Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-17, 12:51   #1
Pablo255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10

Proszę o pomoc


Witam z tradzikiem walczę jakieś 5 lat mam 25 , od ostatniego roku dzieję się coś dziwnego bardzo zle ostatni wysyp jako 1 od 5 lat zostawił po sobie blizny dodatkowo po wstaniu mam całą twarz pokrytą tłuszczem jak ją umyję za godzine dzieje się to samo a w dodatku jest podrazniona żadne kremy nawilżajace z apteki nie pomagają lekarz powiedział ze w tym wieku izotek , tylko nie zaproponował badań i całkowicie olał problem swiecocej i podrażnionej twarzy . Proszę o jakieś porady próbowałem juz wszystkiego .
Pablo255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:01   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Pablo255 Pokaż wiadomość
Witam z tradzikiem walczę jakieś 5 lat mam 25 , od ostatniego roku dzieję się coś dziwnego bardzo zle ostatni wysyp jako 1 od 5 lat zostawił po sobie blizny dodatkowo po wstaniu mam całą twarz pokrytą tłuszczem jak ją umyję za godzine dzieje się to samo a w dodatku jest podrazniona żadne kremy nawilżajace z apteki nie pomagają lekarz powiedział ze w tym wieku izotek , tylko nie zaproponował badań i całkowicie olał problem swiecocej i podrażnionej twarzy . Proszę o jakieś porady próbowałem juz wszystkiego .
Izotek to ostatnia deska ratunku, jak nic innego nie działa. Wcześniej powinny być wypróbowane inne opcje, wykluczone przyczyny hormonalne, dieta, podłoże bakteryjne. Stosowałeś już retinoidy zewnętrznie?

Co do podrażnienia i zwiększonego łojotoku to może to wynikać z jakichś błędów pielęgnacyjnych, których cera już po prostu dłużej nie toleruje. Opisz czego używasz do mycia i resztę kosmetyków, które stosujesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 00:21   #3
Pablo255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Proszę o pomoc

Witam dziękuje za zaintersowanie co do kosmetyków to na noc iwostin krem nawilżający z witaminami na dzien tez iwostin tylko juz typowy na dzień co do diety nigdy nie zauważyłem pogorszenia nawet jak bym jadł codziennie słodyczę trądzik zawszę wraca mi zimą można powiedzieć ze przez 6 miesiecy mam spokój czasami jakaś krostka dwie ale zawsze jest tak po antybiotykach ,
Antybiotyk doustny tetrarysal brałem 3 razy po 3 miesiace był jeszcze unidox co do maści i kremów było ich wiele z retinoidów był differin i epiduo na teraz mam zapisany Aknemycin Plus i obawiam się ze na taką cerę którą posiadam aktualnie przez to wszystko może mi bardziej zaszkodzić niż pomóc . z góry dziekuje za wypowiedzi pozdrawiam .
Pablo255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 11:07   #4
Pablo255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Proszę o pomoc

zapomniałem dodać twarz myję łagodząca pianka myjącą do twarzy i oczu Puri - Sensilium firmy Pharmaceris , czasami po umyciu spryskam wodą termalna vichy wyczytałem ze łagodzi podrażnienia itp ale u mnie niestety był to tylko zbędny wydatek .
Pablo255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 22:04   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Pablo255 Pokaż wiadomość
Witam dziękuje za zaintersowanie co do kosmetyków to na noc iwostin krem nawilżający z witaminami na dzien tez iwostin tylko juz typowy na dzień co do diety nigdy nie zauważyłem pogorszenia nawet jak bym jadł codziennie słodyczę trądzik zawszę wraca mi zimą można powiedzieć ze przez 6 miesiecy mam spokój czasami jakaś krostka dwie ale zawsze jest tak po antybiotykach ,
Antybiotyk doustny tetrarysal brałem 3 razy po 3 miesiace był jeszcze unidox co do maści i kremów było ich wiele z retinoidów był differin i epiduo na teraz mam zapisany Aknemycin Plus i obawiam się ze na taką cerę którą posiadam aktualnie przez to wszystko może mi bardziej zaszkodzić niż pomóc . z góry dziekuje za wypowiedzi pozdrawiam .
Też bym się obawiała tego na Twoim miejscu. A skoro lekarz dalej proponuje Ci antybiotyki to może spytaj o antybiogram (jeśli nie był robiony).

Z tym podrażnieniem to niestety tak najczęściej bywa, że skóry tłuste i trądzikowe z czasem stają się też wrażliwe i skłonne do podrażnień, bo są toczone przez procesy zapalne. Ten Twój zestaw kosmetyków wydaje się ok na pierwszy rzut oka, pianka nie zawiera mocnych detergentów. Może jakąś poprawę dałoby sięgnięcie po produkty do cer z trądzikiem różowatym, rumieniem i nadwrażliwością. Prawie każda marka apteczna taką serię ma np Ruboril Isispharma, Rosaliac La Roche Posay.

Co do diety, to tutaj nie chodzi o same słodycze, ale o eliminowanie różnych grup żywności np mleka i jego przetworów, węglowodanów przetworzonych - niektórzy widzą zależności, inni nie. Jest to oczywiście czasochłonne i dość żmudne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-18 23:04:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.