problem z pierścionkiem zaręczynowym - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 16:31   #91
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

przeczytałam wątek, widzę że sprawa się wyjaśniła, ale...

dobrze rozumuję, że pierścionek + obrączki to jakieś 5 tysięcy złotych i nie ma na to żadnego paragonu/przelewu/faktury?
z tego co wiem, to transakcje powyżej 5 tysięcy powinny być księgowane bankowo, bo inaczej jest to w sumie nielegalne..

dziwi takie załatwianie sprawy 'po znajomości', bo to nie jest zakup ziemniaka na obiad tylko dużo kasy niby wszystko z pierścionkiem jest ok? nie wierzę.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:51   #92
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Autorka sobie poszła i chyba już się nie dowiemy jak jest naprawdę. Dla mnie cała sprawa też jest dziwna. To że było załatwiane "po znajomości" nie znaczy że nie powinno być jakiegokolwiek potwierdzenia płatności, tym bardziej na taką kwotę. Ciekwawi mnie tylko co w przypadku gdy będzie coś sie dziać z obrączkami? Skoro nie ma żadnego potwierdzenia jubiler może się wyprzeć że obrączki są od niego, bo w tym przypadku już nic mnie nie zdziwi.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:08   #93
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

aż sprawdziłam próbę na swojej srebrnej (!!) obrączce. Jest tak malusieńka że ledwo ją widać, a co dopiero odczytać.

Cena się w sumie zgadza , w Aparcie czy Yesie pierścionek z takim brylantem (na certyfikacie jest nieco ponad 0,3 k kosztuje ok 4000-5000zł) ale sprawa dziwna.
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:31   #94
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

ysia ale to obrączki z pierścionkiem w sumie kosztowały 5 tysi no i autorka twierdzi że wszystkie kamienie to diamenty nie tylko ten duży.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:20   #95
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
ysia ale to obrączki z pierścionkiem w sumie kosztowały 5 tysi no i autorka twierdzi że wszystkie kamienie to diamenty nie tylko ten duży.
to dobra promocja, sama bym brała i nie pytała o paragon w takim razie
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:29   #96
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez ysia Pokaż wiadomość
to dobra promocja, sama bym brała i nie pytała o paragon w takim razie
Normalna cena u zwykłęgo jubilera. Wystarczy spojrzeć jakie są ceny samych diamentów, a nie patrzeć na Aparty czy inne Yesy.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:35   #97
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;44847371]Normalna cena u zwykłęgo jubilera. Wystarczy spojrzeć jakie są ceny samych diamentów, a nie patrzeć na Aparty czy inne Yesy.[/QUOTE]
no nie wiem.. wiem że to sieciówka i ogólnie płaci się za markę itd itp ale mój tż (a ogarnięty to facet) mówił że jak szukał dla mnie pierścionka na zaręczyny to wcale nie było tak drogo w tych wszystkich znienawidzonych sieciówkach a wybór był o wiele większy, wszystko widać ładne, błyszczące zadbane a u lokalnych jubilerów bida z nędzą była do tego zapyziałe i ceny wcale nie atrakcyjne. Z resztą skoro autorka miała tam jeden wielki diament (0.3ct tak?) do tego kilkanaście-kilkadziesiąt małych a pierścionek kosztował ok 3.5tys. to jest to chyba jednak cena jest atrakcyjna

tutaj pierścionek (firma ta co wklejała autorka na początku, wcale nie sieciówka) i jeden diament 0.2ct a kosztuje prawie 3 tys. A gdzie tam do takiej ilości jak autorki
http://galeriajubilerska.pl/pl/p/GWA...UBILERSKA/7543
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-01-28 o 14:37
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 14:52   #98
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
no nie wiem.. wiem że to sieciówka i ogólnie płaci się za markę itd itp ale mój tż (a ogarnięty to facet) mówił że jak szukał dla mnie pierścionka na zaręczyny to wcale nie było tak drogo w tych wszystkich znienawidzonych sieciówkach a wybór był o wiele większy, wszystko widać ładne, błyszczące zadbane a u lokalnych jubilerów bida z nędzą była do tego zapyziałe i ceny wcale nie atrakcyjne. Z resztą skoro autorka miała tam jeden wielki diament (0.3ct tak?) do tego kilkanaście-kilkadziesiąt małych a pierścionek kosztował ok 3.5tys. to jest to chyba jednak cena jest atrakcyjna

tutaj pierścionek (firma ta co wklejała autorka na początku, wcale nie sieciówka) i jeden diament 0.2ct a kosztuje prawie 3 tys. A gdzie tam do takiej ilości jak autorki
http://galeriajubilerska.pl/pl/p/GWA...UBILERSKA/7543
mój pierścionek w sieciówce byłby ok. 1,5 tysiąca droższy, więc jest przebitka
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:00   #99
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
mój pierścionek w sieciówce byłby ok. 1,5 tysiąca droższy, więc jest przebitka
ja nie mówię że nie - pewno że jest taka możliwość ale po "swoich" doświadczeniach wiem że nie zawsze jest aż taka różnica w cenie więc nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora po prostu.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 16:17   #100
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
ja nie mówię że nie - pewno że jest taka możliwość ale po "swoich" doświadczeniach wiem że nie zawsze jest aż taka różnica w cenie więc nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora po prostu.
Jeżeli nie ma aż takiej różnicy w cenie to znaczy, że dany jubiler również narzuca sobie wysoką marżę. Diamentów według mnie absolutnie nie opłaca się kupować w sieciówkach. Chyba, że chcemy przepłacić
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:08   #101
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
no nie wiem.. wiem że to sieciówka i ogólnie płaci się za markę itd itp ale mój tż (a ogarnięty to facet) mówił że jak szukał dla mnie pierścionka na zaręczyny to wcale nie było tak drogo w tych wszystkich znienawidzonych sieciówkach a wybór był o wiele większy, wszystko widać ładne, błyszczące zadbane a u lokalnych jubilerów bida z nędzą była do tego zapyziałe i ceny wcale nie atrakcyjne. Z resztą skoro autorka miała tam jeden wielki diament (0.3ct tak?) do tego kilkanaście-kilkadziesiąt małych a pierścionek kosztował ok 3.5tys. to jest to chyba jednak cena jest atrakcyjna
Są błyszczące, bo takie jest światło
Mam pierścionek z jednym kamieniem, podobne modele w sieciówkach kosztowały 18%-55% więcej. Mój narzeczony na początku planował zakupić oddzielnie kamyczki, diament 0.25ct kosztował od ok.1200zł (najbardziej tradycyjne parametry), a te małe też odpowiednio duuużo mniej.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 17:31   #102
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Jeżeli nie ma aż takiej różnicy w cenie to znaczy, że dany jubiler również narzuca sobie wysoką marżę. Diamentów według mnie absolutnie nie opłaca się kupować w sieciówkach. Chyba, że chcemy przepłacić
[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;44853066]Są błyszczące, bo takie jest światło
Mam pierścionek z jednym kamieniem, podobne modele w sieciówkach kosztowały 18%-55% więcej. Mój narzeczony na początku planował zakupić oddzielnie kamyczki, diament 0.25ct kosztował od ok.1200zł (najbardziej tradycyjne parametry), a te małe też odpowiednio duuużo mniej.[/QUOTE]

trochę nie rozumiem czemu na siłę mi wmawicie że w sieciówce na pewno przepłacam, że na pewno u jubilera jest to samo a nawet lepsze. Tylko że ja sama chodziłam po jubilerach i sieciówkach, sama na własne oczy widziałam że nie zawsze jest tak jak piszecie. Może u was w mieście faktycznie jubilerzy nie mają wysokich cen za cuda ale w moim mieście (a obeszłam kilkanaście salonów) nie widziałam nic specjalnego za atrakcyjną cenę. I akurat uważam że mój tż ma rację. Może trafił na atrakcyjną cenę w sieciówce - możliwe. Nie mówię że nie ale skoro uznał że warto tam kupić to pewno było.

i nie zgadzam się że są błyszczące bo jest światło. u jubilera też jest światło a pierścionki, obrączki zakurzone, matowe, zapyziałe. A pierścionek z sieciówki na powietrzu też błyszczy, a tamte nie.

na pewno warto odwiedzić jubilerów a nie tylko sieciówki - to fakt. To że często ceny są niższe też prawda. Ale gdyby tak było zawsze jaki piszecie to sieciówki nie miałyby z czego żyć i świeciłyby pustkami a niestety tak nie jest. A ja z południa Polski nie pojadę do zwykłego jubilera na drugi koniec kraju po kolczyki przykładowo dlatego że ma ładne i tanie. muszę wybierać z tego co jest dostępne u mnie na miejscu.

poza tym wstawiłam wam link ze zwykłego sklepu a nie sieciówki i tam też są podane ceny - a wątek nie jest o tym czy w sieciówce warto kupować czy nie tylko o tym czy takie rzeczy mogą dziać się z pierścionkiem - moim zdaniem nie i to bez względu na to czy jest z sieciówki czy z małego zakładu jubilerskiego.

czy cena tego pierścionka i obrączek jest podejrzana? nie wiem bo się na tym nie znam. mogę tylko próbować porównać z innym jak to zrobiłam ale nie wypowiadam się że na pewno pierścionek oszukany bo za mało kosztował.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-01-28 o 17:33
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:24   #103
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

anannke czy gdzieś napisałam, że są lepsze? Skąd wiesz, że pierścionki od zykłego jubilera nie błyszczą? Bo mój błyszczy tak samo jak inne.
A sieciówki zawsze się będą trzymać na rynku, bo sklepy mają otwarte do późna 7 dni w tygodniu i jest tam najłatwiej kupić, bo wszystko jest w jednym miejscu.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:30   #104
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Ja Ci nie wmawiam, że przepłacasz, a po prostu stwierdzam fakt. Jeśli da się gdzieś kupić taniej, to płacąc za to drożej przepłacasz Jestem pewna, że znalazłabym pierścionek w tej samej cenie jaką dał Twój TŻ z większym brylantem (i być może lepszymi parametrami). Sieciówki płacą dużo za reklamę, za salony w ekskluzywnych miejscach i odbijają to sobie w cenie swoich wyrobów, takie są realia. I nie neguję nikogo kto tam kupuje, bo każdy sam decyduje gdzie wydaje swoje pieniądze, ale prawda jest taka, że nie ma co porównywać cen diamentów z Apartu do cen diamentów od mniejszego jubilera.

Btw. mój pierścionek świeci się równie ślicznie jak te z Apartu, Yes, Kruka, itp., a kosztował znacznie mniej niż jakby TŻ kupował go w sieciówce.

Btw.2. Bardzo lubię Apart i Yes'a, ale nie kupiłabym tam nic z brylantem, bo nie chciałabym przepłacać. Za to jak szukam czegoś zwykłego ze srebra lub złota to zawsze tam zaczynam patrzeć i często kupuję (i prawdopodobnie czasami przepłacam! )
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:41   #105
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Cytat:
Jestem pewna, że znalazłabym pierścionek w tej samej cenie jaką dał Twój TŻ z większym brylantem (i być może lepszymi parametrami).
ja też tylko nie wiem czy akurat w mojej okolicy kilkadziesiąt czy jeszcze więcej km dalej pewno tak. Ale w dzisiejszych czasach czas to pieniądz też więc jak ktoś ma latać po całym regionie to też nie jest super opłacalne. I o to właśnie chodzi:

Cytat:
A sieciówki zawsze się będą trzymać na rynku, bo sklepy mają otwarte do późna 7 dni w tygodniu i jest tam najłatwiej kupić, bo wszystko jest w jednym miejscu.
Poza tym myślę że jakby biżuteria autorki była kupowana w sieciówce (abstrahując od ceny) to nie miałaby takich kłopotów bo by to podlegało reklamacji. A tak? brak dowodu zakupu, znajomości, zaufanie i tym sposobem pierścionek który wygląda jakby czołg po nim przejechał uchodzi za taki który jest w porządku i niby normalnie się "zużywa".

A co do:
Cytat:
Skąd wiesz, że pierścionki od zykłego jubilera nie błyszczą? Bo mój błyszczy tak samo jak inne.
bo widziałam na własne oczy? nie napisałam że od wszystkich jubilerów są brzydkie rzeczy ale od tych u mnie tak. więc mogę powiedzieć że wiem z autopsji. nie mówię że wszystkie takie są. Te co oglądałam takie były.

Więc morał taki że trzeba najlepiej wybierać sprawdzonych rzemieślników żeby się nie przejechać.

I obrączki mamy zamiar zamówić u złotnika - nie w sieciówce
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-01-28 o 18:43
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 12:50   #106
dorkow323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

witam przeszukując wszystkie posty nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie a więc rok temu dostałam pierścionek zaręczynowy z firmy apart, niestety po pierwszym miesiącu jak u niektórych dziewczyn wypadł pierwszy kamien zaniosłam na reklamacje została uznana, kamień został wymieniony ale po tygodniu ponownie wypadły tym razem dwa kamienie, reklamacja ponownie została uznana ale nie jestem zadowolona z wymiany ponieważ trzy wymienione kamienie różnią się od pozostałych których mam około 40 na pierscionku, widać że są ciemniejsze i przez to pierscionek wygląda jak z cyrkoniami. Pozwoliłam sobie u innego jubilera sprawdzic czy kamienie nie zostały wymienione własnie na cyrkonie, jak się okazało wymienili na diamenty ale gorszej próby, czy Waszym zdaniem możliwa bedzie reklaamacja własnie takiej wady, pierscionek na poczatku był piekny a przez te trzy kamienie stracił na wygladzie. Pozdrawiam
dorkow323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 07:42   #107
szymon1423
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Zawsze można prosić o ponowną reklamację. Zgłosić, że brylant jest niskiej jakości. Myślę, że powinni coś zrobić związku z tym. Ja sam miałem problem bo kupiłem pierścionek i zastanawiałem czy faktyczne diament jest wysokiej jakości i nie będzie z tym problemu, a więc postanowiłem zrobić jeszcze typowy certyfikat diamentu. Skorzystałem z firmy xxx. Myślę, że jakby ktoś nawet miał jakiś problem z biżuterią to Panowie są w stanie na prawdę coś poradzić, albo naprawić jak trzeba mają mega profesjonalizm !

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-31 o 17:57 Powód: Reklama.
szymon1423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 10:14   #108
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: problem z pierścionkiem zaręczynowym

Ja noszę swój z Apartu z jednym kamieniem ponad 5 lat,nigdy się nic nie stało, na szczęście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 11:14:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.