KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła, pasty i żele do mycia twarzy

Tołpa Green, Detox, Węglowa pasta - żel do mycia twarzy

EliMia
    12 lipca 2021 o 12:10
    4 / 5
    Czarna, węglowa pasta.
    Produkty od Tołpy stosuje już od dłuższego czasu i dobrze mi się sprawdzają. Moja skóra jest mieszana w kierunku tłustej, borykam się z zaskórnikami. Na ten produkt wpadłam przypadkiem, a że cena była korzystna, to postanowiłam wypróbować. Pasta-żel znajduje się w czarnej tubie, z której łatwo wydobyć produkt. Widać też w miarę, ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Jest bardzo wydajna. Produkt ma dosyć gęstą konsystencję z drobinkami peelingującymi. Jest w kolorze czarno-szarym. Używam go 1-2 razy w tygodniu na noc, kiedy czuję, że moja skóra potrzebuje oczyszczenia. Pasta ta zapewnia mi to oczyszczenie, delikatnie złuszcza naskórek, ale przy tym nie wysusza. Skóra po użyciu jest nawilżona i pełna blasku. Węglowa pasta łatwo się rozprowadza na twarzy, natomiast gorzej zmywa. Trzeba poświęcić trochę czasu, aby usunąć ją całkowicie. Co gorsza, barwi ręczniki, które do tej pory nie dałam rady doczyścić. Jest to dobry produkt, natomiast wolę jednak klasyczne peelingi.
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

41 osób uznało tą opinię za pomocną
    Kaisja
    24 marca 2021 o 21:14
    Czerń – faktycznie kolor Elegantek
    Coraz bardziej mnie ta nasza rodzima marka Tołpa intryguje. Zakupiłam niedawno w trakcie jakiejś akcji promocyjnej paczkę różnych skarbów tej firmy, i kolejno ich używam. Nie wiem też, czy do wszystkich preparatów wrócę, ale akurat węglowa pasta-żel złuszczająca do mycia twarzy to strzał w dziesiątkę dla Osób, które podobnie jak ja borykają się z cerą mieszaną (lub tłustą), z niedoskonałościami, a jednocześnie wrażliwą. Pasta oczyszcza i odświeża cerę natychmiastowo, zastępując w zasadzie całą baterię specyfików niezbędnych do pielęgnacji trudnej skóry: żel do demakijażu, peeling, i maseczkę. Jedynie przetarcia cery dodatkowo tonikiem nie pomijam, i oczywiście nałożenia kremu, ale poza tym ten kosmetyk zapewnia kompleksową pielęgnację oczyszczającą. Już aplikacja jest super. Kosmetyk zamknięto w estetycznej, dobrze leżącej w dłoni miękkiej tubie, z dobrym zamknięciem – szczelnym, ale nie łamiącym paznokci przy otwieraniu. Pasta ma grafitową barwę, przez co wygląda groźnie, ale bardzo ładnie kwiatowo-ziołowo pachnie, co umila stosowanie. Pasta prawie się nie pieni, ale pod wpływem wilgoci rozrzedza się w lekki żel, który delikatnie – bez szarpania, drapania, pieczenia, czy innego rodzaju podrażniania – lekko masuje skórę, a następnie daje się łatwo zmyć wodą i pozostawia uczucie odświeżenia, bez wrażenia ściągnięcia. Cera jest oczyszczona, odświeżona, ultragładka, atłasowo delikatna, i jakby rozświetlona. Już po jednym myciu w jakiś cudowny sposób krostki po prostu znikają, a te większe, które normalnie nie opuszczają skóry czasem nawet przez kilkanaście dni – już na drugi dzień ściągają się do niemal niezauważalnego suchego strupka. Szczerze kosmetyk polecam.
    Zalety:
    • + skład – naturalny – węgiel aktywny, biała glinka i wyciąg z liści zielonej herbaty,
    • + skuteczność – doskonale oczyszczona, odświeżona, ultragładka, delikatna, rozświetlona cera,
    • + wydajność – dobra,
    • + zapach – bardzo ładny - kwiatowo-ziołowy,
    • + opakowanie – estetyczna, poręczna tubka z dobrym zamknięciem,
    • + cena – w miarę przystępna, a kosmetyki Tołpa dość często obejmowane są akcjami promocyjnymi
    Wady:
    • + brak wad
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

23 osób uznało tą opinię za pomocną
    Owocowysad
    2 grudnia 2023 o 10:51
    5 / 5
    Skóry wrażliwe stosują od czasu do czasu.
    Tołpa to marka którą znam i lubię, korzystam z chęcią z kosmetyków rodzimych marek i w miarę naturalnych w tym przypadku skład w 91% pochodzenia naturalnego. Tubka typowa zamykana na klik w kolorze czarnym z białymi elementami, wszystkie niezbędne i czytelne informacje dotyczące produktu zostały podane min. pojemność 125 ml, tradycyjne dla marki Tołpa PAO 3 miesiące od daty pierwszego otwarcia, skład, adres producenta, sposób użycia, kilka ciekawostek. Węglowa pasta do oczyszczania i wygładzania mojej suchej i wrażliwej skóry sprawdza się stosowana od czasu do czasu, raz używam dwa razy w tygodniu, innym razem raz na dwa tygodnie - wszystko zależy od kondycji skóry i aktualnych potrzeb. Pasta ma szary kolor, konsystencja jest moim zdaniem idealna, nie za rzadka, nie za gęsta, z łatwością nakładam na twarz i wykonuje masaż. Stosuje jako drugi krok po zastosowaniu żelu czy pianki do usunięcia makijażu. Pasta ma neutralny zapach, świeży dzięki dodatkowo zielonej herbaty, ucieszy ten fakt osoby wrażliwe na mocne perfumowane zapachy. Wydajność zależy od intensywności stosowania. Zmycie jest nieco kłopotliwe ponieważ pasta strasznie brudzi, używam w tym celu zwilżonej gąbki lub płatków kosmetycznych. Wystarczy niewielka ilość produktu do usunięcia zaskórników, wygładzenia i dobrego oczyszczenia skóry, bez efektu szczypania czy podrażnienia, pasta jest odpowiednio gęsta i z maleńkimi drobinkami ścierającymi - nie zdziera skóry do kości ;) Produkt zawiera roślinne składniki aktywne, fizjologiczne pH, neutralny zapach, naturalny kolor i skład, bez alergenów, odpowiedni dla wegan, przebadany dermatologicznie. Dostępny niemal w każdej drogerii, sklepie, aptece w rozsądnej cenie. Szczerze polecam wypróbować na wszystkich rodzajach skóry.
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:W hipermarkecie

23 osób uznało tą opinię za pomocną
    Sun33iva
    28 stycznia 2024 o 4:04
    Must have
    Tołpa jest jedną z moich ulubionych i trafnych firm. Pasta węglowa bardzo ładnie pachnie i oczyszcza, nie zapycha, a u mnie po tej paście zdecydowanie zmniejszyła się ilość zaskórników, skóra jest świeża przez wiele godzin - co poprawia ogromnie komfort
    Zalety:
    • Ładnie pachnie
    • Doskonale oczyszcza
    • Nie zapycha
    • Skóra jest świeża i miękka
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:W hipermarkecie

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Malgorzata232
    16 grudnia 2023 o 13:07
    5 / 5
    Świetny, pielęgnacyjno-myjący żel. Początkowo miałam opory w stosowaniu, ale widzę, że nic innego nie jest w stanie go zastąpić. ZALETY: -wygładza -widocznie zmniejszone pory
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie