Eau Thermale Avene, Cleanance K (Żel - krem usuwający zaskórniki sebo - regulujący)

Cleanance K przeznaczony jest dla skóry tłustej z niedoskonałościami, sprzyja eliminacji krostek i zaskórników. Nawilża, matuje i działa złuszczająco na naskórek. Sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej jednolita. Udoskonalona forma galenowa Cleanance K (lekka, nietłusta konsystencja) jest przyjemniejsza w aplikacji, pozostawia skórę zmatowioną.
Produkt hipoalergiczny i nie powodujący powstawania zaskórników.
Właściwości:
- wzmocnione właściwości złuszczające,
- połączenie kwasów AHA i BHA (wyższe stężenie BHA w nowej formule) zapewnia efekt peeling,
- trwały efekt matujący,
- pudry matujące w połączeniu z Cucurbita pepo i witaminą B6,
- optymalne nawilżenie skóry,
- starannie dobrane składniki zapewniają dodatkowe nawilżenie, bez zbędnego natłuszczania skóry,
- łagodzenie podrażnień,
- naturalne właściwości kojące i łagodzące wody termalnej Avène wzmacniają: glukonian cynku i alfa - bisabolol.
Wskazania: Cleanance K krem zalecany jest dla skóry wrażliwej z niedoskonałościami (krostami i zaskórnikami).
Nakładać raz dziennie (rano lub wieczorem) na dokładnie oczyszczoną Cleanance żelem skórę. Może być stosowany pod makijaż. Nie należy stosować w okolicach oczu i ust. Obecność hydroksykwasów może powodować przejściowe szczypanie.

Dałam mu drugą szanse :) i jest wspaniały :)

Późniejszy cud :)

Krem kupiłam na początku października, kiedy moja cera była w fatalnym stanie. Miałam bardzo dużo zaskórników zamkniętych i ropnych podskórnych krost. Stosowałam krem głownie na noc ale nie zauważyłam spektakularnych efektów wiec kupiłam Effaclar Duo + i on dużo lepiej sobie poradził ale nadal pozostawił na czole trochę zaskórników zamkniętych i otwartych na nosie. Kupiłam tonik z kwasem migdałowym Norel i zaczełam stosować na noc pod krem i tu też nie zauważyłam zmian. Postanowiłam dać jeszcze jedną szanse Avene Cleanacne K i jaki cud mi się ukazał :D

Stosowany razem z tonikiem Norel efekt jest wspaniały. skóra odżyła i straciła ziemisty kolor. Zaskórniki na czole znacznie się zmniejszyły i jestem oszołomiona w jak krótkim czasie produkt zadziałał :)

Polecam zastosowanie kremu z tonikiem kwasowym, może wam też pomoże :)

Używam tego produktu od: pażdziernik 2015

Znikome działanie

Cierpliwie do niego podchodziłam, dając mu wiele szans.
Efektem oczyszczania się skóry jest wysyp niedoskonałości, tak też było u mnie... ale po za wysypem, nie pomógł mi on zniwelować błyszczenia się cery, wygładzić ją czy wyrównać teksturę.

Fakt, że zmiękcza skórę, ale trądzik po nim jest niesamowity, w moim przypadku przynajmniej. Niestety, właśnie po nim pojawiały mi się gule i wykwity ropne, więc musiałam dać sobie z nim spokój.Używałam go również na samo czoło, gdzie mam zaskórniki, tam wysypu nie było, a zaskórniki, jak były tak zostały nie tknięte.

Daję 2 gwiazdki bo ? Bo zmiękcza skórę, ma poręczne opakowanie, oraz w promocji można dostać do niego gratisy, bonusy. To tyle.

Jedyny skuteczny

Powiem szczerze, że jestem osobą, która nie pokłada wielkich nadziei w kremach. Nie wierzę, że któryś radykalnie odmieni moja cerę, która nagłe z tłustej zrobi się normalna. Jednak Cleanance K to pierwszy i jedyny krem, którego działanie było widoczne. Skóra co prawda nadal się przetłuszczała i nie zlikwidował wszystkich zaskórników natomiast:
\\n
\\n- po jego zastosowaniu skóra stała się nawilżona i miękka
\\n- w widoczny sposób wygładził część niedoskonałości, które pojawiały się rzadziej
\\n- w pewnym stopniu przyczynił się do zmniejszenia widoczności porów
\\n- jest wydajny - opakowanie starczyło mi na pół roku przy stosowaniu raz dziennie
\\n
\\nNa lato zrobiłam sobie przerwę, ponieważ nie polecałabym opalania twarzy w połączeniu z tym kremem, ale myślę teraz ponownie w niego zainwestuję.

Moja skóra go nie lubiła

Od Avene do tej pory próbowałam 3 produktów: wody termalnej, żelu Cleanance i tego kremu i wypadł on zdecydowanie najgorzej.

Jestem świadoma, że kremy z kwasami mogą sprawiać problemy, zwykle jest to dyskomfort przy używaniu produktów na początku.
U mnie podczas użytkowania Cleanance K nie pojawiło się nigdy ani szczypanie, ani swędzenie skóry... ani zadowolenie.

Od początku używania tego kremu złościł mnie brakiem wyczuwalnych rezultatów. Dla mnie wyznacznikiem działania produktu złuszczającego jest przede wszystkim wygładzenie skóry w dotyku i/lub widoczna poprawa jej stanu - zmniejszenie porów, stopniowe oczyszczanie się skóry (czasem z nasileniem wyskakiwania wyprysków w pierwszych tygodniach), niwelowanie plamek, przebarwień na buzi. I o ile pierwszego oczekuję zaraz po użyciu (tj. rano, po wieczornym zastosowaniu jeśli chodzi o kremy), o tyle drugie jest efektem regularnej pielęgnacji.

W przypadku Cleanance K nie uzyskałam ani jednego, ani drugiego.
A najbardziej denerwował mnie fakt, że praktycznie zawsze po jego wieczornym użyciu budziłam się rano z koszmarnie przetłuszczoną skórą i rozszerzonymi porami. Jakbym balowała całą noc i nie zmyła makijażu. I to się powtarzało wielokrotnie, właśnie po użyciu tego czegoś... Dziwi mnie, że jest to krem sebo-regulujący, bo u mnie zdecydowanie nasilił produkcję łoju, nie pomyślałabym, że można go zastosować jako bazę pod podkład, a taka informacja widnieje na stronie Avene.

Nie mam pojęcia, co tak na mnie działało w kremie, jaki składnik. Używałam wcześniej kremów z różnymi mieszankami kwasów glikolowego, mlekowego i salicylowego (właśnie te kwasy zawiera Cleanance) i zawsze działały, lepiej lub gorzej, ale widziałam różnicę. Trudno mi uwierzyć, żeby był to olejek z pestek dyni - na samym końcu składu, czy nawet gliceryna i emolienty - pozostałe produkty, których używam również je zawierają. I cóż, w niewiedzy pewnie pozostanę.

Jakoś w połowie użytkowania mój krem zmienił też zapach, na kwaśny, kwasowy (chociaż nigdy kwasu nie wąchałam ;) ), w każdym razie nieprzyjemny i drażniący z jakim się wcześniej nie spotkałam :/ Nie przekroczył na pewno terminu ważności, więc nie wiem co tak na niego wpłynęło. Było go jeszcze sporo, dlatego używałam go dalej, na szczęście większej krzywdy niż łojotokowa inwazja mi nie zrobił. W ogóle, zaznaczam, że nie pogorszył stanu mojej cery, oprócz nasilonego przetłuszczania po użyciu i rozszerzonych porów.

Podejść do Cleanance miałam kilka. Trwały po około miesiąc codziennego używania, ale brak efektów i ten okropny wygląd mojej skóry \'po\' zniechęcał mnie w końcu i porzucałam jego używanie. Aż w końcu oddałam siostrze. I ona, co mnie zdziwiło, była całkiem zadowolona. :)
Pokazuje to tylko, jak wszystkie różne jesteśmy,jak różne potrzeby ma nasza skóra, jak różnie reaguje na te same substancje.

Ja jednak go nie polecam, była to strata czasu, pieniędzy i dodatkowo zachwianie równowagi mojej skóry, co według mnie jest kluczem do jej zdrowia i ładnego wyglądu. Tym uzasadniam swoją niską ocenę, daję gwiazdkę za żelową konsystencję, brak szczypania, i ulotkę, w opakowaniu, która zawiera ciekawe info o firmie i linii do skóry tłustej - w końcu to też są plusy.

Używam tego produktu od: pewnie ok. roku się z nim męczyłam
Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam pierwszego

Całkiem całkiem

Używałam już kilku kremów do cery tłustej, przeznaczonych właśnie do złuszczania, dlatego pozwolę go sobie porównać pod pewnymi względami właśnie do nich. Nakładałam krem na noc, na oczyszczoną skórę. Był bardzo wydajny, wystarczała cieniutka warstwa. Świetnie radził sobie z czerwonymi plamami, wypryski w ogóle się nie pojawiały, ale kaszaki też nie "wychodziły". Zawsze po effaclarze wszystko zaczyna samo pchać się na powierzchnię, więc tu się trochę zawiodłam. Zapach ciężki, czuć w nim kwas, dla mnie bardzo chemiczny. Bardziej dopowiadał mi sebo almond jeśli chodzi właśnie o zapach i film jaki zostawiał. Był lekki, szybko się wchłaniał, ten - mimo, że to żel, jest jakby tłusty. Rano skóra była strasznie "przetłuszczona", konieczne było porządne jej oczyszczenie. Ale i tak działał całkiem całkiem, pory się zmniejszyły, skóra stała się gładsza, zaskórniki też nie były takie tragiczne, czarne i obrzydliwe, żadne nowe się nie pojawiały, także bardzo spoko :). Ogólnie warto go spróbować jeżeli nie ma się dużych problemów z cerą, raczej jako prewencję, zabezpieczenie przed "syfami" :). Za tę cenę jednak lepiej kupić effaclar - taka sama pojemność, a to mistrz dla skóry tłustej i mieszanej :)

Używam tego produktu od: ok. 2 - 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: więcej niż połowa

Mój typ na wakacyjne problemy z cerą!

Używam kremu od 2 tygodni. Mam cerę mieszaną, która w okresie letnim ma jeszcze większe tendencje do przetłuszczania się.
Krem kupiłam właściwie przez pomyłkę, ponieważ chciałam krem do moje typu cery, koniecznie w żelu, więc nastawiona tym razem na AVENE wzięłam krem-żel. Okazał się być przeznaczony do cery tłustej, trądzikowej.
Tak czystych i pozamykanych porów dawno nie miałam. Zniknęła nawet tzw. kaszka na czole. Skóra jest bardziej spięta.
Używam go na noc, ze względu na zawarte w nim kwasy, które nie wiem jak reagują na słońcu.
Fakt, szczypie po nim twarz, ale taki efekt mają kwasy.
Zapach nie należy do najprzyjemniejszych, ale to nie ma w mojej ocenie najmniejszego znaczenia, bo kosmetyk ma działać i zawierać możliwie jak najmniej chemii, a nie zawierać długa listę dodanych aromatów.

słaby, jak za tą cenę..

Wybrałam ten krem, ponieważ walczę z białymi, zamkniętymi zaskórnikami, które od zawsze robiły mi się na brodzie i policzkach. Liczyłam, że pomoże mi uporać się z moim problemem.

Tubka wystarczyła mi na codzienne używanie przez 4 miesiące, więc jest mega wydajny. Nie wysuszał mi cery, może lekko nawilżał. Ale to tyle plusów

Przez pierwsze kilka tygodni krem ładnie oczyszczał moją skórę, pojawiały się wypryski, ale to raczej normalne. Po 2 miesiącach jednak krem przestał działać oczyszczająco, a zaczął mnie zapychać. Nie podejrzewałam go o to do 3 miesiąca, jednak to wlaśnie on okazał się winowajcą. Zużyłam go do końca, ale stan mojej cery jest wręcz gorszy niż przed jego używaniem, a ja jestem posiadaczką jeszcze większej ilości podskórych, białych krostek.

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Nigdy więcej!!!!

Naprawdę myślałam, że kupując drogi krem i to do tego z avene, musi zadziałać. Niestety nie zrobił nic....
Używalam go przez 1 miesiąc i 2 tygodnie i w końcu musiałam powiedzieć koniec.
Kiedy zaczęłam używać kremu, miałam dużo zaskornikow i pare czerwonych krostek, dlatego chciałam usunąć zaskorniki i te wypryski, przeszkadzało mi to, a makijaż wyglądał brzydko. Przeczytałam, że przez pierwsze 2,3 tygodnie stan cery się pogorszy, więc czekalam cierpliwie. Łudząc się na lepszy stan cery czekalam kolejne tygodnie, no ale ile można? Krem nie dość, że nie usunął zaskornikow, to jeszcze pogorszył stan cery. Krostek zaczęło przybywać i zaczęły robić się pryszcze.. Ten kto chcę sobie zniszczyć cerę to polecam. Po tym okropnym kremie, zaczęłam używać kremu na noc z tolpy, moja skóra po 5 dniach stała się wolna od krost i pryszczy. A z zaskornikiami po czekam, bo krem nic nie zdziala i nie usunie nam zaskornikow tylko pogorszy stan. Już lepiej wydać 100 złotych i pójść do dobrego salonu do kosmetyczki, która nam wyszytko ładnie usunie:)

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Łagodna pomoc.

Krem ten pomógł mi bardzo kiedy moja cera była w na prawdę strasznym stanie. Przesuszona, z trądzikiem i mnóstwem wykwitów na czole, brodzie, a także tragicznie zapchanymi porami na całych policzkach. Poleciałam więc do apteki i kupiłam krem sprawdzonej i zaufanej firmy. Okazało się, że był to dobry wybór. Krem zniwelował moje problemy w 75 %, nie wysuszając przy tym cery. Pory lekko się oczyściły. Zaskórniki zaczęły znikać, jeśli się pojawiały, to krem szybko je wysuszał i w ciągu kilku dni znikały. Przyznam, że krem działał delikatnie i powoli, co mi się podoba, ponieważ nie wysuszył, ani nie podrażnił cery. Pomógł również na problemy trądziku. Nie wiem jednak czy kupię go ponownie, ponieważ na razie nie mam problemów z cerą.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiące

dobry, ale punktowo i na noc

Świetnie nadaje się do używania punktowo. W ogole nie polecam go pod makijaż. Jest zbyt ciezki i zostawia tlusty film.
Okropnie złuszcza i wysyusza, ale taka tez jego rola. Dlatego ja uzywam go punktowo i raczej doraznie. Bo potem nie moge doprowadzic mojej skory do porzadku.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

nie do końca

Sama nie wiem, niby coś tam robi, ale nie do końca...

+ reguluje sebum
+ zwęża pory
+ rozjaśnia
+ usuwa grudki
+/- dostałam wysypu krostek i zaskórniaków, które w miarę szybko zeszły, jednak ciężko mu się dostać w głębsze warstwy i usunąć zaskórniki do końca

- zapach octu,
- szczypię w twarz
- zostawia blizny
- problem zaskórniaków nawraca
- wydaje mi się, że bardziej zniszczył moją cerę

Moim zdaniem nie do końca sobie radzi z tym z czym powinien..

Używam tego produktu od: roku z przerwami

Bardzo mi pomógł!

Mam cerę mieszaną z tendencją do trądziku.

Stosuje krem codziennie na noc. Zauważyłam znaczą poprawę cery. Zniknęły mi grudki, suche skórki, pory widocznie się zmniejszyły. Rzadziej pojawiają mi się nowe pryszcze. Przestały mi się pojawiać pryszcze typu "wulkan".

Krem szczypie nałożony na podrażnione fragmenty skóry. Skóra się do niego przyzwyczaja i po jakimś czasie efekty przestają być spektakularne. Nałożenie większej ilości kremu na problematyczne fragmenty skóry poprawia wtedy efekty jego działania. Nie zauważyłam by krem zmniejszał przebarwienia i redukował prosaki.

Jeśli chodzi o zmatowienie: skóra nie jest po nim bardzo tłusta, ale nie widzę spektakularnego działania matującego. Nie oczekuje go, skoro jest to produkt na noc i przed nałożeniem makijażu myję twarz i nakładam kem matujący.

Nie używałam jeszcze Avene TriAcneal, bo puki co efekt jaki daje Cleanance K mi wystarcza.

Plusy
- robi to co powinien - zmiękcza skórę, redukuje pory i zaskórniki
- skóra staje się miękka i gładka
- dostępność

Minusy
- skóra się do niego przyzwyczaja
- cena

Ilość zużytych opakowań: 1x30ml + 1x 5ml