Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 22:24   #361
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
powiem Ci szczerze że dla mnie jednak 'Kanary' są zbytnio przereklamowane tzn. ja wypowiem się tylko o Fuerteventurze Fuerta- ma mało zieleni, sam piach, mało rozrywkowa wyspa (ale to też zależy do jakiej miejscowości się trafi, jednakże zwiedziliśmy i stolicę i jeszcze inną, bardzo popularną mieścinę - i też: szału nie ma- taka troszkę wioska )

piękne piaszczyste plaże, które skusiły nas na wyjazd tam (a właściwie to ja się tak upierałam ) - występują dość rzadko- ale to też zależy od położenia, miejsca gdzie byście chcieli się zatrzymać My musieliśmy dojeżdżać 2 autobusami - łącznie ok 1 h w jedną stronę

Spodziewałam się pięknej, zielonej wyspy, pełnej turystów, same piękne, białe, piaszczyste plaże - a tu głazy


Wyspa bardzo wietrza, ciągle wiał dość mocny wiatr, który średnio współgrał z nabalsamowanym kremem do opalania ciałem- po prostu się przyklejał do skóry

Na prawdę spodziewałam się czego innego po samej wyspie, ale kto wie może inne są takie jak mi się wymarzyły (a niech to! )

Jeszcze dodam, że przez wiatr nie czułam się jak na takich zagranicznych wakacjach, bo nie odczuwałam ciepłego słońca (a ja lubię jak grzeje )

Krytykujesz archipelag na podstawie jednego wyjazdu na JEDNA wyspe. Jak sama nazwa wyspy Fuertoventura wskazuje to wyspa silnych wiatrow. Wyspy oferuja wiele, kazda jest inna wiec kazdy znajdzie cos dla siebie!

Waniliova, AI zalezy na co sie nastawiasz. Jesli na lezenie i wypoczynek na plazy i przy basenie, pewnie AI sie oplaca bardziej, Jak chcesz objechac wyspe , posmakowac lokalnej kuchni to ja nie bralabym wyzywienia. Ale to tez zalezy jakie zakwaterowanie bedziesz miec. Jesli wezmiesz apartament to sniadania zrobisz sama i spokojnie je zjesz na tarasie z widokiem na morze! Poza tym szukaj aby miec cos z lodowka non stop a nie za dodatkowa oplate, wszelkie napoje, owoce, jogurty bedziesz miec na wyciagniecie reki.
W lokalnych tawernach mozna dobrze zjesc obiad z deserem za 10 euro od osoby!

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2012-08-21 o 22:33
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:53   #362
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Krytykujesz archipelag na podstawie jednego wyjazdu na JEDNA wyspe. Jak sama nazwa wyspy Fuertoventura wskazuje to wyspa silnych wiatrow. Wyspy oferuja wiele, kazda jest inna wiec kazdy znajdzie cos dla siebie!

Waniliova, AI zalezy na co sie nastawiasz. Jesli na lezenie i wypoczynek na plazy i przy basenie, pewnie AI sie oplaca bardziej, Jak chcesz objechac wyspe , posmakowac lokalnej kuchni to ja nie bralabym wyzywienia. Ale to tez zalezy jakie zakwaterowanie bedziesz miec. Jesli wezmiesz apartament to sniadania zrobisz sama i spokojnie je zjesz na tarasie z widokiem na morze! Poza tym szukaj aby miec cos z lodowka non stop a nie za dodatkowa oplate, wszelkie napoje, owoce, jogurty bedziesz miec na wyciagniecie reki.
W lokalnych tawernach mozna dobrze zjesc obiad z deserem za 10 euro od osoby!
podkreśliłam, że wypowiem się o Fuercie tylko

a do czego piłam? do tego, że Fuerteventura na internecie- czy to na stronach internetowych, czy w katalogach biur podróży (ale tu wiadomo jak jest ) jest mocno 'podkolorowana' i chciałam udowodnić, że można się rozczarować dość mocno. Dlatego wtrąciłam swoje przemyślenia na ten temat, żeby koleżanka wyżej miała trzeźwy i rzeczywisty obraz Fuerteventury
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 07:15   #363
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Dzięki dziewczyny czyli Fuerteventura odpada.

Każdy zachwala najbardziej Teneryfe. Cansada a Ty gdzie byłaś?

Nastawiamy sie raczej na odpoczynek i na zabawe chcialabym zeby hotel byl w miare kameralny, blisko plaży i dyskotek. Co do AI to dlatego chcialam bo obiady wydają się tam drogie. Ale tak jak mówisz Cansada chcielibyśmy zwiedzić wyspę więc wyzywienia lepiej nie brac.

A wypozyczalyscie może samochod?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:26   #364
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
ja bylam na Gran Canarii we wrześniu 2010 i były to moje najlepsze wakacje jak do tej pory, we wrześniu był jeszcze wielkie upały ale kilka razy wieczorem było chłodniej i ja musiałam zakładać długi rękaw ( ale ja jestem zmarzluch ). Byłam w hotelu Riu Vistamar koło Puerto Rico i Playa Amadores http://www.holidaycheck.pl/hotel-Inf...hid_10815.html

Ogólnie wyspa jest niesamowita, mówią na to mały kontynent bo co kawłaek zmienia się obraz wyspy, raz jest sucho i rosną same kaktusy i aloes, a za chwilę widzisz pełno świerków i piękne kolorowe kwiaty, a kawałek dalej plantacje bananowców. Warto wypożyczyć sobie samochód i w 2 dni zwiedzisz całą wyspę.
To co można kupić to Kanaryjczycy słyną z wyrobu likieru bananowego, ja przywiozłam aż 3 buteleczki różnego likieru bananowego, bardzo tanie są kosmetyki i perfumy ( drogerii jest od cholery na każdym kroku i dla obcokrajowców sprzedają taniej bo bez cła ).

Warto zwiedzić Puerto Rico, obowiązkowo Las Palmas i tamtejsze zabytki, Arucas i kościoł Iglesia de San Juan Bautista, koniecznie zobacz Teror - słynne z przepięknych kanaryjskich balkonów, miasto Galdar, Agaete, Ayacata, najwyższy szczyt Gran Canarii - Pico de las Nieves, zobacz koniecznie krater - Roque Nublo oraz sąsiadujące z nim Roque Fraile i La Rana. Na koniec wyprawy, zjeżdżając krętą górską drogą ku południu, wstąp koniecznie do czarującej Fatagi, rezerwat wydm Dunas de Maspalomas i latarnię morską Faro de Maspalomas, całe miasto Maspalomas, Puerto de MOgan, Telde, i koniecznie Palmitos Park kolo Maspalomas, tam są pokazy delfinów, papug, jak wcześniej się zapiszesz to możesz nawet pogaskać i popływać z delfinami i mnóstwo, mnóstwo innych zwierząt i ciekawych roślin.Jak będziecie miały jeszcze jakieś pytania to dajcie znać postaram się odpowiedzieć jak będę wiedziała
a ja polecam Gran Canarie, wyżej mój poprzedni post, my bralismy wersję AI, wypożyczyliśmy samochód i w 2 dni można spokojnie zwiedzic całą wyspę
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:31   #365
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny czyli Fuerteventura odpada.

Każdy zachwala najbardziej Teneryfe. Cansada a Ty gdzie byłaś?

Nastawiamy sie raczej na odpoczynek i na zabawe chcialabym zeby hotel byl w miare kameralny, blisko plaży i dyskotek. Co do AI to dlatego chcialam bo obiady wydają się tam drogie. Ale tak jak mówisz Cansada chcielibyśmy zwiedzić wyspę więc wyzywienia lepiej nie brac.

A wypozyczalyscie może samochod?

na Fuercie wypożyczenie samochodu na 1 dzień kosztowało chyba 40 Euro - tak mówił rezydent

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
a ja polecam Gran Canarie, wyżej mój poprzedni post, my bralismy wersję AI, wypożyczyliśmy samochód i w 2 dni można spokojnie zwiedzic całą wyspę
ja strasznie żałuję, że nie polecieliśmy na Gran Canarie - a mieliśmy super ofertę- uparłam się strasznie na Fuertę i żałuję bo ta wyspa jako tako nie ma w sobie większego uroku .
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:44   #366
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
na Fuercie wypożyczenie samochodu na 1 dzień kosztowało chyba 40 Euro - tak mówił rezydent

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------



ja strasznie żałuję, że nie polecieliśmy na Gran Canarie - a mieliśmy super ofertę- uparłam się strasznie na Fuertę i żałuję bo ta wyspa jako tako nie ma w sobie większego uroku .
ja mam już taki dylemat że szok na szczęście mamy jeszcze jakiś rok na podjęcie decyzji najbardziej waham się między Gran Canarią a Teneryfą
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:33   #367
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
ja mam już taki dylemat że szok na szczęście mamy jeszcze jakiś rok na podjęcie decyzji najbardziej waham się między Gran Canarią a Teneryfą
macie dużo czasu to możecie poszperać dużo w internecie na tematch tych obu wysp, żeby wybrać tę wymarzoną a fajna stronka, żeby popatrzeć jak rzeczywiście wygląda hotel (pokoje, łazienki itd.) i poznać opinie klientów to holiday check
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 11:51   #368
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
macie dużo czasu to możecie poszperać dużo w internecie na tematch tych obu wysp, żeby wybrać tę wymarzoną a fajna stronka, żeby popatrzeć jak rzeczywiście wygląda hotel (pokoje, łazienki itd.) i poznać opinie klientów to holiday check
Wielkie dzięki za tę stronkę
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 18:57   #369
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Teneryfa

travis koniecznie zdaj relacje jak wrócisz ja chcę z moim TŻ jechać w podróż poślubną na Teneryfę chociaż troche się wahamy między Teneryfą a Gran Canarią ale mamy jeszcze sporo czasu na decyzję
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:53   #370
monia2608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 11
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Hej dziewczynki ja wybieram sie na Teneryfe 3 wrzesnia do hotelu la arena czy wypoczywała może któraś z was w tym hotelu? i jak z pogodą w tej części wyspy we wrzesniu? Za wszelkie informacje dziekuje z gory]
__________________
monia2608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:16   #371
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez monia2608 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki ja wybieram sie na Teneryfe 3 wrzesnia do hotelu la arena czy wypoczywała może któraś z was w tym hotelu? i jak z pogodą w tej części wyspy we wrzesniu? Za wszelkie informacje dziekuje z gory]
Monia, nie znam hotelu, ale dzis bylo +35 na poludniu wyspy w dzien, teraz o godz. 21.15 jest +25! nie sadze aby sie pogoda zmienila zbytnio w najblizszym czasie.
Pozdrawiam.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 21:39   #372
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Ja akurat bylam na wszystkich wyspach poza El Hierro.
Najbardziej podoba mi sie La Palma, piekna , zielona wyspa, na poludniu mozna pospacerowac dookola kraterow. Malo turystow, swietne tawerny, mili ludzie, spokojnie, dla tych co chca naladowac baterie na kolejny rok z dala od zgielku. Niesamowita ilosc tras na piesze wedrowki w parku narodowym. Malo znana wsrod turystow....
Zreszta dla tych co lubia trekking Gomera i Teneryfa sa rajem. Sama przeszlam kilka szlakow na Teide i widokow sie nie zapomina.
Najmniej podobala mi sie Gran Canaria......

z racji miejsca zamieszkania i wykonywanej pracy moje wypowiedzi moga jednak nie byc obiektywne, unikam miejsc typowo turystycznych.....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:15   #373
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Ja jestem troszke bardziej ZA teneryfa niz Gran Canarią, ale najbardziej za Fuertą, bo ja kocham plaze, a na Fuerteventurze jeszcze jakies w miare mozna znalezc
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 06:45   #374
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Ja jestem troszke bardziej ZA teneryfa niz Gran Canarią, ale najbardziej za Fuertą, bo ja kocham plaze, a na Fuerteventurze jeszcze jakies w miare mozna znalezc
kurde każda poleca coś innego i na co tu się zdecydować? heh na szczęście jeszcze mamy sporo czasu
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 07:06   #375
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Ja akurat bylam na wszystkich wyspach poza El Hierro.
Najbardziej podoba mi sie La Palma, piekna , zielona wyspa, na poludniu mozna pospacerowac dookola kraterow. Malo turystow, swietne tawerny, mili ludzie, spokojnie, dla tych co chca naladowac baterie na kolejny rok z dala od zgielku. Niesamowita ilosc tras na piesze wedrowki w parku narodowym. Malo znana wsrod turystow....
Zreszta dla tych co lubia trekking Gomera i Teneryfa sa rajem. Sama przeszlam kilka szlakow na Teide i widokow sie nie zapomina.
Najmniej podobala mi sie Gran Canaria......

z racji miejsca zamieszkania i wykonywanej pracy moje wypowiedzi moga jednak nie byc obiektywne, unikam miejsc typowo turystycznych.....
Odpocząć też troche chcemy ale bardziej pozwiedzać, poimprezować tej La Palmy nie widziałam w ofercie biur podróży ale zaraz pooglądam w necie
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 10:11   #376
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Odpocząć też troche chcemy ale bardziej pozwiedzać, poimprezować tej La Palmy nie widziałam w ofercie biur podróży ale zaraz pooglądam w necie
Jeśli nastawiacie się na imprezy to zdecydowanie nie ma co brać pod uwagi La Palmy. Ja bym nawet Fuerte i Lanzarote odpuściła- jeśli imprezy to raczej wybór Teneryfa lub Gran Canaria. Na tych dwóch wyspach jest też najwięcej do zwiedzania- na zwiedzanie ważniejszych atrakcji Lanzarote czy Fuerty starczą 1-2 dni.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 10:27   #377
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez madziunia2 Pokaż wiadomość
Jeśli nastawiacie się na imprezy to zdecydowanie nie ma co brać pod uwagi La Palmy. Ja bym nawet Fuerte i Lanzarote odpuściła- jeśli imprezy to raczej wybór Teneryfa lub Gran Canaria. Na tych dwóch wyspach jest też najwięcej do zwiedzania- na zwiedzanie ważniejszych atrakcji Lanzarote czy Fuerty starczą 1-2 dni.
Właśnie na tym nam najbardziej zalezy - pozwiedzać i poimprezować teraz jeszcze trzeba zdecydowac miedzy Teneryfą a Gran Canarią
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:01   #378
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Ja wróciłam z Teneryfy i to był strzał w 10.
Tam nie można się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie bo wyspa jest baaardzo różnorodna. Byłam na szczycie Teide, w Loro Parku, Siam Parku, w motylarni, na degustacji win, w ogrodzie botanicznym... wiele, wiele pięknych miejsc i atrakcji.

Najlepiej wspominam Siam park. Niezapomniane wrażenia chociaż w sezonie bez wykupienia fast pass to w ogóle nie ma zabawy bo trzeba stać w kolejce do zjeżdżali po 40- 60 minut.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:12   #379
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Ja wróciłam z Teneryfy i to był strzał w 10.
Tam nie można się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie bo wyspa jest baaardzo różnorodna. Byłam na szczycie Teide, w Loro Parku, Siam Parku, w motylarni, na degustacji win, w ogrodzie botanicznym... wiele, wiele pięknych miejsc i atrakcji.

Najlepiej wspominam Siam park. Niezapomniane wrażenia chociaż w sezonie bez wykupienia fast pass to w ogóle nie ma zabawy bo trzeba stać w kolejce do zjeżdżali po 40- 60 minut.
Ciesze się, że jesteś taka zadowolona i to przemawia za tym żebyśmy my też wybrali się na Teneryfę a powiedz ile płaciłaś za te wszystkie wycieczki? Wypożyczałaś może samochód? i w jakim hotelu byłaś?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 13:01   #380
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Ciesze się, że jesteś taka zadowolona i to przemawia za tym żebyśmy my też wybrali się na Teneryfę a powiedz ile płaciłaś za te wszystkie wycieczki? Wypożyczałaś może samochód? i w jakim hotelu byłaś?
oj wydaliśmy sporo ....
Samochodu nie wypożyczaliśmy, raz ze drogo a drugi raz że drogi na Teneryfie są bardzo wąskie, kręte, pełno jest wzniesień i spadów a żadne z nas nie chciało się stresować za kierownicą. Warto wspomnieć że oni tam na ogół nie używają kierunkowskazów (a jak już używają to w specyficznych sytuacjach np na pasach kiedy kogoś przepuszczają, tak aby żadne inne auto ich nie wyprzedziło). Zauważyłam tez że autokary czasem trąbią przy zakrętach bo zwyczajnie nie mieszczą się w wyznaczonym pasie ruchu i trzeba uważać jadąc z naprzeciwka.....
Także, niby Unia Europejska a jednak jeżdżą po swojemu.

Po wyspie można się przemieszczać komunikacją miejską albo autokarami (są specjale firmy transportowe) my do siam parku na drugi koniec wyspy jechaliśmy autokarem to kosztowało 13, 50 od osoby w dwie strony. Wycieczki objazdowe organizowało nam biuro podróży za dodatkową opłatą, mieli bardzo bogatą ofertę.

Byliśmy w hotelu orotava palace, na północy. Nie doczytałam w jakim miesiącu się wybierasz, jeśli poza sezonem to lepiej jechać na południe bo tam pogoda jest pewniejsza. Na północy nie ma dużo klubów natomiast jest mnóstwo barów, restauracji i muzyka na żywo. My załapaliśmy się na koncert "Elvisa", świetne show!

W ogóle polecam opcje all inclusive szczególnie przy dłuższym pobycie, u nas był szwedzki stół, duży wybór jedzenia, do obiadu i kolacji zawsze były ciasta, lody, owoce na deser.
Próbowaliśmy regionalnej kuchni, owoców morza ale wcale to nie było takie tanie .

Długo można by opowiadać.... naprawdę polecam.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

cansada, czy to prawda że jak mieszkańca wysp kanaryjskich nazwie się Hiszpanem to się obrazi bo czuje się Kanaryjczykiem? Faktycznie oni odczuwają taką dużą odrębność?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:02   #381
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
oj wydaliśmy sporo ....
Samochodu nie wypożyczaliśmy, raz ze drogo a drugi raz że drogi na Teneryfie są bardzo wąskie, kręte, pełno jest wzniesień i spadów a żadne z nas nie chciało się stresować za kierownicą. Warto wspomnieć że oni tam na ogół nie używają kierunkowskazów (a jak już używają to w specyficznych sytuacjach np na pasach kiedy kogoś przepuszczają, tak aby żadne inne auto ich nie wyprzedziło). Zauważyłam tez że autokary czasem trąbią przy zakrętach bo zwyczajnie nie mieszczą się w wyznaczonym pasie ruchu i trzeba uważać jadąc z naprzeciwka.....
Także, niby Unia Europejska a jednak jeżdżą po swojemu.

Po wyspie można się przemieszczać komunikacją miejską albo autokarami (są specjale firmy transportowe) my do siam parku na drugi koniec wyspy jechaliśmy autokarem to kosztowało 13, 50 od osoby w dwie strony. Wycieczki objazdowe organizowało nam biuro podróży za dodatkową opłatą, mieli bardzo bogatą ofertę.

Byliśmy w hotelu orotava palace, na północy. Nie doczytałam w jakim miesiącu się wybierasz, jeśli poza sezonem to lepiej jechać na południe bo tam pogoda jest pewniejsza. Na północy nie ma dużo klubów natomiast jest mnóstwo barów, restauracji i muzyka na żywo. My załapaliśmy się na koncert "Elvisa", świetne show!

W ogóle polecam opcje all inclusive szczególnie przy dłuższym pobycie, u nas był szwedzki stół, duży wybór jedzenia, do obiadu i kolacji zawsze były ciasta, lody, owoce na deser.
Próbowaliśmy regionalnej kuchni, owoców morza ale wcale to nie było takie tanie .

Długo można by opowiadać.... naprawdę polecam.
Wybieramy się w czerwcu, ale 2014 bo to plany na podróż poślubną wesele prawdopodobnie 14 czerwca więc podróż jakoś zaraz po też właśnie myślimy nad all inclusive a samochodem to faktycznie lepiej nie jeździć skoro tak jest
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:20   #382
madi2020
Raczkowanie
 
Avatar madi2020
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 451
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

My z TŻ-tem byliśmy w tym roku na Gran Canarii i tez uwazamy ze trafilismy w 10-te
Cudowne mniejsce, my wynajelismy samochod na 4 dni co najsmiejszniejsze za jeden dzien zyczyli sobie 90euro, za dwa dni 120 euro, za 3 dni - 120 euro i za 4 dni 120uro pozniej kwoty byly wyzsze wobec czego nie bralismy juz ale na wszelki wypadek checi do zwiedzania wzielismy na 4 dni tym bardziej ze roznicy cenowej nie bylo.

My jeszcze inwestowalismy w nurkowanie bo naprawde warto tym bardziej jezeli ktos pierwszy raz.
Ocean mega slony

Jezeli mialabys jakies pytania to pisz chetnie odpowiem

i rowniez tak jak moje poprzedniczki polecam all inclusive bo nie obchodzi nas wtedy to ze za kazdym razem mamy placic jak cos nam sie zachce. a jedzenie pyyyyccchhha
__________________
CIUSZKi - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192831

Edytowane przez madi2020
Czas edycji: 2012-09-04 o 13:22
madi2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:26   #383
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez madi2020 Pokaż wiadomość
My z TŻ-tem byliśmy w tym roku na Gran Canarii i tez uwazamy ze trafilismy w 10-te
Cudowne mniejsce, my wynajelismy samochod na 4 dni co najsmiejszniejsze za jeden dzien zyczyli sobie 90euro, za dwa dni 120 euro, za 3 dni - 120 euro i za 4 dni 120uro pozniej kwoty byly wyzsze wobec czego nie bralismy juz ale na wszelki wypadek checi do zwiedzania wzielismy na 4 dni tym bardziej ze roznicy cenowej nie bylo.

My jeszcze inwestowalismy w nurkowanie bo naprawde warto tym bardziej jezeli ktos pierwszy raz.
Ocean mega slony

Jezeli mialabys jakies pytania to pisz chetnie odpowiem

i rowniez tak jak moje poprzedniczki polecam all inclusive bo nie obchodzi nas wtedy to ze za kazdym razem mamy placic jak cos nam sie zachce. a jedzenie pyyyyccchhha
faktycznie dziwnie z tymi cenami za wynajecie samochodu kurde i znowu jedna osoba poleca Teneryfe, a druga Gran Canarię a w jakim miesiącu byliście i jaka pogoda? i z jakiego biura, w jakim hotelu?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:54   #384
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

O Teneryfie możesz jeszcze poczytać na portalu teneryfa24, jest tam też forum.
Jeśli chodzi o atrakcje i zróżnicowanie to chyba żadna inna wyspa z tego obszaru nie przebije Teneryfy. Tyle że cenowo pewnie inne wypadają korzystniej.

Co do plaż i czarno-szarego piasku to mam mieszane uczucia, wygląda fajnie, egzotycznie jest drobniutki i w ogóle nie brudzi ale okropnie się nagrzewa, wbija się w strój kąpielowy, ręczniki. Do szału doprowadzało mnie to jak nakremowałam się filtrem po czym za chwile byłam czarna . W sumie na typowo piaszczystej plaży byliśmy tylko trzy razy na ogół chodziliśmy na baseny Lago Martianez, mieliśmy darmowy wstęp(normalnie kosztuje chyba 3 euro) pięknie urządzone miejsce z leżakami, parasolkami, tuż przy oceanie.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 14:21   #385
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
O Teneryfie możesz jeszcze poczytać na portalu teneryfa24, jest tam też forum.
Jeśli chodzi o atrakcje i zróżnicowanie to chyba żadna inna wyspa z tego obszaru nie przebije Teneryfy. Tyle że cenowo pewnie inne wypadają korzystniej.

Co do plaż i czarno-szarego piasku to mam mieszane uczucia, wygląda fajnie, egzotycznie jest drobniutki i w ogóle nie brudzi ale okropnie się nagrzewa, wbija się w strój kąpielowy, ręczniki. Do szału doprowadzało mnie to jak nakremowałam się filtrem po czym za chwile byłam czarna . W sumie na typowo piaszczystej plaży byliśmy tylko trzy razy na ogół chodziliśmy na baseny Lago Martianez, mieliśmy darmowy wstęp(normalnie kosztuje chyba 3 euro) pięknie urządzone miejsce z leżakami, parasolkami, tuż przy oceanie.
O, dzięki, na pewno wejdę na ten portal

a czemu mieliście darmowy wstęp na ten basen?

kurde to jeszcze tak długo a już nie mogę się doczekać
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 14:44   #386
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Wybór między Gran Canarią będzie ciężki Atrakcje na Teneryfie na pewno są na większą skalę- na Teneryfie jest Siam Park- na GC mniejszy Aqualand, na Teneryfie Loro Park na GC mniejszy park Palmitos. Za to na GC są fajniejsze plaże- wydmy Maspalomas, czy przepiękna plaża Amadores Co byś nie wybrała nie będziesz się nudzić na pewno
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:21   #387
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
a czemu mieliście darmowy wstęp na ten basen?
wydaje mi się że po prostu właścicielem tych basenów i kompleksu hoteli jest ta sama osoba i dlatego klienci mają darmowy wstęp, bilety brało się z recepcji.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 21:01   #388
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------
cansada, czy to prawda że jak mieszkańca wysp kanaryjskich nazwie się Hiszpanem to się obrazi bo czuje się Kanaryjczykiem? Faktycznie oni odczuwają taką dużą odrębność?
Walcza o niezaleznosc, wiec to wyjasnia wiele......tzn precyzujac niezaleznosc od rzadow ES, ale nie o niezaleznosc finansowa od kasy z Madrytu i EU!!!

Jesli na imprezy to tylko Teneryfa albo Gran canaria, Teneryfa ma 3ci co do wielkosci wulkan swiata- wrazenia niesamowite, GC nie.... wybor jednak nalezy do Ciebie.
Zreszta jak juz pisalam moje wypowiedzi moga byc nieobieektywne , ale dalej po kilkunastu latach jestem zauroczona Teneryfa.,....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 05:38   #389
madi2020
Raczkowanie
 
Avatar madi2020
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 451
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

My na Gran Canarii byliśmy od 21 sierpnia do 28 sierpnia. pogoda przepiękna, w dzien około 33-35stopnie, a wieczorem tak około godziny 21 temperatura niewiele nizsza 28-30 stopni.

My byliśmy w hotelu RIU CLUBHOTEL GRAN CANARIA to hotel 4-gwiazdkowy. Zaraz za hotelem a dokładnie przy jego ogrodzeniu był deptak wzdłuż oceanu. Może niecałe 500metrów i plaża przy ocenie , nieco dalej piękne i niezapomniany widok wydm.
Lecieliśmy w biurem podróży TUI i nawet tak wyszły nam dobrze loty że zyskaliśmy jeden dzień dłużej.
We wtorek wylot mieliśmy ok 5 rano wiec w na miejscu już w hotelu byliśmy już o 12, spokojnie poszliśmy już tego dnia na leżaki i korzystaliśmy.
Wylot mieliśmy we wtorek następny o 22 a wyjazd z hotelu na lotnisko o 19:20 wobec czego mimo że do 12 musieliśmy zwolnic pokoje to czekały na nas pokoje tzw. gościnne gdzie można było spokojnie zostawić bagaż, przebrać się wziąć prysznic. praktycznie wszystko to samo co w opokoju oprocz łóżka. wiec cały kolejny dodatkowy dzien wykorzystalismy na opalenie i dodatkowy wypoczynek a o 18 przygotowalismy się do wyjazdu. Także bez mała wyszło nam 8 dni


Rzeczywiście u nas zwiedzania i pięknych widoków było mnóstwo.
Pojechaliśmy również na wulkan.
Później Pomiędzy Puerto Rico i Puerto Mogán najpiękniejsze plaże do zobaczenia.
Później byliśmy zwiedzać jaskiniowców, bardzo fajne muzeum a zarazem niesamowite widoki z tamtych gór.
__________________
CIUSZKi - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192831

Edytowane przez madi2020
Czas edycji: 2012-09-05 o 05:45
madi2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:12   #390
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: WYSPY KANARYJSKIE! Co, gdzie i jak?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
wydaje mi się że po prostu właścicielem tych basenów i kompleksu hoteli jest ta sama osoba i dlatego klienci mają darmowy wstęp, bilety brało się z recepcji.
Aaa, to super

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Walcza o niezaleznosc, wiec to wyjasnia wiele......tzn precyzujac niezaleznosc od rzadow ES, ale nie o niezaleznosc finansowa od kasy z Madrytu i EU!!!

Jesli na imprezy to tylko Teneryfa albo Gran canaria, Teneryfa ma 3ci co do wielkosci wulkan swiata- wrazenia niesamowite, GC nie.... wybor jednak nalezy do Ciebie.
Zreszta jak juz pisalam moje wypowiedzi moga byc nieobieektywne , ale dalej po kilkunastu latach jestem zauroczona Teneryfa.,....
Właśnie chcemy się wybawić i dużo pozwiedzać dużo osób pisze, że są zauroczone Teneryfą byłam nawet na kilku blogach i jedna dziewczyna pisała, że przedłużyła sobie swój pobyt bo tak wspaniale tam jest

Cytat:
Napisane przez madi2020 Pokaż wiadomość
My na Gran Canarii byliśmy od 21 sierpnia do 28 sierpnia. pogoda przepiękna, w dzien około 33-35stopnie, a wieczorem tak około godziny 21 temperatura niewiele nizsza 28-30 stopni.

My byliśmy w hotelu RIU CLUBHOTEL GRAN CANARIA to hotel 4-gwiazdkowy. Zaraz za hotelem a dokładnie przy jego ogrodzeniu był deptak wzdłuż oceanu. Może niecałe 500metrów i plaża przy ocenie , nieco dalej piękne i niezapomniany widok wydm.
Lecieliśmy w biurem podróży TUI i nawet tak wyszły nam dobrze loty że zyskaliśmy jeden dzień dłużej.
We wtorek wylot mieliśmy ok 5 rano wiec w na miejscu już w hotelu byliśmy już o 12, spokojnie poszliśmy już tego dnia na leżaki i korzystaliśmy.
Wylot mieliśmy we wtorek następny o 22 a wyjazd z hotelu na lotnisko o 19:20 wobec czego mimo że do 12 musieliśmy zwolnic pokoje to czekały na nas pokoje tzw. gościnne gdzie można było spokojnie zostawić bagaż, przebrać się wziąć prysznic. praktycznie wszystko to samo co w opokoju oprocz łóżka. wiec cały kolejny dodatkowy dzien wykorzystalismy na opalenie i dodatkowy wypoczynek a o 18 przygotowalismy się do wyjazdu. Także bez mała wyszło nam 8 dni


Rzeczywiście u nas zwiedzania i pięknych widoków było mnóstwo.
Pojechaliśmy również na wulkan.
Później Pomiędzy Puerto Rico i Puerto Mogán najpiękniejsze plaże do zobaczenia.
Później byliśmy zwiedzać jaskiniowców, bardzo fajne muzeum a zarazem niesamowite widoki z tamtych gór.
''Zaraz za hotelem a dokładnie przy jego ogrodzeniu był deptak wzdłuż oceanu.'' właśnie coś takiego mi się marzy najlepiej widok z okna czy z tarasu na morze mmmm

Czyli w połowie czerwca też pewnie będzie tak samo gorąco cansada dobrze mówie?

fajnie Wam wyszło z tym jednym dniem więcej i fajnie, że mieliście pokój na zostawienie bagażu bo my jak byliśmy w Grecji to przed wyjazdem wywieźli nas na plaże i tam czekaliśmy :| nie mogliśmy się oddalać a bagaże były w autokarze
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.