Dieta a PCOS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 15:42   #1
chocolategateau
Raczkowanie
 
Avatar chocolategateau
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wyspy
Wiadomości: 32
Unhappy

Dieta a PCOS


Witam, kilka lat temu zdiagnozowano u mnie PCOS (zespół policystycznych jajników). Co za tym idzie, mam większość objawów, typowo męska budowa, hirsutyzm z którym zmagam się na codzień, spora nadwaga. Czy ktoś może polecić mi dietę, która pomaga schudnąć? Dodam, że mimo poszukiwań w internecie, nie znalazłam nic wartego uwagi, bo opinie są podzielone. Trudno mi zbilansować taką dietę, bo do PCOS dochodzi celiakia.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
__________________
hataz gonna hate ...
chocolategateau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 17:21   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dieta a PCOS

jak dla mnie piszesz bzdury. żeby schudnąć musisz jeść trochę mniej niż potrzebuje twój organizm. poczytaj sobie to: http://www.tlustezycie.pl/2014/02/pc...stycznych.html
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 17:23   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dieta a PCOS

Skoro masz takie problemy to warto wybrać się do dietetyka.
Nikt na żadnym forum nie mając specjalistycznej wiedzy raczej Ci diety nie ułoży.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 18:47   #4
chocolategateau
Raczkowanie
 
Avatar chocolategateau
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wyspy
Wiadomości: 32
Dot.: Dieta a PCOS

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie piszesz bzdury. żeby schudnąć musisz jeść trochę mniej niż potrzebuje twój organizm. poczytaj sobie to: http://www.tlustezycie.pl/2014/02/pc...stycznych.html

Piszę to, co wyczytałam do tej pory, ponoć odpowiednia dieta pomaga, co przy PCOS jest zwyczajnie trudniejsze. A połączenie jakiejś diety z dietą bezglutenową tak, żeby była zbilansowana to wyzwanie.
__________________
hataz gonna hate ...
chocolategateau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 08:34   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dieta a PCOS

No prosze cie. Teraz na peczki ludzi przechodzi na diety bezglutenowe, bo sie lepiej czuja/taka moda. Poza tym jest opcja kupowania bezglutenowych produktow, ktore normalnie maja gluten.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 09:27   #6
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Dieta a PCOS

Cytat:
Napisane przez chocolategateau Pokaż wiadomość
Piszę to, co wyczytałam do tej pory, ponoć odpowiednia dieta pomaga, co przy PCOS jest zwyczajnie trudniejsze. A połączenie jakiejś diety z dietą bezglutenową tak, żeby była zbilansowana to wyzwanie.
sporo osób jest na diecie bez glutenu + bez nabiału i jakoś sobie radzą wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba chcieć. Moja koleżanka ma PCOS i schudła "normalnie" tzn na deficycie kcal już chyba 20kg. Także może po prostu jedz bezglutenowo jak do tej pory (bo zakładam, że jesz, skoro masz nietolerancję) tylko o 200-300kcal mniej i zacznij ćwiczyć, na początek chociaż 3 razy w tyg. W diecie pamiętaj o białku, zdrowych tłuszczach, złożonych węglach, warzywach, owocach i dużej ilości wody
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 17:00   #7
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Dieta a PCOS

Przejdz na dietę weganska/wegetariańska (chociaż polecam weganska). I jeść około 200-300 kcal mniej niż teraz i ze 3 razy w tygodniu pocwiczyc (bieganie, fitness, siłownia - co lubisz). Przy PCOS polecane jest wyeliminować węglowodany (chleby, makarony) - te bezglutenowe tez. Więcej warzyw, owocow .
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-18, 13:38   #8
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: Dieta a PCOS

Powinnaś wyeliminować ze swojej diety makarony, chleb jasny. Zalecane jest spożywanie drobiu, ale jedynie ekologicznego. Powinnaś unikać również mleka, ponieważ mleko wpływa na zwiększoną produkcję testosteronu. Zalecane jest picie herbaty z pokrzywy. Jednak uważam, że z takim problemem powinnaś udać się do dietetyka, który ustali Ci indywidualną dietę. Musisz wiedzieć, że nie każde PCO jest takie samo.
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 13:09   #9
MonikaNowackaAkademia
Przyczajenie
 
Avatar MonikaNowackaAkademia
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta a PCOS

Dieta jest bardzo ważna, ale raczej nikt nie ułoży jej lub nie doradzi bez dokładnej znajomości Twojego przypadku.

PCOS ma różne przyczyny, więc i podejście do człowieka jest inne. Podobnie z suplementacją witamin, minerałów czy inozytolem lub niepokalankiem (stosuje sie w przypadku PCOS).
MonikaNowackaAkademia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:26   #10
iwona1990
Raczkowanie
 
Avatar iwona1990
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Dieta a PCOS

Mi lekarz powiedział, że jeżeli nie mam problemu z trawieniem mleka to zwartość hormonów nie ma wpływu na nasze zdrowie (tak samo ze strączkami). Ja ograniczam węglowodany i trzeba pamiętać, że owoce to też węglowodany, których nie jemy samych tylko z dodatkiem tłuszczowym lub białkowym.
Jeżeli macie jakieś linki do artykułów potwierdzających lub negujących tę teorie to proszę o wp/dm.
iwona1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 13:26:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.