Pierwsza wizyta w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 19:26   #1
wystraszona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 143
Thumbs up

Pierwsza wizyta w ciąży


Mam pytanie-właśnie dowiedziałam się z testów,że jestem w ciąży. Teraz wybieram się by potwierdzić tą wspaniałą informację u specjalisty. Proszę mi napisać jak wygląda pierwsze badanie u lekarza jeśli jestem w ciąży? Proszę o szczegóły. Jak on bada,że ma pewność? z góry dziękuję
wystraszona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:37   #2
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

Cytat:
Napisane przez wystraszona
Mam pytanie-właśnie dowiedziałam się z testów,że jestem w ciąży. Teraz wybieram się by potwierdzić tą wspaniałą informację u specjalisty. Proszę mi napisać jak wygląda pierwsze badanie u lekarza jeśli jestem w ciąży? Proszę o szczegóły. Jak on bada,że ma pewność? z góry dziękuję
nie jestem ginekologiemn wiec ci nie powiem dokladnie co tam wyczuwa ze wie iz to ciaza u mnie poczatki byly trudne i skomplikowane ale generalnie tak: bylam ok 7 tyg ciazy,powiedzialam ze robilam test i wyszedl pozytywnie.Nast gin zaprosil mnie na fotel,wykonal zwykle badanie ginekologiczne po czym stwierdzil:gratuluje pani Agato!Jest paniw ciazy zlecil serie badan,przepisal witaminy no i poslal na usg(poniewaz plamilam-dluga historia)
pozdrawiam
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:37   #3
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

u mnie to samo było - zwykłe badanie na fotelu, recepta na witaminki, skierowanie na badania i tyle nie ma sie czego bać
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:43   #4
wystraszona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 143
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

zwykłe badanie na fotelu, tzn usg czy wprowadzenie metalowego nieprzyjemnego urządzenia do pochwy? moja koleżanka miała wkładany jakiś cienki drucik zakończony oczkiem - kamerką. Możecie opisać jak to badanie wygląda? Już się boję...
wystraszona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:48   #5
wystraszona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 143
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

nie jestem ginekologiemn wiec ci nie powiem dokladnie co tam wyczuwa ze wie iz to ciaza u mnie poczatki byly trudne i skomplikowane ale generalnie tak: bylam ok 7 tyg ciazy,powiedzialam ze robilam test i wyszedl pozytywnie.Nast gin zaprosil mnie na fotel,wykonal zwykle badanie ginekologiczne po czym stwierdzil:gratuluje pani Agato!Jest paniw ciazy zlecil serie badan,przepisal witaminy no i poslal na usg(poniewaz plamilam-dluga historia)
pozdrawiam

zwykłe badanie na fotelu, tzn usg czy wprowadzenie metalowego nieprzyjemnego urządzenia do pochwy? moja koleżanka miała wkładany jakiś cienki drucik zakończony oczkiem - kamerką. Proszę opisać jak to badanie wygląda? Już się boję...
wystraszona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:51   #6
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

a moja koleżanka - bedac u ginekolofga - dowiedziała się, że bada on macicę i po niej poznaje, że kobieta jest w ciąży. podobno już w tych pierwszych dniach się ona zmienia, szyjka macicy jest rozszerzona czy cuś bez szczegółów, bo nic na ten temat nie wiem :P
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 20:01   #7
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

moze byc tak jak mowi Eleo765!
ten metalowy przyrzad to najprawdopodobniej wziernik(chyba tak to sie nazywa-ja mialam wkldany by zobaczyc w jakim stanie sa wody plodowe) ale na pewno nie,przynajmniej nie w momencie gdy lekarz chce stwierdzic czy jez ciaza,zwykle badanie ginekologiczne 1 palcem a czasem sie zdarza ze dla pewnosci tez posylaja na usg gdy np sa jakies niepokojace objawy( ja bylam)
Jesli chcialabys wiedziec jeszcze cos wiecej-chetnie odpowiem jesli tylko bede wiedziec
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 09:35   #8
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Pierwsza wizyta w ciąży

Cytat:
Napisane przez wystraszona
zwykłe badanie na fotelu, tzn usg czy wprowadzenie metalowego nieprzyjemnego urządzenia do pochwy? moja koleżanka miała wkładany jakiś cienki drucik zakończony oczkiem - kamerką. Możecie opisać jak to badanie wygląda? Już się boję...
Zwykłe badanie czyli badanie palcem, przynajmniej u mnie tak było za pierwszym razem. Tak jak pisała Eleo lekarz bada macice, wiem ze jak sie jest w ciązy to zobi sie ona bardziej ...rozpulchniona..hmm no nie wiem jak to określić taka napuchnięta bardziej. U mnie nie było zadnych komplikacji a i tak dostałam skierowanie na usg i na inne podstawowe badania: morfologia, mocz. Nie boj sie to nic strasznego.
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.