Czy to już okres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-01, 08:59   #1
kubek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: kuj_pom
Wiadomości: 13

Czy to już okres?


Witam!
Niejednokrotnie otrzymałam pomoc na tym forum, więc pozwolę o nią poprosić raz jeszcze.

Sprawę opiszę krótko i zwięźle.
Po kolejnej gumkowej porażce zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną. Ginekolog dobrał mi nowe krążki - NuvaRing. Wszystko byłoby okej.. ale!

12 maja dostałam okres. Kochałam się z chłopakiem w 12 dniu cyklu i gumka pękła - w podskokach pobiegłam po Escapelle. Zażyłam, wszystko byłoby okej gdyby nie to że 3 dni temu (30.05) dostałam okres! ZNOWU? No właśnie tutaj jest cały problem - bo cykle mam dosyć regularne, trwające 30 dni. Więc kolejny cykl przypadałby dopiero na 12.06 (+/- 1dzień). Wiem że po Escapelle okres może wędrować po całym kalendarzu, ale czy to możliwe żeby to było już? Krążek jest w domu, nie założyłam go ze względu na to że nie wiem czy to na prawdę okres.
Po pierwsze przyszedł o dużo za wcześnie.
Po drugie - bolało jak przy okresie
Po trzecie - w pierwszy dzień tylko brązowe plamienie (+ogromny ból podbrzusza, jak przy menstruacji)
Potem w dniu drugim - jedna duża plama krwi a potem już nic i dzisiaj tak samo - jedna plama żywoczerwonej krwi.

Dlaczego piszę? Czy powinnam założyć krążek już dzisiaj (+zabezpieczać się gumką przez kolejne 7 dni jak radzi producent) sugerując się dwoma plamieniami, czy poczekać? Co jeśli to tylko plamienie a ja założę krążek już teraz?

Sprostuję, że mój okres od X lat wygląda tak samo - ciągłe krwawienia w małej ilości, a nie cały dzień cicho, a raz w ciągu 24h duża plama krwi.
Dziękuję za pomoc!
kubek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 09:50   #2
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Czy to już okres?

Ciężko określić czy to okres, bo równie dobrze może to być krwawienie związane z zażycie escapelle, co się zdarza jako skutek uboczny wymieniony w ulotce tej pigułki. I raczej na to bym tutaj stawiała.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.