bolesna miesiączka :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 09:13   #1
Misia0510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 44
Angry

bolesna miesiączka :(


cześć dziewczyny
zalożyłam wątek ale coś się z nim stalo więc spróbuję jeszcze raz jeśli zrobiłam coś nie tak to przepraszam

jak w temacie mam strasznie bolesne miesiączki 1 dzień okresu dosłownie umieram z bólu bardzo mi to przeszkadza szczególnie w pracy jestem osłabiona nie mogę się na niczym skupić ... biorę różne tabletki ale pomagają dopiero gdy zrobię sobie " koktajl " i to jeszcze dopiero po paru godzinach czuję jak ból powoli ustępuje zanim całkiem zniknie mija prawie caly dzień.
moze wy macie podobnie jak ja co wtedy robicie ?? macie jakieś sprawdzone sposoby może domowe bo nie chcę " truć się " taką ilością tabletek ?? a jeśli już tabletki to jakie żeby ból zniknął w miarę szybko i żeby nie trzeba bylo brać pół paczki ??
Proszę pomóżcie za każdą pomocą odpowiedz dziękuję
Misia0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 09:45   #2
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: bolesna miesiączka :(

Jeśli to aż taki problem, to chyba najlepiej poradzić się lekarza.
A z mocniejszych leków przeciwbólowych, tylko że na receptę, jest ketonal. Sama go brałam przy bolesnych @ chcąc się szybko pozbyć bólu i normalnie funkcjonować. Niemniej jednak i tak lepiej najpierw chyba wybrać się do lekarza i niech stwierdzi czy wszystko jest ok, skoro masz tak silne bóle.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:00   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bolesna miesiączka :(

Idz do ginekologa zamiast faszerowac się prochami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:48   #4
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: bolesna miesiączka :(

Biedactwo... Bolesne miesiączki mogą świadczyć o pewnych problemach hormonalnych... Idź do lekarza...

Oczywiście są leki pochodzenia naturalnego czy homeopatyczne które brane regularnie pomagają na takie problemy. No, ale lepiej zgłoś się do lekarza najpierw.
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:44   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: bolesna miesiączka :(

ja też tak mam. hormony pomagają (anty). teraz przerzuciłam się na nimesil, ale czekam na @ więc jeszcze nie sprawdziłam.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:54   #6
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: bolesna miesiączka :(

Skoro to są aż tak bolesne miesiączki to nic innego jak wizyta u lekarza. Nie ma co tak co miesiąc faszerować się mieszanką tabletek, trzeba ustalić przyczynę tego a to może zrobić tylko lekarz. Na własną rękę to można sobie doraźnie jakieś ziółka itp brać,ale to pomoże albo i nie i jednorazowo a problem nie zniknie. Także jak najszybciej do lekarza wiem co mówię, bo sama miałam bolesne okresy takie,że mdlałam i nie byłam normalnie funkcjonować...
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 17:08   #7
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: bolesna miesiączka :(

Z jakiego powodu masz te bolesne @?
Masz tyłozgięcie macicy?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 17:38   #8
efface
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 16
Dot.: bolesna miesiączka :(

Czesc, wiem co mowisz bo mam to samo.. A wiec tak przy mojej pierwszej wizycie u ginekologa pani doktor stwierdzila ze mam tyłozgiecie macicy. Powiedziala ze ból ustapi dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka wiec jeszcze chwile czasu mam chyba ze.. Udaj sie do ginekologa aby to sprawdzil jezeli to co mowie sprawdzi sie i u Ciebie to mozesz czuc sie naprawde wyjatkowa oczywiscie pod tym wzgledem ze bardzo malo kobiet ma te dolegliwosc.. To niczemu nie grozi no tylko jest ten skutek ze jest okropny ból.

Pozdrawiam
efface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:03   #9
Misia0510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 44
Dot.: bolesna miesiączka :(

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Także jak najszybciej do lekarza wiem co mówię, bo sama miałam bolesne okresy takie,że mdlałam i nie byłam normalnie funkcjonować...
też tak mam zemdlałam jak chodziłam jeszcze do szkoły... tyle że ten ból trwa tylko 1 dzień fatk cały ale potem następne dni jest już ok
to chyba będę musiała wybrać się do lekarza hmm i to będzie moja pierwsza wizyta .
możecie mi jeszcze powiedzieć czy jest coś takiego żeby nie płacić za wizytę coś w stylu " Kasa Chorych " bo kiepsko u mnie z kasą ostatnio ??

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Z jakiego powodu masz te bolesne @?
Masz tyłozgięcie macicy?
nie wiem dlaczego poprostu pierwszy dzień @ boli później jest ok
ale widze że to tyłozgięcie macicy to nic groźnego naszczęście oby się to tylko nie okazało coś poważniejszego ...
Misia0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:05   #10
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: bolesna miesiączka :(

Cytat:
Napisane przez Misia0510 Pokaż wiadomość
też tak mam zemdlałam jak chodziłam jeszcze do szkoły... tyle że ten ból trwa tylko 1 dzień fatk cały ale potem następne dni jest już ok
to chyba będę musiała wybrać się do lekarza hmm i to będzie moja pierwsza wizyta .
możecie mi jeszcze powiedzieć czy jest coś takiego żeby nie płacić za wizytę coś w stylu " Kasa Chorych " bo kiepsko u mnie z kasą ostatnio ??
Idź do przychodni i zapisz się na konkretny dzień - pokrywa to NFZ. Powodzenia!
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:09   #11
Misia0510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 44
Dot.: bolesna miesiączka :(

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Idź do przychodni i zapisz się na konkretny dzień - pokrywa to NFZ. Powodzenia!
ok dzieki wielkie zrobie tak jak mówicie
Misia0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 19:04   #12
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: bolesna miesiączka :(

Też miałam baaardzo bolesne miesiączki. Poprosiłam lekarza o tabletki anty. Dodatkowo chciałam rozpocząć współżycie, więc tabletki bardzo mi pomogły. Miesiączki nie były tak bolesne, prawie nie odczuwalne
Najlepiej iść do lekarza,powiedzieć co i jak.lekarz na pewno coś Ci przepisze.
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:52   #13
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: bolesna miesiączka :(

Nie musi być żadna przyczyna, niektóre kobiety zwykle młode maja po prostu bolesne miesiączki i już

ja polecam spasmolinę, jest rozkurczowa, (do tego można oczywiście coś z ibuprofenem dołożyć) i najlepiej pójść do lekarza rodzinnego i poprosić o receptę

na mnie nigdy nie dzialały ogólnodostępne leki przeciwbólowe, nawet jak wlaśnie sobie mieszałam różnorakie tabletki, dlatego chodzę i proszę o jakieś silniejsze na recepte zawsze lepiej wziąść jedną tabletkę dziennie chociaż silniejszą niż kilka
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 08:43   #14
mandy26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: bolesna miesiączka :(

Mam ten sam problem...u mnie bóle intensywne pojawiają się czasem nawet tydzień przed okresem a pierwszy dzień okresu to koszmar, zdarzają mi się omdlenia i to wszystko przez ten silny ból!! Więc Cię rozumiem bardzo dobrze!!! Mi bóle łagodziło branie magnezu przez kilka tygodni skurcze nie były takie intensywne jak przychodziła miesiączka. Teraz zapomniałam brać i znów się męczę
mandy26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.