Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-08, 08:21   #91
tara05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dziękuję Ci Cansado za odpowiedź
Bardzo mi to pomogło i na pewno skorzystam z Twoich rad.

Jeśli chodzi o samochód to z pewnością go wypożyczymy.Miałam pewne zastrzeżenia tylko dlatego,że koleżanka powiedziała mi,iż drogi na Teneryfie są bardzo niebezpieczne...kręte uliczki i skaliste.Trochę mnie przeraziła...No,ale autko na wycieczce to coś wspaniałego...Przecież chcemy zobaczyć najskrytsze miejsca na Teneryfie..a mniej więcej jaka jest cena za dzień wypozyczenia samochodu?

co do lotu na inną wyspę to chyba sobie odpuścimy...przecież jest wiele do zobaczenia na Teneryfie...a pobyt na innej wyspie to pewnie zejdzie z cały dzień.Może skusimy się na piękną,pobliską Gomerę...

a do Playa de Teresitas nie ma problemu się dostać i ile trwa podróż na tą plażę?

a tymczasem zostało 5 dni to wylotu...
p.s lot jest znośny tyle godzin?ja lecę pierwszy raz samolotem i trochę mnie przeraża podróż i to nad Oceanem...

Dziękuję zjeszcze raz z całego serca Cansado))
tara05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:34   #92
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez tara05 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Cansado za odpowiedź
Bardzo mi to pomogło i na pewno skorzystam z Twoich rad.

Jeśli chodzi o samochód to z pewnością go wypożyczymy.Miałam pewne zastrzeżenia tylko dlatego,że koleżanka powiedziała mi,iż drogi na Teneryfie są bardzo niebezpieczne...kręte uliczki i skaliste.Trochę mnie przeraziła...No,ale autko na wycieczce to coś wspaniałego...Przecież chcemy zobaczyć najskrytsze miejsca na Teneryfie..a mniej więcej jaka jest cena za dzień wypozyczenia samochodu?

co do lotu na inną wyspę to chyba sobie odpuścimy...przecież jest wiele do zobaczenia na Teneryfie...a pobyt na innej wyspie to pewnie zejdzie z cały dzień.Może skusimy się na piękną,pobliską Gomerę...

a do Playa de Teresitas nie ma problemu się dostać i ile trwa podróż na tą plażę?

a tymczasem zostało 5 dni to wylotu...
p.s lot jest znośny tyle godzin?ja lecę pierwszy raz samolotem i trochę mnie przeraża podróż i to nad Oceanem...

Dziękuję zjeszcze raz z całego serca Cansado))
Pytałas Cansade, ale zanim ona odpisze to moze i ja cos podpowiem

Zaczne od tego, ze okrutnie Ci zazdroszcze, ze masz wycieczke dopiero przed sobą!!!
Teneryfa jest piękna, z pewnoscia sie w niej zakochasz
to prawda, ze ulice są kręte i dosc niebezpieczne, ale wystarczy wolno i ostroznie jechac. Bez auta nie zwiedzisz wyspy.

Ja wypozyczylam seata leona (rocznego, białego) na 7 dni za 220 euro juz ze wszystkim w firmie Europcar. Polecam jeszcze autoreisen, cicar.

Pytalas jak dostac sie na plaze las Teresitas, nie wiem gdzie Ty bedziesz mieszkac, ale ja z Las Americas mialam tam 80km autostradą. Tam raczej prosta, bez trudnych zakretow droga. Musisz jechac tam koniecznie! Przepiekna plaza!!!!!! Zakochalam sie w niej! Jest taka jakas magiczna, przytulna wszystko tam jest w takich ciepłych barwach, woda cieplutka, czysta i spokojna. Mało ludzi. Ach jak ja chcialabym tam jeszcze pojechac...

Ja rowniez nie znosze latac!!!
Mielismy jednak spokojny, bez zadnych niemiłych przygod lot. Na szczescie, bo po ostatnim strasznie niebezpiecznym najadłam sie strachu i powiedzialam, ze juz niegdy nie polecę...
Jednak czego sie nie robi, dla takich cudnych widokow

Zdradze Ci jeszcze, ze w grudniu wybieram sie na Kanary ponownie,albo spedzimy 2, 3 tygodnie na Teneryfie albo na Gran Canarii. Teraz jedziemy juz na "własną ręke" bo zdecydowanie taniej.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 15:49   #93
tara05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dziękuję Mell
a według Ciebie co jest najbardziej warte zobaczenia na Teneryfie?Mamy tylko tydzień tych wakacji...i już wiem,że to o wiele za mało
No,ale jestem bardzo szczęśliwa,że zobaczę na własne oczy jedną z Wysp Kanaryjskich...
a co np. warto zjeść...co warto kupić na wyspie?Wiem,że zadaję sporo pytań,ale jestem tak podekscytowana;P
a Gran Canaria jest bliżej niż Fuerteventura,tak?wiec,mo że rejs na tę wyspę jest fajnym pomysłem?
Proszę napisz mi jeszcze tylko...ile co kosztuje...orientacyjne ceny wycieczek,towarów?Mamy co prawda all inclusive w hotelu,no ale nie będziemy w nim przesiadywać całymi dniami.Nie wiemy ile mamy wziąć pieniążków...
Jeszcze raz dziekuję i czekam na odp
tara05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 20:50   #94
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez tara05 Pokaż wiadomość
Dziękuję Mell
a według Ciebie co jest najbardziej warte zobaczenia na Teneryfie?Mamy tylko tydzień tych wakacji...i już wiem,że to o wiele za mało
No,ale jestem bardzo szczęśliwa,że zobaczę na własne oczy jedną z Wysp Kanaryjskich...
a co np. warto zjeść...co warto kupić na wyspie?Wiem,że zadaję sporo pytań,ale jestem tak podekscytowana;P
a Gran Canaria jest bliżej niż Fuerteventura,tak?wiec,mo że rejs na tę wyspę jest fajnym pomysłem?
Proszę napisz mi jeszcze tylko...ile co kosztuje...orientacyjne ceny wycieczek,towarów?Mamy co prawda all inclusive w hotelu,no ale nie będziemy w nim przesiadywać całymi dniami.Nie wiemy ile mamy wziąć pieniążków...
Jeszcze raz dziekuję i czekam na odp
Postaram sie pomoc...
Ja byłam 10 dni, wrocilam w tamtym tygodniu.
Chcielismy przedłuzyc pobyt, ale nie udało sie przebukowac biletu.
Co warto zobaczyc?
Droga na Teide, kazda z 4 piękna!
Las Teresitas (plaza koło Santa Cruz) Wjedzcie sobie tam na gore, otaczajaca plazę widok jest niesam0wity!!!!
Loro Park, ale jesli lubicie poszalec to Siam park, my bylismy z rocznym dzieckiem wiec tylko ten pierwszy odwiedzilismy.
Cudna, i tak kręta, ze zapiera dech w piersiach droga na doliny Masca!
Mi podobało sie tez Costa Adeje i tam super plaza "el duque"
Spacerowalismy po Puerto de la Cruz i ogolnie duzo jezdzilismy, teraz trudno mi tu wymieniac...
Z Puerto Colon (port) w Las Americas płynelismy katamaranem pod los Gigantes. Cały rejsc trwał o 5 godzin, kosztował ok 38 euro ale posiłek i napoje były za darmo.
Po drodze oglądalismy deliny i walenie!
Pod samymi klifami zatrzymalismy sie na poł godziny i kapalismy sie w oceanie na głębokosci 1500m!!!
Przezycie niesamowite a woda taka ciepła i w kolorze jasnego granatu.
Polecam ta wycieczke!!!
Ogolnie woda na Teneryfie cieplutka i czysta!
Jedzenie mielismy w hotelu i było przepyszne.

Ceny nas mile zaskoczyły, podam przykłady:
paczka westow 1 euro
LM ok 1.50 (ja nie palę, ale zwrocilam uwagę)
obiady przy promenadzie najczesciej od 5 do 9 euro.
olej napedowy ok 75 centow
woda w supermarkecie niecale euro za 1.5l

Jedyne, co mnie wkurzało, to naganiacze, ktorzy nia daja spokoju i na siłę chcą sie "wciągnąc" do swojej knajpy, Czarnoskorzy, ktorzy namawiaja na kupno podrobionego zegarka czy okularow!
To mi sie strasznie niepodobalo...


Rozumiem, ze jestes podekscytowana, tez byłam.
Wiem, ze wrocę na kanary jeszcze, prwdopodobnie tej zimy.

Koniecznie podziel sie wrazeniami jak wrocisz.
a kiedy wracasz?

Powiedz jeszcze jakimi liniami lotniczymi lecisz?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 08:25   #95
tara05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Ojej nie wiem jakimi liniami lecimy;/
wiem tylko,że co raz bardziej się boję i nie wiem jak to będzie?Chcialabym pstryknąć palcem i się znaleźć na Teneryfie..to by było coś pięknego!no,ale trzeba lecieć...niestety.
Wracamy 20 października w Wawie o 20.00...ale w domu będziemy w nocy,gdyż musimy dojechać na płw.helski..bo tam mieszkamy.Trochę czeka nas drogi:|

A to bardzo tanio tam mają
oczywiście nie obejdzie się bez zakupu jakichś pamiątek dla rodzinki i przyjaciół.
a czy jeździliście cały czas samochodem?zwiedzaliście na własną rękę,tak?czy korzystaliście z ofert rezydenta?np.właśnie wycieczka do Loro Parku?

Co do wycieczek...to jestem bardzo ''napalona'' na rejs katamaranem zawsze marzyłam,aby popłynąć oceanem i zobaczyć niespotykane u nas walenie.A orki też tam pływają na wolności?mam nadzieję,że jak już się zdecydujemy na ten rejs to pojawi się jakiś wielorybek...bo słyszałam,że bardzo rzadko można ujrzeć walenia..że to taka reklama jest,a ogólnie marne szanse na podziwianie tych atrakcji...
ale z tego co napisałaś to ktoś przekoloryzował:/

a z jakiego miejsca można wypłynąć?gdzie trzeba pojechać,aby zakupić bilety..no i w jaki dzień,bo pewnie codziennie nie wypływają.

jejku dziękuję Mell,że mi pomagasz...z pewnością jak wrócę to skomentuję całą wyprawę
tara05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:34   #96
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez tara05 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Cansado za odpowiedź
Bardzo mi to pomogło i na pewno skorzystam z Twoich rad.

Jeśli chodzi o samochód to z pewnością go wypożyczymy.Miałam pewne zastrzeżenia tylko dlatego,że koleżanka powiedziała mi,iż drogi na Teneryfie są bardzo niebezpieczne...kręte uliczki i skaliste.Trochę mnie przeraziła...No,ale autko na wycieczce to coś wspaniałego...Przecież chcemy zobaczyć najskrytsze miejsca na Teneryfie..a mniej więcej jaka jest cena za dzień wypozyczenia samochodu?

co do lotu na inną wyspę to chyba sobie odpuścimy...przecież jest wiele do zobaczenia na Teneryfie...a pobyt na innej wyspie to pewnie zejdzie z cały dzień.Może skusimy się na piękną,pobliską Gomerę...

a do Playa de Teresitas nie ma problemu się dostać i ile trwa podróż na tą plażę?

a tymczasem zostało 5 dni to wylotu...
p.s lot jest znośny tyle godzin?ja lecę pierwszy raz samolotem i trochę mnie przeraża podróż i to nad Oceanem...

Dziękuję zjeszcze raz z całego serca Cansado))
wypozycz samochod bo inaczej tej wyspy nie poznasz.
Gomera jest bardzo fajna , robi sie wycieczki jednodniowe jeepami cos ok 65 euro koszt za osobe. prom, obiad przewodnik wliczony. Ja bylam chyba z 10 razy i zawsze mi sie podobalo, poza tym zobaczysz wulkan Teide z innej perspektywy, wyglada na duzo wiekszy niz widziany z wybrzeza Teneryfy
Na Teresitas autostrada ok 100km, czyli godzinka.

Wez do samolotu dobra ksiazke

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Cansada a moglabys mi wlasnie podac jakies strony internetowe gdzie moge znalezc apartament do wynajecia? Slyszałam juz o tym od ludzi na Teneryfie. Wyspa nas zauroczyla i moj Tz szuka taniego porzelotu na okres poswiateczny czyli przelom grudzien, styczen.
Jaka pogoda jest w tym czasie? skoro mieszkasz tam juz 10 lat, to masz jakies rozeznanie
Chcemy leciec na wlasna rękę, bo tak takiej i sami wynajac apartament.

Myslałam tez o Gran Canarii, bo chcialabym zobaczyc tez inna wyspę, ale boje sie, ze po Teneryfie juz nic mi sie tak nie spodoba
byłas moze na innej Kanaryjskiej wyspie?
Ceny i pogoda wszedzie podobne?
Jesli wybralabym sie na GC to tydzien i tak spedzilabym na Teneryfie. Mozliwe jest przepłyniecie z jednej na drugą? Pewnie nie?
kiedys , gdzies podawalam sporo linkow do fajnych apartamentow, musze poszukac gdzie

Mnie sie bardzo podobala La Palma z Caldera de Taburiente, gomera tez jest fajna ale wole La Palme.
na el Hierro , Lanzarotte, Fuerto nie bylam, ale Gran Canaria rozczarowala mnie bardzo.....

Na Gran Canarie odchodzi kilka promow dziennie z polnocy.
Z poludnia czyli z LOs Cristianos dostaniesz sie na Gomere, El Hierro, La Palme-bardzo dluga podroz droga morska z przystankiem na Gomerze, ja lecialam samolotem.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez tara05 Pokaż wiadomość
Ojej nie wiem jakimi liniami lecimy;/
wiem tylko,że co raz bardziej się boję i nie wiem jak to będzie?Chcialabym pstryknąć palcem i się znaleźć na Teneryfie..to by było coś pięknego!no,ale trzeba lecieć...niestety.
Wracamy 20 października w Wawie o 20.00...ale w domu będziemy w nocy,gdyż musimy dojechać na płw.helski..bo tam mieszkamy.Trochę czeka nas drogi:|

A to bardzo tanio tam mają
oczywiście nie obejdzie się bez zakupu jakichś pamiątek dla rodzinki i przyjaciół.
a czy jeździliście cały czas samochodem?zwiedzaliście na własną rękę,tak?czy korzystaliście z ofert rezydenta?np.właśnie wycieczka do Loro Parku?

Co do wycieczek...to jestem bardzo ''napalona'' na rejs katamaranem zawsze marzyłam,aby popłynąć oceanem i zobaczyć niespotykane u nas walenie.A orki też tam pływają na wolności?mam nadzieję,że jak już się zdecydujemy na ten rejs to pojawi się jakiś wielorybek...bo słyszałam,że bardzo rzadko można ujrzeć walenia..że to taka reklama jest,a ogólnie marne szanse na podziwianie tych atrakcji...
ale z tego co napisałaś to ktoś przekoloryzował:/

a z jakiego miejsca można wypłynąć?gdzie trzeba pojechać,aby zakupić bilety..no i w jaki dzień,bo pewnie codziennie nie wypływają.

jejku dziękuję Mell,że mi pomagasz...z pewnością jak wrócę to skomentuję całą wyprawę
Akurat do loro parku mozesz pojechac sama jak masz samochod , bedziesz miala wiecj czasu dla siebie na zwiedzanie i mozesz pojechac na lunch do Puerto de La cruz. tej wycieczki akurat organizowanej nie polecam.

Walenie mozna zobaczyc ale bardzo rzadko, ja widzialam tylko raz a bylam na ponad 20 rejsach. Rejsy sa codziennie, zalezy od firmy, niektore katamarany chodza rano na 3h rejs a o 13.30 na 5h rejs 2 x w ciagu dnia, w sezonie letnim ze zgledu na dzieci wszystkie lodzie chodza 2 x dziennie.

Dla podania pelengo obrazu cen a w zasadzie rozbieznosci to w bardzo fajnych barach na del duque kawa 2.50-3.00 , cola fanta tyle samo, drink 6 euro, dobry obiad w rybnej restauracji z butelka wina w La caleta ok 80 euro na 2 osoby.
Ale jak pisala Mell mozna i za 9-10 euro.......w hiszpanskich barach na polnocy kawa 0.60 e. czyli jak widzisz mozna tanio, ale jesli bedziesz chciala pojsc do extra knajpy to cennik jest powyzszy ktory podalam.

Tutaj alko i wyroby tytoniowe sa bardzo tanie, drozsze niz w Pl sa warzywa/owoce, dobre miesa itd. Kg poledwicy np kosztuje 24 euro........

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-10-10 o 13:36
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 16:37   #97
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansado dzięki za odpowiedz
Dlaczego Gran canaria Cię rozczarowała?
Na forach ma dobre opinie.

powiedz mi jeszcze jak z pogodą w grudniu, styczniu

Jesli uda Ci sie znalezc te linki do apartamentow to fajnie

Tara z przyjemnoscią Ci odpowiadam, bo ciągle jeszcze zyje wycieczka

Zerknij na rezerwacje z biura i zobacz jakie linie
Nie polecam Iberii, ma bardzo złe opinie w necie i nam niestety tez sie przytrafila z nią przygoda. Samolot mial startowac przed 8 rano, a ze mielismy na lotnisko 200km wyjechalismy o 3 w nocy, czyli spalismy z 3 godz. Na lotnisku okazalo sie, ze nasz lot odwołany (dzien wczesniej mowili, ze wszystko ok) i tak spedzilismy na lotnisku 14godz z rocznym dzieckiem mowie Ci bylismy wykonczeni. dobrze, ze trafilismy na przemiłego Pana ktory nam pomogł i wcisnął nas na pokład samolotu przed 20. w nagrode lecielismy klasą biznes

Mieszkasz na półwyspie, fajnie, byłam tam wiele razy.

Bylismy na T 10 dni na 7 mieslimy auto, wiec wiekszosc czasu jezdzilismy. Zawsze na własna ręke. Nie korzystalismy z pomocy rezydenta. w Loro Parku rowniez pojechalismy sobie sami.

Odnosnie rejsu katamaranem...
My płynelismy z Las americas z portu "Puerto Colon" Rejs był ok 13, trwał 5 godz. W cenie był obiad i napoje do bólu...
Katamaran był super, wewnątrz klima, a na zewnatrz opalanko, i takie fajne siatki, na ktorych mogłas lezec, a pod Tobą ocean
Polecam ten rejs bardzo.
Podczas tej wycieczki mowili, ze walenie spotkamy na 50 procent a delfiny na 90. Waleni było z 5 i dosc długo przy nas były. Delfinki były 2 w drodze powrotnej. Jeden wyskoczył z wody na 3 metry!
Orki widzialam w Loro parku.

Wypływaja codziennie chyba. Ten długi rejs jest około 13 i tylko ten płynie pod Los Gigantes. A tam jak juz wczesniej pisałam pływasz (jesli umiesz) na głębokosci połtora kilometra!!! Mowie Ci, czad przezycie

Jesli cos jeszcze chcesz wiedziec to pytaj smiało
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac

Edytowane przez Mell_xx
Czas edycji: 2010-10-11 o 12:07
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 10:53   #98
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

No i Tara juz sie wygrzewa na Teneryfie, a tak sie nie mogła doczekac
Zazdroszczę
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 13:09   #99
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

No akurat pogode mamy piekna, wspaniale lazurowe niebo, ale niezbyt goraco jakies +26C.

Gran Canaria poza Maspalomas nie podobala mi sie w ogole, Maspalomas to tak jak na Teneryfie Del Duque, ale ja bylam kilka dobrych lat temu. Wiec nie sugeruj sie. Byc moze tez za krotko bylam i wielu miejsc nie widzialam.

Co do apartamentow jesli znasz angielski to popatrz na www.ownersdirect.co.uk badz tez www.holidaylettings.co.uk na obydwu stronach oglaszaja sie wlasciciele , przy czy na drugiej rowniez agenci.......
Apartamenty szukaj na La caleta, del duque, costa fanabe, jesli nie bedziesz pewna, podaj linka to ja Ci napisze dokladnie gdzie lezy, bo czasami z ujec i opisu mozna odniesc inne wrazenie.
sorry ale nie mam czasu na przekopanie sie po wszystkich , szukalam postu ale nie wiem gdzie jest, chyba na klubowym podawalam wiec nie ma go w moich postach.

jak cos jeszcze bedziesz potrzebowac to pisz.

Edit: mialas szczescie jak widzialas walenie podczas rejsu, no ale do wybrancow sie nie zaliczam

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-10-17 o 13:11
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:30   #100
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dziekuje Cansado
Mam jeszcze jedno wazne dla mnie pytanie:
jakiej pogody moge sie spodziewac na przelomie grudzien/styczen?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:46   #101
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

cześć dziewczyny

kilka dni temu wróciłam z Teneryfy... było przepięknie zakochałam się w tej wyspie. Byliśmy tam 2 tygodnie i jeszcze z chęcią byśmy wrócili na dłużej.

Samochód mieliśmy wypożyczony z Avis, prawie nowy - miał przejechane tylko 3500 km, kosztował nas ok. 100 euro na 3 dni, jechaliśmy m.in. do Loro, na Masce, Teide, kąpaliśmy się na plaży Teresitas warto również wybrać się na La Gomerę - jest zupełnie inna niż Teneryfa

Ceny również mnie zaskoczyły, bo nie spodziewałam się, że będzie aż tak tanio. Ja nastawiałam się głównie na zakupy perfum i tych kupiłam najwięcej

Sam hotel (barcelo santiago) również mogę jak najbardziej polecić, a widok na klify zapiera dech w piersiach
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 14:00   #102
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Dziekuje Cansado
Mam jeszcze jedno wazne dla mnie pytanie:
jakiej pogody moge sie spodziewac na przelomie grudzien/styczen?

Mell, styczen grudzien to tzw miesiace gdzie mozesz sie spodziewac wszystkich por roku. rzadko ale zdazrylo sie ze jak sie rozpadalo to lalo caly tydzien, dalej bylo cieplo bo w okolicach 18 stopni ale jednak plazowac sie nie dalo. to wyjatkowo, normalnie sriednio jest tak ze w dzien sloneczko, troche chmur temp w okolicach 230-23 stopnie, w nicy temperatura spada na jakies 15C najnizej. Na Teide snieg! temp w okolicach 0 C. kolejka na Teide chodzi bardzo rzadko, bywaja drogi na wulkan zamykane.......
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:38   #103
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dziewczyny ile tak potrzeba w kieszeń na 3 tygodnie na Teneryfę? Zwiedzanie jakieś, drobne pamiątki, jakaś impreza tak sie zastanwaiam nad Teneryfa tylko nie wiem czy lepiej first czy last minute
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:26   #104
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Tara wracaj podzielic sie wrazeniami...obiecałas!!!
Czekam i czekam na Ciebie, chyba nie spodobało Ci sie na Teneryfie
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 14:54   #105
malaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Teneryfa

Na teneryfie byłam w lutym '07 i wyjazd wspominam cudownie wprawdzie był to tylko tydzień ale zdążyłam pozwiedzać i się poopalać. Wynajeliśmy całą rodziną domek w play de las americas i dokupiliśmy sobie lot w british airways z przesiadką w londynie (ok 1400zł z tego co pamiętam) bo mieliśmy dosyć ogromnych hotelów molochów, których w playa de las americas jest sporo. Wypożyczyliśmy sobie auto i zwiedzaliśmy wyspę. La orotava -piękne malownicze miasteczko połozone w górach, typowo kolonialne budowle, droga, która porowadzi do miasteczka jest piekna, ciągle przystawalismy by zrobic fotki Kolejna wycieczka warta zobaczenia to park narodowy Teide- z wulkanem Teide, niesamowity widok, bardzo wieje. Kręcono tam podobno planete małp ;P świetnym miejscem jest też Masca, malutka miejscowośc z niesamowitą rioślinnoscią. Loro Parque to wspaniały ogród zoologiczny i botaniczny, smieszne zwierzęta i niespotykane okazy kwiatów, drzew. Miasto Santa Cruz to typowe kanaryjskie miasteczko, mieszka tu najwięcej osób na wyspie. Jest tu wiele do zobaczenia, promenada, sklepy, zabytkowy kościół. Nieopodal S Cruz jest najpiękniejsza plaża Teneryfy bo cała z białego piasku a nie z czarnym wulkanicznym piaskiem tak jak reszta wyspy Warto zobaczyc jeszcze Los Cristianos. W samym playa de las americas jest dużo knajp, barów i dyskotek także wieczorem jest co porobić My zakochalismy się w Kanarach na tyle, ze odwiedzilismy jeszcze Fuerteventurę i Lanzarotte. Polecam!
malaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:25   #106
agulack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 324
Dot.: Teneryfa

Przymierzam się do zakupienia wycieczki na Teneryfę. Wasze komentarze jeszcze bardziej mnie zachęcają. A jak z cenami tam na miejscu? Bardzo drogo? Lepiej wybrać all czy hb?
__________________

agulack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:38   #107
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Teneryfa

My z Tz bylismy w tym roku dwa tygodnie. Wybralismy hotel 3* zywienie we wlasnym zakresie. Ale nie dlatego, ze nie bylo nas stac a dlatego ze chcielismy sprobowac kanaryjskiej kuchni i nie tylko w jednym miejscu. Zreszta zawsze tak robimy nie lubimy byc uwiazani, ale zalezy kto co lubi?
Na sniadania mozna sie zaopatrzyc w okolicznych mini marketach jest tam ich cale mnostwo, ale taniej bylo w tych duzych supermarketach i tam nie ukrywam zaopatrywalismy sie w cala reszte oprocz codziennego swiezego pieczywka.
Jesli chodzi o restauracje to powiem Wam co zauwazylam. Im dalej od plazy jedzenie bylo smaczniejsze. Przy plazy dalismy sie zwabic kilka razy(dosc nachalne namawianie tzw.naciagaczy) i niestety rozczarowanie a jeszcze przechodzacy turysci zagladaja w talerz.
Na poczatku to czlowiek jest taki zauroczony, ze tego nie zauwaza ale potem juz nawet spotykalismy sie z niemilymi uwagami i mielismy dosc. Zaczelismy szukac knajp, gdzie jedza autochtoni i cudzoziemcy mieszkajacy tam na stale (to dla mnie najlepsza recenzja)i co jedzonko rewelacyjne, swieze pycha. Fakt nie byla to knajpa z widokiem na ocean, wystroj bardziej stolowkowy, gwarno ale jedzenie cudowne. Zawsze potem nad ocean mozna sie przejsc. Byla jedna restauracyjka typowo pod turystow, ktora nam przypasowala i o dziwo byla tuz przy naszym hotelu "playboy" czy jakos tak
Wyspa jest piekna, mnostwo warto ruszyc tylek zwiedzic cale wybrzeze bo nie wszedzie sa czarne plaze my bylismy na takich ,ze myslalam ze to juz nie ta wyspa.
Mnostwo atrakcji nie sposob sie nudzicStacjonowalis my w Playa de Las Americas

Edytowane przez beasz26
Czas edycji: 2010-12-12 o 19:46 Powód: literowka
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 12:06   #108
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Byłam we wrzesniu na Teneryfie, zakochałam się!
Zdecydowanie polecam hb, na Teneryfie all incl, to głupota . Jedzenie jest bardzo tanie, porownując inne kraje, ja była w szoku. Byłam w Hotelu Noelia Sur w L.A 4 *, mielismy własnie opcję HB, jedzenie było tak pyszne, ze nie wyobrazałam sobie opuscic tam jakiegos posiłku. Pierwszy raz wykupiłam jedzenie w hotelu, i myslałam, ze nie będę zadowolona, a jednak to byl strzal w 10!
Wybor menu był ogromny, po prostu bylo WSZYSTKO, albo prawie wszystko co sobie wymyslisz! Na kazdy posiłek mogłam sprobowac kilka dan, po troche z kazdego, do tego desery owoce... ach!!!

Jedz, jedz na Teneryfę
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:32   #109
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Teneryfa

Ja tez byłam kilka lat temu i chętnie bym tam wróciła , było pięknie .
A w tym roku bułgaria , mam nadzieję że też mi się spodoba .
narzaie bliżej bo mam malutkie dzieci w tamtym roku byliśmy autem we włoszech ( córa miała 3 miechy z synek nie całe dwa lata )
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 11:11   #110
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Ja tez byłam kilka lat temu i chętnie bym tam wróciła , było pięknie .
A w tym roku bułgaria , mam nadzieję że też mi się spodoba .
narzaie bliżej bo mam malutkie dzieci w tamtym roku byliśmy autem we włoszech ( córa miała 3 miechy z synek nie całe dwa lata )
ja byłam w październiku z 15 miesiecznym synkiem
W pod koniec lutego wybieramy się na Dominikane, dziecko będzie miało 19 miesiecy.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:14   #111
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
ja byłam w październiku z 15 miesiecznym synkiem
W pod koniec lutego wybieramy się na Dominikane, dziecko będzie miało 19 miesiecy.

zazdraszam na dominikane póki co mnie nie stać .. ale może kiedyś
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:21   #112
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Teneryfa

Myslalam o tym, zeby pojechac w te wakacje na Teneryfe, a ty mnie jeszcze bardziej zachecilas
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:22   #113
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
zazdraszam na dominikane póki co mnie nie stać .. ale może kiedyś
my chcemy się wyrobic przed skonczeniem dwoch lat naszego dziecka, bo potem takie wakacje będą kosztowały wieele drozej
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:12   #114
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
my chcemy się wyrobic przed skonczeniem dwoch lat naszego dziecka, bo potem takie wakacje będą kosztowały wieele drozej
he he no tak . My mamy dwoje to potem już nas czekają pokoje rodzinne w hotelach bo w dwójce nikt nam mieszkać raczej nie pozwoli .
Tym czasem zerezerwowałam dziś bułgarie i pokaże wam nasz hotelik , jedziemy 20 czerwca już się cieszę na to grzanie dupy na plaży
http://www.neckermann.pl/Wycieczki-O...l-Miramar.html

a wracając do teneryfy to byłam w costa adeje koło las americas ( piechotką 20 min z hotelu do centrum ) i byłam w hoteliku iberostara
http://www.neckermann.pl/Wycieczki/1...-Anthelia.html
hotel jest przepiękny żarcie cudne , obsługa rewelacja do niczego się nie można przyczepić . Były np takie ogromne lodówki z lodami podchodziło się bralo pucharek i samemu robiło sobie deserki - miodzik . przytyłam tam nie wiem ile he he .
Jedno co mnie wkurza to że woda w atlantyku by jednak mogła być cieplejsza he he , bo ja lubie wode jak zupe
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:21   #115
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

ania p hoteliki bardzo ładne, ten na Teneryfie widziałam. W bardzo fajnym miejscu mieszkałas Costa adeje bardzo mi się podobało. Ja mieszkałam w L.A w Noelii Sur, tez jestem zadowolona, a jedzenie to poezja
Oczywiscie zakochałam się w Teneryfie i mielismy ochotę znów polecieć tam, ale po rozmowach stwierdzilismy, ze nie ma sensu, przeciez jest tyle pięknych miejsc.

Z dwójką małych dzieciaczkow to juz musi byc wyprawa oj taki hmm średni wypoczynek, sama juz wiem co to znaczy z jednym, ale bez synka sobie wyjazdów nie wyobrażam

Powiedz jak dzieciaczki sprawowały się podczas lotu? A, doczytałam, ze byliscie autem... a z jednym maluszkiem lecieliscie samolotem?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 21:12   #116
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
ania p hoteliki bardzo ładne, ten na Teneryfie widziałam. W bardzo fajnym miejscu mieszkałas Costa adeje bardzo mi się podobało. Ja mieszkałam w L.A w Noelii Sur, tez jestem zadowolona, a jedzenie to poezja
Oczywiscie zakochałam się w Teneryfie i mielismy ochotę znów polecieć tam, ale po rozmowach stwierdzilismy, ze nie ma sensu, przeciez jest tyle pięknych miejsc.

Z dwójką małych dzieciaczkow to juz musi byc wyprawa oj taki hmm średni wypoczynek, sama juz wiem co to znaczy z jednym, ale bez synka sobie wyjazdów nie wyobrażam

Powiedz jak dzieciaczki sprawowały się podczas lotu? A, doczytałam, ze byliscie autem... a z jednym maluszkiem lecieliscie samolotem?

żadne jeszcze nie leciało , bo jak Szymek był malutki to raz byliśmy u nas nad morzem , potem właśnie te włochy i teraz bedzie bułgaria . Moje dzieciaki jakoś samochodowe są starsznie , synek DVD oglada z tyłu i nie marudzi wcale . Z olą bywa różnie ale damy jakoś rade .
Pewnie jest wiele fajnych miejsc nie ma co siedziec w jednym .
Ja bym kiedyś chciała na teneryfe zimą np na sylwka .
Zabawy jest z dzieciakami , nie ma co ukrywac , choć starszy jak ma towarzystwo to ładnie sie bawi z dziećmi , no ale wiadomo nakarmić trzeba , ubrać itp . głupi spacer to dla mnie wyprawa , ale od września synek pójdzie do przedszkola ( juz chodzi dwa dni w tyg ) to może wkońcu wypoczne he he
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 22:23   #117
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa


Moj Aleks tez "samochodowy", bo mieszkamy w Holandii, ale raz na półtora, dwa miesiące jestesmy w Pl. Czyli przemieszczamy się tak dosc czesto te 1100km i nie jest źle.
Gorzej z samolotem, bo ja się bardzo denerwuję (boję się latac) i trudniej mi zapanowac i zabawic synka.
Muszę go wymęczyc przed podróżą, zeby dłuzej pospał.

Myślelismy o wyjezdzie na Sylwa na Teneryfę, ale dośc drogo to kosztowało i zdecydowalismy sie, ze dołozymy troche i polecimy rózwniez zimą, bo w lutym na Karaiby

A jak Włochy, ciekawe? Tak w poróznaniu z Teneryfą?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:27   #118
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Teneryfa

włochy są zupełnie inne , i inaczej tam mieszkaliśmy . Nie byliśmy w wypas hotelu ale mieliśmy jakby mieszkanie , dwa pokoje z aneksem kuchennym i dużym balkonem 50 od plaży publicznej . Mi się bardzo podobało zreszta nie byłam już pierwszy raz . choć ogólnie włochy są cholernie drogie . ceny żarcia to istna masakra kwatere mieliśmy tanią bo byliśmy we wrześniu więc za to całe mieszkanko za 2tyg zapłacilismy tylko 1800 zł . BYłam koło wenecji w bibione . więc bardziej tam podobnie do nas ( roślinność itp ) jak się pojedzie dalej bardzziej to teneryfe przypomina
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:11   #119
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Teneryfa

a ja chcialabym sie spytac czy jest sens leciec na teneryfe w pierwszej polowie kwietnia na 2 tygodnie?? bo slyszlam od znajomych ze sie wynudzili , bo nie jestem osoba ktora moze lezec plackiem na plazy bite 2 tygodnie, lubie zwiedzac, lazic i zdobywac
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:18   #120
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

zdecydowanie mozesz leciec! Nie wynudzisz się, jest tam co zwiedzac. Wynajmij auto, na tydzin lub wiecej, reszte czasu spędzisz w okolicy ktorej mieszkasz, a gdzie dokladnie sie wybierasz?

O tym co warto zobaczyc przeczytasz w necie, bo sporo tego. Ja kupiłam sobie fajny przewodnik
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.