Clarins, Pore Perfecting Kit (Zestaw matujący)

Clarins, Pore Perfecting Kit (Zestaw matujący)

Pojemność 6,5 g

Eleganckie etui z lusterkiem zawiera wygładzający, transparentny, puder, który minimalizuje widoczność porów, wygładza i upiększa cerę oraz bibułki matujące, które błyskawicznie absorbują nadmiar sebum. Wkład z bibułkami jest wymienny i dostępny również poza zestawem.

kryjące, matujące, utrwalające
prasowany
tłusta, normalna, mieszana

Bardzo fajny gadżet do torebki

Puder kupiłam w czerwcu, licząc na efekt matujący, gdy dni robiły się coraz bardziej ciepłe. Opakowanie to 6,5 g prasowanego pudru transparentnego, gąbeczka i bibułki matujące. No i lusterko! Sam puder bardzo pięknie sprawował się na podkładzie Clarins, takie podkreślenie i dokończenie makijazu. Nie bieli, nie kruszy się, prawie ideał. No właśnie prawie, bo po kilku godzinach trzeba sięgać po dołączone bibułki;) Nie mam pretensji, bo mam cerę tłustą i nawet nie liczę że jakiś kosmetyk zmatuje ją na 8 godzin. Bibułki są bardzo przydatne i dobrze absorbują sebum, bez ściągania makijażu, jest ich sporo, wystarczają na długo-niestety nie pamiętam ile ich było i czy można je kupić osobno. Z tego co pamiętam na stronie clarins są do kupienia. Świetny gadżet do torebki, takie 2w1. Jest i lusterko, niby duże, ale gdy otwieram puderniczkę1/3 lusterka jest zasłonięta kieszonką na bibułki i puderniczką, postarałam się to uchwycić na zdjęciu. Ogólnie oceniam puder na jako barodzo ok, nie wysusza skóry, nie podkreśla mankamentów, nie powoduje wysypu, maskuje pory. jest doskonałym uzupełnieniem dla podkładu Clarins. Jednak posiadaczki cery tłustej nie będą raczej zachwycone. Jest to puder godny uwagi. Brak talku w składzie-to ważna uwaga. Ja szukam dalej, nie kupię kolejny raz.