Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon `Herbata i henna` do włosów koloryzowanych, odcienie ciemne (stara wersja)

Składniki ziołowe: mocny wyciąg z herbaty cejlońskiej oraz z liści henny irańskiej, naturalne substancje myjące wyodrębnione z korzenia mydlnicy lekarskiej, składniki nawilżające i kondycjonujące. Wytwarza swoistą dla mydlnicy pianę i delikatnie myje włosy osłabione po koloryzacji.
Działanie: Synergiczne działanie tych roślin nadaje włosom ciepłe kasztanowe refleksy oraz zapobiega wypłukiwaniu koloru. Oprócz właściwości barwiących wyciąg herbaciany i henny zawiera liczne sole mineralne i antyutleniacze, korzystnie wpływające na zdrowy wygląd włosów.
Stara wersja szamponu. W2017 r. zastąpiona przez nową, która nie zawiera Sodium Laureth Sulfate.

super

W czasie upałów powróciłam do naturalnego szamponu. Moje włosy przez ten okres przeszły wiele stylizacji, farbowanie. Zostało z nich prawie siano. Żadne ochronne odżywki i spraye nie zapewniły im ochrony w 100%. Dlatego ponownie zdecydowałam się na Fitomed, z którym mam dobre doświadczenie zwłaszcza po odżywkach
Pierwsze na co chciałam zwrócić uwagę to skład. Nie zawierają żadnych SLS na pierwszym miejscu. Moje włosy po umyciu i lekkim wystylizowaniu wyglądają na takie prosto z okładek gazet. A co najważniejsze mój kolor włosów wcale nie blaknie! Tak jak producent obiecywał kolor się nie wypłukuje. W dotyku są miękkie oraz nie puszą się. Nie podrażniał i nie przetłuszczał oraz nie wywołał łupieżu. Zapach jest delikatny i subtelny, nie utrzymuje się na włosach.
Skład INCI: Aqua, Saponaria Officinalis Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coco Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Benzyl Alcohol, Polyquaternium-7, Cytric Acid, Parfum, Ethylhexylglicerin
To mój hit! Na pewno będę do niego wracała i polecała dalej. Niech inne szampony z tej kategorii mogą się chować.

Jeden z ulubionych

Szampon doskonale oczyszcza i delikatnie nawilża włosy, przedłuża trwałość koloru, może nie są to spektakularne efekty, ale działa lepiej niż drogeryjne szampony do włosów koloryzowanych. Bardzo dobry skład, nie powoduje przetłuszczania włosów i łupieżu. Mógłby być w większej pojemności, do tej pory widziałam tylko opakowania 250 ml.

Fanki szamponów nieobciążających będą zadowolone ;)

Szampon zamknięty jest w przezroczystej butelce zaopatrzonej w niewielki otwór, przez który jesteśmy w stanie kontrolować ilość wylewanego kosmetyku na dłoń. Konsystencja szamponu jest dość wodnista, ale nie na tyle by była uciążliwa w codziennym użytkowaniu. Jak na szampon naturalny pieni się super - zapewne to zasługa mydlnicy lekarskiej, którą ma w składzie. Zabarwienie rudo-brązowe szamponu ma za zadanie podtrzymanie koloru farbowanego włosa - czy jest tak faktycznie - trudno określić. Na pewno w jakimś stopniu pielęgnuje to kolor naszej czupryny ;)
Warto nadmienić o aspekcie oczyszczającym kosmetyku. Pod tym względem działa bardzo dobrze i wszystkie fanki szamponów nieobciążających będą zadowolone!

Używam tego produktu od: 3mies

Bardzo dobry szampon

Szampon dobrze oczyszcza skórę i włosy (ale nie jest typowym rypaczem).

Jest przyjemny w użytkowaniu (zapach), nie plącze włosów i jest dość wydajny. Włosy po jego użyciu są błyszczące i sypkie.
Przy codziennym myciu nie przesuszył ani nie podrażnił.

Włosy farbuję henną od kilku lat i kolor mam nie do ruszenia już, więc nie jestem w stanie ocenić go pod tym względem.
Opakowanie - dla mnie poręczne, a wygląd nalepki jest wg mnie uroczy!
Skład - mi SLS nie przeszkadza, plus za to że tytułowe składniki są na początku składu i za to, że podstawowym detergentem jest mydlnica lekarska.

Z czystym sumieniem polecam!
1/2 gwiazdki odjęłam za dostępność.

Ilość zużytych opakowań: 2x 250ml

Ach ten łupież!

Szampon zapienia się średnio, chwilę trzeba masować nim włosy by piana wszędzie dotarła. Łatwo pod bieżącą wodą można ją usunąć. Szampon ma nam służyć po koloryzacji dlatego czekał na odpowiednią chwilę. Tuż przed świętami zafarbowałam włosy, z natury należą do ciemnych, a kolor jaki uzyskałam po farbie określiłam na rudy w stronę ciemnego kasztanowego. Teraz mija kolejny tydzień stałego stosowania dlatego mam już zdanie odnośnie samego działania na kolor, który zdążył sporo wypłowieć.
Na początku w okresie trzech tygodni trzymał się idealnie, pasma nie ściemniały utrzymywały swój nadany połysk po koloryzacji.
Mam wrażenie, że tu szampon w stosunku do włosów zachował się neutralnie odnośnie koloru.
Nie oczekiwałam jednak od niego tylko działania na kolor, chciałam by dobrze mył włosy - robił to, po zmyciu w dotyku były "skrzypiące", dobrze usuwał olej po pierwszym myciu. Skalp reagował przy nim bez zmian prócz fragmentu na przodzie, gdzie pojawił się łupież. Tu nie mile mnie zaskoczył nie wiem co jest przyczyną, że tylko w tym miejscu sypie się łupież, a na reszcie skóry jest spokój.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 250 ml

Bez szału i fajerwerków

Minusy:
-Wydajność -cena nie jest to niej adekwatna
-Strasznie pląta włosy
-Nie oczyszcza aż tak
-Włosy są po nim nijakie
-Kolor jak się wypłukiwał tak się wypłukuje
-SLS w składzie
-Zapach

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Bardzo dobry, tani szampon

Dość rzadki szampon o delikatnym, ziołowym zapachu i brązowo-czerwonym zabarwieniu zamknięto w poręcznej, plastikowej butelce (250 ml). Pierwsze mycie nie powoduje obfitej piany, ale już po spłukaniu i ponownym naniesieniu szamponu uzyskujemy piękną piankę. Szampon dokładnie oczyszcza włosy i skalp, nie powodując podrażnień. Nie wiem jak zmywa oleje, nie używam ich w ostatnim czasie. Co do pogłębienia ciemnego koloru włosów to nie zauważyłam żadnej różnicy. Pasma po spłukaniu szamponu aż skrzypią, ale nie są splątane - to lubię.

Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

ulubiony od paru lat

Odkad farbuje wlosy henna na ciemny braz, chce miec tez szampon, ktory zatrzyma naturalny kolor na dluzej.

Plusy:
- przyciemna wlosy
- dobrze oczyszcza
- wydajny
- tani
- nie uczula, nie powoduje lupiezu
- zatrzymuje kolor henny na dluzej :)

Minusy:
- srednio dostepny - dlatego odejmuje pol gwiazdki, ja zamawiam na ***
- kiepska butelka, ale chociaz degradowalna

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

jest skuteczny

Co prawda włosy mam już jakiś czas nie farbowane, bo już 2 miesiąc czasu nie mam a i choroby, szpital i jakoś tak zleciało samo, ale pomimo to farbowałam włosy i mam odcień ciemny (jasny brąz, ale i tak odcień włosów należy do ciemnych). Dlatego tez wybrałam akurat szampon do odcieni ciemnych, ale i dla blondyneczek szampon się znajdzie :)
Szampon ma bardzo wygodną butelkę, jest płaska i łatwo się ją trzyma w dłoniach, no i nie jest giętka to tez ważne, bo mam pewność, że jak nacisnę nie wyskoczy mi pół zawartości butelki na dłonie. Szampon niczym mi nie przypomina dotychczas używane szampony. Przede wszystkim odróżnia się od pozostałych konsystencją- jest dużo bardziej gęstszy i wydajniejszy, bo wystarczy niewielka ilość, która podczas kontaktu w woda tworzy niesamowicie pachnąca pianę. Kiedyś jedna fryzjerka mi powiedziała, że najlepiej i najdokładniej myje się głowę spienionym szamponem, a nie wtartym we włosy. Tak więc pod względem pienienia się szampon zasługuje na mocną 6 (w skali do 6). Oprócz tego kolor szamponu w połączeniu z gęstością przypomina mi bardziej farbę do włosów niż szampon, taki ciemny, mocno brązowy odcień.
Wspomniałam już, że jest to ziołowy szampon i podczas jego stosowania intensywnie czuć zioła, to teraz jeszcze napisze jakie to zioła. Otóż szampon do odcieni ciemnych zawiera:

wyciąg z liści herbaty cejlońskiej oraz
wyciąg z liści henny irańskiej,
naturalne substancje myjące (saponiny) wyodrębnione z korzenia mydlnicy lekarskiej,
składniki nawilżające i kondycjonujące.

To właśnie henna i herbata odpowiadają za ten nowy blask moich włosów i ciemną barwę szamponu. Moje włosy odkąd zaczęłam stosować szampon stały się gładkie, lśniące i przestały być takie wypłowiałe, nabrały złotych i kasztanowych refleksów. szampon jest bardzo delikatny, nie szczypie w oczy, nie podrażnia skóry głowy. Włosy po umyciu szamponem są takie jak przyjemnie miękkie i pięknie pachną herbatą. Mnie osobiście szampon bardzo przypadł do gustu i będę go używac dalej, to pewne.

Ilość zużytych opakowań: piersze opakowanie

Dobrze oczyszcza skalp i włosy

Szampon znajduje się w plastikowej butelce, zamykanej w wygodny sposób na klik. Przez niewielki otwór wydobywa się niewielka ilość dość rzadkiego płynu.

Dzięki mydlnicy lekarskiej świetnie się pieni i dobrze oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Choć u mnie wymaga podwójnego użycia.

Jeśli chodzi o kolor, to tu akurat nie zauważyłam żadnego działania.

Jest dobry dla mojej skóry głowy z tendencja do łupieżu, łagodzi wszelkie podrażnienia.

Używam tego produktu od: 3 miesięce
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Wspaniały i delikatny szampon

Szampon do włosów koloryzowanych "Odcienie Ciemne" to produkt, który już po pierwszych użyciu podbił moje serce. Szampon ma piękny ziołowy zapach i bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem włosów. Nie powoduje ich plątania, czego się najbardziej obawiałam. Jest wydajny, dość gęsty i niedrogi. Przy stosowaniu kosmetyku nie miałam potrzeby mycia włosów częściej niż co 3 dzień, a zwykle myję co dwa dni.

Ilość zużytych opakowań: 1 prłnowymiarowe

Plącze włosy i sa szorstkie w dotyku, ale...

Wybrałam sobie ten szampon do przetestowania z oczywistego powodu, mam ciemne i farbowane włosy. Już ponad dwa lata koloryzuję sobie włosy na ciemny brąz. Szampon idealnie stworzony dla mnie. Jednak nie jest do końca tak idealny. Zacznę od tego, że bardzo dobrze się pieni jak na swoją dość rzadką konsystencję. Jego zapach jest lekko ziołowy, nawet ładny mogę powiedzieć, a kolor brązowy. Opakowanie jest zwykłe, niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale i nie zachęca do zakupu. Takie nijakie jak dla mnie. Włosy po jego użyciu ładnie i delikatnie pachną. Po zużyciu całej butli mogę stwierdzić, że kolor faktycznie dłużej mi się utrzymał na włosach, ale zniechęcił mnie fakt, iż plątał moje nieszczęsne grube włosy i kiepsko się one rozczesywały. Bez odżywki, ani rusz... Strasznie jestem uczulona pod tym względem. Dlatego bym do niego nie wróciła, mimo zadowalającego efektu. Nie spowodował u mnie reakcji alergicznych, ani łupieżu. Podsumowując, szampon podtrzymuje kolor włosów farbowanych, dobrze je oczyszcza jednak lubi plątać włoski i są nieprzyjemne w dotku.

Używam tego produktu od: Dawna
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka