Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Bardzo dobry

Świetnie oczyszcza twarz. Naprawdę wymiata wszelkie pozostałości makijażu. Nie podrażnia. Spokojnie stosuję na okolice oczu, nigdy nie były po nim zaczerwienione czy piekące. Daje rady nawet wodoodpornym produktom. Cena jest nawet ok. Wiadomo, na rynku jest masa płynów micelarnych, które są tańsze, ale tutaj płacimy za niezłą jakość i pewność, że pozbędziemy się makijażu szybko i delikatnie zarazem. Polecam.

Jeden z lepszych

Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu marki Bourjois działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Jest hipoalergiczny, bezzapachowy i bezalkoholowy. Nie wysusza i nie podrażnia skóry. Świetnie zmywa, choć troszkę gorzej radzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami. Nie klei się i pozostawia na skórze tłustej warstwy. Jest przy tym bardzo wydajny. Ma mało praktyczne opakowanie przez które bardzo łatwo wylać zbyt dużą ilość produktu.

Dobry

Płyn w poręcznym opakowaniu, ładna szata graficzna. Płyn dobrze sobie radzi z demakijażem oczu, nie podrażnia , nie uczula, nie pozostawia tłustego filmu, jest bardzo wydajny, zapach ok, dla mnie po prostu dobry płyn, który spełnia swoje zadanie.

Eris film 1

Suuuuper :)

To strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o moje wymagania co do skóry wrażliwej , oczyszcza, nie podrażnia mi skóry , nie wysusza mi jej, nie mam po nim niespodzianek jakichś nieprzyjemnych w postaci krost . Wszystko na plus :D

Moj KWC

Uwielbiam ten płyt jest to jeden z dwóch który pokochałam. Przeważnie używam go zmycia makijażu ust brwi i oczu i sprawdza mi się rewelacyjnie. nawet lepszy ciut od Garniera. Mam wrażenie że wystarczy dotkną i juz makijaż schodzi

Niebałdzo.

Płyn zostawia na twarzy dość lepką warstwę i posiada cechę, której szczerze nie znoszę i nie rozumiem w płynach micelarnych: PIENI SIĘ! (WTF?) Zbyt dużo wylewa się na wacik, żeby nie powiedzieć, ze chluszcze jak juha w filmach z serii o Teksańskiej Masakrze Piłą Mechaniczną.

Jest nietani, szczypie w oczy, ma po nic zamontowaną na klapce perełkę (?) przez co otwiera się dziwnie... no plusów nie widzę. Oczywiście zmyje co ma zmyć, ale muszę po nim czym prędzej myć twarz bo przy regularnym stosowaniu zapycha pory (płyn micelarny!!!).

Badziewek.

dość fajny

Stosowałam go jakiś czas temu, bardzo wygodne opakowanie, fajnie radził sobie z makijażem, zarówno twarz jak i oczka, raczej bezzapachowy, nie uczulał, nie podrażniał.

Kiepski

Przyznam że większość kosmetyków kupuję po przeczytaniu recenzji na wizażu. W tym przypadku też tak było. Już dawno się przekonałam że każda z nas jest inna i nie wszystko wszystkim będzie pasować.
Kiepsko zmywa podkład mam Lancôme.
Wszystko rozmazuje i trzeba trzeć twarz to podrażnia mi cerę. Oczy pieką i też opornie zmywa.Wylanie dodatkowej porcji płynu nic nie pomaga a to przekłada się na wydajność. Za ta cene wolę kupić sprawdzony kosmetyk. Do skóry wrażliwej zdecydowanie nie polecam. Do tego opakowania a właściwie klapka mi się szybko ułamała.
Jeszcze się z tym nie spotkałam. Po co mi coś co praktycznie nic nie robi.
Nie kupię ponownie.

lekkie działanie

nie podrażnia, ma dobre właściwości. Jednak trzeba trochę go zużyć żeby dokładnie wykonać demakijaż. Urocza w opakowaniu jest zakrętka z kulką na górze przez co bardziej kusi żeby wypróbować na swojej skórze. Jeżeli chodzi o demakijaż oczu to dla mnie był za mocny, trochę szczypał, ale przemycie wodą pomogło.

Bardzo dobry

Mój ulubiony produkt dwufazowy. Nie podrażnia (a naprawdę bardzo dużo kosmetyków, zwłaszcza stosowanych na powieki mnie uczula), dobrze radzi sobie z makijażem oczu czy ust, nawet mocniejszym (choć wg mnie zawsze najlepiej sprawdzają się tu mleczka...) - i tyle. Czy poprawia jakoś cerę, czy jej szkodzi - nie zauważyłam nic takiego. Ale moja cera jest raczej mało wymagająca (poza tym że atopowa...). Kilka razy kupiłam, ale za tą cenę znalazłam bardziej odpowiadające mi kosmetyki, przeznaczone do cery atopowej właśnie.

Nic specjalnego

Produkt nie nadaje się do zmycia mocniejszego makijażu z większą ilością kosmetyków, wodoodpornym tuszem czy zastygającymi pomadkami - pozostają one praktycznie nietknięte, konieczne jest pocieranie skóry, co z kolei prowadzi do zaczerwienień i podrażnień. Cena nie jest adekwatna do działania, są płyny w podobnej cenie które radzą sobie o wiele lepiej, w przypadku tego płynu makijaż jest bardziej rozmazywany niż ściągany na płatek. Sprawdzi się do odświeżenia skóry rano. Nie zapycha. Brak wyczuwalnego zapachu. Opakowanie z kuleczką niezbyt poręczne w użyciu. Mało wydajny ze względu na kiepskie działanie przy demakijażu.

Średni

Standardowe opakowanie w przypadku takich płynów. Starcza na ok 1,5 miesiąca codziennego stosowania. Płyn miałam raz i więcej go nie zakupię. Nie zrobił na mnie większego wrażenia. Moja cera jest mieszana, wszędzie jest normalna w strefie T mocno się czerwieni i wysusza. Produkt kiepsko radzi sobie ze szminkami w intensywnych kolorach (czerwień, burgund), a o matowych pomadkach nawet nie wspomnę. Na same usta muszę zużyć dwa płatki. Wodoodporny makijaż... to także porażka. Tusz zostaje nie naruszony, próbowałam podejść płyn od każdej strony. Trzymałam go na oczach nawet 2 minuty, ale skończyło się na tym, że tusz zaczął się delikatnie kruszyć, a kiedy pocierałam to jak wiadomo - traciłam rzęsy. Dobrze zmywa podkład, puder, róż czy brązer. Po prostu tapetę na twarzy. Szczerze mówiąc lepiej radzi sobie zwykle mydełko kupione za złotówkę. Nie powodował zaczerwienień, nie tłuścił mi twarzy, nie zostawiał jej zbyt suchej, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo wszystkie płyny micelarne mocno przesuszaly jak juz wcześniej mówiłam strefę T. Płyn jest bez zapachu, co moim zdaniem jest fajne dla alergików lub osób, które nie lubią takiego dodatkowego wyposażenia. Podsumowując... znam o wiele lepsze płyny micelarne w tej samej cenie.