Trądzik a kremy . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 18:05   #1
Margiee
Przyczajenie
 
Avatar Margiee
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7

Trądzik a kremy .


Odkąd tylko pamiętam za każdym razem jak byłam u kosmetyczek powtarzały jak ważne jest nawilżanie cery kremami .
Próbowałam , testowałam kremy z drogerii , kremy specjalistyczne z apteki bez sztucznych dodatków ...
i zawsze jest ten sam problem .
w czasie kiedy stosuje te kremy ( rano pod makijaż i wieczorem ) wyskakują mi podskórne pryszcze , jakiś trądzik .
Kiedy tylko przestane używać jakichkolwiek kremów do twarzy moje problemy znikają ...
Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
ktoś z was ma czy miał podobny problem ?
Margiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:21   #2
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik a kremy .

Mam ten sam problem. Tyle, ze lekki tradzik jest cały czas, ale tylko jak użyje jakiegoś kremu wyskakuje multum tego dziadostwa. Takie podskórne, czerwone gule. Zwłaszcza dzieje się to po tych kremach typowo do cery trądzikowej np. Te złuszczające z cytrusami i innymi pierdołami. im jestem starsza tym jest gorzej. Od zawsze po kremach miałam taki jakby tradzik ale nie tak jak teraz, ze każdy krem powoduje to samo.

Ostatnio przestawiłam się na naturalne środki. Spróbuj sobie maseczki z płatków owsianych i/lub siemienia lnianego. Rewelacja! Skóra jest nawilżona i jędrna. I wystrzegaj się wody kranowej. Chyba nie ma nic gorszego zeby wysuszyć sobie skórę. Od ok. miesiąca myje twarz wodą mi mineralna i jest duza poprawa. Nie potrzebuje juz kremów. Znaczy potrzebuje ale 2/3 razy w tygodniu robię maseczki nawilżające (domowe) i jest dobrze. Trądzik jest ale nie taki jak po kremach.
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:31   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trądzik a kremy .

Każda kosmetyczka Wam tak powie, dlaczego? Ponieważ dla niej to jest pierwszy krok, by zarobić pieniądze, kiedy do niej wrócisz ze skórą usianą pryszczami i zaskórnikami. Zaleci krem, bo jego stosowanie jest wmawiane od wieków jako podstawa pielęgnacji i nie będzie o żaden sabotaż przez to podejrzana.

Tym czasem kremy nie są dla każdego, a może raczej większość kremów nie jest dla cer problematycznych, trądzikowych. Przy takiej cerze stosujemy preparaty beztłuszczowe, a większość kremów zawiera je pod różnymi postaciami. Należy szukać kremów nawilżających, nie natłuszczających.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:38   #4
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Trądzik a kremy .

Ja też mam podobnie. Wieczorem, po umyciu, nakładam tylko maseczkę z olejem winogronowym jako krem, w razie "nieprzyjaciół"olejek pichtowy, rano tylko tonik i cera jest w dobrym stanie, pomimo tego, że jest tłusta. Jak tylko chcę coś dołożyć, to zaraz zaczynają się "schody"; mam takie poczucie, ze im mniej z nią robię, tym w lepszym jest stanie. Szczególnie, jeżeli chodzi o kosmetyki codziennego użytku, np. kremy.
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:53   #5
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik a kremy .

Ja to samo, im mniej robię tym jest lepiej. Był okres, ze grzebałam ciagle przy tej twarzy, kremy, maseczki, "parówki", olejki, toniki, cuda nie widy. Teraz ograniczyłam sie do przemywania twarzy tonikiem (woda i ciut soku z cytryny) rano i wieczorem, w razie dziada olejek z drzewa herbacianego a czasami wklepuje w niego trochę soku z cytryny. Jak wspomniałam 2/3 razy w tygodniu maseczka z płatków owsianych i jest duza poprawa. Im mniej tym lepiej ale najważniejsza jest systematyczność.
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:15   #6
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Trądzik a kremy .

Oj przy cerze trądzikowej znaleźć dobry krem nawilżający to katorga. Ja po latach poszukiwań mam jeden, a innych nawet nie mam zamiaru wypróbowywać, bo się boję.
Ostatnio kupiłam półtłusty na wrażliwe miejsca ale on jest do 3 dni stosowania, bo później wyskakują pryszcze. Na inny używany też od lat dostałam ostatnio uczulenia (uczulenie = suche miejsca + pryszcze).
Od 6 lat używam tego i jest fajny, leciutki i nie powoduje niespodzianek (używam go czasem 3-4 razy dziennie codziennie). Moim zdaniem jest lżejsza niż krem, a wchłania się w minutkę - dwie. Możesz spróbować.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...mieszanej.html
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-18 21:15:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.