Clinique, Derma White, Clarifying Brightening Lotion (Tonik usuwający przebarwienia do skóry mieszanej i tłustej)

Tonik oczyszcza skórę z naturalnych zanieczyszczeń i pozostałości po makijażu, daje przyjemne uczucie odświeżenia. Skóra po jego użyciu jest wygładzona, lekko zmatowiona, przyjemna w dotyku. Stosowany bezpośrednio przed nałożeniem kremu - zwiększa jego skuteczność wybielającą, dając lepszy efekt. Wyraźnie zmniejsza intensywność zmian barwnikowych różnego pochodzenia (np. jasnych przebarwień posłonecznych, piegów, plam związanych ze stosowaniem kuracji hormonalnych). Rozjaśnia też plamy powstałe na skutek intensywnego i długotrwałego działania promieni słonecznych (oparzenia słoneczne), zmian związanych z wiekiem, a także wyrównuje koloryt skóry skłonnej do nierównomiernej pigmentacji.

tłusta, mieszana
oczyszczające
płyn
tonizowanie twarzy

nie rozjaśnia

Clinique Derma White (linia rozjaśniająca) powstała na rynek azjatycki i jest niedostępna w PL (ja kupiłam tonik na truskawce).
Kosmetyk został stworzony, aby wyrównać nierówną pigmentację, ujednolicić koloryt skóry i dodać jej blasku. Liczyłam na rozjaśnienie niewielkich przebarwień, ale nie zauważyłam żadnej różnicy przed i po skończeniu kuracji. Używałam równocześnie serum i krem Clinique Even Better (linia rozjaśniająca skórę).
Tonik ma dziwny zapach i płynną, lekko żelową konsystencję, niestety posiada w składzie alkohol.

Używam tego produktu od: przez kilka tygodni