Dziecko z cukrzycą w szkole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-04, 09:08   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Dziecko z cukrzycą w szkole


Umieszczam tu temat, ponieważ na Mamie z Klasą raczej mamy maluszków się udzielają, a tu pewnie niejedna mama ma dziecko w wieku szkolnym

Chciałam spytać, czy kiedykolwiek miałyście do czynienia z sytuacją, że dziecko chore na cukrzycę jest dyskryminowane w szkole lub np. odmówiono przyjęcia dziecka do szkoły?

Rano w tiwi widziałam reportaż na ten temat, zresztą ostatnimi czasy kilkukrotnie obił mi się o uszy ten temat.

Przy pierwszych pogłoskach byłam w szoku, ponieważ sama w klasie mam uczennicę z cukrzycą, która ma pompę insulinową. Nigdy bym nie pomyślała o niej i jej chorobie w kategorii problemu. W pierwszej klasie mama przyszła, wytłumaczyła co i jak robić, kiedy korygować dawki insuliny, kiedy podać dodatkowy słodki napój, kiedy młoda nie może jeść. To jest normalne. Dziewczynka ćwiczy na wfie, jeździ na wszelkie wyjazdy, ktoś stojąc z boku nigdy się nie domyśli, że małą jest chora. Jest częścią klasy, nie problemem.


Podyskutujecie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 22:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziecko z cukrzycą w szkole

Wczora slyszalam o chlopcow zhemofilia ktoremu odmowiono prawa do nauki w gimnazjum,kilka miesiecy temu slyszalm tez o dziecku w weku przedszkolny z cukrzyca wlasnie ktory nie mogl chodzic do najblizszego przedszkola.

sprawa jest zlozona bo z 1 strony gdzie tolerancja? zrozumienie i chec uwrazliwienia innych,gdzie integracja?
z drugiej jako dyrektor mozna miec strach ze gdy cos sie stanie to on bedzie ponosil odpowiedzialnosc za np. nie przygotowanie placowki.

mysle ze w akich przypadkach nalezy postawic na scisla wspolprace rodzice-szkola i wszystko dla sie zalatwic,przede wszytskim dla dobra dziecka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 23:20   #3
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Dziecko z cukrzycą w szkole

W jakimś programie był kiedyś temat dziecka z cukrzycą którego nie chcieli przyjąć do zwykłej szkoły i kazali rodzicom zaprowadzić dziecko do szkoły specjalnej
Dla mnie jako osoby znającej bardzo dobrze tą chorobę jest to niewyobrażalne To szczyt zacofania i głupoty
__________________
Droga do nieba ...
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.