Head & Shoulders, Soothing Care Shampoo (Szampon przeciwłupieżowo - łagodzący do swędzącej skóry głowy)

Nowy szampon z ekstraktem z eukaliptusa i przełomową technologią, opierającą się na pomiarze biomarkerów histaminy, pomaga skutecznie zwalczać dolegliwości towarzyszące łupieżowi, przynosząc jednocześnie natychmiastową ulgę swędzącej i podrażnionej skórze głowy oraz pozostawiając włosy perfekcyjnie czyste i do 100% wolne od łupieżu.
Udoskonalona formuła nowego szamponu zawiera m.in. składnik ActiZinc z wysoce efektywnym, przeciwłupieżowym ZPT, który osadza się na powierzchni skóry głowy i redukuje narastanie grzyba tzw. Malassezia globosa będącego główną przyczyną łupieżu.
Szampon dostępny jest w 3 pojemnościach: 200ml, 400ml i 600ml.

oczyszczające, przeciwłupieżowe
zapachowa
100 – 250ml, >250ml
Skóra głowy
problemowa, przetłuszczająca się
Odcienie
ciemne
do włosów z łupieżem

Nie mam swędzącej skóry głowy, ale chciałam przetestować ten szampon.

+ bardzo dobrze oczyszcza włosy
+ porządnie się pieni
+ jest wydajny i gęsty
+ nie uczula i nie przesusza skóry głowy
+ widoczne działanie przeciwłupieżowe
+ cena
+ dostępność

Coś tam robi

Zacznę od tego, że to mój pierwszy head & shoulders w życiu. Podczas pierwszego uzycia zaskoczyło mnie totalne orzeźwienie na skórze głowy, pewnie dzięki działaniu eukaliptusa. Po jakichś 2 tygodniach używania zauważyłam osłabienie swędzenia skóry głowy, ale na tym się skończyło. Łupież jak był tak pozostał. Poza tym strasznie wysuszał włosy. Na szczęscie nie zauważyłam żeby je obciążał, wiec nie wzmagał przetłuszczenia przy skórze głowy. Tani jak barszcz, wiec mozliwe że kiedyś do niego wrócę.

Ilość zużytych opakowań: opakowanie 250ml

Tak, tak, tak :)

Szampon doskonale poradził sobie z uczuciem swędzącej skóry. Łupież również zniknął ;) Nie wiem jak szampon zadziałałby na duży łupież, ale z moim niewielkim dał sobie świetnie radę :)

Ponadto pięknie pachnie, dobrze się pieni i jest wydajny.

Małego minusa daję za to, że mógłby trochę bardziej nawilżać włosy, a tego nie robi.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Łagodzi ale nie likwiduje łupieżu

Do kupna tego szamponu zachęciła mnie reklama. Szampon dobrze myje włosy, ładnie pachnie ale nie zwalcza łupieżu co miało być jego podstawową właściwością. Duży plus za to, że faktycznie likwiduje swędzenie skóry głowy. Szampon jest bardzo wydajny, ma wygodne opakowanie ale bardzo szczypie w oczy..wiem, że praktycznie wszystkie to robią ale ten przechodzi wszelkie granice! Podsumowując: szampon się nie opłaca, ponieważ nie spełnia swojej podstawowej funkcji - nie zwalcza łupieżu. Wracam do niego czasami ze względu na to, że łagodzi skórę głowy - za to podwyższam mu ocenę.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania

nie zwalcza łupieżu

Kupiłam zachęcona reklamą i dużą promocją opakowania 400 ml.
Niestety, szampon nie spełnia swojej podstawowej funkcji, czyli nie zwalcza łupieżu, czasem miałam wrażenie, że wręcz przeciwnie - nasila go.

I jest to kolejny szampon H&S, który zawiera mentol, co już powoli staje się nudne. Przebija on w zapachu, i jak dostanie się do oczu szczypie jak diabli.

Oprócz tego dobrze myje, fajnie się pieni, jest wydajny... ale co z tego skoro ma zwalczyc łupież a tego nie robi?

Tęsknię za starą wersję Ocean Energy, która pachniała przecudownie i naprawdę działała. Do nowej wersji wsadzili mentol, pokombinowali ze składem i to już nie to samo.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 400 ml

Średniak.

Powiem krótko i na temat: nie dla mnie...
- nie pomaga za bardzo w swędzeniu głowy, ani likwidacji łupieżu
- cena nie adekwatna do jakości szamponu
- przetłuszcza włosy

jednak...
+ ŚLICZNIE pachnie
+ jest wydajny
+ łatwo dostępny
+ ma fajną konsystencje

Używam tego produktu od: od miesiąca

Kiepściutki

Mam swędzącą miejscami skórę głowy i jak zobaczyłam reklamę tego szamponu to pomyślałam że to coś dla mnie, poczekałam na promocję i niestety moje oczekiwania nie zostały spełnione. Głowa nie przestała swędzieć, powychodziły mi we włosach diody, męża zaczęła swędzieć chociaż nie miał z tym nigdy problemu. Jak dla mnie jest najgorszy z całej serii.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 duże