pliki cookies, pamięć podręczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-23, 21:25   #1
heeellorabbit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 18

pliki cookies, pamięć podręczna?


Nie umiem nazwać problemu, stykam się z nim pierwszy raz w życiu.
Słowem wstępu: mamy w naszym gospodarstwie domowym parę urządzeń: dwa laptopy, tablet i trzy smartfony.
Zwykle korzystam ze swojego sporego pakietu danych w abonamencie, jednak cośtam wymagało jakiejś mocnej instalacji i podłączyłam telefon do wifi. Odpalam google.pl (prosto z widgetu, nie z przeglądarki - jeśli to ma znaczenie) i już, już chcę wpisać interesujące mnie kwestie, a tu google podpowiada mi jakieś zagadnienia z zakresu medycyny naturalnej. Wiem, że moja mama interesuje się tą tematyką, więc od razu jej zapytałam, czy wpisywała na tablecie w wyszukiwarkę takie słowa i otrzymałam odpowiedź twierdzącą.
I tu nasuwa mi się pytanie: czy za każdym razem, kiedy ja korzystam ze swojego komputera, mojej rodzinie wyświetla się to, czego szukałam wcześniej, jeśli jesteśmy podpięte pod to samo IP/sieć?
Irytuje mnie to. Zaczęłam korzystać częściej z pakietu danych, a na laptopie włączam sobie prywatną kartę, ale zastanawia mnie, jak to zmienić i czy jest na to sposób.
Pomożecie?
heeellorabbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:37   #2
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: pliki cookies, pamięć podręczna?

Jeśli macie podpięte na wszystkie komputery to samo konto google, albo przeglądarka chrome się Wam synchronizuje to tak, wyszukiwane hasła są dosepne dla każdego. Tak samo, jesli korzystacie z komputerów wymiennie. Kwestia jednego internetu nie ma znaczenia, znaczenie jest tylko takie czy każdy ma swój osobisty komputer czy korzystacie "z tego co wolny". No i jak wspomniałam wyżej - synchronizacja chrome. Jeśli nie chcesz żeby rodzice widzieli czego szukasz w internecie to a) używaj chrome zawsze jako ty i wylogowuj sesję (bądź stwórz osobny skrót na Twojego użytkownika, co też jest możliwe w chrome) albo używaj trybu prywatnego/czyść za każdym razem przeglądarkę.

To jakiego internetu używasz nie ma znaczenia, o ile Twoi rodzice nie założyli squida za routerem.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 12:37:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.