Plante System, RosaKalm, Eau Micellaire Nettoyante (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy dla skóry z problemami naczynkowymi)

Preparat do demakijażu twarzy i oczu (usuwa makijaż i tusz do rzęs). Nie wymaga użycia wody, mleczka, toniku. Wyciąg z ruszczyka oraz potas o właściwościach oczyszczających, nawilżających oraz rewitalizujących zostały dostosowane do wymagań skóry bardzo wrażliwej, naczynkowej. Preparat łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie dyskomfortu i niweluje zaczerwienienia. Wzmacnia naczynia krwionośne. Skóra staje się gładka i elastyczna, a aktywne składniki nawilżające trwale poprawiają jej witalność.

Jest OK

Mam trądzik różowaty przez co moja skóra ma duże skłonności do alergii i wszelkich podrażnień.

Ogólnie nie oczekuję dużo od płynów micelarnych - traktuje je jak łagodniejszą niż kranówa wersję wody ;)

Ten płyn:
+ nie podrażnia
+ dosyć dobrze zmywa makijaż
+ przyjemnie orzeźwia (jak większość płynów)
+ jest wydajny

- nie zauważyłam, żeby jakoś zmienił stan mojej cery
- jest drogi

bardzo mocno przecietny

Uzywalam juz wielu plynow micelarnych, wiec mam konkretne oczekiwania.
Po 1: prawdziwe oczyszczenie. W koncu po to sa te plyny, nie maja nawilzac ani wygladzac, tylko oczyszczac.
Po 2: maja byc delikatne dla skory. Czyli jej nie podrazniac, nie sprawiac, ze piecze, swedzi, jest zaczerwieniona czy sciagnieta.

Reszta to kwestie dla mnie o wiele mniej istotne.

Ten plyn jest ok. O ile punkt 2 jeszcze spelnia i to nawet calkiem niezle, tak z punktem 1 nie daje sobie rady.
Nie domywa pozostalosci makijazu, ktorych poprzednio uzywany produkt sie nie pozbyl. Jesli chodzi o domycie pozostalosci podkladu czy pudru, da rade po zuzyciu 3-4 platkow. Jednak pozostalosci kosmetykow do oczu pozostaja na twarzy nienaruszone.

Jesli chodzi o delikatnosc to narzekac nie mozna. Produkt dba o skore, nie wyszusza jej, nie sciaga. Do tego ladnie, delikatnie pachnie.

Opakowanie praktyczne, w miare ladne, dobrze zamykane. Niestety zatyczka od plastikowej butlki urwala sie po kilku dniach i musialam bardzo uwazac, zeby butelka byla po kazdym uzyciu zamknieta.

Cena za te jakosc zbyt wysoka. Zaplacilam okolo 5ozl.

Wydajnosc to kwestia wzgledna, zalezy ile kto leje na wacik i jak czesto uzywa.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

very nice, I like :)

Z używanych przeze mnie płynów micelarnych ten jest najlepszy.

+ nie podrażnia oczu;
+ nie uczula;
+ bardzo dobrze zmywa makijaż (nie wiem, czy wodoodporny również, bo nie używam);
+ ma dość przystępną cenę (w SP prawie non stop 500 ml kosztuje ok. 50 zł);
+/- ma lekki różany zapach, dosyć przyjemny;
+ dosyć wydajny - jedno opakowanie 500 ml wystarcza na ok. 2 miesiące;

- pozostawia lekką lepkość na twarzy, która mi nieco przeszkadza, dlatego spryskuję dodatkowo twarz wodą termalną Avene.

Innych minusów nie zauważyłam :)

Nie wiem, jak z działaniem na naczynka, bo zależy mi na dobrym oczyszczaniu twarzy przy jednoczesnym braku podrażnień (jestem w trakcie kuracji izotretynoiną), a nie na nie wiadomo jakim zwalczaniu naczynek. Na pewno jest bardzo łagodny i lekko kojący.

Polecam! :)

szkoda ze nie nadaje sie do oczu

Dobrze oczyszcza, jest wydajny, dosc tani, bo bardzo wydajny. Opakowanie przyzwoite, łatwo się otwiera. Odświeża, oczyszcza, trochę się skóra po nim lepi. Nie podrażnia naczynek, choć mam po nim lekko zaczerwienioną skórę. Szkoda, że nie nadaje sie do demakijażu oczu.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Bardzo dobra woda micelarna

Długo wahałam się, czy zakupić ten produkt, ponieważ zawiera parabeny, których wolałabym unikać. Nie żałuję jednak, że zdecydowałam się na wodę RosaKalm, ponieważ jest to najlepszy preparat do oczyszczania twarzy, jaki miałam okazję testować. Wadą dla mnie jest praktycznie tylko jego słaba dostępność, a także parabeny w składzie (ale i tak zakładam, że są po prostu niezbędne - pełnią rolę konserwantów i gdyby nie było to konieczne, producent zrezygnowałby z nich).

ZALETY:
- świetnie zmywa makijaż i usuwa zanieczyszczenia - żeby oczyścić twarz z grubej warstwy filtra, podkładu i pudru bambusowego, potrzebuję zaledwie trzech płatków kosmetycznych nasączonych tą wodą.
- nie podrażnia (również oczu), a wręcz łagodzi podrażnienia
- zawiera mnóstwo dobroczynnych składników nawilżąjących, ekstraktów roślinnych oraz wodę kwiatową
- nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy na twarzy. Przeważnie po użyciu innej wody micelarnej cerę dodatkowo myłam żelem, ponieważ była błyszcząca i nieprzyjemna w dotyku, RosaKalm tego nie powoduje.
- uspokaja cerę, zmniejsza zaczerwienienia, wyrównuje jej koloryt, a po przemyciu twarz nabiera zdrowego odcinia.
- korzystna cena - ok. 35 zł za 500 ml (podana cena jest mocno zawyżona)

SKŁADNIKI: Aqua * Methyl Propanediol * Hydroxyethyl Urea * Poloxamer 184 * Rosa Moschata Fruit Extract * Hippophae Rhamnoides Fruit Extract * Olea Eurpoea Fruit Extract * Camellia Sinesis Leaf Extract * Ruscus Aculeatus roqt Extract * Anthemis Nobilis Flower Water * Glycerin * Butylene Glycol * Lecithin * Polyquaternium -51 * Isoceteth-20 * Disodium Edta * PEG-40 Castor Oil * Potassium Citrate * Potassium Sorbate * Phenoxyethanol * Ethylparaben * Methylparaben * Butylparaben * Propylparaben * Isobutylparaben * Sodium Methylparaben

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze opakowanie