niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-25, 15:58   #91
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez Gosh79a Pokaż wiadomość
Tak wiem, jestem tego swiadoma. Ale inaczej jest powiedziec a inaczej zrobic... Ja wstaje wczesniej zeby moc zrobic cokolwiek w domu, potrzebuje tylko dwie godzinki dziennie. Reszte poswiecam dzieciom. Mozliwe, ze to jest zwiazane z narodzinami siostry ale ten okres kiedy dzidzia malutka a bratu nudno juz dawno minal. Od kilku ładnych miesięcy dzieciaki cały czas razem się bawią, a maly jako starszy brat jest bardzo opiekuńczy i lubi spędzac czas ze swoja siostrzyczka. Wszystko zaczyna się normować ale problem z zasypianiem niestety nie

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Zapomniałam dodać, że synus fajnie zasypia mi w samochodzie, ale gdy tylko zgasze silnik to jest placz że on juz nie chce spać... Kiedys około 21 specjalnie poszlam z nim do auta i przejechałam sie kawalek żeby zasnąl ale jak wrocilam i chciałam go wyciągnąc to był wielki placz... Ogólnie napisałam tu na forum bo jestem bezradna. Jak byłam kilka miesięcy temu u lekarza to stwierdzil że przesadzam ze wszystko jest ok. Pozniej odwiedzila mnie w domu health visitor w sprawie coreczki i jej tez sie zapytalam co moge zrobic . Ogolnie wizyta trwała 15 minut synek za bardzo sie nie odzywał bo sie wstydził- a przy mnie po angielsku za bardzo nie chce gadac to wiecie co? dostalam skierowanie do logopedy z dopiska dziecko w wieku przedszkolnym nie składa wyrazow i nie odpowiada na pytania... Masakra totalna... Wiec wole poradzic sie normalnych babeczke ktore moze mialy podobny problem, a wiem ze zdarza sie to bo moja ciotka swojej corce podobno podawala jakis syrop ale tu w uk nikt o czyms takim nie slyszal ....

WIesz, moim zdaniem lekar z medycznej perspektywy ma rację- nie jest w stanie na to nic poradzić. Z tego co napisałąś wszystko wskazuje na kwestie behawioralne i emocjonalne.
I wiem, że czasami jest trudno wprowadzić zmiany. Natomiast również uważam, ze jest to konieczne, a Ty powinnaś się za to razem z mężem zabrać.
Nie masz do czynienia z dzidziusiem, a dzieciem, które chodzi do szkoły.
6h snu to zdecydowanie za mało da rozwijającego się dziecka.
Poza tym uważam, ze jesteś nie w porządku tak jadąc po tej hv.
Przyszła zobazyła dziecko szkolne, które nie mówi i dała skierowanie do ogopedy tóre czasami bardzo ciężo zdobyć). A ty zamiast się cieszyć, że dziecko dwujęzyczne może otrzymac pomoc (lub może zostać potwierdzone, że pomocy nie potrzebuje) marudzisz i ją oczerniasz.


Normalnie od dziś powiedz dziecku, że wprowadzacie małe zmiany.


Ustal z mężem o i jak chcecie zrobić. I na litość nie siedź z tym dzieckiem do północy.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 19:24   #92
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

Ano, bo na razie wygląda to tak, że młody robi z wami co chce - powiedz, czemu zrezygnowaliście z filmów dla siebie a on ma bajki i kino familijne? I w jakiej ilości to ma?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 10:14   #93
Gosh79a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;48672927]Ano, bo na razie wygląda to tak, że młody robi z wami co chce - powiedz, czemu zrezygnowaliście z filmów dla siebie a on ma bajki i kino familijne? I w jakiej ilości to ma?[/QUOTE]

Bo lubimy filmy nieodpowiedni dla dzieci tzn horrory, syn ma swoj tv i oglada bajki lub filmy na jego poziomie- wszystko po to by sie nie bał spać. Ale powiedzmy ze problem mam juz prawie rozwiazany. Nie bede opisywac bo widze, ze tutaj nie znajde pomocy - raczej ponizenie tak jak to poprzedniczka opisala ale do dzis nie jestem w stanie jej odpisac bo nie wiem sama co Jesli Osoba ta wynalazla w moim tekscie ze ,, siedze z nim do polnocy" haha napisalam jasno ze jak uspie corke to klade sie obok niego i meza i ze pierwsi z mezem odpadamy... I kilka rzeczy ktore napisalam zostaly zle zinterpretowane . Ale coz, jesli ta osoba bedzie kiedys miala problem- niekoniecznie ten sam- zycze jej zeby ktos odpisal tak samo bo widze ze to nie byla pomoc tylko celowe ponizenie. Pozdrawiam
Gosh79a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:16   #94
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

Jak dziecko ma swój telewizor, ogląda zapewne na nim dużo bajek, to nic dziwnego, ze ma problemy ze snem. Co to w ogóle za pomysły, telewizor dla małego dziecka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 12:33   #95
Gosh79a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jak dziecko ma swój telewizor, ogląda zapewne na nim dużo bajek, to nic dziwnego, ze ma problemy ze snem. Co to w ogóle za pomysły, telewizor dla małego dziecka.
Zapewne- zapewne korzystasz z usług macieja wrozbity- Gdyby jak twierdzisz ogladal duzo bajek- podejrzewam ze by zasypial. Ale coz jestes madrzejsza i wiesz lepiej. A co do telewizora to juz moja sprawa ile mam ich w domu.
Skonczylam temat
Gosh79a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 19:59   #96
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: niecierpliwość 3,5 latka Jak sobie radzicie?

Dziecko nie powinno miec telewizora w pokoju, niczemu dobremu to nie służy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 20:59:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.