L'Oreal Paris, Elseve, Arginine Resist x3 [Full Resist], Szampon wzmacniający do włosów osłabionych i z tendencją do wypadania

Średnia ocena: 3.64/5

11541 opinii
Średnia ocena: 3.68/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Potwierdzone rezultaty:
1. Wzmocnienie na poziomie komórek.
2. Odbudowa włókna włosa.
3. Odżywienie od nasady.
Włosy są mocniejsze i bardziej odporne od nasady aż po same końce*. Wyglądają pięknie i zdrowo.
*Wypadanie spowodowane łamliwością włosów.

do włosów suchych i zniszczonych
oczyszczające, regenerujące, wzmacniające
zapachowa
Skóra głowy
normalna

Ani nie grzeje, ani nie ziębi. Zwykły szampon.

Na wstępie ogłoszenie parafialne dotyczące stanu moich włosów.
Włosy kilka lat temu mocno zniszczone, przez nieudany zabieg keratynowego prostowania włosów.
Kilka lat walczyłam żeby doprowadzić je do jako takiego stanu.
Aktualnie używam prostownicy i farbuję włosy.
Włosy wymagają ciągłego nawilżania, regeneracji, odżywienia.
Produktów o takich właśnie właściwościach poszukuję i stosuję.

Producent informuje nas, że szampon wzmacniający został stworzony do włosów osłabionych z tendencją do wypadania. Z każdym dniem skóra głowy będzie wyglądać zdrowiej, włosy będą mniej się łamać i będą bardziej odporne na wypadanie spowodowane łamliwością włosów.
Włosy będą wzmocnienie na poziomie komórek, mocniejsze i odżywione od od nasady aż po same końce

W składzie znajdziemy:
-argininę, która zapewnia odżywienie skóry głowy oraz odbudowę długości włosów
-biotynę, która poprawia kondycję włosów. Nadają włosom grubości, wpływa na wzrost włosów i hamuje ich nadmierne wypadanie.
-Witamina B5, której prawidłowy poziom poprawia ich wygląd oraz pigmentację przez opóźnienie procesu siwienia. Kwas pantotenowy także wygładza i wzmacnia strukturę włosa.

Produkt zamknięty jest w plastikowej butelce, jego pojemność to 400 ml.
Zamknięcie typu klik. Od razu zwróciłam uwagę na zakrętkę produktu, jest płaska, co przy końcówce produktu umożliwia nam postawienie go do góry dnem, tak aby szampon ściekł ze ścianek i abyśmy mogli zużyć go do końca.
Całość wykonana jest solidnie, nic nie pęka, nic się nie rozlewa, nie wylewa.

Szata graficzna przyciąga uwagę, charakterna czarna butelka na której przedstawione są podstawowe informacje na temat produktu tj skład, działanie. Wszystko jest ładnie ułożone, bardzo czytelne.

Zapach szamponu jest bardzo ładny, kwiatowo-odświeżający, bardzo przypadł mi do gustu. Utrzymuje się na włosach kilka godzin po umyciu włosów. Uwielbiam produkty które umilają nam czas swoim zapachem.

Konsystencja jest gęsta, kremowa. Dobrze rozprowadza się na włosach, produkt wylany na dłoń nie przecieka przez palce.
Dobrze się pieni, wystarczy niewielka ilość aby dobrze umyć włosy i skórę głowy.

Szampon stosowałam przez miesiąc czasu, aby móc się przekonać czy obietnice producenta znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.
Osobiście uważam że ocenianie produktu po kilku użyciach nie jest wiarygodne, większość produktów potrzebuje więcej czasu, abyśmy zauważyli efekty.
Włosy myję co drugi dzień.
Pierwsze na co zwracam uwagę, to czy produkty nie obciążają włosów. W przypadku tego szamponu nic takiego nie miało miejsca. Po umyciu włosy są bardzo świeże, sypkie, łatwo się układają.
Jednocześnie są wygładzone, mają odrobinę zdrowego połysku.
Podczas pierwszego spłukiwania można zauważyć że palce suną po włosach, nie ma efektu szorstkości.
Bardzo dobrze myje zarówno włosy, jaki skórę głowy.

Po miesiącu stosowania muszę przyznać że byłam średnio zadowolona z efektu. Włosy nie stały się mocne i nie przestały wypadać, ale żeby otrzymać taki efekt to trzeba długotrwałej kuracji. Z drugiej strony jeśli ten szampon cokolwiek miałby zadziałać w tej kwestii to zauważyłabym chociaż delikatną różnicę w wypadaniu włosów, a tego niestety nie było.
W przypadku tego szamponu, oceniam go całościowo jako produkt do mycia włosów i skóry głowy.
Szampon przez czas użytkowania nie obciążył włosów, nie przetłuszczał. Włosy były dobrze umyte, dobrze układały się, poddawały się stylizacji.
Nie elektryzowały się, były miękkie w dotyku i łatwo się rozczesywały.

Cena regularna w Rossmann 19zł, w promocji 14zł

Reasumując, jest to zwykły szampon który dobrze umyje włosy i oczyści skórę głowy. Nie spodziewajmy się że po myciu włosów tym szamponem włosy przestaną nam wypadać.

Okej szampon

Przy dłuższym stosowaniu faktycznie wypadnie włosów trochę się zmniejszyło. Szampon działa też na długości włosów, wygładza je w ten sposób żeby się nie łamały. Ja mam włosy farbowane na blond, często po farbowaniu są suche i wyłamują mi się końcówki, szampon nie ograniczał tego znacząco. No i przy tym wygładzeniu włosów całkowicie traciłam ich objętość. Fryzura była oklapła. Przynajmniej nie przetłuszcza włosów. Dobrze je oczyszcza. Ma kremową konsystencję, nakładałam go trochę więcej niż normalnie, by uzyskać obfitą pianę. Jak szampon się kończy to można odwrócić butelkę i bez problemów zużyć kosmetyk do końca. Szampon bardzo ładnie i słodko pachnie. Przypomina mi zapach różowego dezodorantu marki adidas. Ten zapach to dla mnie największy atut tego szamponu. Polecam!

Bardo fajny szampon

Kupiłam L'Oreal paris elseve arginine resist x3 szampon wzmacniający do włosów osłabionych z tendencja do wypadania.
Moje włosy to jest ustna tragedia są suche i zniszczone. Ale ten szampon kupiłam bo strasznie wypadały mi włosy wszędzie było ich pełno. Były bardzo osłabione. Na szczęście ten szampon mi bardzo pomógł.
Teraz widzę że trochę włosy wypadają ale nie jest ich pełno wszędzie i nie wypadają w takiej ilości co wcześniej. Włosy są mniej osłabiene. Wiem że dokupie odżywkę z tej serii ona jeszcze pomoże. Widzę wyraźną różnicę wcześniej a teraz. Na pewno wrócę do tego szamponu. Szamponu używam ponad miesiąc. Szampon ma ładny zapach.

Dla mnie jest ok

Fajne w tym szamponie jest to, że bardzo dobrze, bardzo mocno się pieni. Dobrze myje, ma przyjemny zapach. Nie plącze włosów i łatwo się spłukuje.
Za taką cenę to naprawdę dobry szampon i wart kupić (choć jednak z serii Dream Long to mój ulubieniec).

A ja go lubię!

Kupiłam z polecenia Mamy.
Często można go kupić w atrakcyjnej cenie, i chociaż mówi się, że na szampony nie warto wydawać milionów monet, bo zwyczajnie ma tylko dobrze oczyścić skórę głowy, lepiej większy budżet poświęcić na maskę czy porządną odżywkę, która dłużej ,,posiedzi" na włosach, ja jednak zwracam uwagę na szampony.

Dlaczego?

Mam mocno rozjaśniane włosy, które pod wpływem chemii zostały mocno zniszczone.
Szukam szamponu, który z jednej strony dobrze oczyści skórę głowy, z drugiej będzie choć odrobinę regenerowal i nawilżał przesuszone włosy.

Ze względu na to, że zależy mi na utrzymaniu zimnej tonacji blondu, stosuję szampony z pigmentem fioletowym do tonowania.

Nie wyobrażam sobie nałożyć ww. Szapom z pigmentem na nieumyte wcześniej włosy tym szamponem!

One po nim się nie kołtunią, skóra głowy jest oczyszczona, ale nie obciążona (nie, nie przetłuszczają mi się po nim wlosy)

Nie wypadają mi po nim włosy

Przyjemnie pachnie

Ma przyjemną konsystencję dość wodnitą, mleczną i jakby z rozświetlającymi drobinkami.
Nie pieni się spektakularnie

Nie jest dość wydajny, ale można go kupić naprawdę w tanich pieniądzach.

Dla mnie must have na półeczce wanny

Taki średni

Cena promocyjna za dużą pojemność zachęciła, podobnie jak opis działania i obietnice producenta. Zapach jest ładny, szampon wydajny, włosy po umyciu sypkie , ale tylko pierwszego dnia. Następnego dnia już nie ma uczucia czystych włosów. Nie zauważyłam też poprawy kondycji - po prostu drogeryjny szampon, przyzwoity w działaniu, ale bez szału. Raczej nie kupię ponownie.

Kompletnie na nie

Produkt powiedziałabym w dość eleganckim opakowaniu, o kremowej konsystencji. Po nałożeniu ładnie się pieni, niestety według mnie zbyt dobrze nie oczyszcza. Miałam wrażenie, że włosy pomimo dwóch myć wciąż wydawały się tłuste i rzeczywiście po wysuszeniu były strasznie obciążone. Zdarzało się, że po kilku godzinach od umycia już były przetłuszczone, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło. Zwykle moje włosy myłam co dwa dni i w zupełności to wystarczało, niestety nie z tym szamponem. A szkoda, bo wydajność całkiem niezła i zapach niesamowity.
Wzmocnienia też nie zauważyłam.
Z przykrością aktualnie używam go do czyszczenia pędzli do makijażu, a i tu mam wrażenie, że się nie sprawdza :/

Mieszane uczucia

Butelka szamponu ma przyjemną szatę graficzną i sporą pojemność za przystępną cenę. Zapach jest ładny i elegancki, jeszcze chwilę po myciu utrzymuje się na włosach. Produkt naprawdę fenomenalnie się pieni, potrzebna jest minimalna jego ilość do umycia skóry głowy.
Mam jednak mieszane uczucia co do tego szamponu. Wiedziałam, że skład jest dość oblepiający, kupując go, i nie pomyliłam się. Mimo że szampon jest oparty na silnym detergencie, to reszta składników ma właściwości wygładzające, okrywające włos i skórę głowy, co u mnie powoduje dość szybkie przetłuszczanie włosów i przyklap. Czasami udawało mi się umyć włosy w taki sposób, że spokojnie wytrzymywały 2 dni, a czasami już pod koniec 1 dnia miały oznaki przetłuszczenia. Trudno powiedzieć, od czego to zależało. Po użyciu tego szamponu mam wrażenie, że skóra głowy nie oddycha.
Niemniej, nie jest to jakiś bardzo zły produkt. Pewnie zużyję go do końca, ale raczej już więcej go nie kupię, chyba że z jakiegoś powodu będę musiała.

Przeciętny

Standardowy szampon, ładnie się pieni, oczyszcza, ale nic poza tym. Na plus jest ładny zapach, ale niestety nie utrzymuje się na włosach. Nie wysusza skóry głowy, ale też jej wcale nie odżywia jak zgodnie z etykietą być powinno. Duża pojemność w miarę dobrej cenie. Stan włosów po stosowaniu nie uległ żadnej poprawie. Zaletą jest butelka z recyklingu.

Mieszane uczucie

Szampon znajduje się w plastikowej, brozowej butelce o pojemności 250 mu, zamykany na tradycyjny klik.
Szampon ma dość gęsta, kremowa konsystencję w kolorze białym. Posiada bardzo przyjemny zapach, który utrzymuje się na włosach. Mógłby się troszkę lepiej pienić. Moim zdaniem nie należy do zbyt wydajnych produktów, trzeba go troszkę na nieść na włosy zeby dobrze je oczyścić. Pod względem mycia sprawdza się dobrze, włosy są odświeżone, nie zauważyłam zeby je obciążał. Po wysuszeniu bez odżywki włosy są ok, błyszczą, są lekko nawilżone i ja bez problemy je rozczesalam. Z odżywka, jak to z odżywka wiadomo, włosy są w lepszej koncydji. Generalnie wyszytko było by ok, gdyby nie fakt, ze strasznie zaczęły mi się elektryzować włosy po tym szamponie bez noszenia czapki. Dramat po prostu, nie znoszę naelektryzowanych włosów, bo ujarzmić je graniczy z cudem. Daje mu takie mocne 3/5 ponieważ nie zauważyłam też zeby miał wpływ na wypadanie włosów jak obiecuje producent.

Nie kupię więcej

Szampon w porównaniu do odżywki z tej samej serii jest beznadziejny włosy są ciężkie klejące jak by tłuste u nasady przede wszystkim, a od połowy jak by siano, już kiedyś miałam ten szampon i też się nie sprawdził kupiłam ponownie i po raz ostatni, odżywka z tej serii jest super w duecie z innymi szamponami np., tresseme szampon i odżywka czarna elseve super współgrają lub elseve złoty szampon i czarną odżywką też mi się sprawdza na moich blond cienkich włosach. W każdym bądź razie szamponu czarnego już nie kupię a do odżywki wracam regularnie i to się nie zmieni dopóki coś innego nie wpadnie mi w oko, a przede wszystkim będzie odpowiadać moim włosom

Szampon dobry, ale tylko do mycia włosów.

Szampony to chyba najczęstsza rzecz jaką zmieniam w swojej pielęgnacji. Często sięgam po nowości, odmienne produkty i szukam, coś co może zadziałać lub po prostu jest na jakiejś dobrej promce.

Szampon zamknięty jest w opakowaniu typowym dla tej gamy produktów, z zamknięciem na klik, które nie psuje się, ani samoistnie nie otwiera. Szampon ma czarno- różową szatę graficzną - bardzo kojarzącą się z profesjonalnymi kosmetykami. Na opakowaniu znajduje się sporo informacji i oczywiście grafiką typową dla Elseve. Szampon ma pojemność 400 ml. Opakowanie ma być wykonane wg obietnic producenta ( nowa butelka) w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, który ponownie nadaje się do przetworzenia. W środku znajdziemy gęsty szampon o ładnym, łagodnym zapachu, który jest odświeżający i utrzymujący się na włosach. Mam bardzo długie włosy więc czasem dość dużo zużywam szamponu na jedno mycie - więc u mnie wydajność wypada troszkę gorzej. Szampon się dobrze pieni.

Szampon przeznaczony jest dla włosów osłabionych z tendencją do wypadania. Moje idealnie się nadają do tej kategorii ponieważ w ostatnim czasie wypadają na potęgę. Jednak moim zdaniem i z mojego doświadczenia wynika, że takie produkty nie pomagają na nasze dolegliwości więc w tej kwestii nie jestem zgodna. Włosy po regularnym stosowaniu tego szamponu nie stają się nagle mocniejsze i nie przestają wypadać. Dlatego głównie takie szampony, z takiej półki cenowej oceniam po prostu jako coś, co ma za zadanie oczyścić skórę głowy z zanieczyszczeń. Na moich włosach sprawdza się dobrze, są one po myciu gładkie, lśniące, odbite od nasady, nie rozczesują się tragicznie. Skóra jest oczyszczona, nie przetłuszcza się szybciej niż normalnie - włosy myje, co drugi dzień, więc szampon nie wpływa negatywnie na harmonogram mycia. Zaskoczę Was, ale... Moje włosy nie przestały wypadać po użyciu tego szamponu, nie są bardziej wzmocnione :P Są po prostu czyste, ładnie pachnące i świeże.

Szampon jest więc okej, ale tylko do mycia standardowego włosów, nie liczyłabym na spektakularny efekt, który pozwoli pozbyć się problemu z wypadającymi włosami. Produkt po za tym jest dostępny prawie, że w każdym sklepie, od drogerii po zwykłe sklepy, które znajdziemy w mniejszym miejscowościach. Często można trafić na promocje więc zapłacimy za niego ok. 10 zł przy pojemności 400 ml. Mycie, efekt dla mnie jest na 5, ale oceniając wszystkie obietnice producenta to szampon jest taki 3/5 i z taką oceną go zostawię.