Pędzelek do lakieru? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-12, 17:04   #1
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723

Pędzelek do lakieru?


Hejka!

Zapytam bardziej doświadczonych koleżanek- są jakieś pędzelki, które sprawdzą się do nakładania zwykłych lakierów (tzn. nie do hybryd, nie do akryli)?
Czasami zdarza mi się kupić fajny kolor lakieru, ale pędzelki są albo za małe (jak np. w inglocie) albo za duże (golden rose- tym nie potrafię w ogóle malować). Przydałby się zatem takie dodatkowy pędzelek, który potem można byłoby wymyć i sprawdziłby się z każdym lakierem. Czy w ogóle coś takiego istnieje?
Widziałam, że np. z żelowych robi się kropkę na folii aluminiowej i innym pędzlem z tej folii nabiera. Cóż, testowałam w ten sposób zwykłe lakiery (pędzelek z silikonowym włosiem ze sklepu plastycznego oraz pędzelek do malowania paznokci z bourjios), ale oba miały chyba zbyt twarde włosie i nie da się (według mnie) nałożyć nimi lakieru.
Szukając czegoś w internecie znalazłam tylko pędzelki do hybyd i akryli
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:39   #2
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Pędzelek do lakieru?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Hejka!

Zapytam bardziej doświadczonych koleżanek- są jakieś pędzelki, które sprawdzą się do nakładania zwykłych lakierów (tzn. nie do hybryd, nie do akryli)?
Czasami zdarza mi się kupić fajny kolor lakieru, ale pędzelki są albo za małe (jak np. w inglocie) albo za duże (golden rose- tym nie potrafię w ogóle malować). Przydałby się zatem takie dodatkowy pędzelek, który potem można byłoby wymyć i sprawdziłby się z każdym lakierem. Czy w ogóle coś takiego istnieje?
Widziałam, że np. z żelowych robi się kropkę na folii aluminiowej i innym pędzlem z tej folii nabiera. Cóż, testowałam w ten sposób zwykłe lakiery (pędzelek z silikonowym włosiem ze sklepu plastycznego oraz pędzelek do malowania paznokci z bourjios), ale oba miały chyba zbyt twarde włosie i nie da się (według mnie) nałożyć nimi lakieru.
Szukając czegoś w internecie znalazłam tylko pędzelki do hybyd i akryli

Nie spotkałam się z oddzielnymi pędzelkami do malowania zwykłymi lakierami, prócz tymi do zdobień.
Najprościej będzie Ci z jakiegoś lakieru, który ma idealny dla Ciebie pędzelek wyciągnąć go, oczyścić i nim zawsze malować. Oczywiście jest to opcja najlepsza, jeśli kończy Ci się dany lakier. Jak nie, to jeden możesz w tym celu poświęcić, bo ciężko będzie zabezpieczyć otwartą buteleczkę.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 18:51   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzelek do lakieru?

Hmm, tak właśnie myślałam, żeby z jednego wyjąć.
A jak to myć? Zmywacz chyba nie wchodzi w grę, bo wszystkie są wzbogacane olejkami, witaminami itp., więc jak się go zatłuści to do niczego nie będzie się nadawał.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 11:29   #4
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
Dot.: Pędzelek do lakieru?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A jak to myć? Zmywacz chyba nie wchodzi w grę, bo wszystkie są wzbogacane olejkami, witaminami itp., więc jak się go zatłuści to do niczego nie będzie się nadawał.
IMHO aceton - jest zazwyczaj podstawowym składnikiem zmywaczy, a taki czysty bez olejków kupisz w każdym malarskim czy budowlanym...
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 16:27   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzelek do lakieru?

Dzięki, będę testować
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-15 17:27:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.