Joko, Mineral, Loose Powder (Mineralny puder sypki)

Joko, Mineral, Loose Powder (Mineralny puder sypki)

100% mikro - kryształków minerałów, które dbają o zdrowie skóry i pięknie ją rozświetlają. Pokrywają skórę delikatnym filmem. W zależności od tego, ile zostanie nałożonych warstw pudru tak intensywny będzie makijaż. Puder jest bezzapachowy i beztłuszczowy. Nadaje się do wszystkich rodzajów cer, także atopowych, alergicznych i trądzikowych. Można mieszać odcienie pudru.

Kryształki minerałów odbijają i rozpraszają światło, cera staje się promienna i rozświetlona a jej niedoskonałości są niewidoczne.Kosmetyki mineralne pokrywają skórę delikatnym filmem, nie zawierają talku, nie zatykają porów, nie podrażniają skóry - bezpieczne dla skóry wrażliwej, naturalnie chronią przed promieniowaniem UVA i UVB, odpowiednie do wszystkich rodzajów cery.

nie dla mnie

Przede wszystkim puder jest za ciemny, zostawia okropne pomarańczowe smugi na twarzy. Opakowanie niby ładne, eleganckie ale niepraktyczne. Pudru wysypuje się albo za dużo albo za mało, duże trudności z aplikacją pędzlem, a gąbka dodana do opakowania w ogóle się nie sprawdziła.

Używam jako bronzer i tylko na wieczór, w tej roli w miarę się sprawdza i za to dwie gwiazdki

puder jak puder

Jak większość osób zakupiłam ten puder wraz z gazetą.

Niestety puder ten ma stanowczo za ciemny kolor i jak się okazuje nie ma odcieni jasnych. Ten który mam stosuje jako bronzer.

Łatwo się aplikuje, ładnie się nim konturuje (stosuje go jako bronzer), jest wydajny.

Puder jak puder ani nie jest zły ani nie jest dobry jest po prostu przeciętny.

Posiada ładne opakowanie i jak go wykończę to na 100% je wykorzystam do innego pudru.

Używam tego produktu od: 5 miesiecy?

przerost formy nad treścią

Podobnie jak "_zoyka_", nasłuchałam się peanów w TVN Style i zdecydowałam na zakup. Pewnie gdyby nie tamta pani z darem przekonywania, to nie wiedziałabym o jego istnieniu. Siła marketingu rules.

Przede wszystkim jest tu kilka paradoksów.
Po pierwsze, puderniczka jest bardzo ładna, zwłaszcza pamiętając, że to polska marka. Naprawdę ą i ę, w tej cenie to fiu fiu... Zamyka się na zatrzask, ma duże lusterko, milutką gąbeczkę z meszkiem, plastik lepszej jakości niż L\'Oreala ;)
Tylko po co ten aplikator? Jak go użyłam, to narobił mi placków na twarzy. Wiem, że pudry mineralne nakłada się pędzlem (zresztą pani z tv też o tym uświadamiała), ale skoro dokładają aplikator, to chyba powinien spełniać swą funkcję? Czyli jakiś nonsens.
Niestety, opakowania nie wyposażono w wyjmowane sitko, jest tam kilka maleńkich dziurek i męczę się jak diabli aby wyłuskać puder z wnętrza. Czyli tak: mus jest wyjąć gąbeczkę, zamknąć efektowną puderniczkę, odwrócić ją i wielokrotnie obstukać, a i tak wydostaje się minimalna ilość, która osadza się na lusterku i w samym pojemniczku, który jest małego rozmiaru i szlag mnie trafia jak mam tam gmerać pędzlem, zbierać pyłek z kątów prostych. Nie muszę chyba dodawać, że tak upstrzonym lusterkiem nie da się posłużyć.

Tyle zabawy z pudrem, sorry, ale na samą myśl, co będę musiała przejść aby go zaaplikować, tracę na to ochotę i sięgam po normalny puder sypki w normalnym odkręcanym opakowaniu.

Kolejny paradoks to odcienie, zwłaszcza znowu pamiętając, że twórcą jest polska firma. Wiem, że mamy ocieplenie klimatu, ale Polki to póki co nie mulatki, więc ja się pytam: co za szaleniec stworzył te kolory? Mam typowo słowiańską, bardzo jasną karnację i najjaśniejszy odcień tego pudru, który mogę używać latem.

A jakie są efekty? Do właściwości podkładu się nie umywa. Zdolności kryjących nie oceniam, z uwagi, że robi z gęby mulata, więc zmieniając kolor skóry tym samym ukrywa absolutnie wszystko - co dobre i co złe. Jest miałki i lekki, nie ma zapachu. Rozszerzonych porów nie kamufluje, zresztą aby uzyskać jednolity efekt trzeba go nałożyć warstwami, bo nakłada się bardzo nierówno. Biorąc pod uwagę, że mogę go nakładać najwyżej przez 2 miesiące w roku, okazuje się być wielce wydajnym i najpewniej zdąży się przeterminować.

Jestem szczerze zdziwiona, że pozostałe opinie są tak pochlebne, jak dla mnie szkoda zachodu. Przerost formy nad treścią.

Tak sobie pomyślałam, że wyłupię sitko i przesypię puder do standardowego opakowania. Dzięki temu będę mogła go używać, ale tu znowu zonk - ze względu na odcień, to co najwyżej na noc, czyli, że będę musiała zacząć prowadzić życie nocne. Czyli jest jakaś wymierna korzyść. Dziękuję ci JOKO!

19. 01.2011
Dałam mu szansę - wczoraj aplikowałam dobrym pędzlem, musiałam wielokrotnie wyrównywać, bo to co tworzył to normalnie wołało o pomstę. Efekt: salamandra plamista. Jak mnie mąż zobaczył, to poradził abym zmyła. Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: już od ponad roku leży i pachnie
Ilość zużytych opakowań: jeszcze będę pracowała nad pierwszym, ale i ostatnim

Ekstra!

Kupilam ten puder razem z gazetą Uroda za 10zł, skusilam sie na niego ponieważ przyciagnęło mnie ladne opakowanie, pomyslalam ze jak bedzie zly to nie szkoda mi bedzie 10 zł wiec zaryzykowalam

Nalozylam go na podklad pędzlem i efekt..? marzenie :)
Slicznie wygląda na twarzy, wygladza ją, wyrównuje niedoskonalosci, bardzo mocno matuje i nie tworzy efektu "płaskiej twarzy" Dla mnie po prostu ideał nawet za cenę 38 zł.
Jedynym minusem jest to, że puder mozna kupić jedynie w 2 odcieniach, ja posiadam kolor J08 dla mnie na zime za ciemny ale na lato mhm..:) Na stronce Joko widzialam ze jest jeszcze odcien J07 ale juz duzo ciemniejszy od tego
Gdyby byl jasny odcien, na zime kupilabym od razu nawet za ta cene

Używam tego produktu od: kupilam w lecie
Ilość zużytych opakowań: kilka razy uzylam, na zime za ciemny jak dla mnie

Ok Ok OK

Mialam okazje trafic na ten produkt w czerwcowej gazecie "Uroda" nie myslac wiele zakupilam gazete z pudrem za 10 zl. Puder, bardzo ladnie pokrywa twarz, nadaje jej jednolity kolor, nie zatyka porow i utrzymuje sie caly dzien. Jest to naprawde dobry produkt i napewno wart swojej ceny.

Używam tego produktu od:miesiac

Prawie ideał!

Zacznę od tego, że nie wiedziałam czego spodziewać się po produktach firmy Joko, ponieważ mimo, że ją znałam, nie testowałam żadnych jej produktów na własnej skórze. O pudrze dowiedziałam się z wywiadu z wizażystką firmy Joko, chyba w TVN Style, która opowiadała o dobroczynnym wpływie minerałów, więc spróbowałam :)

Zaznaczam, że to mój pierwszy puder mineralny, ale przewertowałam tyle forów i opinii, że mogę cytować to chyba na pamięć. Ale do rzeczy...

Jestem bardzo zadowolona! Puder jest oczywiście podkładem w sypkiej formie i tak powinno się go stosować (widziałam - o zgrozo! - opinie nt. mineralnego true matcha, które nakładano na fluid!!! to musiała być dopiero maska)... Jest bardzo trwały - mój dzień w makijażu trwa zazwyczaj około 15-16 godz., a poprawki robię po ok. 8 godz. (nieznaczne). Dodam, że mam cerę co prawda ze skłonnością do przesuszania, ale jednak świecącą (szczególnie nos i czoło), bardzo łatwo się rozprowadza (mimo, że nie miałam w tym żadnego doświadczenia), ładne estetyczne opakowanie. Co do krycia - ja używam w niektórych miejscach korektowa przed podkładem, ale z racji tego, że często mam mocno czerwone ślady po gojących się wypryskach, więc - ciężki przypadek :)

Okej, ale żeby nie zasłodzić są też wady... (choć nieliczne i nie umniejszają zalet):
po pierwsze i najważniejsze (jeżeli czyta to ktoś z firmy Joko - nawołuję: Ludzie poprawcie się!) - są TYLKO DWA ODCIENIE!!! Ja, odkąd obraziłam się na solarium zimą, posiadam dość jasną cerę i niestety jaśniejszy odcień odcina się i... nie jest dobrze. Dlatego dla takich, jak ja polecam, ale na wiosnę/lato, kiedy buzia, szyja i dekolt złapią trochę kolorku! Na zimę będę poszukiwać czegośc innego z większą paletą odcieni.

Poza tym opakowanie jest dość małe (7 g.), choć przy tej cenie, w porównaniu do loreala lub IsaDory, to i tak stosunek ceny do pojemności jest rewelacyjny!

Podsumowując: polecam, ale dla mniej opalonych kobiet, zdecydowanie na sezon letni!:)

Używam tego produktu od: 3 tyg.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1szego (zużyłam CHYBA ok. 1/3)

Bardzo dobry puder

Dobry puder, w przystępnej cenie. Nie zatyka porów, przyjemnie się rozprowadza i jest bardzo wydajny. Po nałożeniu skóra wygląda naturalnie i co najważniejsze nie ma efektu maski. Polecam :)
Wpisałam, że nie wiem, czy kupię go ponownie, ponieważ po skończeniu tego opakowania chcę jeszcze przetestować inne minerałki, ale nie wątpię, że nie wrócę do prototypu :)

Używam tego produktu od: tygodnia

ka wu ce

Wieeelkie zaskoczenie. Wcześniej byłam uprzedzona do firmy Joko, jako że jej kosmetyki nie były najlepszej jakości.
Puder okazał się genialny - matuje, nie zatyka porów i ładnie się rozprowadza. Nie "plackuje" i ma śliczne opakowanie z lusterkiem w środku. Polecam z czystym sumieniem, naprawdę !

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca