Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

W porządku

Woda micelarna nie robi różnicy na twarzy ioraz zmywa tylko to co powinna, niestety nie nawilża ale też dzięki Bogu nie wysusza, jest jakby obojętna. Płyn jest bardzo skromny i w ten sposób nie wyrządza krzywdy ani korzyści skórze.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1643881].usefull || 0 }}% pomocna.

Micel na 5 :)

Świetny produkt, właściwie na równi ze slynnym różowym Garnierem. Domywał ładnie tusz Lash Sensational i eyeliner Celebrity z Eveline. Nie pamiętam zapachu, jeśli był to ledwo wyczuwalny. Poręczne opakowanie, fajnie się otwierało butelkę chwytając za kulkę :) No i lepszy do podróżowania, bo nie ma aż takiej pojemności jak Garnier. Ja kupiłam na promocji za połowę ceny, myślę, że jeszcze się skuszę. Wydajność w normie, mi starczył na ok 3-4 miesiące, zmywałam nim głównie oczy po pierwszym demakijażu olejami, ale solo też ładnie dawał radę.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1587631].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak narazie ulubiony

Płyn kupiłam razem z żelem tej samej firmy w Carrefourze. Żel średnio mi przypadł do gustu, natomiast płyn micelarny jest świetny. Bardzo dobrze zmywa makijaż, może troszkę ma problem ze zmyciem tuszu, ale oczy zmywam olejkiem. Szkoda, że bezzapachowy, ale nie o to chodzi. :)
Nie podrażnia, nie wysusza, nie uczula (przynajmiej mnie).
Na 5 :)
Mały minusik za opakowanie, niewygodne i za dużo produktu wylewa się na wacik.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1572626].usefull || 0 }}% pomocna.
ulubiony kosmetyk wojciechowskiej

Może być!

Nie przepadam za kosmetykami do twarzy z tej firmy (opróćz różu do policzków), ale dałam szanse jemu ze względu na dobrą opinię jeden z moich koleżanek.
Nie zawiodłam się, jest dobry, nie rewelacyjny-bo troche napina skórę ale dla cery może mniej suchej będzie idealny.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1572201].usefull || 0 }}% pomocna.

Kiepski

Kiedy używam lżejszego makijażu i nie muszę myć twarzy olejkiem, to chętnie sięgam po płyny micelarne. Z sentymentu do Bourjois (moja pierwsza 'lepsza' linia kosmetyków podczas studiów :) kupiłam Eau Micellaire.
Ładny zapach, miły dla oka kolor, przyjemny kontakt ze skórą, ale - niestety - bardzo kiepsko zmywa. W miarę dobrze radzi sobie tylko z podkładem BB, ale już z cieniami, kredką czy różem (wszystkie zmywalne i nie wodoodporne) nie radzi sobie wcale. Kilkakrotna aplikacja jest niezbędna i - co najgorsze - tarcie, aby zmyć jako tako makijaż. Do zmywania oczu i tak na koniec trzeba użyć olejku, bo przecież oczu trzeć nie będę. Jednym słowem - rozczarowanie!
Nigdy więcej tego nie kupię!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1568096].usefull || 0 }}% pomocna.

najlepszy

Bardzo dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia oczu i skóry. zawsze do niego wracam. Jedyna wada nie zawsze i w każdej drogerii można go dostać no i cena mogłaby być niższa.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1557461].usefull || 0 }}% pomocna.

Fantastyczny!

Produkt cudowny!
Bardzo dobrze zmywa nawet najmocniejszy makijaż, skóra jest nawilżona, nie ma efektu ściągnięcia. Ładnie delikatnie pachnie. Jest w przystępnej cenie gdy kupujemy na promocji, dniach z marka itp.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1533171].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie.

Dla mnie ten preparat to kompletna pomyłka. Nie wiem czemu i komu miałby służyć i nie rozumiem zachwytów nad nim. Zamiast zmyć makijaż ślizga sie po nim. Trzeba by trzeć twarz żeby coś osiągnąć. W dodatku, biorąc pod uwagę co robi (a raczej czego NIE robi) ma bardzo wysoką cenę w regularnej sprzedaży. Zdecydowanie za wysoką...
Plusy:
-niestety wydajny (końcem końca zużyłam go do przemywanie twarzy po demakijażu)
-ładne opakowanie.
Minusy:
-nie usuwa makijażu (ani podkładu, ani tym bardziej tuszu, który jedynie rozmazuje),
-skóra po nim piecze (albo od tarcia, albo od jego samego),
-korek jest nieporęczny (ten dzyndzelek kiepsko otwiera opakowanie),
-cena.
No po prostu NIE. Nie polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1522571].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyzwoity

Płyn jest dosyć przyzwoity. Nie podrażnia oczu, dobrze zmywa delikatny makijaż oczu. Opakowanie jest dość nieporęczne przez kulkę na górze, która przy zachaczeniu łatwo się otwiera i można wylać produkt. Jest wydajny i ładnie delikatnie pachnie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1512366].usefull || 0 }}% pomocna.

Ot taki zwykły micel

Ten płyn micelarny nie wyróżnia się niczym spośród szeregu innych miceli.

Opakowanie - duże, starcza na wystarczająco długi czas. Kulka mimo że urocza, to niestety niezbyt praktyczna. Do tego dochodzi dość toporne zamykanie.

Zapach - tak delikatny, że aż neutralny i nie wyczuwalny.

Działanie - zmywa doskonale tusz bez konieczności pocierania i poprawek. Z resztą zanieczyszczeń z twarzy również radził sobie doskonale. Nie uczulał, nie zapychał. Tutaj ma ode mnie duży plus.

Cena - troszkę wysoka jak na produkt z półki średniej.

Wydajność - dość wydajny.

Polecam wypróbować.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1509641].usefull || 0 }}% pomocna.