Czy powiedzieć o ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 09:59   #1
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471

Czy powiedzieć o ciąży?


Mam do Was pytanie. W momencie, kiedy skończy mi się umowa o pracę będe w ciąży 3,5 miesiąca. I w związku z tym mam problem. Czy powiedzieć o ciąży juz teraz, wiedząc że nie podpiszą ze mną nowej umowy i po macierzyńskim stane się bezrobotna, czy nic nie mówić do przedłużenia umowy?
Pracuję w firmie 2 lata jeśli to coś zmienia.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:03   #2
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Ja pewnie bym powiedziała, taki już mam charakter, że nie potrafię czegoś świadomie udawać i kłamać. Zresztą później pewnie bym cały czas myślała że wszyscy będą o mnie myśleć jak o krętaczce która się nie przyznała do ciąży. Z tych samych względów pewnie nie wzięłabym od tak sobie zwolnienia w ciąży, jak często robią dziewczyny korzystając że mają do tego prawo.
Jeśli jesteś pewna że nie przedłużą z Tobą umowy ze względu na ciążę i masz taki charakter że będziesz w stanie skłamać (a raczej nie powiedzieć całej prawdy ) i później pracować jak się wyda to możesz nic nie mówić. Jeśli jednak zamierzają z Tobą przedłużyć umowę to chyba będą na Ciebie lepiej patrzeć jak się przyznasz. Osobiście znam identyczną sytuację - dziewczyna miała umowę na okres próbny i już wiedziała że jest w ciąży podpisując normalną umowę, powiedziała kierowniczce i została potraktowana naprawdę super - dano jej do zrozumienia ze mają do niej zaufanie i dostała umowę na czas nieokreślony.
ALe wszystko zależy oczywiście od danego pracodawcy - dla jednego to będzie ważne że się przyznasz i bęzie potrafił to docenić a drugi będzie myślał o własnych korzyściach i nie przedłuży umowy.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:11   #3
Wegetarianka
Raczkowanie
 
Avatar Wegetarianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

j
__________________
=]

Edytowane przez Wegetarianka
Czas edycji: 2008-07-07 o 15:39
Wegetarianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:11   #4
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Własnie ja się obawiam, że w mojej firmie raczej będą myśleli o własnych korzyściach i nie przedłużą uowy. Ja raczej po ciąży (na 99,9999%) do obecnej firmy ie wrócę. Chciałabym trochę posiedzieć z dzieckiem. I dlatego nie chcę nic mówić, żeby mieć urlop wychowawczy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:45   #5
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

tak naprawdę zależy od tego jak jesteś traktowana w pracy i jak patrzą na ciężarne.
ja pracuję w dużej sieci sklepów w całej Polsce i za taką pensję jaką mi tam dają nwet okiem nie mrugnęłam idąc praktycznie od początku na L4
w styczniu kończyła mi się umowa. czekałam tylko na jej przedłużenie żeby zacząć starać się o dziecko.
na dodatek dowiedziałam się, że zamiast mnie przyjęli osobę, która na dzień dobry dostała więcej kasy niż ja tam miałam po 5 latach pracy i przeszkoliłam im 2 osoby!!!
skoro oni mnie wykorzystywali to ja teraz korzystam ze wszystkiego co mi przysługuje i nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia.
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:21   #6
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

nie wiem co bym zrobiła - dużo zalezy od podejścia szefa, ale jeśli chciałabyś po porodzie dalej pracować w tej firmie to postawienie szefa przed faktem dokonanym nie wróży długiej współpracy...
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:41   #7
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Własnie ja się obawiam, że w mojej firmie raczej będą myśleli o własnych korzyściach i nie przedłużą uowy. Ja raczej po ciąży (na 99,9999%) do obecnej firmy ie wrócę. Chciałabym trochę posiedzieć z dzieckiem. I dlatego nie chcę nic mówić, żeby mieć urlop wychowawczy.
Jeśli nie zależy Ci na tej pracy i nie masz zamiaru tam pracować to w sumie nic nie tracisz jeśli zataisz ciążę.

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
skoro oni mnie wykorzystywali to ja teraz korzystam ze wszystkiego co mi przysługuje i nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia.
U mnie właśnie jest odwrotnie - jak ktoś jest w porządku to traktowany jest tak samo. Także w mojej pracy szczerość popłaca.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 14:51   #8
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie. W momencie, kiedy skończy mi się umowa o pracę będe w ciąży 3,5 miesiąca. I w związku z tym mam problem. Czy powiedzieć o ciąży juz teraz, wiedząc że nie podpiszą ze mną nowej umowy i po macierzyńskim stane się bezrobotna, czy nic nie mówić do przedłużenia umowy?
Pracuję w firmie 2 lata jeśli to coś zmienia.
ja bym nie powiedziała do przedłużenia umowy...
a to może dlatego, że mam złe własne doświadczenia i to z instytucji państwowej...
pracuję w niej od prawie 4 lat na umowę na czas nieokreślony, wcześniej byłam na stażu i pracowałam na umowie zlecenie też w tej samej firmie...
jak się dowiedzieli, że jestem w ciąży, to zaczęli mnie traktować jak trędowatą, trochę popracowałam (do 5 miesiąca) i od miesiąca siedzę na zwolnieniu i mam zamiar zostać na nim do końca...niczego nie żałuję, za takie traktowanie, to ja dziękuję...należy mi się..a co...myślę nawet o wychowawczym, ale z powodu kasy to raczej nie przejdzie...
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:58   #9
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Jezeli masz watpliwosci czy beda chcieli Ci przedluzyc umowe to nic nie mow o ciazy. Moje zdanie jest takie, ze dwoch latach i tak powas juz miec umowe na czas nieokreslony. Pracodawcy wykorzystuja przyslugujace im prawa, czasami te prawa sa "srednio-etyczne". Nie pozwol sobie odebrac czegos co w zasadzie powinno Ci sie nalezec po dwoch latach przepracowanych w firmie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 20:52   #10
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Ja Ci powiem tak: sama zadbaj o siebie i nie licz za bardzo na to ze ktoś zrezygnuje z własnej korzyści na Twoją rzecz.
Ja poszłam pracodawcy na rękę w momencie zatrudniania się - zgodziłam się aby wziął mnie na staż absolwencki (zusu nie musiał za mnie płacic a i wynagrodzenia dopłacał mi tylko częśc bo ponad połowę sponsorował urząd pracy). Zanim staż sie skończył ja byłam w ciąży - powiedziałam o tym od razu a mój szef zaczął kombinować jak tu sie mnie pozbyć... Dodam że od początku oczywiście była mowa że po stażu umowę o pracę podpiszemy - z resztą tak miało być od pierwszego dnia w pracy ale że się okazało że jestem po studiach od razu to tak z tym stażem wyszło... To była oczywiście tylko i wyłącznie moja dobra wola.
Gdyby nie fakt że podpisując umowę z UP szef pisemnie zobowiązał się do zatrudnienia mnie (widać było że tego żałował) już bym pewnie dawno tam nie pracowała.
A jak się okazało (byłam naiwna że nie sprawdziłam wcześniej) staż się prawie do niczego nie liczy - a ja głupia myślałam że to jak normalna praca...
Przepracowałam do 7. mca ciąży i bez skrupułów poszłam za zwolnienie - i nie sadzę ze zachowałam się nie fair. I po porodzie już tam nie wrócę wiec tym bardziej nie mam wyrzutów sumienia.
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 06:29   #11
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Dziewczyny, chyba macie rację i nic nie powiem. I tak nie mam zamiaru tam pracować po wychowawczym, a muszę zadbać o siebię i dzidziola
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 15:16   #12
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

racja ja też bym nie powiedziała 3mies to jeszcze wcześnie możesz nie wiedzieć i tyle są takie że dopiero w 9 się dowiadują
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:07   #13
LeoNa86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 787
GG do LeoNa86
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

nawet jakbys powiedziala pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic do konca ciazy i normalnie ci przysluguje macierzyńskie i wszelkie swiadczenia...
LeoNa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:12   #14
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Wiem, wiem. Ale nie mam już prawa do wychowawczego.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:45   #15
LeoNa86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 787
GG do LeoNa86
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Ale nie mam już prawa do wychowawczego.
to lepiej przemilczec ta sprawe w koncu nie musisz wiedziec ze w ciaży jestes
LeoNa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:36   #16
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba macie rację i nic nie powiem. I tak nie mam zamiaru tam pracować po wychowawczym, a muszę zadbać o siebię i dzidziola

I dobrze robisz! Popieram!!
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:39   #17
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Dzięki, utwierdzacie mnie w przekonaniu że dobrze robię. Chociaż przyznam mam niewielkie wyrzuty sumienia z tego powodu.

Powiedzcie mi, jakie firma ponosi koszty jeśli idę na wychowawczy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:40   #18
Mysiakk26
Raczkowanie
 
Avatar Mysiakk26
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 39
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
racja ja też bym nie powiedziała 3mies to jeszcze wcześnie możesz nie wiedzieć i tyle są takie że dopiero w 9 się dowiadują
Witaj,u mnie byla taka sytuacja ze zmienialam prace i w nowej pracy dostalam umowe na okres probny na 3 miesiace,okazalo sie ze jestem w ciazy i nie przyznalam sie,jak umowe mi przedluzyli to dopiero sie przyznalam bo wypadalo, poniewaz u mnie szybko brzuszek byl widoczny. Moja rada jest nastepujaca do konca 3-go miesiaca ciazy sie nie przyznawaj!!!!!!!!!! bo pracodawca moze Cie zwolnic tak mowi kodeks pracy,jak zaczniesz 4 miesiac mozesz sie przyznac wdedy jestes chroniona,pozdrawiam
Mysiakk26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 06:24   #19
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez Mysiakk26 Pokaż wiadomość
Witaj,u mnie byla taka sytuacja ze zmienialam prace i w nowej pracy dostalam umowe na okres probny na 3 miesiace,okazalo sie ze jestem w ciazy i nie przyznalam sie,jak umowe mi przedluzyli to dopiero sie przyznalam bo wypadalo, poniewaz u mnie szybko brzuszek byl widoczny. Moja rada jest nastepujaca do konca 3-go miesiaca ciazy sie nie przyznawaj!!!!!!!!!! bo pracodawca moze Cie zwolnic tak mowi kodeks pracy,jak zaczniesz 4 miesiac mozesz sie przyznac wdedy jestes chroniona,pozdrawiam
Pracodawca nie może nie zwolnić nawet jeśli w ciąży jestem 3 dni. Tak mówi kodeks pracy. JEDYNY wyjątek jest wtedy, gdy umowa o pracę zawarta na czas określony kończy się zanim kobieta jest w trzecim miesiącu ciąży. Czyli na umowa kończy się 31 sierpnia, a trzeci miesiąc ciąży mija 2 września. To jest jedyny wyjątek kiedy można kobietę zwolnić. W innych wypadkach (poza dyscyplinarką, likwidacją etc) umowa zostaje przedłuzona do dnia porodu.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 14:45   #20
Mischoko
Zakorzenienie
 
Avatar Mischoko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Swindon, UK
Wiadomości: 4 870
GG do Mischoko
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez LeoNa86 Pokaż wiadomość
nawet jakbys powiedziala pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic do konca ciazy i normalnie ci przysluguje macierzyńskie i wszelkie swiadczenia...
Ja tak z gruszki i pietruszki sorki ale Ty kochana mialas termin na wczoraj czy ja sie myle ?)

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dzięki, utwierdzacie mnie w przekonaniu że dobrze robię. Chociaż przyznam mam niewielkie wyrzuty sumienia z tego powodu.

Powiedzcie mi, jakie firma ponosi koszty jeśli idę na wychowawczy.
Nie miej wyrzutow sumienia nie warto. Firma placi Ci tylko 33 dni chorobowego w roku (lacznie czyli np 5 dni ze stycznia 8 z lutego itd) w momencie kiedy zaczynasz 34 dzien placi ZUS wiec firmie "kosztowo" to dynda, tyle za ma zajety etat i nie moze Cie juz zwolnic.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Pracodawca nie może nie zwolnić nawet jeśli w ciąży jestem 3 dni. Tak mówi kodeks pracy. JEDYNY wyjątek jest wtedy, gdy umowa o pracę zawarta na czas określony kończy się zanim kobieta jest w trzecim miesiącu ciąży. Czyli na umowa kończy się 31 sierpnia, a trzeci miesiąc ciąży mija 2 września. To jest jedyny wyjątek kiedy można kobietę zwolnić. W innych wypadkach (poza dyscyplinarką, likwidacją etc) umowa zostaje przedłuzona do dnia porodu.
Dokladnie - jesli to jest umowa na czas okreslony i kobieta jest "powyzej 3 miesiaca ksiezycowego" nie moze cie juz zwolnic. Okresla to lekarz oczywiscie specjalnym swistkiem i jak sie zna ten przepis i jest sie w podbramkowej sytuacji to i lekarz sie moze "pomylic" o dwa tygodnie na przyklad. Umowa zostaje przedluzona do dnia porodu i jest to ostatni dzien pracy jednoczensie. Dostajesz rozwiazanie umowy i wszystkie dokumenciki i zglaszasz sie po zasiled do ZUS lub MOPS.

mam nadzieje ze pomoglam
__________________
Wszystko co dobre, jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie

Edytowane przez Mischoko
Czas edycji: 2008-07-16 o 14:45 Powód: literowki
Mischoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 14:47   #21
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

nie mów i nawet sie niezastanawiaj
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:17   #22
Mischoko
Zakorzenienie
 
Avatar Mischoko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Swindon, UK
Wiadomości: 4 870
GG do Mischoko
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
nie mów i nawet sie niezastanawiaj
Tez tak mysle, ja nie mialabym wyrzutow sumienia szczegolnie ze nie planujesz tam wracac po ciazy
__________________
Wszystko co dobre, jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie
Mischoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:49   #23
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Byłam w bardzo podobnej sytuacji i troche się dowiadywałam na ten temat... Jeśli wiesz, że po wygaśnięciu obecnej umowy pracodawca podpisze z Tobą kolejną, to przedstaw mu zaświadczenie o ciąży dopiero jak będziesz miała umowę w rączkach. Jeśli obawiasz się, że nie szykuje kolejnej umowy, to po skończeniu 3 m-ca ciąży przedstaw mu zaświadczenie. Jesteś chroniona od ukończenia 3 m-ca właśnie na podstawie tego zaświadczenia. Jeśli nie przedstawisz mu zaświadczenia, a on podziękuje Tobie za współpracę i dopiero wówczas powiesz mu o ciąży, może dojść do sytuacji, że będziesz musiała się sądzić...
W sumie to urlop wychowawczy jest i tak bezpłatny, więc nie ma się co stresować...
Nie miej też wyrzutów sumienia, że jesteś nie w porządku, bo w dzisiejszym świecie musimy walczyć o swoje, tym bardziej jeśli walczymy nie tylko dla siebie, ale też dla Maleństwa!
Powodzenia!
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 06:11   #24
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Dzięki a rady dziewczyny.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 06:29   #25
Jemiołka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 131
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Jeśli masz pewność, że pracodawca nie zachowa się w stosunku do Ciebie fair, to nic nie mów.

Ja akurat mam dobre doświadczenia z miejsca pracy i nie miałam powodu ukrywania ciąży, ale też miałam pewność, że nie czeka mnie zwolnienie.
Jemiołka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 06:44   #26
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

No własnie tu jest problem. Szczerze powiedziawszy jest malutka szansa, że nawet jeśli powiem że jestem w ciąży to i tak dostanę nową umowę. Tylko nie wiem czy jest sens ryzykować :/
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:55   #27
Mischoko
Zakorzenienie
 
Avatar Mischoko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Swindon, UK
Wiadomości: 4 870
GG do Mischoko
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
No własnie tu jest problem. Szczerze powiedziawszy jest malutka szansa, że nawet jeśli powiem że jestem w ciąży to i tak dostanę nową umowę. Tylko nie wiem czy jest sens ryzykować :/
Jak szansa malutka ja bym nie ryzykowala
__________________
Wszystko co dobre, jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie
Mischoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 18:34   #28
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie. W momencie, kiedy skończy mi się umowa o pracę będe w ciąży 3,5 miesiąca. I w związku z tym mam problem. Czy powiedzieć o ciąży juz teraz, wiedząc że nie podpiszą ze mną nowej umowy i po macierzyńskim stane się bezrobotna, czy nic nie mówić do przedłużenia umowy?
Pracuję w firmie 2 lata jeśli to coś zmienia.
Z tego co się orientuję, pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do momentu porodu. Ma to taką wadę, że nie przysługują Ci świadczenia w postaci urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego.
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 06:35   #29
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy powiedzieć o ciąży?

Cytat:
Napisane przez igawroc Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję, pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do momentu porodu. Ma to taką wadę, że nie przysługują Ci świadczenia w postaci urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego.
Igo, gdybyś przeczytała cały wątek to wiedziałabyś jaki jest mój problem. O konieczności przedłużenia umowy wiem.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.