Farbowanie henną - część III - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 08:20   #4681
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ciekawy blog, dużo się nowego dowiedziałam
henna naturalna - to henna naturalna (wychodzi ruda)
kasja naturalna- to henna bezbarwna
ok, wszystko sie zgadza
juz sie nie moge doczekac
rano zamawiam
Z kasją troszkę jest tak, że na blond włosach nada złocisty odcień, dostrzegalny Trzeba o tym pamiętać, bo nie każdemu to przypadnie do gustu.

Hennaya ze swoich doświadczeń może mogłabyś coś napisać o działaniu bhringraja, reetha, neem itd (spoza "standardowej" trójki - amla, henna, indygo)?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 08:32   #4682
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hennaya ze swoich doświadczeń może mogłabyś coś napisać o działaniu bhringraja, reetha, neem itd (spoza "standardowej" trójki - amla, henna, indygo)?
Dołączam do prośby ale reethy nie ma w sprzedaży aktualnie...?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 08:35   #4683
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co się stanie jeśli podgrzeję na włosach hennę np suszarką albo siedząc przy grzejniku? Siedzę sobie z papką na głowie, zimno mi w nią jak diabli (bo oczywiście henna chłodzi) i zastanawiam się czy mogę to jakoś ocieplić bez szkody dla działania
Nic się nie stanie, wręcz jest to zalecane. Suszarka, ciepło pomaga hennie. Ja jak nie mam czepka to reklamówka jednorazowa daje radę + folia spożywcza.
A w ogóle to dotarło moje kilo prochu od hennayi już parę dni temu. Niedługo będę hennować

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-10-11 o 08:39
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 09:18   #4684
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nic się nie stanie, wręcz jest to zalecane. Suszarka, ciepło pomaga hennie. Ja jak nie mam czepka to reklamówka jednorazowa daje radę + folia spożywcza.
A w ogóle to dotarło moje kilo prochu od hennayi już parę dni temu. Niedługo będę hennować



ooo to daj znać jak wyszło - podobno ma moc nad moce
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 13:04   #4685
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farbowanie henną - część III

chciałam sie podpytać co uzyskam po zmieszaniu henny z kasją i amlą,potrzebuję ciepłego brązu ze złotym połyskiem
sante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 14:21   #4686
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
[/B]

ooo to daj znać jak wyszło - podobno ma moc nad moce
Dam. Na razie mogę podzielić się opinią o monsunowym zbiorze, który mam na końcówkach i podziwiam cały czas, ma odcień z czerwonawym wręcz różowawym niekiedy połyskiem, tak , że włosy wyglądają jak polerowana miedź Wydaje mi się też , że ta henna była ciemniejsza niż zwykle (choć mogę się mylić bo każdym razem daję trochę inne proporcje do mieszanki).
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 14:44   #4687
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jestem po 2 hennowaniu... tym razem koleżanka mi nałożyła ładnie na włosy dokładnie.. Trzymałam ponad 5 godzin.. spłukałam porządnie tylko wodą ciepłą.. kolor jak narazie niestety bez zmian..! mam nadzieję że tym razem mi po paru dniach ściemnieje nie tak jak wcześniej...!
A co do tych innych "ziół" zczaiłam neem w formie proszku i olejku i amlę tą khadi przy przypływie kasy zakupie oba produkty a także hennę neutralną tą cassia czy jak to się zwie. nie mam pamięci do takich dziwnych nazw.. w ogóle czy wam za każdym razem kolor wychodzi? czy to normalne że na początku nie chce fajny wyjść???

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z kasją troszkę jest tak, że na blond włosach nada złocisty odcień, dostrzegalny Trzeba o tym pamiętać, bo nie każdemu to przypadnie do gustu.

Hennaya ze swoich doświadczeń może mogłabyś coś napisać o działaniu bhringraja, reetha, neem itd (spoza "standardowej" trójki - amla, henna, indygo)?
ooo boziu co za nazwy .. też jestem ciakawa co to jest itpp
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 15:05   #4688
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

już wszystko jasne, zamówienie wysłane nie mogę się doczekać!!!!
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 15:37   #4689
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z kasją troszkę jest tak, że na blond włosach nada złocisty odcień, dostrzegalny Trzeba o tym pamiętać, bo nie każdemu to przypadnie do gustu.

Hennaya ze swoich doświadczeń może mogłabyś coś napisać o działaniu bhringraja, reetha, neem itd (spoza "standardowej" trójki - amla, henna, indygo)?
ma opisane wszystkie na swoich aukcjach.
reetha to sproszkowane orzechy piorące, świetnie nadają się jako szampon
neem działa antybakteryjnie i odżywczo na skórę głowy, nie nadaje żadnego koloru. Pomaga zwalczać łupież, wygładza włosy i nadaje im blasku
bhringraj przyciemnia włosy, posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, stymuluje wzrost włosów, przy dłuższym stosowaniu może zahamować siwienie
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 19:52   #4690
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
ma opisane wszystkie na swoich aukcjach.
reetha to sproszkowane orzechy piorące, świetnie nadają się jako szampon
neem działa antybakteryjnie i odżywczo na skórę głowy, nie nadaje żadnego koloru. Pomaga zwalczać łupież, wygładza włosy i nadaje im blasku
bhringraj przyciemnia włosy, posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, stymuluje wzrost włosów, przy dłuższym stosowaniu może zahamować siwienie
O , dobrze wiedzieć, same dobroci jednym słowem.. a można je np dodawać do maski/ odżywki?? np widziałam z neem olejek.. sprawdził by się??

No ja jestem bardzo ciekawa w takim razie ta henna ktora ja uzywałam ta czarna to bylo 100% indygo.. ciakawe czemu tak jasno wyszło.. i ciekawe czy w ogole sie przyciemni.. aa dodaje fotki tej mojej henny dla ciekawostki.. nie jest wcale taka jakaś ziarnista w sumie proszek.. no nie wiem jak ogólnie inne henny wyglądają bo nie używałam wczesniej..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1970.jpg (162,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1991.jpg (152,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1971.jpg (111,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2011.jpg (114,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2007.jpg (105,6 KB, 17 załadowań)
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 19:59   #4691
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
O , dobrze wiedzieć, same dobroci jednym słowem.. a można je np dodawać do maski/ odżywki?? np widziałam z neem olejek.. sprawdził by się??

No ja jestem bardzo ciekawa w takim razie ta henna ktora ja uzywałam ta czarna to bylo 100% indygo.. ciakawe czemu tak jasno wyszło.. i ciekawe czy w ogole sie przyciemni.. aa dodaje fotki tej mojej henny dla ciekawostki.. nie jest wcale taka jakaś ziarnista w sumie proszek.. no nie wiem jak ogólnie inne henny wyglądają bo nie używałam wczesniej..
hej czekaj to ty w końcu hennę kładłaś czy indygo bo to dwa różne zioła i dwa różne sposoby przygotowania
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 20:14   #4692
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
O , dobrze wiedzieć, same dobroci jednym słowem.. a można je np dodawać do maski/ odżywki?? np widziałam z neem olejek.. sprawdził by się??

No ja jestem bardzo ciekawa w takim razie ta henna ktora ja uzywałam ta czarna to bylo 100% indygo.. ciakawe czemu tak jasno wyszło.. i ciekawe czy w ogole sie przyciemni.. aa dodaje fotki tej mojej henny dla ciekawostki.. nie jest wcale taka jakaś ziarnista w sumie proszek.. no nie wiem jak ogólnie inne henny wyglądają bo nie używałam wczesniej..
Można je dodawać do mieszanek, wymieszać z wodą i nakładać jako maskę. Co prawda z maską czy odżywką jeszcze nie robiłam, ale spokojnie można spróbować

To co ty w końcu nakładałaś? Henne, indygo czy jakąś gotową mieszankę? Masz może zdjęcia składów?
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:22   #4693
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

na opakowaniu pisze henna kahina czarna a z boku pisze 100% indigo co zobaczyłam dopiero po fakcie ale najlepsze to ze ja mieszałam 2 kolory czarna ta indygo z odrobiną czerwonej gdzie w czerwonej pisze Lawsonia Inermis 99% i sodium picramate 1 %.
1 raz nakładałam w ogóle hennę kupiłam w necie i nałożyłam tak jak wy mi napisałyście nie patrzałam na opakowanie na hennie co tam pisze.. Ale teraz jak patrze to pisze ze ta czarna ma uwydatniac ciemne wlosy i ma sie ja od 20 minut do 2 godzn niby trzymac czerwona niby tez kolo 2 godzin i ma dac rudawy odcien.. no wlosy mam rudawe... mimo wiekszej czesci tej czarnej henny...
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:25   #4694
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
na opakowaniu pisze henna kahina czarna a z boku pisze 100% indigo co zobaczyłam dopiero po fakcie ale najlepsze to ze ja mieszałam 2 kolory czarna ta indygo z odrobiną czerwonej gdzie w czerwonej pisze Lawsonia Inermis 99% i sodium picramate 1 %.
1 raz nakładałam w ogóle hennę kupiłam w necie i nałożyłam tak jak wy mi napisałyście nie patrzałam na opakowanie na hennie co tam pisze.. Ale teraz jak patrze to pisze ze ta czarna ma uwydatniac ciemne wlosy i ma sie ja od 20 minut do 2 godzn niby trzymac czerwona niby tez kolo 2 godzin i ma dac rudawy odcien.. no wlosy mam rudawe... mimo wiekszej czesci tej czarnej henny...
bo indygo się nie odstawia tylko od razu po rozmieszaniu ciach na głowę - im dłużej stoi tym bardziej traci moc
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:31   #4695
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
bo indygo się nie odstawia tylko od razu po rozmieszaniu ciach na głowę - im dłużej stoi tym bardziej traci moc
No to super 2 razy farbowałam i 2 razy nie tak trzeba mam za swoje " po ptokach" to chyba mnie czeka 3 raz haha koleżanka mnie kopnie w tyłek haha dobrze ze to henna i moge farbować ile chce i nie zaszkodzi



PS znalazłam info i przepisy na polu henny z indygo i chyba zaryzykuje.. ten 1: 1 pol paczki henny rozrobic i zostawić na pare godzin a potem indygo dodac. zobaczymy
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-10-11 o 20:57
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 09:38   #4696
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

SugarbabyLove było trzeba wejśc na nasze forum i pytać , pytać , pytać!!!
tu są specjalistki, które zawswze pomogą.
Albo poczytać blog http://polehenny.wordpress.com/page/2/
ja dużo z niego wyniosłam
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 10:32   #4697
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
SugarbabyLove było trzeba wejśc na nasze forum i pytać , pytać , pytać!!!
tu są specjalistki, które zawswze pomogą.
Albo poczytać blog http://polehenny.wordpress.com/page/2/
ja dużo z niego wyniosłam
ej no przecież zanim zafarbowałam to pisałam tu tylko że do głowy by mi nie przyszło patrzeć na skład henny.. pole henny też czytałam
myślałam nad zakupem od niej henny ale wyjdzie mi drożej niż tutaj więc wolę już tu na wagę kupić i da się indygi i neem i cassie dostać także no .. ale jak narazie mam zapas.. 3 opakowania tego indygo czarnego, pół opakowania henny tej czerwonej i jakąś taką ciemną czerwien machoniową
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 11:18   #4698
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

żeczę powodzenia w kolejnym hennowaniu. Ja zamówiłam henne od Polly i po weekendzie powinna byc, juz nie mogę się doczekać, nigdy nie miałam rudości na głowie. no ok, tak przez chwile bo sie spłukiwała szybko. Teraz henna ho ho to bedzie poważna sprawa
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 06:20   #4699
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wczoraj dostałam w łapki hennę od PoleHenny. Dzisiaj hennuję 1:1 z amlą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo zawsze jeszcze dodawałam indygo. Oby nie było zbyt ogniście Wrzucę foty później
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 08:49   #4700
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

henna z pola henny nie robi rudzielca tylko czerwony łeb ; o NIEEEEEEEE i co ja teraz zrobię ((((( poradźcie mi coś, dobrze, że przeczytałam bo właśnie miałam zamawiać -.-
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 09:03   #4701
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
henna z pola henny nie robi rudzielca tylko czerwony łeb ; o NIEEEEEEEE i co ja teraz zrobię ((((( poradźcie mi coś, dobrze, że przeczytałam bo właśnie miałam zamawiać -.-
Ja tej czerwieni chciałam Żeby był rudy można dodać cassi, albo/i cytryny Zresztą efekt zależy zawsze w dużej mierze od włosa, a ja zawsze miałam czerwone tony po każdej hennie, a nie rude
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 09:18   #4702
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

No właśnie chyba kupię hennę i kasję, jak mam ryzykować czerwień, kupowałam od niej 2 miesiące temu i wyszedł mi ładny rudzioch A rozrabiałam 3 cytryny i woda, potem tylko 1,5 cytryny i więcej wody (odrosty). Ile powinnam dodać kasji, żeby mi wyszedł ładny rudy?mam włosy średni - ciemny blond.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 09:24   #4703
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam w łapki hennę od PoleHenny. Dzisiaj hennuję 1:1 z amlą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo zawsze jeszcze dodawałam indygo. Oby nie było zbyt ogniście Wrzucę foty później
czekam
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 10:55   #4704
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

ooo a ja wlasnie chcialam czerwone tony z brazami taki machon.. a wyszlo mi rudy braz jasny.. z nadzieja patrze moze jeszcze sciemnieja.. ale watpie.. nie znosze rudości.. brr dobrze ze nie zostalo mi duzo tego rudzielca
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 17:00   #4705
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam w łapki hennę od PoleHenny. Dzisiaj hennuję 1:1 z amlą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo zawsze jeszcze dodawałam indygo. Oby nie było zbyt ogniście Wrzucę foty później
oj czekam na foty
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-13, 18:09   #4706
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

moich fot nie bedzie, bo mam tylko słaby aparat w telefonie.
ale potwierdzam, nowa henna z pola jest bardziej czerwona niż płomienno ruda
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 08:59   #4707
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jest ładnie! Dzisiaj wieczorem lub jutro fotki i relacja
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 12:16   #4708
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej od jakiegoś pół roku farbuję henną z pola henny. Teraz też czekam na przesyłkę. Jako że zapuszczam włosy i nie mogę eksperymentować z fryzurą strasznie korci mnie przefarbowanie się na brąz. Zazwyczaj miałam brązowe włosy, od dwóch lat marchewa z jakąś 3 miesięczną przerwą na kasztan. Powiedzcie mi czy ma któraś doświadczenia z przefarbowania z marchewy na brąz za pomocą henny.
I główne pytanie. Jeśli by mi się jednak nie podobało vel znudziło, to rozumiem że opcja powrotu do marchewy to tylko mocne rozjaśnianie i na to henna?

Wątpliwości mam bo ostatnio kosmetyczka (zaufana) powiedziała mi że powinnam mieć raczej chłodne odcienie więc nie wiem czy ten rudy to nie moja fanaberia
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 13:27   #4709
Juonitar
Przyczajenie
 
Avatar Juonitar
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej. Na tę chwilę wystawiam dwie aukcje na allegro z czystą indyjską henną po 250 i 500 gr. Henna wypróbowana, BAQ, od producenta ekologicznych kosmetyków i zdrowej żywności. W najbliższym czasie zamierzam też sprowadzić indygo, amlę i kasję tego samego producenta.

Trochę się też rozejrzałam i faktycznie we Wrocławiu nie ma salonu, w którym można by zafarbować włosy z pomocą profesjonalisty i bez bałaganu w domu :P Myślę więc, że pomysł wypali.

Tymczasem zapraszam na moje aukcje
Pozdrawiam
Ania

Edytowane przez Juonitar
Czas edycji: 2013-10-15 o 17:38
Juonitar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 14:38   #4710
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przyszła moja henna-ciemny brąz
Czytam o farbowaniu tyle, że sama już nie wiem co i jak. Chyba po prostu na początek będę trzymać się instrukcji.
Mam jednak do Was pytania.

Czy ten szampon nadaje się na oczyszczenie przed hennowaniem?
W analizie dziewczyny napisały, że dobrze oczyszczający, bez silikonów, ale wolę się upewnić.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

No i czy ciemny brąz powinnam odstawić do utlenienia? Jedni piszą, że tak, inni, że utlenia się tylko czystą hennę, ciemniejsze nie potrzebują tego.
Zależy mi na intensywnym kolorze.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.