Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-05, 14:48   #1201
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez magdaa_j Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź
dzisiaj idę do dermatologa, zapytam się lekarki o to serum jeszcze co ona o tym myśli.
pozdrawiam
Zapisz sobie na karteczce sklad tego serum i pokaz go lekarzowi jak i tego serum z wit c niech oceni skladniki w nim zawarte, wg pan z BU zawartosc silikonow jest na tyle mala ze powinno byc ok takze w oprzypadku cer tradzikowych
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:49   #1202
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tonik odpada bo mi podrażni naczynka.

Retinoidów używam już 8 miesięcy i poprawy stanu cery nie zauważyłam.
A co stosujesz, jak czesto jak wyglada inna pielegnacja?! opisz swoj program tygodniowy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 22:13   #1203
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo gratuluję awansu!

Ja znowu się przywlekłam.... Przypominam, że stosuję rano active C+humektan 40+, wieczorem dwa dni efaklar K na zmianę z humektanem(cera raczej bezproblemowa, lekko tłusta strefa T, wągry na nosie, górnej częśći policzków i brodzie)

Zaczęłam tydzień przed Wielkanocą stosować taką pielęgnację jednak nie do końca mi służy. Co prawda zniknęły wszelkie wypryski, od Wielkanocy mam spokój absolutny, ale wągry jak były tak są i troszkę ich więcej nawet... Dodatkowo bardzo zaczęło mi się przetłuszczać czoło na lini włosów. Poza tym wszystko jest w normie.

Co Mareo polecisz? Muszę uzupełnić pielęgnację więc dobry czas na zmianę.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 06:24   #1204
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Mareo gratuluję awansu!

Ja znowu się przywlekłam.... Przypominam, że stosuję rano active C+humektan 40+, wieczorem dwa dni efaklar K na zmianę z humektanem(cera raczej bezproblemowa, lekko tłusta strefa T, wągry na nosie, górnej częśći policzków i brodzie)

Zaczęłam tydzień przed Wielkanocą stosować taką pielęgnację jednak nie do końca mi służy. Co prawda zniknęły wszelkie wypryski, od Wielkanocy mam spokój absolutny, ale wągry jak były tak są i troszkę ich więcej nawet... Dodatkowo bardzo zaczęło mi się przetłuszczać czoło na lini włosów. Poza tym wszystko jest w normie.

Co Mareo polecisz? Muszę uzupełnić pielęgnację więc dobry czas na zmianę.
Moze rzadziej sie nawilzaj np
1 noc effaclar
2 noc - saute
3 noc effaclar
4 noc nawilzenie
5 noc effaclar
itd a na dzien tylko active c + filtr,
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 09:19   #1205
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o analizę tego kremu. Czy jest wart swojej ceny (50 zł)?

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry suchej (2,5% biolipidy)


Łagodzi 4 oznaki skóry suchej: uczucie ściągnięcia, wrażliwość, brak elastyczności, szorstkość.
Posiada ultradelikatną konsystencję, która sprawia, że krem łatwo wnika w głąb skóry nie pozostawiając tłustej warstwy. Zawiera Biolipidy, aby zapewnić odpowiednie odżywienie i odnowienie naskórka.
Wskazania: Sucha skóra twarzy; skóra wrażliwa, z uczuciem ściągnięcia, mato elastyczna i/lub szorstka w dotyku.

Skład: Aqua/Water, Petrolatum, Bis-PEG-18 Methyletherdimethylsilane , Glycerin, Cyclopentasiloxane, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Synthetic Wax, Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Ribes Nigrum/Black Surrant Seed Oil, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echiumlycopsis/Echiumlyco psis Fruit Oil, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soa/Soybean Oil, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum/Fragrance. (Code F.I.L.: B11299/1).(15.04.08)
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 09:45   #1206
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremu. Czy jest wart swojej ceny (50 zł)?

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry suchej (2,5% biolipidy)


Łagodzi 4 oznaki skóry suchej: uczucie ściągnięcia, wrażliwość, brak elastyczności, szorstkość.
Posiada ultradelikatną konsystencję, która sprawia, że krem łatwo wnika w głąb skóry nie pozostawiając tłustej warstwy. Zawiera Biolipidy, aby zapewnić odpowiednie odżywienie i odnowienie naskórka.
Wskazania: Sucha skóra twarzy; skóra wrażliwa, z uczuciem ściągnięcia, mato elastyczna i/lub szorstka w dotyku.

Skład: Aqua/Water, Petrolatum, Bis-PEG-18 Methyletherdimethylsilane , Glycerin, Cyclopentasiloxane, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Synthetic Wax, Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Ribes Nigrum/Black Surrant Seed Oil, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echiumlycopsis/Echiumlyco psis Fruit Oil, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soa/Soybean Oil, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum/Fragrance. (Code F.I.L.: B11299/1).(15.04.08)
Ja osobiscie nie znam sie za bardzo na skladach ale wg mnie krem ten bedzie dosyc tlusty i odzywczy, napewno nie dla cer podatych na zapychanie bo w czolowce skladu same zapychacze, pozatym rowniez dodatek roznych olejow, podkreslone na zielono majace zapewne dzialanie lagodzace, ale nie jestem w stanie ocenic skladu calosciowo jak bedzie dzialal
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 10:02   #1207
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pisałam już na innych wątkach, ale nie potrafię uzyskać odpowiedzi

Czy tonik z 5% kwasu migdałowego i lecytyną sojową nie będzie podrażniał mojej cery? Mam skłonności do pękania naczynek.
Na plecy chcę zastosować peeling z 20% kwasu migdałowego- oczywiście dochodzić stopniowo do takiego stężenia, by skóra się przygotowała. Moim problemem są przebarwienia potrądzikowe- aktywnych wyprysków brak.

Jestem bardzo początkującą w kwasach- ale szybko się uczę
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 12:01   #1208
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Pisałam już na innych wątkach, ale nie potrafię uzyskać odpowiedzi

Czy tonik z 5% kwasu migdałowego i lecytyną sojową nie będzie podrażniał mojej cery? Mam skłonności do pękania naczynek.
Na plecy chcę zastosować peeling z 20% kwasu migdałowego- oczywiście dochodzić stopniowo do takiego stężenia, by skóra się przygotowała. Moim problemem są przebarwienia potrądzikowe- aktywnych wyprysków brak.

Jestem bardzo początkującą w kwasach- ale szybko się uczę
Nie jestem biegla w mazidlach i samorobnych miksturach ale z tego co wiem kwas migdalowy nie jest zakazany dla cer naczynkowych, mysle ze 5% stezenie nie powinno Ci zrobic krzywdy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 13:02   #1209
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo, Czarny Elfie za waszą radą od kilku dni ograniczyłam drastycznie ilość używanych kosmetyków do : na noc i na dzień Active C do skóry suchej plus Active C Yeux pod oczy, tonik Hydrabio do przemywania twarzy, filtr Bioderma Creme Solaire SPF 50+ do skóry wrażliwej (bo lżejszy od Avenowskiego), zero makijażu i... dramat .
W niedzielę na mojej brodzie wyskoczyła wielka czerowna gula, która w poniedziałek zmieniła się w ropnego pryszcza. Do tego od wczoraj do dziś cała buzia usłana jest takimi podskórnymi krostkami (przypominają grysik, ale to pojedyńcze krostki), niektóre z nich są podprowadzone ropą. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, nigdy nie miałam trądziku, nawet nie wiem, jakie preparaty mogłyby pomóc . No i nie wiem, co może być przyczyną takiego wysypu .
Pomóżcie, proszę
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 14:11   #1210
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
ja się boję, że przy zalecanej ilości, którą trzeba nałożyć uzyskam efekt maski. w wątku filtry a makjaż jedna z wizażanek o tym wspominała.
no i żeby nie zapychał.

Jakiej zalecanej ilości? Przecież to filtr mineralny, nie trzeba ładować 1,8 ml
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 14:16   #1211
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Mareo, Czarny Elfie za waszą radą od kilku dni ograniczyłam drastycznie ilość używanych kosmetyków do : na noc i na dzień Active C do skóry suchej plus Active C Yeux pod oczy, tonik Hydrabio do przemywania twarzy, filtr Bioderma Creme Solaire SPF 50+ do skóry wrażliwej (bo lżejszy od Avenowskiego), zero makijażu i... dramat .
W niedzielę na mojej brodzie wyskoczyła wielka czerowna gula, która w poniedziałek zmieniła się w ropnego pryszcza. Do tego od wczoraj do dziś cała buzia usłana jest takimi podskórnymi krostkami (przypominają grysik, ale to pojedyńcze krostki), niektóre z nich są podprowadzone ropą. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, nigdy nie miałam trądziku, nawet nie wiem, jakie preparaty mogłyby pomóc . No i nie wiem, co może być przyczyną takiego wysypu .
Pomóżcie, proszę


Mnie dokładnie w ten sposób zapycha Active C- stawiałabym na niego. Myślę, że winna jest spora ilość silikonów. A już active C plus na to filtr, który sam w sobie może zapychać- no chyba trochę za dużo tego towaru...
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 14:47   #1212
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
Mnie dokładnie w ten sposób zapycha Active C- stawiałabym na niego. Myślę, że winna jest spora ilość silikonów. A już active C plus na to filtr, który sam w sobie może zapychać- no chyba trochę za dużo tego towaru...
Active C i na to filtr używam od września ub.r. i nigdy mnie nie zapychało , więc winny jest albo skład samego filtra (dotąd stosowałam Avene krem albo Solecrin), albo cera po ostatniej dawce chemii zaczęła łapać oddech i się oczyszcza .
Tak czy siak z całą pewnością nie zapycha mnie Active C
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 15:16   #1213
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A co stosujesz, jak czesto jak wyglada inna pielegnacja?! opisz swoj program tygodniowy
Tak jak zaleciła mi dermatolożka przez pół roku codziennie wieczór używałam retinoidów, na dzień aptecznych kremów nawilżających (różne) i filtra Iwostinu SPF40, a do mycia buzi delikatnego preparatu myjącego dla dzieci Babydream.
Od czasu do czasu mniej więcej raz na miesiąc stosowałam również peeling enzymatyczny Calma HCL i sporadycznie maseczkę z glinki.

Teraz wszystko tak samo tylko retinoidy znacznie rzadziej, 1-2 razy w tygodniu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 15:48   #1214
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tak jak zaleciła mi dermatolożka przez pół roku codziennie wieczór używałam retinoidów, na dzień aptecznych kremów nawilżających (różne) i filtra Iwostinu SPF40, a do mycia buzi delikatnego preparatu myjącego dla dzieci Babydream.
Od czasu do czasu mniej więcej raz na miesiąc stosowałam również peeling enzymatyczny Calma HCL i sporadycznie maseczkę z glinki.

Teraz wszystko tak samo tylko retinoidy znacznie rzadziej, 1-2 razy w tygodniu.
Ale jakie retinoidy? czy bylas u niej z wizyta w miedzy czasie na skontrolowanie postepow leczenia?! moze zwyczajnie ten dany lek - retinoid Ci nie sluzy...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 15:59   #1215
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Active C i na to filtr używam od września ub.r. i nigdy mnie nie zapychało , więc winny jest albo skład samego filtra (dotąd stosowałam Avene krem albo Solecrin), albo cera po ostatniej dawce chemii zaczęła łapać oddech i się oczyszcza .
Tak czy siak z całą pewnością nie zapycha mnie Active C
Nie wiem czy active C na dzien i na noc to nie za duzo dobrego, no i jesli uzywasz nowego filtru to rowniez on moze byc przyczyna....moze na noc jesli odczuwasz silna potrzeba nawilzenia po demakijazu uzyj innego kremu ktory ci sluzyl
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 16:45   #1216
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie wiem czy active C na dzien i na noc to nie za duzo dobrego, no i jesli uzywasz nowego filtru to rowniez on moze byc przyczyna....moze na noc jesli odczuwasz silna potrzeba nawilzenia po demakijazu uzyj innego kremu ktory ci sluzyl
Hm, może jednak racja . Wolę jednak Active C na noc, a rano na początek sam filtr, jeśli nie pomoże wrócę do Orlane i filtrów Avene.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 16:59   #1217
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Hm, może jednak racja . Wolę jednak Active C na noc, a rano na początek sam filtr, jeśli nie pomoże wrócę do Orlane i filtrów Avene.
Wiec stosuj naprzemiennie na noc active c i orlane a w dzien filtr, ten ktory lubisz i masz sprawdzony
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 17:17   #1218
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Wiec stosuj naprzemiennie na noc active c i orlane a w dzien filtr, ten ktory lubisz i masz sprawdzony
Ok, mimo wszystko analizując jeszcze raz całą sytuację dochodzę do wniosku, że przyczyną wysypu jest ten nowy filtr. Muszę mieć uczulenie na któryś składnik, bo teraz siedzę bez niczego na buzi, strasznie ściąga i piecze, wygląda to na silne podrażnienie.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 20:24   #1219
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja miesiac temu skonczylam kuracje Glyco-A, ograniczylam tez kosmetyki, uzywam mleczka do mycia twarzy Biotherma, filtr na zmianę Boots Soltan i Ambre Solare obydwa spf50, pod oczy Active C, a na noc kremik oliwkowy Ziaji, a pomyslec ze kiedys mialam tyle kremow....
mam nadzieje ze te filtry beda skuteczne, i ze moje przebarwiebia sie nie powieksza i nie sciemnieja! mam teraz na czole pelno takich bialych kropek to znaczy ze glyco je rozjasnilo,za 3 tyg jade do Polski, chcialabym nabrac troszke kolorku i mysle ze jak naloze gruba wartstwe filtra bedzie ok..jak myslicie??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 21:57   #1220
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja miesiac temu skonczylam kuracje Glyco-A, ograniczylam tez kosmetyki, uzywam mleczka do mycia twarzy Biotherma, filtr na zmianę Boots Soltan i Ambre Solare obydwa spf50, pod oczy Active C, a na noc kremik oliwkowy Ziaji, a pomyslec ze kiedys mialam tyle kremow....
mam nadzieje ze te filtry beda skuteczne, i ze moje przebarwiebia sie nie powieksza i nie sciemnieja! mam teraz na czole pelno takich bialych kropek to znaczy ze glyco je rozjasnilo,za 3 tyg jade do Polski, chcialabym nabrac troszke kolorku i mysle ze jak naloze gruba wartstwe filtra bedzie ok..jak myslicie??
Powinno byc ok ale nie przesadzaj z opalaniem i nie powinnas uzywac active c podczas opalania bo wit c hamuje produkcje melaniny w skorze i mozesz nieladnie sie opalic i jakis przebarwien nabawic
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 22:52   #1221
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nie chce przesadzac z opalaniem tak jak kiedys, teraz wiem ze to byl blad smazyc sie na sloncu 3 godziny masakra, teraz inaczej mysle,mam na mysli opalanie po godz 15 i to tzw.picie kawki z rodzicami na sloneczku, zalezy mi zeby opalic cialko, bo twarz zawsze mozna przyciemnic brazerem, ale przeciez jej nie schowam jak bede na dworze, tak wiec mysle ze grubo filtra i bedzie ok....
czyli mam zaprzestac smarowania rano active c??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 09:45   #1222
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
nie chce przesadzac z opalaniem tak jak kiedys, teraz wiem ze to byl blad smazyc sie na sloncu 3 godziny masakra, teraz inaczej mysle,mam na mysli opalanie po godz 15 i to tzw.picie kawki z rodzicami na sloneczku, zalezy mi zeby opalic cialko, bo twarz zawsze mozna przyciemnic brazerem, ale przeciez jej nie schowam jak bede na dworze, tak wiec mysle ze grubo filtra i bedzie ok....
czyli mam zaprzestac smarowania rano active c??
Nie wiem dokladnie jak to jest z ta wit c ale mysle ze rozsadnie byloby podczas dni przeznaczonych na opalanie zrezygnowac ze smarowania sie active c, moze smarowac sie na noc badz w inne dni, zawsze lepiej zachowac ostroznosc
A co do opalania ja mam podobnie, ostatnio u nas w Irl piekne slonce i moj facet byl bardzo niepocieszony ze nie chce sie z nim wylegiwac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 15:55   #1223
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Poszukuj kremu z wysokim filtrem, bez akoholu den. Od jednej
z aptek dostałam odpowiedź : krem jest z wysokim foltrem (SPF +40),
ale nie z blokerem. Co to znaczy ?! Przyznaję, nie przejżałam pod
tym kontem wątku - ale trochę śoieszę się z zamówieniem.
Czy któraś z Was mogłaby mnie oświecić ?!
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 17:20   #1224
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo! Jeszcze na koniec zadam ci jedno pytanie. Czy można w moim przypadku stosować serum z vit. C z BU. Jeśli tak to jak to włączyć do swojej pielęgnacji. juvit mnie masakryczne zapchał (nie lubię się z gliceryną) i nie stosować tam alkoholu (mam na niego uczulenie)?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 17:36   #1225
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Poszukuj kremu z wysokim filtrem, bez akoholu den. Od jednej
z aptek dostałam odpowiedź : krem jest z wysokim foltrem (SPF +40),
ale nie z blokerem. Co to znaczy ?! Przyznaję, nie przejżałam pod
tym kontem wątku - ale trochę śoieszę się z zamówieniem.
Czy któraś z Was mogłaby mnie oświecić ?!
W tym momencie nie nazywamy kremow z filtrem blokerami, a SPF40 powinien byc wystarczajacy...wg najnowszych norm najwyzsze filtry okresla sie mianem 50+
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 17:38   #1226
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Mareo! Jeszcze na koniec zadam ci jedno pytanie. Czy można w moim przypadku stosować serum z vit. C z BU. Jeśli tak to jak to włączyć do swojej pielęgnacji. juvit mnie masakryczne zapchał (nie lubię się z gliceryną) i nie stosować tam alkoholu (mam na niego uczulenie)?
Alkohol wydluza trwalosc serum z wit c, sa na mazidlach przepisy i jest watek o mazidlanych miksturach i tam dziewczyny zastepowaly alkohol glikolem propylenowym, jednak biorac pod uwage ze wit c moze dzialac uczuleniowo radzilabym Ci sie w to nie bawic
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:43   #1227
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Produkty ktore zalecila ci kolezanka wymagaja stosowania filtrow przeciwslonecznych poniewaz zawieraja kwasy to jedno
Druga rzecz ten Renewal jest dla dojrzalej cery i mysle ze na pory i zaskorniki nie bedzie dobrym wyborem, natomiast glyco a jest bardzo silny i mozesz podraznic skore
Proponuje Ci sprobowac maseczki aspirynowej: prosty tani i skuteczny sposob, rozkruszasz kilka tabletek czystej aspiryny, wazne by byla bez otoczek, typu zwykla polopiryna, poplopiryna tez moze byc..dodajesz ciut wody tak by sie to rozpuscilo i miazdzysz by powstala papka, mozesz dodac troszke jogurtu naturalnego, nakladasz to na twarz na 5/10 min na koniec wykonujac masaz i splukujesz, zwezi pory..mozesz stosowac tez maseczki z glinki zielonej np ta http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9639

Wyprobuj najpierw mniej drastyczne srodki a jesli to nie bedzie skutkowalo, wroc z pytaniami pozniej ok? i pomyslimy co wiecej mozna by Tobie zaproponowac

Wiesz cioniby tylko raz dopiero nałożyłam a już widze efekty: cmok:i teraz mam pytanko juz ostatnieczy mam to już używac regularnie ,i poza tymi maseczkami co mogłabym nakładac na moją problematyczną mordkeprosze daj mi jakąs radeejeszcze dodam dokładny opisekj mojej mordki :
-tłusta cera
-bez koloru(w sensie ziemnista (lekkie prześwity rumienców)
kaszka na czole
i tak pozatym to te pory

i chyab tyle co mi sprawia największe kłopoty jak już prosze o rady to jeszcze zapytam o jednopoleciłabys cos na cienie pod oczami lub ...i cos na ujędrnienia naciagnięcie powiek
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:16   #1228
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA Pokaż wiadomość
Wiesz cioniby tylko raz dopiero nałożyłam a już widze efekty: cmok:i teraz mam pytanko juz ostatnieczy mam to już używac regularnie ,i poza tymi maseczkami co mogłabym nakładac na moją problematyczną mordkeprosze daj mi jakąs radeejeszcze dodam dokładny opisekj mojej mordki :
-tłusta cera
-bez koloru(w sensie ziemnista (lekkie prześwity rumienców)
kaszka na czole
i tak pozatym to te pory

i chyab tyle co mi sprawia największe kłopoty jak już prosze o rady to jeszcze zapytam o jednopoleciłabys cos na cienie pod oczami lub ...i cos na ujędrnienia naciagnięcie powiek
Uhm, osobiscie wychodze z zalozenia im mniej tym lepiej, wiec poczekaj kilka tyg z ocenieniem dzialania tych maseczek ktore ci poradzilam, powinny wyregulowac skore, zluszczyc delikatnie, wyrownac koloryt, kaszke zlikwidowac i pory zmniejszyc...mozesz dorzucic acne derm, effaclar(lagodne dzialanie) ale dodatkowo musisz stosowac wtedy filtry, mozesz kupic active c xl, ma wit c w skladzie ktora poprawia koloryt i ulepsza wyglad buzki ale czasem wit c podraznia, czasem active c zapycha, to wszytsko kwestie idywidualne, wg mnie ten active c XL jest lzejszy od zwyklego active c do cery mieszanej i dodatkowo ma filtry w skladzie..mozesz zaryzykowac jesli chcesz, powinien wystarczyc za dzienne nawilzenie

Aha a te maseczki stosuj regularnie, byle nie za czesto bo efektow nie przyspieszysz a mozesz podraznic buzke

Aaa jeszcze o tych cieniach zapomnialam, mysle ze domowe sposoby sa najlepsze: zimne lyzeczki z zamrazalnika przykladane do zamknietych oczu, lekko naciskajac na galke oczna, oklady z zimnych torebek herbaty, rumianek...z kremow takze active c nakladany pod oczka..moze byc ten do twarzy jesli cie nie podrazni...inny polecany kremik to np Agropharm, Oeparol EMG http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12078
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:26   #1229
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Uhm, osobiscie wychodze z zalozenia im mniej tym lepiej, wiec poczekaj kilka tyg z ocenieniem dzialania tych maseczek ktore ci poradzilam, powinny wyregulowac skore, zluszczyc delikatnie, wyrownac koloryt, kaszke zlikwidowac i pory zmniejszyc...mozesz dorzucic acne derm, effaclar(lagodne dzialanie) ale dodatkowo musisz stosowac wtedy filtry, mozesz kupic active c xl, ma wit c w skladzie ktora poprawia koloryt i ulepsza wyglad buzki ale czasem wit c podraznia, czasem active c zapycha, to wszytsko kwestie idywidualne, wg mnie ten active c XL jest lzejszy od zwyklego active c do cery mieszanej i dodatkowo ma filtry w skladzie..mozesz zaryzykowac jesli chcesz, powinien wystarczyc za dzienne nawilzenie

Aha a te maseczki stosuj regularnie, byle nie za czesto bo efektow nie przyspieszysz a mozesz podraznic buzke

Aaa jeszcze o tych cieniach zapomnialam, mysle ze domowe sposoby sa najlepsze: zimne lyzeczki z zamrazalnika przykladane do zamknietych oczu, lekko naciskajac na galke oczna, oklady z zimnych torebek herbaty, rumianek...z kremow takze active c nakladany pod oczka..moze byc ten do twarzy jesli cie nie podrazni...inny polecany kremik to np Agropharm, Oeparol EMG http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12078

Wystarczy raz tygodniowo maseczka z aspirynkia np za 2 dni maseczka z z glinki tak moze być


Bardzo bardzo dziękuje za rady a z łyżeczka próbowałam z rumiankiem też niestety nic hm..jedyne co pomoze to pewnie korektor hehh Dziekuje jeszcze raz
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 20:00   #1230
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a znacie jakas maseczke, ktora lekko zluszcza ale jednoczesnie mocno nawilza??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.