Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 20:29   #1
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179

Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !


Nie wiem ile osób zdaje sobie z tego sprawę, ale do tej pory anorektyczki i bulimiczki na leczenie szły tak : albo kasa i na psychoterapię rodzinną, albo najpierw szpital (i to tylko przy stanie umierającym) a potem oddział w psychiatryku. Brakowało miejsca, gdzie kompulsywne zachowania takie jak bulimia czy anoreksja można by było leczyć w kameralnym ośrodku zorientowanym tylko na to.

I w końcu jest Nie dodatkowa terapia w ośrodku, gdzie leczą się także alkoholicy i narkomani. Nie psychiatryk i nie jedna pani psycholog, która leczy całą rodzinę (a potrzeba przecież jeszcze terapii indywidualnej, pomocy dietetyka..).

Tu jest strona i tu wszystko znajdziecie. Nabór od 1 września

http://www.drzewozycia.com.pl/
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:33   #2
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

no i tak powinno byc.
w polsce wiele ludzi nie zdaja sobie sprawy z wagi tych chorob.
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 17:30   #3
zgubiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Czy ktos moze cos wiecej napisac o tym osrodku?Osobiscie jestem zainteresowana,ale na odleglsc trudno wylapac informacje szczególowe,np warunki przyjecia itp?
zgubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 21:19   #4
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez zgubiona Pokaż wiadomość
Czy ktos moze cos wiecej napisac o tym osrodku?Osobiscie jestem zainteresowana,ale na odleglsc trudno wylapac informacje szczególowe,np warunki przyjecia itp?
Od 1 września zostanie otwarte pierwsze w Polsce prywatne sanatorium z programem terapeutycznym skierowanym tylko i wyłącznie do osób z chorobami żywieniowymi.

Proszę o kontakt pod numerem 664085581

System terapii oparty jest na sprawdzonym modelu „Arizona”, który powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80-tych. Charakterystyczną cechą tego modelu jest intensywny dzienny program terapeutyczny odbywający się w domowej atmosferze, który podnosi chęć współpracy z terapeutą.

Program terapeutyczny obejmuje psychoterapię, terapię grupową i inne specjalistyczne zajęcia terapeutyczne. Na terenie ośrodka pacjenci objęci są opieką lekarzy internistów oraz specjalistów w dziedzinie psychiatrii oraz fachowców w dziedzinie żywienia.

Pacjentom uczącym się, oferujemy możliwość kontynuacji nauki w trybie indywidualnym, pod opieką nauczycieli, w czasie trwania terapii.

Czas trwania terapii jest cechą indywidualną i zależną od stanu zdrowia pacjenta. Z reguły waha się od 4 do 10 tygodni.

Pacjenci kończący terapię w naszym ośrodku mają możliwość korzystania z nieodpłatnych konsultacji ze swoim terapeutą.

Ośrodek jest placówką prywatną i program terapeutyczny jest odpłatny. Warunkiem podjęcia terapii jest ocena kwalifikacyjna naszego lekarza specjalisty.



wystarczy poszukac
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:33   #5
zgubiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Dziekuje,ale tyle to wlasnie znalazlam,ale za bardzo nie zaspokaja to dreczacych mnie pytan,a miedzy innymi cennik i program i warunki przyjecia,ale to nic,fajna strone maja.Napisze meila moze odpisza))
zgubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:45   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

mam chyba jakiś dzień nieszczególny, czytam to i ryczę

Cytat:
Dzięki uczestnictwu w grupie wsparcia dowiesz się o:
  • źródłach i przyczynach zaburzeń odżywiania
  • cechach i tendencjach osób z zaburzeniami odżywiania (niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie, głęboka potrzebę tłumienia prawdziwej siebie, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, ambiwalentne emocje w stosunku do rodziców, deficyty emocjonalne, negatywne schematy myślenia itp.)
  • ćwiczenia na obiektywne obserwowanie siebie
  • ćwiczenia na rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego
  • ćwiczenia na odczuwanie siebie, rozróżniania sygnałów z ciała
  • własne emocje i potrzeby, oraz nauczysz się je wyrażać
  • własne granice i zbudujesz swoją autonomię
  • jak budować relacje z otoczeniem i usprawnić komunikację
  • jak radzić sobie z nawrotami choroby
  • jak rodzina może pomoc przy nawrotach choroby
  • jakie zmiany wprowadzić we własne schematy myślenia
  • jak zdrowo się odżywiać
  • jak się samorealizować i być szczęśliwą osobą
  • a przede wszystkim jak żyć i nie koncentrować się tylko na jedzeniu
bardzo mnie boli to co przeżyłam i brak wsparcia w pewnym (za długim) okresie choroby.
cholera, mam tak zjechaną psychikę przez niektóre zachowania bliskich/tych,którzy deklarowali pomoc, że moze mi byc trudno budować w przyszłości relacje z ludzmi nie na przeszlosci...a relacje z ww osobami jeszcze trudniej.
tak cholernie dużo zależy od tego kogo spotkamy na naszej drodze.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:08   #7
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
.
tak cholernie dużo zależy od tego kogo spotkamy na naszej drodze.


---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

ej, nie mogę znaleźć info w jakiej to jest miejscowości
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 09:35   #8
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

O ile się nie mylę to Rzeszów
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:11   #9
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Witam,
Nasz osrodek znajduje sie w Malawie, kolo Rzeszowa. Kompleksowe leczenie w klinice wynoszi 8000zl na miesiac pobytu. Czas pobytu od 6 tygodnii do 12 tu od zaleznosci pacjenta. W kosztach leczenia pacjent jest kwalifikowany na 6 miesiecy terapii dalszej po wyjscia z osrodku.
Pozdrawiam,
Barbara Matus

I jak się wyrwać na terapie pracując, ucząc się etc.
Skąd wziąśc pieniądze?
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 11:04   #10
Tinkerbell_
Raczkowanie
 
Avatar Tinkerbell_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ***Nibylandia***
Wiadomości: 195
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

o miłe zaskoczenie, w końcu w pobliżu Rzeszowa otworzona taką klinikę

Ja też borykam sie z ED ale cały czas wmawiam sobie, że jeszcze nie jest ze mna tak żle ... przynajmniej nie tak aby zamykać sie w ośrodku ...

Fizycznie nie jest zle ale psychicznie ...
Tinkerbell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:08   #11
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Witam,
Nasz osrodek znajduje sie w Malawie, kolo Rzeszowa. Kompleksowe leczenie w klinice wynoszi 8000zl na miesiac pobytu. Czas pobytu od 6 tygodnii do 12 tu od zaleznosci pacjenta. W kosztach leczenia pacjent jest kwalifikowany na 6 miesiecy terapii dalszej po wyjscia z osrodku.
Pozdrawiam,
Barbara Matus

I jak się wyrwać na terapie pracując, ucząc się etc.
Skąd wziąśc pieniądze?
Jak pracujesz, to pewnie studiujesz - urlop zdrowotny jest przyznawany przez dziekana a do pracy L4 i goł. Na 6 tygodni da się wywalczyć. Gorzej z kasą, ale z wymiany meili wiem, że Panie które założyły ośrodek walczą o dofinansowanie. A na razie jest jak jest. Dobrze że jest przynajmniej jakiś wybór...

Sadzę,że największy udział będą mieli zrozpaczeni rodzice, których pociechy rękami i nogami będą się bronić przed terapią. Oni znajdą metodę, żeby dziecko uniknęło zamkniętego zakładu na rzecz prywatnego, kameralnego ośrodka.
Tyle z doświadczenia a życie zweryfikuje

Edytowane przez Shade666
Czas edycji: 2010-07-19 o 21:10
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 23:15   #12
zgubiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Moze i tak ale w Polsce sa potrzebne osrodki które skupia sie na pomocy osobom z ED,bo to jeszcze temat troche tabu.Ja osobiscie leczylam sie w osrodku uzaleznien,bardziej od prochów,ale tez na ED,ale zadnych skutków pozytywnych tylko ostro po kieszeni bo tez w osrodku prywatnym.Chorobie lat przybywa i coraz trudniej sie z nia rozstac bedzie.
zgubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 06:00   #13
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Tia..tylko wiesz, że ośrodki od wszystkiego to ośrodki od niczego ? Gdzie prochy, gdzie anoreksja ? Takie jest w każdym razie moje zdanie Dorzuciłabym do tego wytężoną pracę po wyjściu z ośrodka, gdzie zazwyczaj zostajesz sama i łatwo o nawrót. A tu masz jeszcze później wsparcie.
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 13:11   #14
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Tia..tylko wiesz, że ośrodki od wszystkiego to ośrodki od niczego ? Gdzie prochy, gdzie anoreksja ? Takie jest w każdym razie moje zdanie Dorzuciłabym do tego wytężoną pracę po wyjściu z ośrodka, gdzie zazwyczaj zostajesz sama i łatwo o nawrót. A tu masz jeszcze później wsparcie.
Moje tez.
Żałuję, że ten ośrodek jest tak daleko ode mnie; ale z drugiej strony nie wiem czy bym się zdecydowała, ze względu na cenę, która jednak po mimo wszystko odgrywa sporą rolę.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:02   #15
zgubiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Niby tak,ale trudno jest znalesc osrodek który zajmuje sie jednoczesnie jednym i drugim.Jesli chodzi o wsparcie po wyjsciu to jest wazne,mi go brakuje i pewnie dlatego ciagle wracam do chorych zachowan i jest trudniej wyjsc.Cena tego osrodka rzeczyswiscie przeraza(((
zgubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 08:57   #16
gosiulla16
Przyczajenie
 
Avatar gosiulla16
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Wiadomości: 29
GG do gosiulla16
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cześc dziewczyny!
Stwierdzono u mnie zaburzenia łaknienia (A) , myślę ,że nie muszę uściślać o co chodzi , 160 cm i 44,5 kg . Wiem ,że wcale nie musi wydawać się to tragedią , bo jestem niska . Skierowano mnie do ośrodka ,ale tam przyjmują tylko do 18 roku życia , a ja mam 19 lat . Poszłam więc do psychologa , niestety pani nie potrafiła mi pomóc bo nie miała specjalizacji w tej dziedzinie. Więc przestałam szukać mimo ,że w Krk w szpitalu Kopernika podobno jest specjalista ... ale skąd mam wiedzieć czy pomoże ?
Ostatnio byłam u lekarki i wzieła mnie na wage 45,5 kg. Jestem ciągle zdenerwowana i męczą mnie wyrzuty sumienia , nie moge patrzec na siebie, wiec wszystko zaczynam od nowa. Błędne koło ...
mam nadzieję ,że innym idzie lepiej.
pozdr.
__________________
To bardzo niebezpieczne, zaglądać głębiej kobiecie w serce.'
gosiulla16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 09:52   #17
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez gosiulla16 Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Stwierdzono u mnie zaburzenia łaknienia (A) , myślę ,że nie muszę uściślać o co chodzi , 160 cm i 44,5 kg . Wiem ,że wcale nie musi wydawać się to tragedią , bo jestem niska . Skierowano mnie do ośrodka ,ale tam przyjmują tylko do 18 roku życia , a ja mam 19 lat . Poszłam więc do psychologa , niestety pani nie potrafiła mi pomóc bo nie miała specjalizacji w tej dziedzinie. Więc przestałam szukać mimo ,że w Krk w szpitalu Kopernika podobno jest specjalista ... ale skąd mam wiedzieć czy pomoże ?
Ostatnio byłam u lekarki i wzieła mnie na wage 45,5 kg. Jestem ciągle zdenerwowana i męczą mnie wyrzuty sumienia , nie moge patrzec na siebie, wiec wszystko zaczynam od nowa. Błędne koło ...
mam nadzieję ,że innym idzie lepiej.
pozdr.
jesteś zainteresowana psychologiem refundowanym przez nfz czy masz mozliwosci finansowe do tego by leczyć się prywatnie?
jeśli nfz, to dzwoń na kopernika, ale nie wiem, czy Cię przyjmą, bo nie jestem pewna, ale chyba przyjmują tam do 18. r.ż., potem terapię można przedłużyć. przygotuj się jednak na długie czekanie...
jeśli prywatnie, otwiera się przed Tobą całą gama specjalistów od ed, wystarczy poszukać.
zresztą, jesteś z krakowa, to duże miasto, poradni psychologicznych jest tu naprawdę wiele.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 22:54   #18
zgubiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Dokladnie,wiekszosc osrodków dla ED sa dla osób nie wyzej niz 18 lat.Co jest troche dolujace,bo co maja zrobic osoby powyzej tej granicy wiekowej jak im leczenie ambulatoryjne nie pomaga a nie stac ich prywatnie,chyba im zostaje chorowac i chodzic do psychologa który mysli ze jest w stanie pomóc.Bezsens tego wszystkiego.Moze kiedys stworza osrodek dla osób powyzej 18 i na NFZ.
zgubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 09:01   #19
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez zgubiona Pokaż wiadomość
Dokladnie,wiekszosc osrodków dla ED sa dla osób nie wyzej niz 18 lat.Co jest troche dolujace,bo co maja zrobic osoby powyzej tej granicy wiekowej jak im leczenie ambulatoryjne nie pomaga a nie stac ich prywatnie,chyba im zostaje chorowac i chodzic do psychologa który mysli ze jest w stanie pomóc.Bezsens tego wszystkiego.Moze kiedys stworza osrodek dla osób powyzej 18 i na NFZ.
wydaje mi się, że kiedyś (czyt. kilka lat temu) na ed chorowały w większości dziewczyn..ki w wieku 14-16 lat. Stąd rozwój terapii systemowej i powstawanie ośrodków dla osób do 18.roku życia. Mam nadzieję, że nfz dostosuje się do tego, że teraz na zaburzenia odżywiania zapada dużo więcej dorosłych osób i albo stworzy nowe ośrodki, albo przesunie w górę granicę wieku,do której chorym przysługuje refundowana hospitalizacja. (nie tylko w przypadku wagi zagrażającej życiu bo wszystkie chyba wiemy, że bardzo niska waga nie jest najgorszym co może przytrafić się osobie z ed. psychicznie bardziej wykańcza co innego..)
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 13:32   #20
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Hm, w moim rejonie (zachodniopomorskie) byl raczej problem z ośrodkiem, w którym leczą ab osób do 18 lat. Za to pełno było takich, w których leczą od 18 lat.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 13:39   #21
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Hm, w moim rejonie (zachodniopomorskie) byl raczej problem z ośrodkiem, w którym leczą ab osób do 18 lat. Za to pełno było takich, w których leczą od 18 lat.
na ed?
ale fajnie. serio
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2010-07-28 o 13:54
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 14:23   #22
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Ośrodki/poradnie w których w gabinecie psychologicznym leczą anoreksję i bulimię,ale i nie tylko. Nie jest to ośrodek leczący tylko i wyłącznie te choroby, skupiające się tylko na nich, niestety...
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 16:45   #23
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

moja mama mnie tam wysyła
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 17:09   #24
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Nie chcesz jechać?
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 19:02   #25
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
Nie chcesz jechać?
Raczej nie. nie przekonują mnie lekarze i ch sposoby metody. Miałam juz paru psychologow i psychiatrow z długim stażem pracy i specjalnościa w leczeniu ed i mysle że 15 tysięcy mozna wyda na inny leczniczy cel, ktory ma szanse pomoc. Popzatym to nowość, dopiero pierwsze testy itak dalej będą na mnie. więc jaka mam płacic za takie testy tyle, to podziekuję.
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 17:30   #26
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Kasacja

Edytowane przez Shade666
Czas edycji: 2010-10-17 o 14:00
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 20:20   #27
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Hmm nie rozumiem dlaczego owy ośrodek reklamuje się jako "fundacja z misją".
Nie neguję słuszności powstania tej placówki -jednak leczenie ma cholernie drogie i jak dla mnie ten system z fundacją ma niewiele wspólnego.
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 22:04   #28
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

Cytat:
Napisane przez Shade666 Pokaż wiadomość
Na dzień dzisiejszy, jako założycielka tematu, mogłabym tylko lecieć po całości, bo goryczy we mnie jest równie duża ilość, jak i żółci, natomiast postaram się zachować minimum chociaż przyzwoitości i nie oceniać wszystkiego po tym, jak mnie tam uprzejmie potraktowano.

W lipcu pisałam, że chętnie pomogę jako wolontariuszka, bo sama przez ten cały syf przechodziłam, teraz specjalizuje się w kierunku jego leczenia i pewnie znajdzie się coś DO POMOCY.
Mając na myśli pomoc chodziło mi o pomoc przy zajęciach, jakie na co dzień są w ośrodku, bo w takiej formie pracują wolontariusze.
Widać było, że pani nie miała doświadczenia z wolontariatem, co rozumiałam, ale myślałam, że skoro jest zainteresowana współpracą to sama mi wskaże, z czym jest największy problem i dokładnie powie, czym mam się zająć, żebym niczego nie spartoliła, trzymała się programu, nie zrobiła przypadkiem krzywdy dziewczynom itp.

Skończyło się na tym, że jak zaproponowałam pewiem 2 dniowy termin, na który musiałam jechać 3 godziny za własne pieniądze, to do przedednia nie dostałam odpowiedzi, czy mam przyjeżdżać więc zrozumiałam, że nie. A w dniu, był to poniedziałek, odebrałam rano telefon, czy będę (z pretensją w głosie) a na meila było odopowiadane wczoraj.
Dodam - na koncie miałam 2zł a i nie czułam obowiązku dodzwaniania się i dopominania o zaklepanie terminu.
Ustaliłam, że dziś już nie zdążę, będę jutro i sprawdziłam skrzynkę. Żadnego meila tam nie było. A nawet jakby był - nie wiem czy myślały, że ja do ostatniej chwili będę dybać na ich odpowiedź, ustawiając pod to wszystkie moje plany studyjno-rodzinne ? Może.

Na miejscu nie mogłam trafić, bo pomimo otrzymania wskazówek pani musiała źle mnie zrozumieć, od której strony Malawy wjechałam. Jak potem pytałam czemu po prostu na stronie nie ma adresu dostałam oburzoną odpowiedź, że kto chce ten trafi po wskazówkach, nikt poza mną nie miał z tym problemu a nikt postronny nie musi wiedzieć gdzie dziewczyny i ośrodek się znajdują.
Mogę rozumieć, ale i tak się z taką odpowiedzią nie zgadzam.

Prosiłam o plan dnia - usłyszałam oburzoną odpowiedź, że nie ma, wszystko w rozsypce, a poza tym czemu ja nie przyjechałam od razu z jakimiś pomysłami na zajęcia, bo jak nic nie mam to o czym my tu mówimy ?! Rozpisałam na szybko na kartce zajęcia warsztatowe, które miałam na studiach. Pokazałam, w moim mniemaniu pani rzuciła na to ledwie okiem, mruknęła że może być i gdzieś pojechała. Gdzie ? Nie wiem. Przez cały dzień siedziałam sama na zmianę z dwójką dziewczyn a ona z psychoterapeutką wpadała i wypadała, nie mówiąc gdzie jedzie i kiedy wraca, musiałam dzwonić i się dopytywać.

Nie roztkliwiając się nad tym, jak słyszałam od dziewczyn, że wiele im daje mój przykład i rozmowa ze mną, bo to nie tematy na publiczne forum, ale tak było. Za to wedle ich słów przez ten czas nie miały praktycznie nic, przez 2 tygodnie może z 5 spotkać z psychoterapeutą i raz z dietetykiem i tyle, więc nawet przy chęciach - jak mają się wyleczyć ?

W każdym razie pod wieczór usłyszałam, że proszenie o plan dnia to absurd, że przecież sama ułożyłam plan to czemu się go nie trzymam (nadmieniam - dziewczyny mówiły, że mogą robić brzuszki, a ja nie wiedziałam, że jedna z nich ze względu na stan zdrowia nie może, że mają pisać w zeszycie co jedzą dowiedziałam się od nich. Czy mogły jeść to co jadły - też nie miałam pojęcia. Kim one były, jaka jest historia ich choroby, co z tego co mówią to prawda a co nie - nic nie wiedziałam, bo przez cały dzień nie miałam z nikim poza nimi kontaktu). Że one kłamią, że mają dokładny plan dnia, że to tylko tak dzisiaj, że wszystko mają co do godziny, indywidualną terapię, grupową terapię, arteterapie (prowadzoną przez pielęgniarkę, która tego dnia przyszła na rozmowę o pracę i o nie zapomniano, też musiała dzwonić i się przypominać).

Ale jest jedna rzecz. Gdyby nie było tego tekstu, jaki nastąpił po tej rozmowie - nie byłoby tego postu.
Nie chodzi o to, że z własnej woli promowałam ośrodek na portalach.
Nie chodzi o to, że postanowiłam dojeżdżać 3 godziny, oddać swój wolny czas i pracować za darmo na rzecz ośrodka.
Nie chodzi o to, że cały dzień wszystko do mnie było mówione tonem zawierającym pretensję i złość.
Nie chodzi o to, że nikt nie raczył mnie poinformować o pracy ośrodka, historii dziewcząt i innych istotnych rzeczach, na których mogłabym oprzeć zajęcia, które de facto powinien prowadzić terapeuta zajęciowy, a nie wolontariusz, nawet z takim wykształceniem, ale nadal niepełnym (więc nie mam uprawnień).
Nie chodzi o to, że nikogo z kadry nie widziałam przez cały dzień (jedynie założycielki) a jedynie słyszałam, że takowi są a jednego widziałam na jedynych 2 godzinnych zajęciach grupowych tego dnia. Więc czemu miałam nie wierzyć dziewczynom, że tak nie jest codziennie ?
Nie chodzi o to, że na moje stwierdzenie, że dziewczyny uważają, że mają za dużo wolnego czasu kazano mi im grać w gry planszowe (18 i 19 latce). Ani o to, że na moje pytanie, co mogę z nimi robić dowiedziałam się, że cokolwiek, bo wszystko w rozsypce, to niech robią cokolwiek, byle jadły i nie myślały o jedzeniu (?).
Nie chodzi o to, że anorektyczki często właśnie szukają sobie jak największej ilości zajęć, byleby tylko uniknąć najistosniejszego, czyli terapii i jedzenia.
Nie chodzi o to, że jedno słyszałam od dziewczyn a drugie od założycielki i zamiast spokojnie mi wytłumaczyć że coś może się nie zgadzać - zostałam niemalże zwołana. Może nawet nie miała świadomości, że to tak odbiorę, zdarza się.
Nie chodzi też o to, że tak to wszystko wyglądało, bo dzień był inny niż zwykle, wyniknęło zawożenie jednej z dziewczyn na badania, do drugiej przyjechali rodzice. Bywa - dzień był zły, program się posypał. Można mi to było powiedzieć spokojnie, nie dało się - trudno, emocje niekiedy ludzi ponoszą.
Nie chodzi nawet o to, że nikt mnie nie poinformował, że dziewczyny mogą mnie okłamać.

Chodzi o to, że usłyszałam na sam koniec, że nie dziwne że trzymam ich stronę (chodziło że PRZEKAZAŁAM co mi mówiły PYTAJĄC o co w tym chodzi, a nie BRONIĄC tych informacji), BO JESTEM TAKA SAMA JAK I ONE.
To znakomicie że poświęcasz się dla kogoś, rozmawiasz cały dzień od serca z tymi dziewczynami, a na koniec słyszysz, że jako wyleczona osoba jesteś nadal zakłamana, jakaś taka głupsza i w ogóle nie można na tobie polegać.

Dziękuję za szybkie przekazanie mi tejże opinii i zafundowanie mi całodziennego nawrotu b. , bo czułam się jak śmieć a złość przyszła teraz. Z takim nastawieniem - naprawdę życzę dużo szczęścia w dalszej pracy.

Szczerze też powiem, że posta niedługo skasuje, bo nie chcę mieć telefonów od ośrodka, jaka to jestem zła, mylę się i w ogóle. Piszę go żebym mogła się w końcu uspokoić a jeśli przeczyta to ktoś z Ośrodka, to żeby dostrzegł błędy, których może nie dostrzega.

A poza tym nie wiem komu mam wierzyć więc dziewczyny - dokładnie się upewnijcie co do planu dnia, terapeutów, ich kwalifikacji i metod oraz tego, jakim tonem jest to wszystko Wam przekazywane.
ten post jest potrzebny
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:50   #29
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

No to jestem w szoku
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:29   #30
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Pierwszy w Polsce ośrodek leczący anoreksję i bulimię !

No Iza to mnie wkopujesz, naprawdę. Przecież ja wiem, jak to się skończy, jeśli ktoś z fundacji to przeczyta. Zostanę objechana jako kłamca, że nic nie rozumiem (to akurat prawda, bo brakowało jakiegoś konstruktywnego dialogu) i w ogóle zaraz się piekło rozpęta. Wolałam to wrzucić na kilka dni i wyrzucić, żeby tylko niewielka grupa osób mogła to przeczytać, a nie żeby zostało na stałe.
Poza tym nie zaprzeczam, że tam może i jest program i kadra dochodząca, na pewno panie mają dużo dobrej woli i chęci, zaczynają, gubią się, podejmują decyzje dobre i mniej korzystne - tak zawsze jest na początku. Gdybym nie została tak objechana na sam koniec i tak potraktowana w ogóle to bym to wszystko wzięła pod uwagę a je pod obronę.
Ale było inaczej.
Każdy ma prawo do błędów, każdemu trafiają się sytuacje, których nie przewidział. Naprawdę jestem osobą lojalną i wyrozumiałą.
Do momentu, kiedy szacunek płynie z obu stron, a nie tylko z jednej.

Poza tym jak można kogoś leczyć a osobie wyleczonej powiedzieć, ze między nią a osobami chorymi nie ma żadnej różnicy ?! To ja przepraszam - jaki sens ma to leczenie ?

Edytowane przez Shade666
Czas edycji: 2010-10-14 o 11:31
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-10 07:51:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.