Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 14:12   #1981
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Kolory vichy flexilift teint, na pewno nie wpadają w róż, raczej takie uniwersalne beżyki.
Dzięki
Rzeczywiście, żółtego tu nie widać Myślę, że mogłabym spróbować. Ale to za jakiś dłuższy czas pewnie, bo teraz idzie do mnie Revlon.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:21   #1982
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dzięki
Rzeczywiście, żółtego tu nie widać Myślę, że mogłabym spróbować. Ale to za jakiś dłuższy czas pewnie, bo teraz idzie do mnie Revlon.
A dla mnie właśnie Revlon był zbyt różowy, generalnie jestem wyczulona na każdy różowy pigment bo mam oliwkową karnację. Z IsaDory mają kolory wpadające wybitnie w róż. Teraz testuje Unifiance Satin Cream z LRP i kolor 02 jest uniwersalny, tak jak Vichy.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:41   #1983
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jak dla mnie Vichy Flexilift teint wpada prędzej w żółć niż róż, choć jak koleżanka wspomniała najbliżej mu do naturalnego beżu.
sama mam złotawy odcień karnacji, ale teraz twarz jest bardzo wrażliwa i zaczerwieniona od leków, więc te odcienie idealnie mi odpowiadają

nie śledzę już regularnie wątku, ale osobom, które mają istotnie poważny przewlekły problem z trądzikiem polecam z całego serca kurację izotretynoiną (pochodna wit. A). nie spodziewałam się takich efektów - jestem jeszcze w trakcie leczenia, ale moja buzia od kilku miesięcy (moja kuracja trwa pół roku) jest już prawie idealna (oprócz tych zaczerwienień, uwrażliwień i kilku drobniutkich pryszczyków raz na kilka tygodni)
mówię to ze względu na fakt, że sama baardzo cierpiałam z powodu moich niedoskonałości na twarzy i wiem jak wielki wpływ na psychikę ma stan cery - jeżeli jest bardzo źle, nie ma na co czekać. żałuję, że nie podeszłam do kuracji wcześniej

Pozdrawiam dziewczyny!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 15:38   #1984
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
w takim razie ja polecę podkład, z którym miałam ostatnio do czynienia. wprawdzie jest przeznaczony do cery dojrzalszej, a przynajmniej ma jakieś właściwości przeciwzmarszczkowe, ale myślę, że nie ma co się tym zbytnio przejmować, jeżeli skóra świetnie preparat toleruje - tak jak moja.
miałam dotychczas próbkę w słoiczku 10 ml, ale chyba zdecyduję się na pełnowymiarowe opakowanie, mimo młodego wieku - 22 lata.
do rzeczy - owy podkład to Vichy Flexilift Teint - jako bladolica mam kolorek najjaśniejszy 15 opal. jednocześnie jest lekki i świetnie kryje, nie wysusza, specjalnie nie natłuszcza, choć chyba nawilża. napina i rozświetla skórę - moja wygląda pięknie!

inne podkłady, których lubiłam zawsze używać to: Mary Kay Full Coverage oraz Rimmel Recover

a również jestem już (po)trądzikowa, choć jeszcze w trakcie leczenia (bardzo skutecznego!) izotretynoiną

Pozdrawiam i powodzenia w walce z niedoskonałościami!
Dziękuję za radę. Muszę poprosić o próbkę w aptece, ale z Twojego opisu wnioskuję, że ten podkład mógłby mi odpowiadać. Chciałam wypróbować Rimmel Recover, ale mają ciemne odcienie. 103 jest dość ciemne, próbki w Rossmanie są popsute, tzn oddziela się część wody od podkładu i tester ma straszny zapach. Ciekawe czy z podkładem używanym w domu dzieje się podobnie...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 15:56   #1985
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jak dla mnie Vichy Flexilift teint wpada prędzej w żółć niż róż, choć jak koleżanka wspomniała najbliżej mu do naturalnego beżu.
sama mam złotawy odcień karnacji, ale teraz twarz jest bardzo wrażliwa i zaczerwieniona od leków, więc te odcienie idealnie mi odpowiadają

nie śledzę już regularnie wątku, ale osobom, które mają istotnie poważny przewlekły problem z trądzikiem polecam z całego serca kurację izotretynoiną (pochodna wit. A). nie spodziewałam się takich efektów - jestem jeszcze w trakcie leczenia, ale moja buzia od kilku miesięcy (moja kuracja trwa pół roku) jest już prawie idealna (oprócz tych zaczerwienień, uwrażliwień i kilku drobniutkich pryszczyków raz na kilka tygodni)
mówię to ze względu na fakt, że sama baardzo cierpiałam z powodu moich niedoskonałości na twarzy i wiem jak wielki wpływ na psychikę ma stan cery - jeżeli jest bardzo źle, nie ma na co czekać. żałuję, że nie podeszłam do kuracji wcześniej

Pozdrawiam dziewczyny!
A co dokładnie stosujesz? To coś takiego jak Izotek np.?

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wrzucić skład tej maści :

Mnie by to zapychało koncertowo - glikol propylenowy Unikam go jak ognia.

Podobnie miałam jakiś czas temu z Acne dermem, miał mi pomóc a zapchał. Oczywiscie u Ciebie tak nie musi być, co skóra to inne reakcje
Kurcze, a ja mam w kremie i żelu przepisanym przez dermę w subst. pomocniczych glikol propylenowy W skinorenie jest bliżej końca niż początku, ale jest
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 16:48   #1986
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę. Muszę poprosić o próbkę w aptece, ale z Twojego opisu wnioskuję, że ten podkład mógłby mi odpowiadać. Chciałam wypróbować Rimmel Recover, ale mają ciemne odcienie. 103 jest dość ciemne, próbki w Rossmanie są popsute, tzn oddziela się część wody od podkładu i tester ma straszny zapach. Ciekawe czy z podkładem używanym w domu dzieje się podobnie...
koniecznie wypróbuj ten Vichy!!
zgadzam się co do kolorystyki Recovera - sama używałam 100, która niestety została wycofana, ale udało mi się jeszcze jakieś zakupić na allegro. właśnie z powodu braku mojego odcienia (100), przerzuciłam się na ten vichy (choć to w sumie przypadek, że na niego trafiłam). myślę jednak, że 103 będzie świetna na lato, jak się trochę przybrązowię samoopalaczem


tak iwona200, dokładnie to stosuję
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 16:52   #1987
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam, mam pytanie - chciałabym zrobić sobie tonik do skóry, który zmniejszyłby jej przetłuszczanie. Myślałam o szałwii, rumianku i bratku. Czy do naparu powinnam dodać coś jeszcze (oprócz ziół), czy sam napar może być tonikiem?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 22:23   #1988
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Julianka_7007, no widzisz więc może i to jest przyczyna tych moich pozapychanych porów. Tak to pryszczy praktycznie nie mam, więc fajnie by było i tego się pozbyć. Na mnie dotychczas ze wszystkich maści najlepiej działał Acnemycin. Teraz z chęcią pobiegłabym do apteki po niego ale nie chce sama się leczyć, zeby nie było. Poczekam na wizytę u dermatologa, tak będzie bezpieczniej. Co do podkłądów ja teraz mma zamair kupić sobie mineralny z Maybellina, ten lekki. Zapomniałam jego nazwę. Używał ktoś może? Mam nadzieję, że nie zapcha.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 16:13   #1989
Edith3F
Zadomowienie
 
Avatar Edith3F
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 252
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam Was
Czy poleciłybyście mi coś typowo dla cery wrażliwej?
Mam cerę mieszaną, zaskórniki, grudki,zawsze kilka krostek ropnych, błyszczenie.
Do mycia i tonizowania używam płynu miceralnego, czasami to mycia stosuję też żel Babydream. Nawilżam skórę na noc 9ostatnio humektan).Stosuję peeling enzymatyczny i maseczki (ostatnio z glinką). Na dzień filtr ,korektor i podkład.

chciałabym do mojej pielęgancji dołożyc coś co walczyłoby z trądzikem, nadającego się na lato, i przede wszystkim na tyle delikatnego żeby nie podrażniło mojej wrażliwej cery

Nie orientuję się w tych wszystkich specyfikach o których piszecie.Mam wrażenie że one są za mocne i mnie podrażnią. Szukałam czegoś typowo dla wrażliwców ale jeszcze nie znalazłam .Proszę o radę
__________________
Zaręczeni 19.09.2010 r. - Ślub 10.09.2011

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)
Edith3F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 16:54   #1990
bursztynowa pani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ..różnie to bywa...
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Tak samo mam wrażliwą cerę, bardzo, bardzo jasną, i pękające naczynka. Mam jut 29 lat i choć nigdy nie miałam, teraz dostałam tzw.trądzik młodzieńczy, jak to powiedział dermatolog. Zrobili mi badanie na wyrywanie rzęs,
Do rzeczy:
Lekarz przepisał mi leki które apteka musi sama zrobić, i wszystko na bazie Metronidazolu. Mam więc maść do oczu, (powinnam się smarować nie 5 razy dziennie, ale nie bardzo mam jak -praca),
Następnie dostałam płyn na bazie spirytusu salicylowego i mam nim przemywać tylko miejsca w których kończy się skóra na twarzy a zaczyna linia włosów.
Na koniec dostałam sam w sobie Metrodnidazol w tubce-który nakłada się punktowo, i..widzę efekty! Wszystko razem kosztowało mnie 40zł.

Dodatkowo:demakijaż i przemywanie twarzy-tylko płynem miclearnym z serii AA, podkład matujący do cery trądzikowej-tez z AA. Krem oliwkowy półtłusty z Ziaji. Dodatkowo odkryłam że Sudocrem-świetnie wysusza wypryski, i pomaga pozbyć się przebarwień na skórze!.

Co do maseczki cynamonowej-nie zaryzykuję, bo moja cera potrafi robić mi niezłe numery....
bursztynowa pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 17:55   #1991
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bursztynowa pani Pokaż wiadomość
Następnie dostałam płyn na bazie spirytusu salicylowego i mam nim przemywać tylko miejsca w których kończy się skóra na twarzy a zaczyna linia włosów.
po co??^^
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 18:18   #1992
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja na przykład właśnie tam mam najwięcej zaskórników.
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 20:38   #1993
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja od siebie polece fluid Clinique anti blemish,antybakteryjny i naprawde na dlugo matuje.Jest to obecnie moj faworyt! Do tego naprawde nie zapycha,ale mnie praktycznie wszystko zapychalo.
Ja wogole nie lubie sie malowac i zmywam makeup zaraz po przyjsciu do domu,ale fluid clinique nic zlego nie czyni mojej cerze,a jeszcze bardzo ladnie kryje i sie nie sciera z twarzy.

Ktos tu pisal o epiduo i wysypie,ja mialam to samo...Smarowalam sie z 5 mcy,bo myslalam,ze to sie w koncu skonczy,ale konca nie bylo widac.Mialam ogromny wysyp po tej masci.I do tego potezne przesuszenie.Jak przestalam uzywac to przesuszenie sie zmiejszylo o 90% i przeszlam na skinoren,ktory mi lepiej sluzy.Dziala na pryszcze,rozjasnia przebarwienia ale nie robi z twarzy suchej pustyni.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 10:37   #1994
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja od dzisiaj zaczynam stosować Isotrexin, głównie za zaskórniki na czole, zobaczymy czy coś się zmieni. Może ktoś stosował?
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 10:47   #1995
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku grudkowo kostkowego , tłusta w strefie T czasem przesuszająca się w okolicach nosa, wrażliwa.

Przez ostatnie dwa miesiące strasznie zaniedbałam codzienną, podstawową pielęgnację aż mi wstyd. Aktualnie używam tylko to co mam akurat pod ręką , ale zabieram się za siebie i proszę o pomoc. Poniżej pokażę , co używałam wcześniej ( gdzieś styczeń-luty) , a co teraz. Potrzebuję więc filtru, toniku , kremów , czegoś do mycia twarzy i jakiś maseczek . dzięki wielkie za pomoc .

luty

rano:
loreal pure zone żel głęboko oczyszczający
tonik matujący nivea visage
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream
pasta cynkowa lassari

marzec

rano:
cetaphil emulsja
tonik bio aloesowy ziaja
krem nawilżanie sok aloesowy perfecta
filtr kolastyna spf 30
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris
płatki oczyszczające synergen
tonik bio aloesowy ziaja
krem humektan
maśc robiona na zamówienie od dermatologa

teraz

rano
nivea visage Young wash off
ziaja tonik ogórkowy
krem pod oczy eva
ziaja calma HLC krem nawilżający

wieczorem
dokładnie to samo

mój plan, biorę się za siebie. przeszłam się do dermatologa więc wieczorem dorzucam na sam koniec Atrederm 0,025 % , a rano jako tonik jakiś płyn na zamówienie , który dzisiaj odbiorę . oczywiście przy stosowaniu atredermu potrzebny jest jakiś filtr, mam nadzieję , że coś polecicie.
większość tych dobrych kosmetyków pokończyła mi się . w domu w moich zbiorach znalazłam ; Ziaja Nuno krem antybakteryjny, babydream krem nagietkowy, nivea visage tonik matujący, clean & clear złuszczający żel do mycia twarzy, l’oreal pure zone żel głęboko oczyszczający, galenic peeling do twarzy / nostrzyk lekarski / . oczywiście jak mi doradzicie chętnie kupię coś nowego i dobrego , w jakiejś nie wygórowanej cenie
z góry dzięki ;*
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:00   #1996
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
cera mieszana , skłonna do zaskórników i trądziku grudkowo kostkowego , tłusta w strefie T czasem przesuszająca się w okolicach nosa, wrażliwa.

Przez ostatnie dwa miesiące strasznie zaniedbałam codzienną, podstawową pielęgnację aż mi wstyd. Aktualnie używam tylko to co mam akurat pod ręką , ale zabieram się za siebie i proszę o pomoc. Poniżej pokażę , co używałam wcześniej ( gdzieś styczeń-luty) , a co teraz. Potrzebuję więc filtru, toniku , kremów , czegoś do mycia twarzy i jakiś maseczek . dzięki wielkie za pomoc .

luty

rano:
loreal pure zone żel głęboko oczyszczający
tonik matujący nivea visage
krem nawilżający humektan
korygujący preparat zwężający pory bioderma
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris lub/ emulsja cetaphil
tonik pichtowy domowej roboty
krem babydream
pasta cynkowa lassari

marzec

rano:
cetaphil emulsja
tonik bio aloesowy ziaja
krem nawilżanie sok aloesowy perfecta
filtr kolastyna spf 30
krem pod oczy eva

wieczorem:
pianka głęboko oczyszczająca pharmaceris
płatki oczyszczające synergen
tonik bio aloesowy ziaja
krem humektan
maśc robiona na zamówienie od dermatologa

teraz

rano
nivea visage Young wash off
ziaja tonik ogórkowy
krem pod oczy eva
ziaja calma HLC krem nawilżający

wieczorem
dokładnie to samo

mój plan, biorę się za siebie. przeszłam się do dermatologa więc wieczorem dorzucam na sam koniec Atrederm 0,025 % , a rano jako tonik jakiś płyn na zamówienie , który dzisiaj odbiorę . oczywiście przy stosowaniu atredermu potrzebny jest jakiś filtr, mam nadzieję , że coś polecicie.
większość tych dobrych kosmetyków pokończyła mi się . w domu w moich zbiorach znalazłam ; Ziaja Nuno krem antybakteryjny, babydream krem nagietkowy, nivea visage tonik matujący, clean & clear złuszczający żel do mycia twarzy, l’oreal pure zone żel głęboko oczyszczający, galenic peeling do twarzy / nostrzyk lekarski / . oczywiście jak mi doradzicie chętnie kupię coś nowego i dobrego , w jakiejś nie wygórowanej cenie
z góry dzięki ;*
a nie za dużo tego wszystkiego?
wydaje mi się, że nie ma sensu obciążać skóry tysiącem kosmetyków. jeżeli masz preparaty na trądzik, to chyba normalna pielęgnacja wystarczy

sama używam jedynie płynu micelarnego do mycia buzi rano i wieczorem plus filtr rano i krem nawilżający wieczorem. raz w tygodniu peeling i maseczka. dawno nie miałam tak ładnej cery

polecam ograniczanie zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych, jak i kolorówki

i co do filtra, polecam polski Iwostin Solecrin spf 50 - jest bardzo dobry, aczkolwiek jak to zwykle z filtrami bywa, warto poprosić o próbkę, bo niekoniecznie musi podpasować
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2010-05-14 o 13:03
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:13   #1997
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
A ja od siebie polece fluid Clinique anti blemish,antybakteryjny i naprawde na dlugo matuje.Jest to obecnie moj faworyt! Do tego naprawde nie zapycha,ale mnie praktycznie wszystko zapychalo.
Ja wogole nie lubie sie malowac i zmywam makeup zaraz po przyjsciu do domu,ale fluid clinique nic zlego nie czyni mojej cerze,a jeszcze bardzo ladnie kryje i sie nie sciera z twarzy.

Ktos tu pisal o epiduo i wysypie,ja mialam to samo...Smarowalam sie z 5 mcy,bo myslalam,ze to sie w koncu skonczy,ale konca nie bylo widac.Mialam ogromny wysyp po tej masci.I do tego potezne przesuszenie.Jak przestalam uzywac to przesuszenie sie zmiejszylo o 90% i przeszlam na skinoren,ktory mi lepiej sluzy.Dziala na pryszcze,rozjasnia przebarwienia ale nie robi z twarzy suchej pustyni.
No ja właśnie miałam wysyp po epiduo długi czas, ale skończył się nie wiem czy sam z siebie czy może dlatego że zaczełam używać epiduo na zmianę z brevoxylem.

A co do tego podkładu to zainteresował mnie ale czy on nie podkreśla suchych skórek przypadkiem? Będę teraz mieć zabiegi kwasem migdałowym i najważniejszym kryterium jest żeby mi nie podkreślał łuszczenia, choć nie wiem czy jest jakiś taki podkład...
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:13   #1998
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

justxbe, tez jestem zszokowana iloscia kosmetykow, jakich uzywalas/uzywasz.

Moja lista zamyka sie w pozycjach: emulsja Cetaphhil, nawilzacz Cetaphil, mleczko do demakijazu oczu Olay, Epiduo, podklad + filtr. Zamierzam tez kupic barwiacy filtr, by wyeliminowac podklad. Nie wiem czy sie uda...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:25   #1999
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

tak piszecie o tych podkladach, ale jak uzywa sie matujacych specyfikow w sensie pudrow to na bank zanieczyszcza to skore...
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 13:58   #2000
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
tak piszecie o tych podkladach, ale jak uzywa sie matujacych specyfikow w sensie pudrow to na bank zanieczyszcza to skore...
chodzi o matujący podkład czy puder?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:49   #2001
bursztynowa pani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ..różnie to bywa...
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie - chciałabym zrobić sobie tonik do skóry, który zmniejszyłby jej przetłuszczanie. Myślałam o szałwii, rumianku i bratku. Czy do naparu powinnam dodać coś jeszcze (oprócz ziół), czy sam napar może być tonikiem?
może być, powinno wystarczyć Sama też tak robiłam.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
po co??^^
ponieważ tam wypryski pojawiają się (u mnie ) najczęściej.
bursztynowa pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 15:29   #2002
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Za radą frostis i czytając inne opinie na KWC kupiłam ten podkład Clinique anti-blemish:

http://www.perfumeriastyl.pl/sklep//...t&prod_id=2171

Z przesyłką wyszło 104 zł. Pierwszy raz kupiłam tak drogi podkład, ale ten wyczytałam, że ma w składzie kwas salicylowy więc powinien nawet trochę zaleczać wypryski, aktualnie nie mam porządnego podkładu, którego używałabym chętnie, mam tylko ciężki REVLON ColorStay i mineralne, które się ważą Wziełam kolor 02.

frostis a Ty jakiego odcienia uzywasz i jaką masz cerę (jasną,ciemną, żółte, różowe czy beżowe tony?)?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 18:11   #2003
olivia86
Zakorzenienie
 
Avatar olivia86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 797
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez pirate102 Pokaż wiadomość
najlepiej przyjmować tabletki z drożdżami .
oj należy uważać z tymi drożdżami

brałam antybiotyki z grupy tetracyklin, i łykałam nieświadomie drożdże
po pewnym czasie gdy zaczeła się włachac tetracyklina strasznie paliła mnie skóra, nie mogłam spac w nocy, w dzień normalnie funkcjonowac musiałam sie drapac jak głupia
także przestrzegam z braniem czegokolwiek na własną rekę bo moze sie skonczyc nieciekawie

po odstawieniu drozdzy, i wypłukaniu ich z organizmu koszmar minął
ale to było straszne..
teraz uwazam co biore
__________________
setki serc, jedno bicie
ASSECO RESOVIA
miłość na całe życie

Nie ma ideałów, ale są anioły, które spotyka się tylko raz w życiu.

Bo masz w oczach niebo, moje osobiste niebo. To spojrzenie, które daje wiarę w lepsze jutro

ban na zakupy kosmetyczne
40 dni czas start - koniec 25.08.2013
olivia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 18:28   #2004
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja dostalam duza probke fluidu Clinique anti blemish nr 2 jak kupowalam krem repairwear,byl to kolor nr 2,ale byl dla mnie ociupinke za jasny,wiec kupilam 3.

Ja wczesniej uzywalam ukochany fluid heleny Rubinstein spectacular 12h i
myslalam,ze juz lepszego nie znajde,bo byl mega wytrzymaly,matujacy i swietnie kryl.
Jednak dusila mi sie po nim skora ,gdy musialam go miec na twarzy caly dzien np 8-10 godzin.To samo mialam po Revlonie,wydawalo mi sie,ze skora po nim byla zmeczona.a wlasnie clinique lezy na mojej przetluszczajacej cerze jak druga skora,jest lekki a jednoczesnie kryje.Skora swobodnie oddycha.Sklad ma naprawde ok.Wiadomo,ze to fluid i ma za zadanie glownie upiekszanie i krycie,ale przy okazji pielegnuje skore tradzikowa i za to go uwielbiam.Zrezygnowalam dla niego nawet z moich ukochanych mineralkow Lucy minerals.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 18:30   #2005
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Ja dostalam duza probke fluidu Clinique anti blemish nr 2 jak kupowalam krem repairwear,byl to kolor nr 2,ale byl dla mnie ociupinke za jasny,wiec kupilam 3.

Ja wczesniej uzywalam ukochany fluid heleny Rubinstein spectacular 12h i
myslalam,ze juz lepszego nie znajde,bo byl mega wytrzymaly,matujacy i swietnie kryl.
Jednak dusila mi sie po nim skora ,gdy musialam go miec na twarzy caly dzien np 8-10 godzin.To samo mialam po Revlonie,wydawalo mi sie,ze skora po nim byla zmeczona.a wlasnie clinique lezy na mojej przetluszczajacej cerze jak druga skora,jest lekki a jednoczesnie kryje.Skora swobodnie oddycha.Sklad ma naprawde ok.Wiadomo,ze to fluid i ma za zadanie glownie upiekszanie i krycie,ale przy okazji pielegnuje skore tradzikowa i za to go uwielbiam.Zrezygnowalam dla niego nawet z moich ukochanych mineralkow Lucy minerals.
Dobrze to slyszec Odcien wzielam w ciemno, mam nadzieje ze nie bedzie sie tak bardzo odznaczal od szyi bo tego nie cierpię
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 20:41   #2006
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dlatego recenzjami sie nie ma co kierowac, tylko składy nam pełną prawdę powiedzą
Z Ziaji za to żel Tin Tin nie ma SLS i ogolnie skład bardzo przyzwoity na moje oko.
Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja też na to zaczełam zwracac uwagę i co się okazuję w wychwalanej ziaji pro - żelu do mycia buzi SLS na drugim miejscu
Bardzo fajny jest również kojący żel myjący z serii Pharmaceris R. Bez SLS, z D-pantenolem, alantoiną i woskiem z mango.


iwona200, otrzymałaś już może zestaw Tialo?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 01:59   #2007
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Pozwolę sobie wprosić się na wątek z zapytaniem o makijaż..próbuję latami, testuję itd..i nic nie może zatuszować blizn-dziurek i rozszerzonych porów przebarwienia owszem, są świetne korektory(zresztą większość przebarwień wymazały z mojej twarzy kwasy ale wszelkie korektory jeszcze bardziej uwydatniają te nieszczęsne dziurki i miejscami twarz wygląda jak po ospie(ich niestety kwasy nie chcą wymazać) koszmar. tapeta na twarzy a tu ciągle marny efekt. Zauważyłam, że lepiej wygląda się w makijażu rozświetlającym niż matującym ale ciągle efekt nędzny..help! będę wdzięczna za podpowiedzi..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 13:54   #2008
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Bardzo fajny jest również kojący żel myjący z serii Pharmaceris R. Bez SLS, z D-pantenolem, alantoiną i woskiem z mango.


iwona200, otrzymałaś już może zestaw Tialo?
Też jestem ciekawa relacji z zestawu Tialo, szczególnie kremu.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 14:04   #2009
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja kupilam tonik Tialo ... i nie podpasowal mi... chętnie się za coś wymienię,jak jesteście zainteresowane to pisać . Użylam go jakieś 2 razy...
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 20:09   #2010
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dostałam zestaw Tialo. Przede wszystkim zapach mają okropny wszystkie 3 kosmetyki, jak sie nałoży na skórę to taki zapach trochę jak w oborze (hehe jakie skojarzenie ). To pewnie ten olejek z drzewa herbacianego wymieszany z resztą składnikow Ale to mnie nie zniechęca Tonik chyba faktycznie coś nawilża, bo po innych tonikach mam ściągniętą skórę, a po tym zostaje taka lepka warstewka i nie ma ściągnięcia. Krem nadaje się pod makijaż, za to plus A co do właściwości pielęgnacyjno-leczniczych to na razie nie mogę nic powiedzieć, bo dopiero 2 dni uzywam, poza tym smaruje się maścią przepisaną od dermatologa więc nawet jak będzie jakaś poprawa to nie będę wiedziała czy od niej czy od Tialo...
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.