Clinique, Even Better, Glow Light Reflecting Makeup SPF 15 (Podkład rozświetlający)

Pachnidelko

notino.pl
Średnia ocena: 3.91/5

zobacz więcej ofertzwiń
Kategoria

Even Better Glow Light Reflecting Makeup SPF 15, który zapewnia krycie od lekkiego po umiarkowane, który sprawia, że skóra jest pełna blasku. Rozświetlające, odbijające światło perłowe pigmenty sprawiają, że niedoskonałości stają się niewidoczne, a skóra ma zdrowy, promienny wygląd. W miarę stosowania złuszczające i rozświetlające składniki tuszują przebarwienia i poprawiają ogólny koloryt i fakturę skóry, bez potrzeby nakładania makijażu. Lekka, nawilżająca formuła pozwala na dostosowanie stopnia krycia, łatwo się rozprowadza i jest odpowiednia do każdego typu cery.
Główne składniki:
- Pochodna Witaminy C rozjaśnia, rozświetla i redukuje widoczność przebarwień, spowodowanych działaniem słońca lub bliznami po trądziku.
- Witamina E - chroni skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i działaniem wolnych rodników.
- Połączenie fizycznych i chemicznych filtrów słonecznych pomaga chronić skórę przed powstawaniem przebarwień i oznak przedwczesnego starzenia spowodowanych działaniem promieni UVB i UVA.
- Kwas salicylowy zapewnia złuszczanie, które poprawia koloryt, fakturę i jasność skóry,

fluidy
Krycie
średnie
z pompką

Bardzo dobry lekki podkład

Nie lubię ciężkich podkładów i jestem raczej zwolennikiem kremów BB , ale kilka lat temu skusił mnie na promocji ten lekki podkład. Od tamtej pory co roku w okresie zimowym jest dla mnie nr 1. Wybieram wtedy Alabaster cn10 . Trzeba pamiętać, że z biegiem czasu trochę ciemnieje, ale mnie akurat to nie przeszkadza. Najlepiej rozprowadza się gąbeczką, ma lekkie krycie, więc czasami mam wrażenie, że to bardziej jak krem bb, ale potem można go dołożyć i zakryć to i owo. Na pewno nie sprawdzi się przy bardzo dużych mankamentach skóry, ale drobne zaczerwienienia, nierówności kolorytu spokojnie zakryje. Fajnie nawilża, bardzo ładny zapach, delikatna konsystencja. Dość wydajny. Ja go kupuję na promocji, ale regularna cena w Clinique jest bardzo wysoka.

Podkład sprawdza się bardzo dobrze na cerze mieszanej/tłustej z rozszerzonymi porami i drobnymi naczynkami na policzkach. Jest bardzo lekki, a wykończenie super naturalne. Nadaje skórze zdrowego i naturalnego efektu glow, który nie podkreśla niedoskonałości i porów. Krycie lekkie do średniego, przy dwóch cienkich warstwach zakrywa przebarwienia.
Konsystencja jest dość płynna, bardzo łatwo jest wykonać makijaż gdyż nie zastyga zbyt szybko, nie robi smug, plam.
Jest dość trwały jak na lekki podkład, przypudrowany wytrzyma 8 godzin.
Niestety w składzie ma wysoko alkohol i mam wrażenie, że przy dłuższym stosowaniu wysusza, za co odejmuję jedną gwiazdkę.
Najlepiej prezentuje się na dobrze nawilżonej i systematycznie pielęgnowanej cerze, w przeciwnym razie podkreśla suche skórki stąd pewnie część negatywnych opinii.
Mimo dużej ilości odcieni ciężko mi było dobrać właściwy. Mam kolor Bone z żółtymi tonami, sprawdza się do lekko opalonej cery, ale dość dobrze się dopasowuje i na upartego może być również na sezon zimowy.
Zdecydowanie polecam przetestować. Jakość o wiele lepsza niż podkłady drogeryjne.

Yhmmm :)

Zakupiłam wersję "glow" po tym jak wersja pierwotna dość dobrze sprawdziła się na mojej skórze. Osobiście co różni ten podkład z jego poprzednikiem to:
- wykończenie (bardziej świetliste);
- krycie (bardzo lekkie, można je budować, ale i tak trzeba posiłkować się korektorem jeżeli chcemy coś bardzo zakryć w niektórych partiach twarzy, więc nie sprawdzi się dla cer problematycznych);
- opakowanie ( płaskie - ciut większe niż wcześniej, ale nadal z łatwością zmieści się do podróżnej kosmetyczki);
Nadal wygląda naturalnie,ma ten sam filtr SPF 15, nie wchodzi w zmarszczki, jest bardzo lekki - w ogóle nie czuć go na
twarzy oraz ładnie scala się ze wszystkimi produktami. Cena wysoka, ale polecam zapolować na niego online wtedy jest bardziej przystępnie niż w punktach stacjonarnych.

Dramat za duże pieniądze

Kupiłam go na promocji w aplikacji , sugerowałam się opisem kolorów w intrenecie, opiniach użytkowniczek sklepu.
Kolor Alabaster to tragedia - pomarańczowy kolor, który dodatkowo ciemnieje.
Podkład nie rozświetla, podkreśla suche skórki, wchodzi w pory, brzydko rozkłada się w plamy i szybko wyciera. Po przypudrowaniu wyszło ciastko.
Zmarnowane pieniądze.

Mam suchą cerę, nieproblematyczną, więc nie potrzebuję dużego krycia, wrecz przeciwnie i ten podkłąd wpisuje sie w moje potrzeby. Krycie lekkie, ale można dobudowac do średniego zyskując bardzo przyjemny efekt na twarzy. Ładnie się stapia ze skórą. Co do efektu glow, no świeci się pyszczek, ja muszę się przypudrować, bo aż takiego świecenia to nie lubię. I jak sie go przypudruje delikatnie to i trwałość lepsza. Dobrze też sprawdza się pod maseczką, ściera się tak delikatnie i równomiernie. naprawdę fajny produkt, szkoda że testują na zwierzętach, dlatego więcej go nie kupię.

Ulubieniec z efektem glow

Doskonały zakup. Clinique trzyma klasę. Podkład zakupiłam jak większość recenzowanych tu kosmetyków w TK Maxxie (od razu informuję, że NIE był otwarty, opakowanie było nienaruszone), do teo jak to w T Maxie cena była korzystna, plus dostępna szeroka kolorystyka (ja wybrałam odcień 04 Bone, a mam bardzo jasną karnację).
Podkład jest lekki, tak jak wskazano na opakowaniu, nie jest kryjący (więc jak ktoś szuka podkładu kryjącego, to się zawiedzie), za to z efektem glow. Przy czym nie jest to świecenie się, a piękne, zdrowe rozjaśnienie. Pięknie pachnie, dobrze się rozprowadza, trwałość to 6h. Świetny na lato (z filtrem słonecznym), ale doskonały na zimę (bo skóra wygląda zdrowo, jakby muśnięta słońcem). Co ciekawe doskonały dla skóry 40+, bo podkład napina skórę, nawilża, zatem w powiązaniu z efektem rozjaśnienia odejmuje 10 lat już na starcie. Mój ulubieniec.

Najlepszy!

Nie myslalam, ze znajde w koncu podklad idealny. Mam lojotokowe zapalenie skory, przez co niestety skora jest bardzo wymagajaca, szczegolnie w okresie jesienno-zimowym. Ten podklad to pierwszy podklad, ktory nie podkresla suchych skorek, nie wazy sie, swietnie nawilza, nie oksyduje (mam odcien alabaster i swietnie stapia sie z moim kolorem skory, a jestem bladziochem). Podklad po kilku dniach stosowania wygladzil moja skore, wyskakuje mi mniej niespodzianek, jest leciutki na twarzy, nie tworzy efektu maski. Jedyny minus dla mnie jest taki, ze dosyc szybko zaczynam sie po nim swiecic w strefie T no, ale przy schorzeniu mojej skory jest to norma.

Ulubieniec na co dzień

Idealny na co dzień. Podkład nie spisałby się na pewno na mojej skórze parę lat temu, gdy występowały na niej niedoskonałości i była zbyt tłusta. Teraz natomiast po bardzo regularnej i i starannej pielęgnacji moja cera jest w bardzo dobrej kondycji, w związku z czym potrzebowałam bardzo lekkiego podkładu. Ten się spisuje rewelacyjnie. Nie tworzy efektu maski, nie zapycha, wygląda naturalnie, idealnie wtapia się w moją skórę.

Nawet lepiej!

Uwielbiam ten podkład. Jako stewardessa mam skórę, która często jest przesuszona, zmęczona i z niedoskonałościami. Dzięki temu podkładowi wygląda promiennie i zdrowo mimo nieprzespanej nocy, a może i dwóch.
Oczywiście używam z nim korektora jednak mimo wszystko sam w sobie jest trwały i nie wysusza a przede wszystkim nie podkreśla moich suchych skórek.
Świetny! Nie chcę go zmieniać na żaden inny.

To na pewno nie jest podkład na przebarwienia!

Nie wiem skąd tyle pozytywnych opini? Chyba od konsultantek marki. Kupiłam podkład na problemy ktorym jest dedykowany czyli na przebarwienia. Ale niestety sobie z nimi nie poradził nue na tu mowy o zadnym odbijaniu swoatla kryciu czy efekcie glow. Lepiej koloryt skory juz mi wyrownuje duzo tanszy bb burjous. Nie polecam, szkoda pieniędzy!

Co zrobić

Teraz jestem w okropnej kropce bo dziś po jednym dniu wylazła mi ogromna gula, nie posiadałam takich niespodzianek ostatnie w latach młodości 20 lat temu :-| a czemu jestem w kropce bo podkład wygląda świetnie na tawrzy. Będę go testowac w tym tygodniu jak wyjdzie coś jeszcze to tu wrócę i będę bluzgać na niego jak nic nie wyskoczy to będzie mój hit kwcowski :-P

Zdecydowanie dziwny produkt

Nakładając ten podkład, jakieś takie mam dziwne odczucia, jakby on był bardzo suchy. Nie kryje mi niedoskonałości, ale to jak wygląda na twarzy to szok. Daje efekt bardzo naturalny, nie widać go na twarzy. Jest wydajny. Najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny, o dziwo przy nakładaniu, po kilku minutach wtapia się w skórę i nie widać odcięcia. Gdyby jeszcze krył, to byłby to idealny podkład. Mimo wszystko daję mu 5 gwiazdek, ponieważ dla kogoś kto nie ma problemów z niedoskonałościami, myślę, że podkład byłby świetny