog,ale ile mozna brać leki (ja 4 lata) szkoda wątroby.
Proponuję Ci wziąść skierowanie od Twojego lekarza i iść do innego endokrynologa,zapytaj sie rodzinnego do kogo możesz jeszcze iść,bądź uparta bo to chodzi o Twoje zdrowie, a chora tarczyca rujnuje cały (!)organizm:serce!
Jak z Twoją wagą, czy dobrze śpisz, jak wlosy i paznokcie,skóra, czy jesteś nerwowa (ja byłam na grnicy płaczu)...
Zyczę zdrówka :
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 15:09   #6
iwona1229
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 51
Re: Może coś wiecie...

Nareszcie mam wizaż . Dzięki za rady. Muszę coś z tym zrobić. A jak tak pomyślę to naprawdę z moją wagą jest coś nie tak, paznokcie i włosy nie najlepiej,a nerwus jestem jak jasny diabeł
iwona1229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 18:36   #7
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Może coś wiecie...

Dzisiaj lekarz zrobił mi USG i wykrył dwa guzki tarczycy. Jeden ma ok. 5 mm, a drugi ok. 20 mm. Mam też powiększone prawe wole. Do lekarza idę dopiero w poniedziałek. Już dwa razy miałam robione USG tarczycy, ale wtedy lekarka stwierdziła, że mam tylko powiększone wole i nie wymaga to leczenia. Przepisała mi tylko jod. Czy któraś z Was miała takie problemy? Jak Was leczono? Czy miałyście robioną biopsję? Szukam w necie info o tarczycy, a tu ciągle piszą o raku. Święta tuż, tuż, a tu taka informacja. Idąc na USG miałam tylko skierowanie na badanie piersi ( na szczęście z piersiami wszystko ok). Na drzwiach gabinetu zauważyłam, że lekarz wykonuje też USG tarczycy. Zapytałam się czy mi zrobi, a on na to, że to nie koncert życzeń, ale mi zrobił. Z jednej strony jakie licho mnie podkusiło, żeby poprosić o zbadanie tarczycy, a z drugiej strony to dobrze, że wiem i będę się leczyć.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-20, 00:40   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Może coś wiecie...

Nie mysl o raku, nie zawsze guzki to oznaczają. Dosyc częste są guzki tarczycowe, nie zawsze są złe. Nie martw się na zapas. Poczekaj co lekarz powie na wyniki biopsji. Biopsja polga na pobraniu wycinka do zbadania, to w większości wypadkach przy jakichs guzkach procedura. Nosek do góry p.s. jesli chodzi o informacje w necie to mając kaszel i szukając informacji na ten temat też od razu podejrzewa sie raka, tak jakos skonsstruowano te artykuły i wypowiedzi nie czytaj, poczekaj i bądz dobrej myśli
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 10:30   #9
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Może coś wiecie...

Ej ej...spoko...nie panikuj proszę ,ja leczę sie juz tyle lat -najpierw pigulami, a 18.X mialam operację..mialam 12 guzkow. Teraz też biore leki bo z tarczyca tak to juz jest, ze leczy sie do końca zycia.Leczyc trzeba bo nieleczona rujnuje organizm ale w sumie to nic tak powaznego zeby sie załamywać. Ja mialam 12 guzkow a biopsję...juz nie pamietam ile razy -setki- i USG też setki! Na pewno to nie rak! gluptas jesteś ! dobrze sprawdzić ale nie panikuj,bedziesz sie leczyc i już! Dobrze zrobiłaś że sprawdzilaś moze sie nie rozwinie tak jak u mnie...bo mnie na początku olewano dopuki nie znalazlam mojego obecnego koffanego lekarza ...
Glowa do gory wszystko jest OK! Obiecuje
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 10:42   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Może coś wiecie.../ do Nutki

Dzieki dziewczyny za wsparcie. Nutko, jakiej wielkości miałaś guzki? Czy wszystkie trzeba wycinać czy można wyleczyć je tabletkami? Czy biopsja jest bolesna i czy jest znieczulenie? Przed świętami na pewno nic konkretnego się nie dowiem, bo jak wiadomo na wizytę u specjalisty trzeba czekać. Zobaczę co w poniedziałek powie mi lekarz rodzinny.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 11:10   #11
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Może coś wiecie.../ do Nutki

Bjobsja nie poli! Na pewno! Ja sie juz nie boje i idę jak na...np.prześwietlenie pluc hi hi... Nie boli!
Nie zawsze trzeba wycinać! Większość leczy sie tabletkami,także spoko kochana
Moje guzki byly różne: 6,6mm , 7,8mm ...
Uspokuj sie ciesz sie swiętami, po prostu będziesz brala tabletki i już .Trzymaj się
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.