Soczewki na basen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 15:39   #1
Mikeyla
Raczkowanie
 
Avatar Mikeyla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
GG do Mikeyla

Soczewki na basen


Witajcie Pomóżcie rozwiązać mój wakacyjny problem Zawsze na plaży czy na basenie nie biegam w okularach-ale to chyba normalne No ale nie widzę najlepiej i w związku z tym mam pytanie.. Czy są jakieś soczewki, w których można pływać w morzu, albo w basenie?? Jeśli tak, to jak sie one nazywają.. Dziękuję z góry za odpowiedź i zycze miłego dnia
Mikeyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:29   #2
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Soczewki na basen

Mikeyla, ja o takich nie slyszalam
A szkoda, bo tez mam ten problem.

Ja jednak zawsze plywam w soczewkach na basenie, nad morzem tez bym tak zrobila (no, chyba, ze mialoby to byc kompletne szalenstwo na duzych falach, to moze wtedy bym je zdjela), bo nie wyobrazam sobie byc bez soczewek - tak bardzo sie przyzwyczailam i tak zle sie czuje bez nich...

Jak na razie nic zlego mi sie nie stalo, a i nurkowalam, i bylam pod natryskami (o duzej mocy), zawsze zamykalam oczy mocno, ale wiem, ze woda i tak sie do nich dostawala, jednak nic sie nie stalo. Staralam sie czesto mrugac, zeby wyplukac ewentualna wode.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 18:56   #3
księżniczka_marta
Przyczajenie
 
Avatar księżniczka_marta
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Truj Miasto
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki na basen

Z całą pewnością nie ma takich soczewek. Woda może je wypłukać z oka, albo spowodować nieprzyjemne "przesunięcia" soczewek, chlorowana woda na basenie może dodatkowo podrażniać oko. Ja zawsze na basenie pływam w okularkach, jak ich nie mam po prostu nie moczę głowy.
__________________
Wyjechać. Ręce wytrzeć o liście. Cały kurz, tłuszcz miasta. Wytrzeć o liście. Wyjechać. Wyjechać natychmiast. ...
księżniczka_marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:01   #4
Mikeyla
Raczkowanie
 
Avatar Mikeyla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
GG do Mikeyla
Dot.: Soczewki na basen

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź Ja kocham wodę i raczej zawsze w niej szaleję, więc coś czuję, ze skoro nie ma takich specjalnych soczewek na basen, to nie będzie dla mnie odbrym rozwiązaniem noszenie tych zwykłych.. Pozdrawiam wszystkie, które mają ten sam problem
Mikeyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:48   #5
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Soczewki na basen

Mikeyla, ja tez pozdrawiam Moze kiedys wyprodukuja takie soczewki, tylko ciekawe, czy ja tego dozyje i wole nie wiedziec, ile one beda wtedy kosztowac... :/
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 09:11   #6
Mikeyla
Raczkowanie
 
Avatar Mikeyla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
GG do Mikeyla
Dot.: Soczewki na basen

Zgadzam się z Tobą Zanim wymyślą te soczewki, to mnie pewnie przestanie interesować basen...Wtedy już chyba będzie mi potrzebny inny basenik.. Buziaki
Mikeyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:14   #7
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Soczewki na basen

chciałabym się dowiedziec czy są jakis przszkody w pływaniu w jeziorze w soczewkach, takich zwyklych miesięcznych zdejmowanych na noc?
dzisiaj mam właśnie wyjazd i chyba kazda z nas, która nosi soczewki, wie jakie to jest wspaniałe udogodnienie, a jakos tak dziko jechac w okularach i ściagac je, gdy będę chciała się kąpać.
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 09:19   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Soczewki na basen

Cytat:
Napisane przez sansimila
chciałabym się dowiedziec czy są jakis przszkody w pływaniu w jeziorze w soczewkach, takich zwyklych miesięcznych zdejmowanych na noc?
dzisiaj mam właśnie wyjazd i chyba kazda z nas, która nosi soczewki, wie jakie to jest wspaniałe udogodnienie, a jakos tak dziko jechac w okularach i ściagac je, gdy będę chciała się kąpać.

Niestety z wodą to jedyny i najgorszy problem z soczewkami. Bardzo nie polecam i wręcz nie powinno się. Absolutnie nie mozna ich zamoczyć. Uszkodzą się, a nawet odpłyną w siną dal. Chyba że będziesz BARDZO uważać. Polecam okularki do wody.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:28   #9
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: Soczewki na basen

Nic nie slyszalam o takich soczewkach.Ja nosze te zwykle i super sie sprawdzaja w wodzie-o ile sie nie zanurzysz i nie otworzysz oczu pod woda
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:40   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Soczewki na basen

Cytat:
Napisane przez julka:)
Nic nie slyszalam o takich soczewkach.Ja nosze te zwykle i super sie sprawdzaja w wodzie-o ile sie nie zanurzysz i nie otworzysz oczu pod woda
O jakich soczewkach? Mówimy o zwykłych.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:50   #11
*KarOla*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 27
Dot.: Soczewki na basen

witam ja tez noszę zwykłe soczewki miesięczne zdejmowane na noc. Pływałam w nich w morzu i na basenie i nic sie złego z nimi ani z moimi oczami nie stało nawet zanurzałam sie pod wodę ale oczywiście mialam zamkniete oczka. Jak się bedzie uważac to nie powinno sie nic złego stać
*KarOla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 15:20   #12
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki na basen

One nie wypływają! Problem leży w tym że w wodzie, szczególnie w jeziorze czy w morzu jest mnóstwo drobnoustrojów które mogą się dostać pod soczewkę, a nawet po zdezynfekowaniu soczewek w płynie mogą jeszcze w nich być! Dlatego nie powinno się pływać w soczewkach bez okularków które szczelnie ochronią oczy, bo te drobnoustroje mogą spowodować zakażenie oczu z komplikacjami prowadzącymi do uszkodzenia rogówki. A wtedy już nie będzie się dało nosić soczewek w ogóle.

Oczywiście nie musi tak się stać, ale jest takie prawdopodobieństwo.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 15:36   #13
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki na basen

To znalazłam na stronie o nurkowaniu http://www.divetrek.com.pl/index.php?p=27 :
(teraz już mam mętlik w głowie i nie wiem można czy nie można, wszędzie pisze, że tylko w jednodniowych, a tutaj że jednak można..)

"Mam wadę wzroku – czy mogę nurkować?

Nie jest to dyskwalifikacja. Ale pod wodą nurek, musi być w stanie odczytać wskazania urządzeń pomiarowych, które wskazują, na jakiej jesteśmy głębokości, jak długo i ile mamy powietrza w butli. Musimy być w stanie dostrzec partnera, z którym nurkujemy i to, co on do nas „mówi” przy pomocy systemu znaków nurkowych. Jeżeli mamy wadę wzroku, istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Jednym z nich jest maska ze wstawianymi szkłami optycznymi. Wielu producentów masek nurkowych, ma w swojej ofercie maski z możliwością szkieł optycznych w skali +6 do -6. Większość dobrych sklepów ze sprzętem nurkowym oferuje usługi doboru maski pod tym kątem. W niektórych resortach nurkowych (np. w Hurghadzie), są możliwości wypożyczenia masek ze szkłami optycznymi.

Drugim rozwiązaniem jest nurkowanie w soczewkach kontaktowych (Dorota nurkuje w soczewkach) – współczesne „kontakty” są wygodne i bezpieczne w użyciu i pozwalają na duży komfort podczas nurkowania i po wyjściu z wody, gdyż po zdjęciu maski wciąż się widzi. Wiele osób ma obawy przed "wypłukaniem" soczewek podczas nurkowania - w praktyce jest to bardzo mało prawdopodobne. Podczas ćwiczeń wymagających zalewania maski czy zdejmowania maski, można zamknąć lub zmrużyć oczy. Niemniej jednak gdy do oczu dostanie się woda z basenu, jeziora czy morza, po nurkowaniu soczewki powinno się wyjąć i zdezynfekować, aby uniknąć potencjalnego podrażnienia czy stanu zapalneg0 (chodzi o substance znajdujące się w wodzie, które mogłyby znaleźć się pod soczewkami). Warto wiedzieć, że po otwarciu pod wodą oczu "uzbrojonych w soczewkę" przez pierwsze chwile po wyjściu na powierzchnię nie będziemy w stanie widzieć ostro (soczewka wchłonie więcej wody niż normalnie) - w tym momencie nie należy wyciągac soczewki z oka, tylko poczekać do powrotu ostrości widzenia i wówczas ją wyjąć oraz zdezynfekować."
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.