NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2. - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-25, 22:13   #3001
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Oglądam 3. sezon Ragnarok. Na początku trochę niemrawo się rozkręcał, ale od końca drugiego odcinka daje radę. Oczywiście jak na teen drama w świecie mitologii nordyckiej. Rozwaliło mnie karmienie Jormunganda kanapkami wygrzebanymi ze śmieci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 23:53   #3002
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oglądam 3. sezon Ragnarok. Na początku trochę niemrawo się rozkręcał, ale od końca drugiego odcinka daje radę. Oczywiście jak na teen drama w świecie mitologii nordyckiej. Rozwaliło mnie karmienie Jormunganda kanapkami wygrzebanymi ze śmieci.
Ooo, w końcu jest 3 sezon? A już myślałam, że nic z tego. Dzięki za info.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-08-26 o 19:24
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 14:44   #3003
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 801
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

,,Depp kontra Heard'' - tak się właśnie tez zastanawiałam czy warto, dzieki za opinie.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 20:21   #3004
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Lipowo - oglądała już któraś z was? Zrezygnowałam z Playera i nie wiem czy warto wracać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie widziałam jeden odcinek, więc ciężko powiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 22:58   #3005
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
,,Depp kontra Heard'' - tak się właśnie tez zastanawiałam czy warto, dzieki za opinie.
Warto? Jeżeli chce się jakieś nowe smaczki poznać, to tak. Jeżeli śledziło się w miarę sprawę, to z tego dokumentu się niczego nowego nie dowie. Ja w sumie żałuję, że obejrzałam, bo Netflix stosuje nieczyste zagrania. Otóż, podobno zgłosili roszczenia do kilku nagrań z YouTube, których fragmenty wykorzystali w dokumencie. Czyli dla jasności: wykorzystali czyjeś nagranie, jakiegoś Youtubera / kanału YouTube i sobie roszczą teraz do niego prawa, bo pojawiło się w ich dokumencie. Absurd. Ale cóż, duży może więcej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-27, 18:07   #3006
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 801
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Skończyłam Sex/life s.2 i ten sezon mnie wynudził.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 16:36   #3007
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 267
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

disney/hbo (disney 4 sezony, hbo 5ty w toku)

A co sądzicie o Co robimy w Ukryciu? Oglądał ktoś ?
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-30, 16:47   #3008
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
disney/hbo (disney 4 sezony, hbo 5ty w toku)

A co sądzicie o Co robimy w Ukryciu? Oglądał ktoś ?
Bardzo lubię, chociaż od poprzedniego sezonu (a może nawet ciut wcześniej) jak dla mnie wyraźny spadek formy i coraz mniej mnie śmieszy. Generalnie jednak jeden z lepszych seriali komediowych o takiej tematyce.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 12:06   #3009
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja dopiero pierwsze słyszę o tym xD Muszę się zainteresować.
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 15:28   #3010
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja zaczęłam oglądać "Dziewczyna przede mną" na HBO i mocno mnie wciągnęło, tylko że...trochę obawiam się oglądać, gdy jestem sama na noc w mieszkaniu Ma ten serial taki trochę mroczny klimat i później mi się śnią głupoty, mimo że nie ma żadnych scen jak z horroru. Ale historia ciekawa i jestem bardzo ciekawa rozwinięcia i finału tej historii. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 16:05   #3011
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Lipowo - oglądała już któraś z was? Zrezygnowałam z Playera i nie wiem czy warto wracać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obejrzałam dwa dostępne odcinki i ma potencjał. Nie jest taki zły. Zobaczymy, czy szybko go nie spartolą
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-31, 16:49   #3012
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was oglądał ,,Depp kontra Heard''? da się przez to przebrnąć, warto? chciałam na to zerknąć, ale boję się, że mnie to wymęczy..
Mnie póki co nie wymęczyło, bo niektóre kwestie są zabawne nawet, bo trochę absurdalne. Wczesniej nie interesowałam sie tą sprawą, widziałam jakieś nagłówki i widziałam jakieś urywki z sądu, w których Amber pokazywała różne emocje. Zaczęłam oglądać dzisiaj z ciekawości i w sumie zaciekawił mnie w połowie pierwszego odcinka i się wciagnęłam. Na początku denerwowały mnie wstawki z komentarzami, ale w sumie fajnie to jest przedstawione. Zobaczymy jak dalej, bo są jeszcze kolejne 2 odcinki. Wiem, jak to się skończyło, ale staram się podejść do tego obiektywnie, słuchajać ich odpowiedzi, jakbym nie znała zakończenia.

Btw. dziwnie mi się ogląda Amber, bo jest bardzo podobna do mojej znajomej, niemal identyczna uroda, tylko inny kolor włosów i oczu. Mam nadzieję, że na znajomą nie zacznę patrzeć inaczej później, heh.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

A ktoś ogladał moze Ultimatum: Ślub albo rozstanie? To reality show, gdzie jedna osoba postawia ultimatum drugiej osobie - albo zaręczymy sie albo odchodzę i w trakcie trwania programu mają próbne małżenstwo przez 3 tygodnie z inną osobą, która też postawiła lub otrzymała takie ultimatum, a później wracają do siebie na 3 tygodnie i wtedy muszą odpowiedzieć na to ultimatum. Wczoraj skończyłam 2 sezon, zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, bo myślałam, że niektóre osoby będą z kims innym.

Ja lubie ogladac takie programy, ten sezon akurat byl robiony bardziej na serio, tnz. wydawało się, że ludzie podeszli do tematu dosć powaznie. Miałam też trochę wrażenie, ze mogę sie nauczycz. tego programu, ogladajać, kto jakie ma oczekiwania i to co mówi ;D
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 17:39   #3013
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Mnie póki co nie wymęczyło, bo niektóre kwestie są zabawne nawet, bo trochę absurdalne. Wczesniej nie interesowałam sie tą sprawą, widziałam jakieś nagłówki i widziałam jakieś urywki z sądu, w których Amber pokazywała różne emocje. Zaczęłam oglądać dzisiaj z ciekawości i w sumie zaciekawił mnie w połowie pierwszego odcinka i się wciagnęłam. Na początku denerwowały mnie wstawki z komentarzami, ale w sumie fajnie to jest przedstawione. Zobaczymy jak dalej, bo są jeszcze kolejne 2 odcinki. Wiem, jak to się skończyło, ale staram się podejść do tego obiektywnie, słuchajać ich odpowiedzi, jakbym nie znała zakończenia.

Btw. dziwnie mi się ogląda Amber, bo jest bardzo podobna do mojej znajomej, niemal identyczna uroda, tylko inny kolor włosów i oczu. Mam nadzieję, że na znajomą nie zacznę patrzeć inaczej później, heh.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

A ktoś ogladał moze Ultimatum: Ślub albo rozstanie? To reality show, gdzie jedna osoba postawia ultimatum drugiej osobie - albo zaręczymy sie albo odchodzę i w trakcie trwania programu mają próbne małżenstwo przez 3 tygodnie z inną osobą, która też postawiła lub otrzymała takie ultimatum, a później wracają do siebie na 3 tygodnie i wtedy muszą odpowiedzieć na to ultimatum. Wczoraj skończyłam 2 sezon, zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, bo myślałam, że niektóre osoby będą z kims innym.

Ja lubie ogladac takie programy, ten sezon akurat byl robiony bardziej na serio, tnz. wydawało się, że ludzie podeszli do tematu dosć powaznie. Miałam też trochę wrażenie, ze mogę sie nauczycz. tego programu, ogladajać, kto jakie ma oczekiwania i to co mówi ;D
Ja dokładnie tak samo jak Ty - nie interesowałam się tą sprawą wcześniej. Po prostu jak pojawiła się zapowiedź na Netflixie to pomyślałam, że może zerknę i chyba siądę do tego na weekendzie.

--

,,Ultimatum: ślub albo rozstanie'' - oglądałam kiedyś pierwszy sezon. Nawet mi się podobało. Ja lubię takie odmóżdżające programy. Najbardziej jednak czekam zawsze na ,,Love is Blind'' to chyba mój faworyt z tego typu formatów dostępnych na Netflix

--

Widziałam, że ma być dokument o Iwonie Wieczorek.. szczerze? nie wiem czy w tej sprawie coś jeszcze można dopowiedzieć i czy kiedykolwiek prawda wyjdzie na jaw. 13 lat i bez rezultatów.. mam mieszane uczucia, a Wy?
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 23:41   #3014
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
(...)
Widziałam, że ma być dokument o Iwonie Wieczorek.. szczerze? nie wiem czy w tej sprawie coś jeszcze można dopowiedzieć i czy kiedykolwiek prawda wyjdzie na jaw. 13 lat i bez rezultatów.. mam mieszane uczucia, a Wy?
Wiele osób i tak z ciekawości obejrzy chociażby po to, aby sobie uporządkować fakty i może jakieś wątki, które im umknęły. Jeżeli to będzie rzetelny dokument, a nie polowanie na czarownice w rodzaju "może śmieciarze ją zabili, bo piksel na filmie z monitoringu wygląda trochę jak czyjaś głowa", to dla mnie spoko - może i sama obejrzę. Chociaż zgadzam się z Tobą, że jeżeli chodzi o jakieś nowe wątki, to chyba nie istnieją. Problem z tą sprawą jest taki, że to dosłownie nomen omen morze spekulacji.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 07:36   #3015
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiele osób i tak z ciekawości obejrzy chociażby po to, aby sobie uporządkować fakty i może jakieś wątki, które im umknęły. Jeżeli to będzie rzetelny dokument, a nie polowanie na czarownice w rodzaju "może śmieciarze ją zabili, bo piksel na filmie z monitoringu wygląda trochę jak czyjaś głowa", to dla mnie spoko - może i sama obejrzę. Chociaż zgadzam się z Tobą, że jeżeli chodzi o jakieś nowe wątki, to chyba nie istnieją. Problem z tą sprawą jest taki, że to dosłownie nomen omen morze spekulacji.
Na Netflixie oglądałam kiedyś Zaginięcie Madeleine McCann, jej tez nie znaleziono, a bardzo dobrze mi to się oglądało. Tłumaczyli, jak wyglądały procedury, jak zgłoszono jej zaginięcie, co zostało zaniedbane, a co wykorzystane oraz wytłumaczyli możliwe teorie zdarzeń. Chyba w sumie to m.in. dzięki temu programowi polubiłam oglądanie dokumentów.

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
,,Ultimatum: ślub albo rozstanie'' - oglądałam kiedyś pierwszy sezon. Nawet mi się podobało. Ja lubię takie odmóżdżające programy. Najbardziej jednak czekam zawsze na ,,Love is Blind'' to chyba mój faworyt z tego typu formatów dostępnych na Netflix
Mi najbardziej spodobała się japońska wersja Love is Blind, na drugim miejscu Ultimatum: Queer Love. Te najciekawiej mi się oglądało.
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 16:51   #3016
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 267
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Bardzo lubię, chociaż od poprzedniego sezonu (a może nawet ciut wcześniej) jak dla mnie wyraźny spadek formy i coraz mniej mnie śmieszy. Generalnie jednak jeden z lepszych seriali komediowych o takiej tematyce.
A to ja lubię ich dalej. Wieczne robienie z Guillermo Gizmo i całe wszystko, fajni są. Trochę się zdziwiłam że nikt ich nie wzmiankował.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 22:30   #3017
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiele osób i tak z ciekawości obejrzy chociażby po to, aby sobie uporządkować fakty i może jakieś wątki, które im umknęły. Jeżeli to będzie rzetelny dokument, a nie polowanie na czarownice w rodzaju "może śmieciarze ją zabili, bo piksel na filmie z monitoringu wygląda trochę jak czyjaś głowa", to dla mnie spoko - może i sama obejrzę. Chociaż zgadzam się z Tobą, że jeżeli chodzi o jakieś nowe wątki, to chyba nie istnieją. Problem z tą sprawą jest taki, że to dosłownie nomen omen morze spekulacji.
Tutaj się z Tobą zgadzam. Do usystematyzowania faktów - jak najbardziej. Sprawa jest na tyle pogmatwana, medialna, ciągnąca się latami, że już momentami człowiek gubi się co jest faktem a co spekulacją. Możliwe, że zerknę, ale liczę właśnie na rzetelność

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Mi najbardziej spodobała się japońska wersja Love is Blind, na drugim miejscu Ultimatum: Queer Love. Te najciekawiej mi się oglądało.
oo ciekawie ja akurat tylko japońskiej nie oglądałam. Te z USA i Brazylii to widziałam wszystkie. Z USA to moje ulubione, ale ostatni sezon brazylijskiej wersji był naprawdę okej!
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 14:37   #3018
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Netflix

Dziewczyna w masce. Pierwszy i drugi odcinek (do pewnego momentu) bardzo mi się podobały, niestety potem serial skręcił w stronę, która mnie nie interesowała. Generalnie jednak ciekawa produkcja.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 22:13   #3019
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Co prawda Apple TV, ale napisze:

szukałam chwile dokumentu o Michaelu Hutchence z INXS, Mystify i jest on do obejrzenia właśnie na jabłkowej platformie. Jeśli macie możliwość to bardzo, bardzo polecam. (może jest i gdzie indziej, ale mi często wyskakuje "ten film nie jest dostępny w twoim kraju"). W każdym razie - nawet jak nie znacie za bardzo muzyki INXS to film jest warty obejrzenia.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 11:37   #3020
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Oglądał ktoś film "Półtorej dnia"?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 16:19   #3021
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Netflix

Sprawa Iwony Wieczorek - jestem przy pierwszym odcinku i na razie jedno wielkie wtf. Spodziewałam się wypowiedzi ekspertów, policjantów, dziennikarzy, autentycznych znajomych Iwony, jej rodziny, a na razie w serialu wypowiadają się jakieś panie, których znajomość sprawy sprowadza się do "mieszkałam wtedy w Sopocie, słyszałam o tej sprawie" lub "udzielałam się na forum, gdzie omawiano tą sprawę". Mnóstwo "chyba", "zdaje się", "wydaje mi się". Po co te osoby? Może to jakiś zamysł twórców, celowy zabieg, ale nie kupuję tej konwencji. Jedna z wypowiadających się mnie wręcz w... (a to podobno dziennikarka...), bo sprawia wrażenie jakby to wszystko było zabawne, głupkowato się uśmiecha. Może z nerwów, ale serio wycięłabym coś takiego.

Oczywiście jest również mama Iwony. Wypowiada się dosyć ostrożnie, spokojnie. Może w dalszej części podzieli się swoimi przemyśleniami co mogło się stać.

Przebudzenie - obejrzane wieki temu, a teraz pojawiło się na platformie, więc chciałam się upewnić, czy to serio było tak kiczowate jak zapamiętałam. O tak, to film z kategorii "tak zły, że aż dobry". Czyli jeżeli odrzuci się logikę i przymknie oko na całą masę rzeczy (gra aktorska, scenariusz...), to można obejrzeć z dziwną przyjemnością. Coś jak fabularyzowana "Ukryta prawda" z dużym budżetem i wątkami nadprzyrodzonymi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-09-03 o 16:57
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:58   #3022
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Jestem na 3 odcinku, w większości nic nowego, ale dziwne jest, że tydzień wcześniej idzie tą samą drogą z koleżanką i zostaje pobita, a później jakby nigdy nic robi to samo. A koleżanka zeznaje, że nic nie pamięta... a zachowanie policji to już w ogóle jest poza skalą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 19:02   #3023
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Przebudzenie - obejrzane wieki temu, a teraz pojawiło się na platformie, więc chciałam się upewnić, czy to serio było tak kiczowate jak zapamiętałam. O tak, to film z kategorii "tak zły, że aż dobry". Czyli jeżeli odrzuci się logikę i przymknie oko na całą masę rzeczy (gra aktorska, scenariusz...), to można obejrzeć z dziwną przyjemnością. Coś jak fabularyzowana "Ukryta prawda" z dużym budżetem i wątkami nadprzyrodzonymi.
Też dzisiaj sobie przypomniałam Obejrzałam dla Haydena Christensena
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 19:37   #3024
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Sprawa Iwony Wieczorek - jestem przy pierwszym odcinku i na razie jedno wielkie wtf. Spodziewałam się wypowiedzi ekspertów, policjantów, dziennikarzy, autentycznych znajomych Iwony, jej rodziny, a na razie w serialu wypowiadają się jakieś panie, których znajomość sprawy sprowadza się do "mieszkałam wtedy w Sopocie, słyszałam o tej sprawie" lub "udzielałam się na forum, gdzie omawiano tą sprawę". Mnóstwo "chyba", "zdaje się", "wydaje mi się". Po co te osoby? Może to jakiś zamysł twórców, celowy zabieg, ale nie kupuję tej konwencji.
Noo, ja jestem bardzo rozczarowana tym dokumentem. Do tego jeszcze strasznie wolno wypowiadają sie niektóre osoby, jakby to miało dodać trochę dramatyzmu. Dałam radę przetrwac tylko 15 min i przerwałam.
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 21:36   #3025
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Netflix

Sprawa Iwony Wieczorek - jestem przy pierwszym odcinku i na razie jedno wielkie wtf. Spodziewałam się wypowiedzi ekspertów, policjantów, dziennikarzy, autentycznych znajomych Iwony, jej rodziny, a na razie w serialu wypowiadają się jakieś panie, których znajomość sprawy sprowadza się do "mieszkałam wtedy w Sopocie, słyszałam o tej sprawie" lub "udzielałam się na forum, gdzie omawiano tą sprawę". Mnóstwo "chyba", "zdaje się", "wydaje mi się". Po co te osoby? Może to jakiś zamysł twórców, celowy zabieg, ale nie kupuję tej konwencji. Jedna z wypowiadających się mnie wręcz w... (a to podobno dziennikarka...), bo sprawia wrażenie jakby to wszystko było zabawne, głupkowato się uśmiecha. Może z nerwów, ale serio wycięłabym coś takiego.

Oczywiście jest również mama Iwony. Wypowiada się dosyć ostrożnie, spokojnie. Może w dalszej części podzieli się swoimi przemyśleniami co mogło się stać.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Jestem na 3 odcinku, w większości nic nowego, ale dziwne jest, że tydzień wcześniej idzie tą samą drogą z koleżanką i zostaje pobita, a później jakby nigdy nic robi to samo. A koleżanka zeznaje, że nic nie pamięta... a zachowanie policji to już w ogóle jest poza skalą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Noo, ja jestem bardzo rozczarowana tym dokumentem. Do tego jeszcze strasznie wolno wypowiadają sie niektóre osoby, jakby to miało dodać trochę dramatyzmu. Dałam radę przetrwac tylko 15 min i przerwałam.
Okej, na ten moment nie mam ochoty tego włączać. Jeśli któraś z Was da radę i obejrzy do końca niech się podzieli wrażeniami podsumowującymi. Trochę podejrzewałam, że to może być kiszka.. jak tylko zobaczyłam, że taki dokument się pojawi i pytałam Was co myślicie bo sama nie jestem jakoś przekonana.

,,Depp kontra Heard'' - obejrzałam dwa odcinki, jutro obejrzę ostatni jak wrócę z pracy. Nawet jest dobrze jeśli chodzi o ,,męczenie'' tzn. nie wymęczyło mnie to jakoś. Tak jak wyżej pisałam - nie interesowałam się tematem wcześniej więc ten dokument całkiem zgrabnie przybliża o co w tym wszystkim chodzi. Niektóre kwestie totalnie groteskowe malujące dokładnie tą: minę na twarzy. Wiecie co jest najciekawsze? w sądzie przepychają się ludzie, którzy są zawodowymi aktorami, to ciągnie za sobą jedno pytanie: czy ktoś tu gra? jeszcze nie wiem jak to się skończyło (proszę bez spojlerów do jutra ), ale wydaje mi się, że prawda jest gdzieś po środku, każde ma coś za uszami a do sytuacji, którą miał okazję obserwować cały świat przyczynili się obydwoje. Niemniej jednak ładna (wizualnie) para z nich była
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 21:52   #3026
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Okej, na ten moment nie mam ochoty tego włączać. Jeśli któraś z Was da radę i obejrzy do końca niech się podzieli wrażeniami podsumowującymi. Trochę podejrzewałam, że to może być kiszka.. jak tylko zobaczyłam, że taki dokument się pojawi i pytałam Was co myślicie bo sama nie jestem jakoś przekonana.

,,Depp kontra Heard'' - obejrzałam dwa odcinki, jutro obejrzę ostatni jak wrócę z pracy. Nawet jest dobrze jeśli chodzi o ,,męczenie'' tzn. nie wymęczyło mnie to jakoś. Tak jak wyżej pisałam - nie interesowałam się tematem wcześniej więc ten dokument całkiem zgrabnie przybliża o co w tym wszystkim chodzi. Niektóre kwestie totalnie groteskowe malujące dokładnie tą: minę na twarzy. Wiecie co jest najciekawsze? w sądzie przepychają się ludzie, którzy są zawodowymi aktorami, to ciągnie za sobą jedno pytanie: czy ktoś tu gra? jeszcze nie wiem jak to się skończyło (proszę bez spojlerów do jutra ), ale wydaje mi się, że prawda jest gdzieś po środku, każde ma coś za uszami a do sytuacji, którą miał okazję obserwować cały świat przyczynili się obydwoje. Niemniej jednak ładna (wizualnie) para z nich była
Wszystkiego jest 4 odcinki, z czego w ostatnim to są głównie hipotezy, plotki itd, nic się więcej nie dowiedziałam oprócz tego pobicia tydzień wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 08:46   #3027
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Też dzisiaj sobie przypomniałam Obejrzałam dla Haydena Christensena
Wprawdzie jego aktorstwo jest mocno dyskusyjne, ale rzeczywiście do oglądania to on się bardzo nadaje. Jakbym była taka ładna, to bym się chyba ubezpieczyła.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Noo, ja jestem bardzo rozczarowana tym dokumentem. Do tego jeszcze strasznie wolno wypowiadają sie niektóre osoby, jakby to miało dodać trochę dramatyzmu. Dałam radę przetrwac tylko 15 min i przerwałam.
Pod koniec pierwszego odcinka wjeżdża jedna wielka reklama "detektywa" o charakterystycznej fryzurze. Przedstawia się wszystkimi możliwymi tytułami, łącznie z podaniem strony swojej "telewizji". Aż dziw, że twórcy tego pożal się bobrze dokumentu nie podali w tym momencie jego numeru konta, żeby można było panu "detektywowi" datki wpłacać. Generalnie zaczęłam się zastanawiać kto sfinansował to dzieło.

Postaram się dla Was obejrzeć drugi odcinek. Może przebrnę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 17:23   #3028
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 801
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam oglądać "Dziewczyna przede mną" na HBO i mocno mnie wciągnęło, tylko że...trochę obawiam się oglądać, gdy jestem sama na noc w mieszkaniu Ma ten serial taki trochę mroczny klimat i później mi się śnią głupoty, mimo że nie ma żadnych scen jak z horroru. Ale historia ciekawa i jestem bardzo ciekawa rozwinięcia i finału tej historii. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widziałam i jak dla mnie serial jest dobry.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 17:34   #3029
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja obejrzałam cały film o Iwonie i mam podobne zdanie do was, nic nowego się nie dowiedziałam. Jedynie zdjęcia mi się podobały i dzięki temu się trochę lepiej osadziłam w tej historii, poza tym klops…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 17:39   #3030
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Męczę drugi odcinek mini serii o zaginięciu Iwony Wieczorek. Na plus wypowiedzi o pracy policjantów przez policjantów, którzy gdzieś tam działali przy tej sprawie. Niestety mało i dosyć zdawkowo. Natomiast znowu dużo o Rutkowskim. Rozumiem, że to barwna postać i działał przy tej sprawie, ale cholera - to nie jest serial o nim.

Generalnie całość bardzo chaotyczna, skaczą po tematach, wątkach. Uważam, że pewne rzeczy wspominane zupełnie niepotrzebne - np. fakt, że do matki Iwony zaczęli zgłaszać się różnej maści "jasnowidze" i tym podobno oszuści. Co to zmienia, co wnosi? To dosyć oczywiste w przypadku takich spraw.

"Dziennikarki" używające potocznego, podwórkowego wręcz języka. Jestem zniesmaczona faktem jak ludzie będący rzekomo dziennikarzami, czyli przecież pracujący słowem, mają mały zakres tychże słów.

Matka Iwony Wieczorek, przy całym współczuciu dla jej tragedii, niestety nie wzbudza mojej sympatii. Wybrali jej wypowiedzi, gdzie cały czas jest "ja, ja, ja". Niechcący (?) zrobili z niej kogoś bardzo skupionego na sobie. Wiadomo, moje subiektywne odczucie. Trochę dziwi mnie takie wręcz bezrefleksyjne bronienie przez nią Patryka, ex chłopaka Iwony - dziwi wobec faktu, że został przyłapany na kłamstwach a jego koledzy mieli z Iwoną zatarg przez jej wtrącenie się w bójkę.

Chociaż oczywiście bardziej podejrzany jest Paweł P. "Chłopak" Iwony po Patryku. Jest o nim mowa w drugiej połowie trzeciego odcinka. I sumie te około 25 minut warto obejrzeć, o ile.

Przy odcinku "Superwizjera" dotyczącego sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek to jakościowo nawet nie stało. Tamto to solidna dziennikarska robota. To? Zlepek jakichś informacji co się komu powiedziało i przypomniało. Tabloidowe to i miejscami wręcz głupie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-09-04 o 18:46
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-17 21:56:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.