Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-12, 08:10   #1
rafael30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 17

Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc


mam mały problem ze skórą twarzy - jest dość tłusta, gdzieniegdzie zaczerwieniona i co tu duzo mowic powoli widac na niej upływajacy czas (31 latek). chcialbym ja nieco odmlodzic, nadac witalnosci a przedewszystkim oczyscil i pozbyl sie tlustego swiecenia (na fotkach to juz naprawde masakra),
Inny problem to male wagry na nosie - probowalem juz wielu srodkow i niestety ciagle wracaja.,

Do tej pory używałem Effaclar Duo od La Roche-Posay i bylem bardzo zadowolony z rezultatow. Co mozecie mi jeszcze polecic? raczej wolalbym srodki apteczne - te z drogerii niewiele mi daja.
rafael30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 20:26   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc

Nie wiem w sumie co poradzić, bo ja na swoją tłustą cerę kładę podkład i puder, bo sam krem nigdy nie potrafi mnie zmatowić zbyt długo.

Choć może jakimś rozwiązaniem będzie krem matujący na dzień i krem nawilżający/przeciwzmarszczkowy na noc. Przy czym kupisz sobie bibułki matujące w drogerii i jak świecenie twarzy będzie już zbyt irytujące to zbierzesz nadmiar sebum przykładając bibułkę na 1-2 sekundy do twarzy (czynność powtarzaj przykładając do kolejnego miejsca na twarzy bibułkę). Ja zużywam 1-2 bibułki na całą twarz.

Z kremów matujących polecam:
Barwa Siarkowa Moc krem matujący
Yver Rocher żel-krem przeciw niedoskonałościom (może też żel-krem matujący u Ciebie się sprawdzi)

Z nawilżających/przeciwzmarszczkowych to w sumie wiele marek ma fajne kremy na noc np. Bielenda, Ziaja, AA, Yves Rocher, Eveline
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 13:38   #3
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc

Polecam pójscie do kosmetyczki i oczyszczenie twarzy kwasami. Koszt około 150zł.
U mojego męża pomogło po jednym zabiegu, lecz czasem są potrzebne dwa.
Ja musiałam iść na dwa przede wszystkim, że miałam bakterie pod skórą przez ciąże.
Ale polecam, skóra całkowicie inna, zero świecenia, wągrów ( nos miałam masakryczny, cały w czarnych kropkach ). Koszt fakt faktem nie mały, ale zabieg wart swojej ceny.
Nie wiem skąd jesteś, ja mogę polecić swoją kosmetyczkę.
Napisz skąd jesteś to jeśli będzie blisko to podam Ci kontakt na priv.
A i uważaj, że każda kosmetyczka zrobi Ci to profesjonalnie!
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:50   #4
gosiakarnas
Gosia
 
Avatar gosiakarnas
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 31
GG do gosiakarnas
Dot.: Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc

na cerę trądzikową żadne kwasy, mogą tylko poparzyć i znacznie pogorszyć stan cery. Tutaj pomoże tylko i wyłącznie dermatolog lub alergolog bo może to być problem ( tak jak w moim przypadku) nie trądzikowy a alergiczny.
gosiakarnas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 11:03   #5
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez gosiakarnas Pokaż wiadomość
na cerę trądzikową żadne kwasy, mogą tylko poparzyć i znacznie pogorszyć stan cery. Tutaj pomoże tylko i wyłącznie dermatolog lub alergolog bo może to być problem ( tak jak w moim przypadku) nie trądzikowy a alergiczny.
Mi kwasy pomogły na cerę bardzo mam trądzikową i tłustą.
Mojemu mężowi to samo.
Więc się nie zgodzę z Tobą.
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 14:56   #6
CamiLova
wizażowa lova
 
Avatar CamiLova
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 11
Dot.: Facet i problemy z cerą i skórą - prośba o pomoc

Też polecam Ci oczyszczanie u kosmetyczki, chociaż to pomoże na jakiś czas, bo problemów z cerą nie da się tak łatwo pozbyć i często trzeba sobie z nimi radzić całe życie skoro taka uroda (moja też). Mi pomagają kosmetyki nie na cerę tłustą i trądzikową chociaż taka mam, tylko... suchą. Doradziła mi to koleżanka, że tłustą i problematyczną cerę trzeba dobrze nawilżać, zamiast przesuszać mocnymi kosmetykami - problem będzie wracał, bo wysuszana skóra jeszcze mocniej się przetłuszcza. Mi w każdym razie pomaga. Na dzień dobry jest puder, ale wiadomo, że raczej faceci nie przepadają za makijażem. Ja np w ciągu dnia zamiast bibułek używam zwykłych chusteczek - przykładam je delikatnie do czoła, nosa i brody. Powodzenia
CamiLova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-20 15:56:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.