Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 08:35   #31
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Karmen_22
czy po Waxie nie nasiliło sie Tobie wypadanie włosów ?????????????
jestem bardzo ciekwa,chce zacząc uzywac.Pozatymw jaki sposób robisz ten kompres z olejku ???? napisz prosze /// pozdrawiam Karmen
Sorry,ze tak pozno odpisuje po waxie mam mocniejsze wlosy,bardziej slniace i nie zaczely mi bardziej wypadac. Komus zaczely??
Kompres robie tak:
sposob1- żoltko-z pol buteleczki olejku i sok z 1/4 ccytrynki (ciezko to potem zmyc wiec czesciej robie to tak;
sposob2-tylko sok z cytryny i pol olejku (ja mam dlugie wlosy dlatego tyle)
smaruje dokladnie wlosy,nakladam foliowa reklamowke lub czepek gumowy i na to recznik....i najczesciej robie pozodki w domu po 30 min do godziny zmywam. Super poprawia forme wloskow
goraco pozdrawiam
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 23:30   #32
Karmen_22
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 62
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez plusik_99
Sorry,ze tak pozno odpisuje po waxie mam mocniejsze wlosy,bardziej slniace i nie zaczely mi bardziej wypadac. Komus zaczely??
Kompres robie tak:
sposob1- żoltko-z pol buteleczki olejku i sok z 1/4 ccytrynki (ciezko to potem zmyc wiec czesciej robie to tak;
sposob2-tylko sok z cytryny i pol olejku (ja mam dlugie wlosy dlatego tyle)
smaruje dokladnie wlosy,nakladam foliowa reklamowke lub czepek gumowy i na to recznik....i najczesciej robie pozodki w domu po 30 min do godziny zmywam. Super poprawia forme wloskow
goraco pozdrawiam
mysle ze z tym olejkiem to prawda ze pomaga wloskom bo tak kazdy uzywa i chwali.Mam nowe włoski na glowie czyli jednak dbanie o nie ma sens i czekam niecierpliwie az podrosną dbam o te moje włoski,nalozylam raz wax,zobacze czy mi nie będą mocniej wychodzic.

Na zdjeciu jest twoja Niunia ???????
---blog mojego synka--- kubulek2005.blog.onet.pl
Karmen_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 09:02   #33
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Unhappy wypadanie włosów po ciąży

Dziewczynki pomóżcie,po porodzie wypadają mi włosy na maxa. W ciąży były piękne,wzmocnione fakt ,że brałam wówczas zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Ale teraz to masakra,gdzie się nie ruszę to włosy lecą,a po umyciu to strasznie. Może któraś też miała taki problem i stosowała jakieś witaminy lub preparaty,które pomogły.Czekam na podpowiedż.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 10:51   #34
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: wypadanie włosów po ciąży

Właśnie przeczytałam, że to jest zupełnie normalne i wynika z tego, że w czasie ciąży wypadały mniej.
Ale jak to bywa - co się odwlecze, to nie uciecze. I te włosy już są jakby "przeterminowane", więc jak przestają działać hormony które trzymały je na głowie tak trochę na siłę - to wypadają.

Wydaje mi się, że chyba najlepiej byłoby zacząć stosować coś, co poprawi i przyspieszy wzrost nowych, niekoniecznie zahamuje wypadanie starych (bo pewnie i tak wypadną).
Może nieśmiertelna maseczka z Henną?
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:56   #35
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Karmen_22
mysle ze z tym olejkiem to prawda ze pomaga wloskom bo tak kazdy uzywa i chwali.Mam nowe włoski na glowie czyli jednak dbanie o nie ma sens i czekam niecierpliwie az podrosną dbam o te moje włoski,nalozylam raz wax,zobacze czy mi nie będą mocniej wychodzic.

Na zdjeciu jest twoja Niunia ???????
---blog mojego synka--- kubulek2005.blog.onet.pl
Tak,to moje maleleństwo Ma juz 6 miesiecy
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 07:32   #36
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Angry Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Po 4,5 miesiąca karmienia mam na głowie tyle samo włosów co Kalina, zwana w rodzinie pieszczotliwie Łysolkiem
Fryzjer doradził mi Revalid, ale czy można brać go w czasie karmienia?
Ludzie ratujcie resztki moich włosów
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 07:52   #37
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ludzie zaraz wyłysieję :(

Helena, ponoć te włosy już mocno osłabione w ciąży i tak muszą wypaść tak mi gadała fryzjerka w okresie łysienia mojej własnej głowy. Stresik, osłabienie organizmu i inne "przyjemności " tak właśnie niszczą włosy, że po porodzie następuje masowe linienie
Ja ratowałam się szamponem dercos vichy z aminexilem. Aminexil wzmacnia cebulki włosowe, działa tak, że nowe włosy, które rosną w miejsce tych "wypaniętych" są grube, mocne i zdrowe.
Wydaje mi się, że więcej aminexlilu znajdziesz w serii profesionalnej /salonowej/ L'oreala.
Co do preparatów mineralnych przyjmowanych doustnie podczas karmienia, to wydaje mi sie, że raczej nie, zbyt duza dawka minerałów .
oto ulotka
Ale wystarczy,myśle zwykły tani falvit, bardziej zbilansowany.
Ale revalid ma inne preparaty, stosowane miejscowo, może je wypróbować? Te na pewno nie szkodzą.

Staraj się używac lekkich odżywek, nakładaj je poniżej nasady włosa, by go dodatkowo nie obciążać. /włos ciężki od nadmiaru pielęgnacji obciąża i osłabia cebulkę/

wątek kolos o wypadaniu włosów na Fryzjerskim
A połacze Cie z innym, naszym maminym
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 08:17   #38
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ludzie zaraz wyłysieję :(

Helen przykro mi ze to serum nie pomogło - na mnie podzialalo rewelacyjnie, widac każdy organizm jest inny. Ja bym chyba zaczeła od zrobienia badań - może Ty masz jakąs anemie, albo cos np. z tarczycą? (odpukac), po ciazy organizm oslabiony to różne cholerstwa mogą sie go łapać
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 08:26   #39
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Hej kobiety. Jestem w 3-4 miesiącu ciązy i włosy zaczęły mi wypadać dużo bardziej niż zwykle. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to też wina jesieni (na jesień zawsze bardziej mi wypadały) ale cała szczotka pełna włosów po myciu to już przesada.
Co sądzicie o Skrzypovicie i pigułkach ze skrzypem? Bo z tego co czytałam, piszecie tylko o szamponach i odżywkach.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 08:40   #40
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Witajcie. Jednak w ciąży lepiej niczego nie łykać. Nie wiem jakie działanie może miec skrzyp na ciaże. Polecam odzywczą maske na włosy Henna Treatment Wax. To wosk w postaci maseczki. Po umyciu nakłada sie go na włosy i po pol godzinie spłukuje. Włosy przestaja wypadać i sa zdrowsze. Kupuje się to w aptece.
eli za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 08:56   #41
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Heleno ja ci polecam szampon i tonik z serii Bonacure Man (hairtherapy) Schwarzkopf - profesjonalna sreia. Mi je poleciła moja fryzjerka a mój TŻ stosuje obie rzeczy systematycznie i są efekty, a miał naprawdę duży problem z włosami. Wcześniej stosował vichy ale ten jest chyba lepszy. Dodatkowo bierze Vitapil, do kupienia w aptece.
Ps dziekuje za wkładki
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 10:12   #42
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

revalidu w czasie karmienia nie można brać anemii nie mam, wyniki książkowe, przyjmuję końskie dawki żelaza poza tym prenatal. jeszcze mi został żel dermena, czeka w kolejce na półce. ma maski nie mam czasu, przy dziecku jest tyle pracy, że cud, że w ogóle chodzę w czymś innym niż w szlafroku
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 10:27   #43
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Heleno, ale glowe myjesz czasami? to był zart.
Z maską nie ma wcale roboty. Po umyciu glowy wcierasz maske we wlosy, zawijasz włosy w ręcznik i przez pól godziny możesz robic co chcesz. No, moze tylko z domu nie możesz wyjść. A po pól godzinie spłukujesz maske z włosów. Takie wcieranie a potem spłukiwanie trwa razem może z 5 minut.
eli za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 11:43   #44
arwenes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 110
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny w ciąży byłam wprawdzie dawno bo moje dzieci są już dorosłe ale wypadanie włosów w czasie ciąży czy po, to sprawa niedoborów a nie pory roku , nieodpowiedniego odżywiania .To jest niedoborów mineralnych, brak białka czyli aminokwasów bo jecie zamiast się odżywiać . należy nauczyć się wolnego przeżuwania pokarmu , nie łączyć białek z węglowodanami czyli np. ziemniaki z mięsem, mięso powinno sie jeść z warzywami na parze lub surówką bo ziemniaki to węglowodan a mięso to białko i w takiej mieszance nie trawi się ani jednego ani drugiego bo taka jest fizjologia trawienia. Poszukajcie sobie w sklepach ze zdrową żywnością naturalnych minerałów ale muszą być chelaty tzn. połączone z aminokwasami bo jak będziecie zażywac zwykłe tzn. zimne to nic Wam nie daja bo wchłaniają się w niewielkim procencie. Skrzyp doustnie niestety niewiele się wchłania mozna sobie zrobić płukanki i podaje przepis : zwykły skrzyp polny (nie exspres) z apteki lub skl. zielarskiego 1 torebkę lub 2 zamoczyć do zimnej wody na 5 godz. (zamieszac by się zamoczył) po 5 godzinach zagotować ,przecedzić i albo wlać do wanny do kąpieli ale jeśli jestes w ciąży to nie gorącej i leżeć w takiej wodzie ok. pół godziny zamoczyć sobie także włosy (najlepiej się umyć przed taką kąpielą i włosy także bo po takiej kąpieli nie spłukujemy ciała i włosów) skrzyp który się wytrącił podczas moczenia wzmacnia naczynia krwionośne skóry aby nie pękały odtoksycznia cały organizm poprzez skórę co zwł. w okresie ciąży jest b. ważne bo skóra to największy organ chłonno wydalniczy a także wzmacnia włosy i paznokcie ALE POIWTAżAM KTóRA JEST W CIążY NIE BIERZE GORąCYCH KąPIELI BO GROZI TO PORONIENIEM LUB WCZEśNIEJSZYM PORODEM!!!!!!! NAJLEPSZA JEST TEMPERATURA CIAłA I MOżNA SOBIE CIEPLEJSZEJ DOLEWAć JAK WYSTYGNIE.
Wasze Dziecko ściąga z Was co tylko jest mu potrzebne do rozwoju a dla Was zostaje coś lub NIC dlatego nie bójcie się używać suplementów diety bo to jest właśnie uzupełnianie niedoborów i napewno nie zaszkodzą ale muszą być naturalne a nie syntetyki bo w przyrodzie w warzywach i owocach nie ma syntetyków tylko naturalne bo jestesmy jej częścią jakie dziecko ma się urodzić kiedy w najważniejszym momencie czyli rozwoju faszeruje się je sztucznościami . Zwracajcie uwage na etykietki tego co jecie aby było jak najmniej konserwantów jedzcie świeże warzywa i owoce lub gotowane na parze bo gotowane w wodzie nie zawierają prawie niczego i nie pijcie mleka w ciąży bo potwornie zakwasza organizm i dzieci mogą urodzić się ze skazą białkową (a jest ich coraz więcej ) chyba że jest przekwaszone ale nie może w nim byc mleka w proszku. Jak zakwasza organizm to zabiera aby sobie wyrównać wapń z kości i zębów dlatego w ciąży dużo kobiet ma problemy z zębami i bólami nóg a to jest niedobór wapnia. Trochę tego dużo ale niewiele ma o tym pojęcie bo zajmuje się tym zawodowo -profilaktyką zdrowia . Pozdrawiam Wszystkie
arwenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 15:09   #45
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

[quote=mouse;1349941]Drogie kobietki! Jestem mamą 4 miesięcznego szkraba, którego karmię piersią. Mój problem polega na tym, że od niedawna zaczeły mi strasznie wypadac włosy . Boję się, że jak tak dalej pójdzie to niedługo będę łysa Proszę więc Was o pomoc. Doradzcie co stosowac, żeby to wypadanie zahamowac. Może macie coś sprawdzonego i skutecznego?
Pozdrawiam serdecznie :hello:[/quot



Nie przejmuj sie to normalne - to tylko hormony, w ciazy mialas piekne wlosy paznokcie teraz wszystko wraca do normy
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 20:32   #46
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Ech... problem wypadania włosów od ok. trzeciego miesiąca po porodzie dotyczy również mnie Pielęgniarka zaleciła mi stosowanie leku o nazwie Silica (jeśli nie przekręciłam). Nie wiem tylko czy pielęgniarka wzięła pod uwagę to,że karmię piersią. Na opakowaniu niby nie ma żadnych przeciwskazań,ale w aptece powiedziano mi abym lepiej nie ryzykowała. Zaproponowano mi jednak zwyczajne witaminy, takie jakie bierze się w czasie ciąży. Napewno są bezpieczne dla dziecka. A włosów przynajmniej juz nie wyciągam całymi garściami
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 04:21   #47
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

A mi juz zaczely wypadac, ciagle sie przetluszczaja na dodatek
(1 mc)
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 07:23   #48
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
A mi juz zaczely wypadac, ciagle sie przetluszczaja na dodatek
(1 mc)
To juz wreszcie wiesz że jesteś czy piszesz na wyrost????
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 10:51   #49
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Smile Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Zatem tak:
W ciąży i czasie karmienia nie wolno uzywać preparatów zawierających aminexil oraz ( w czasie karmienia) preparatów ze skrzypem, bo przenikają do mleka matki.
Nie wolno zatem: Loxonu, Revalidu, Silici, Skrzypowity itp. Może nie być tam informacji nie powinny ich brać matki karmiące, ale często nia ma, bo nie wsdzytskie firmy prowadzą takie badania (na revalidzie jest napisane, że nie stosować w casie karmienia).
Trochę pomógł mi szampon Dermena i żel Dermena, rzeczywiście, włosy wypadają mniej, tak o 70%. Przestałam łysieć. Niestety, Kalinie też blond włosie zaczyna się sypać, więc znów mamy tyle samo włosów.
Konsultowałam się z byłym kr. kons. w dziedznie dermatologii, który powiedział, że włosy wypaść po ciąży muszą, bo organizm się przestawia hormonalnie na działanie sprzed ciąży (antykoncepcja hormonalna nic nie ma do rzeczy).
czyli wniosek jest taki, ze Dermena wcale mi nie pomogła, tylko trafiłam z tym specyfikiem na koniec łysienia
I to by było na tyle
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 22:23   #50
emmet
Przyczajenie
 
Avatar emmet
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

chyba nie powiem nic nowego, ale mnie zaczeły wypadac okolo czwartego miesiąca po porodzie a około osmego pomału sie uspokoiło, używałam szamponu z vichy czerwonego i do tego balsamu z tej samej serii, a teraz cały czas łykam skrzypovite, ale ja nie karmiłam już wtedy piersią, mysle jednak ze nie nalezy załamywac rak bo kazda z nas to przeszła i jak widac po dłuzszym czasie wraca wszystko do normy, chociaz ja tez załamywałam ręce wtedy kiedy garsciami zbierałam te włosy
mam nadzieje ze i wam to pomoze, a maseczka z olejku rycynowego, cytryny i żółtka czyni cuda - potwierdzam
emmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:42   #51
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Exclamation Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
A mi juz zaczely wypadac, ciagle sie przetluszczaja na dodatek
(1 mc)

Pociesz sie ze najwiecej wypadaja 3-4 m-ce po porodzie !!!!
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:44   #52
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

witam
ten sam problem, 4 i pól miesiąca po porodzie ok. 2 mca wlosy garściami wypadały! kupiłam w aptece Dermenę po miesiącu lepiej mniej wypada włosów, fakt, ale dalej mam byle jakie te włosy, jakby mniej ich na głowie, prztłuszczają sie, masakra..czekam az wróca do normy
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:50   #53
violast11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
GG do violast11
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

No witam. Ja też sama miałam ten problem do niedawna. Karmię piersią już 1,5roku a od 5-tego miesiąca po porodzie zaczął się koszmar, włosy wychodziły mi garściami. wszędzie moich włosów było pełno.Wszystko wróciło do normy gdy zaczęłam używać szamponu VICHY DERCOS Z aminexilem oraz tabletki Merz Spezial. Już po miesiacu stosowania znacznie mniej wypadały a po 3 miesiącach wogóle. Ale nie wszystko na wszystkich działa. Ale na mnie to zadziałało na całe szczęście. Mozecie spróbować. Trzymam kciuki w kuracji. viola
violast11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 22:17   #54
maryland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Ja też mogę polecić SEBORADIN. Po ciąży uratowały mnie ampułki (14-dniowa kuracja do włosów potrzebujących silnego wzmocnienia i regeneracji), a potem do codziennego stosowania lotion, szampon i balsam.

Ważne jest, żeby dobrze wcierać (i ampułki i lotion) w skórę głowy, bo to plus składniki danego preparatu poprawia mikrokrążenie cebulek włosowych i pobudza odrost włosów.
maryland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 22:32   #55
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Ze smutkiem muszę do was dołączyć.
Oczywiście wypadania się spodziewałam, bo to była już moja druga ciąża, ale poprzednio obyło się bez większych sensacji. Natomiast teraz to jakiś koszmar! Gdzie się nie ruszę, tam się ścielą, jak przeciągnę ręką po włosach to garście mi zostają w dłoni, przy myciu lepiej nie mówić. Mama wynalazła mi zioła o.Klimuszki, ale jeszcze musi sprawdzić czy można podczas karmienia. Czy któraś się z nimi spotkała?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 12:21   #56
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

u mnie bylo to samo 3-4 miesiac po porodzie wlosów połowe na glowie mialam, reszta wszedzie na poscieli, gdziekolwiek sie ruszylam widzialam pelno swoich włosów!!! wlosy z półdlugich sciełam na krótkie, bo nawet klamra do włosów sie nie trzymała, sama sie zsuwała z włosów..... kupilam Dermene po miesiacu zaczela dzialac! wlosy jakby mniej wypadaly a i nowe rosły, ale zaraz po tym zaczał mi sie łupież ..jak nigdy z tym problemu nie mialam! niech juz wszystko wróci do normy! pozdr
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 10:13   #57
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

mi rowniez garsciami wypadaly jakies 4 mies po porodzie. nie stosowalam absolutnie nic, miesiac pozniej wszystko wrocilo do normy. po co wydawac pieniadze na jakies drogie specyfiki? hormony wszystko reguluja, co sie "wyhodowalo" w czasie ciazy, musi wypasc...
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:03   #58
maryland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Biorac pod uwage czas odrostu wlosa chyba warto troche powalczyc

Seboradin w ampulkach to 30 zl (przy moich krotkich wlosach 1 ampulke mam na 2 aplikacje), a lotion, szampon i balsam ok 12 zl za sztuke.Duzo?
maryland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 17:40   #59
dorotakorowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wypadanie włosów po ciąży - wątek zbiorczy

Wtrącę swoje 4 grosze do dyskusji

Generalnie nie jest to takie proste z tym wypadaniem włosów po ciąży. Jako mama 4 letniego chłopczyka również doświadczyłam tego problemu, nie mniej jednak, lekarz dermatolog powiedział mi że to bardzo częste i NORMALNE zjawisko! Dlatego że w czasie trwania ciąży zwiększa się ilość estrogenu, który w przypadku kobiety odpowiada za zwiększenie ilości włosów, które znajdują się w stania Anagenu ( faza wzrostu włosa ). Rok po ciąży sytuacja się unormowała. Chodzi często o to, że po ciąży kiedy spada ilość estrogenów to także zaczyna wypadać nadmiar włosów . Oczywiście nie jest to regułą, ale z tego co widać może mieć to duże znaczenie.

Polecam stronkę

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/wlosy,lysi..._po_ciazy.html

Jest tu dość sporo na ten temat napisane. Nie mniej jednak w sieci można znaleźć sporo artykułów na ten temat.
dorotakorowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 16:07   #60
beatawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: wypadanie włosów!!! proszę o pomoc!

dla pocieszenia napiszę Ci że mi też wypadają już wypadła mi chyba z połowa włosów.....:mur :
beatawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-17 10:35:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.