Alkmie, Anti Age, No. 1 (R)evolution Mask, Time Reverse Lift Mask (Maska do twarzy liftingująco-odmładzająca)

Maska liftingująco-odmładzająca modeluje i podnosi owal twarzy. Silnie ujędrnia i regeneruje. Alga śnieżna spowalnia starzenie się skóry na poziomie komórkowym. Odmładza, rozjaśnia i nawilża skórę. Jedwab z owsa działa ochronnie i kojąco. Zmniejsza swędzenie i zaczerwienienie, łagodzi objawy podrażnienia i alergii. Nadaje skórze aksamitne wykończenie. Olej z jojoba posiada silne działanie antyoksydacyjne i ujędrniające. Wzmacnia cement międzykomórkowy i zapobiega przesuszaniu się skóry. Olej słonecznikowy. Fucocert doskonale i długotrwale nawilża, tworząc na skórze wodny opatrunek. Nie pozostawia tłustego filmu. Redukuje objawy alergii.
Wskazania: modeluje i podnosi owal twarzy. Silnie ujędrnia i regeneruje.
Główne składniki: wyciąg ze śnieżnej algi, Filmexel®, jedwab z owsa, Fucocert, oleje: jojoba, awokado, z kiełków pszenicy, słonecznikowy, roślinny silikon, wit. E, gliceryna organiczna.

sucha, alergiczna / atopowa, wrażliwa, dojrzała, normalna
przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, liftingujące
hipoalergiczna
w słoiku
klasyczne

Przyjemna maska

Zamówiłam maskę, ponieważ potrzebowałam produktu, który przyniesie mi natychmiastową ulgę po ciężkim dniu. Nawilży, wygładzi i będzie niczym opatrunek dla skóry. Zdecydowałam się na maskę od Alkemie z linii anty-age. I był to świetny wybór. Maska ma formę kremu, co jest bardzo przyjemne. Niesamowicie koi skórę, wycisza ją powodując, że jest bardzo gładka i aksamitna. Do tego ma działanie takie napinające, ściągające ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Uwielbiam nałożyć maskę 1-2 razy w ciągu dnia, po pracy. Zmywam makijaż i daje skórze odpocząć.

Maseczka do zadań specjalnych

Maski używam zwykle przed ważnym wyjściem - sprawia wtedy, że skóra jest bardziej świeża, gładka, napięta, a makijaż lepiej się rozprowadza i dłużej utrzymuje. Zostawiam ją na twarzy na około 20 minut i zmywam, kiedy zmienia swój kolor z białego na przezroczysty. Ma fajny, ziołowy zapach. Warto użyć jej od razu po peelingu, wtedy efekt wydaje się jeszcze lepszy.

Wygładzona skóra

Maska kupiłam z polecenia. Jest dość wydajna, nakładam po wcześniej Wykonanym peelingu. Ładnie wygładza zmarszczki - szczególnie po ciężkim dniu. Zapach jest naturalny - neutralny. Czasem używam jej również w ciągu tygodnia jak potrzebuje odżywić skórę - sprawdza się idealnie

Wykorzystała: kilka próbek

Słaba jak jakaś ziaja za 2 zł

Mega słaba maska, nic nie robi, brzydko pachnie, zostawia dziwny film na skórze. Nie zauważyłam super liftingu ani odmłodzenia ani nawet jakiegoś nawilżenia. Nie polecam do tego droga.

nie kupować w ciemno

Uwielbiam całonocne maski do twarzy. Są jak supertuning dla kremu i jeśli dobrze je dobierzecie potrafią poczynić zuważalne przy porannej toalecie cuda. Zwykle wybieram nawilżające lub regenerujące, zresztą nazwa jest tylko nazwą, oczekuję po prostu wypoczętego wyglądu. Z takim zamiarem kupiłam tę maskę, zachęcił mnie opis, ale nie czytałam o składnikach. Dopiero jak do mnie dotarła zobaczyłam, że to taka piętnastominutowa maska instant, zapytałam u źródła czy można na noc, skazali szto niet, ale ja i tak w ramach eksperymentu zostawiłam ją na noc. Nie raz, dwa razy. Pierwszy był ok, więc zachęcona spróbowałam drugi raz, ale trzeciego nie było, bo z 10 linii pod oczami zrobiło mi się tamtej nocy 20 i zamiast skórę pielęgnować raczej ją zdewastowałam. :/ Przyznaję, moja wina.

Sama maska ma wspaniałą, bogatą konsystencję i obłędny zapach, relaksujący, ale zmysłowy, jak luksusowe perfumy, przy tym nie przesadzony. Szkopuł w tym, że nawet nałożona grubą warstwą zasycha i jakby znika na twarzy. To samo dzieje się kiedy długo masujemy nią twarz. Ale biorąc pod uwagę skład (tak sobie to wyobrażam) dzielę go na oleje, które wnikają w skórę i składniki, które tworzą na niej ten zastygający film i które mają dawać obiecywany efekt 'blurr' i liftingu (to jest widoczne na twarzy po ok. 10 minutach od nałożenia, staram się to pokazać na zdjęciu na ręce posmarowanej maską, są miejsca w których jakby skóra ją wchłonęła, ale pod palcem wyczuwam nadal śliski film). Gdybym o tym nie wiedziała pomyślałabym, że to zwykły kaolin w masce daje wrażenie zastygania na twarzy, bo odczuwalnie zachowuje się jak każda maska z białą glinką. Zmywa się dość ciężko, po zetknięciu z wodą czuć pod palcami coś w rodzaju galaretki i zajmuje dość długo, żeby to delikatnie zmyć (w tym wypadku nie polecałabym ręczniczków/ściereczek bo usuniemy ochronną warstwę). Po całym rytuale cera jest odświeżona i rozjaśniona, ale przyznam, że nie zachwyciła mnie swoim działaniem. Przypomina mi nie inne kosmetyki, ale wspomniane kaolinowe maski, choćby Babuszki Agafii w saszetkach... tym jak skóra wygląda po. Pory mniej widoczne, skóra wygładzona, szczególnie miła w dotyku, ale broń Boże nałożyć ją pod oczy, bo tylko pokreśli linie. Efekt liftingu może bardziej byłby widoczny na twarzy z zaawansowanymi oznakami starzenia do 40 roku życia myślę, że to tylko niuansy. Nie widziałam też specjalnej różnicy kiedy używałam jej dzień w dzień przez okres około 2 tygodni (może gdyby skóra była mniej wypielęgnowana coś bym zauważyła). Jest wydajna (regularnie stosowana- 4,5 miesiaca), jest fajna, ma plusy, widać, że coś tam robi, ale obym nigdy więcej nie wydała takiej kasy za podobny produkt... Za połowę, jedną trzecią a nawet mniej można znaleźć dobre zamienniki tego kosmetyku. Właściwie najprzyjemniejszy jest moment nakładania, pięknie pachnie i relaksuje. Dalej wypada też bez zarzutu, ale nie wychodzi przed szereg, niczym się nie wyróżnia. Czasem zamiast odmładzać podkreśla zmarszczki. Albo trzeba ją dopracować, albo obniżyć cenę. A już na pewno nie kupować w ciemno (tak! można kupić próbki!).

O matko, zapomniałam wspomnieć, jakby nikt tego nie widział oczywiście... te opakowania to bajka!!!