Bania Agafii, Miodowe mydło do ciała i włosów

Bania Agafii, Miodowe mydło do ciała i włosów

Miodowe mydło oparte na aktywnych składnikach naturalnych łagodnie oczyszcza i pielęgnuje ciało oraz włosy. Ałtajski miód górski jest bogatym źródłem mikroelementów dzięki czemu odżywia i nawilża, ponadto posiada działanie odmładzające. Hyzop lekarski dzięki cennemu olejkowi eterycznemu i witaminy C wzmacnia włosy i uzdrawia skórę. Kwiaty wrzosu dzięki zawartości kwasów organicznych i saponin delikatnie oczyszczają skórę oraz włosy. Różeniec górski zwany złotym korzeniem łagodzi podrażnienia oraz chroni skórę przed odwodnieniem, poza tym ma silne działanie antyoksydacyjne. Organiczny olej z owoców dzikiej róży jest szczególnie bogaty w witaminy A i C dzięki czemu znacznie zwiększa właściwości ochronne skóry i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.
W przypadku włosów niewielką ilość mydła nanieść na ręce, spienić, nanieść na włosy, a następnie spłukać wodą. Używać w ten sam sposób również na ciało.

Moje ulubione

Myję nim włosy w dniach kiedy nie chcę stosować szamponów z dergentami- czyli zazwyczaj. Ma ciekawą kleistą konsystencję, ładny kolor i światny skład. Zapach czasami jest ładny czasami niezbyt- to naturalny produkt, wszystko zależy od partii. Nigdy nie spotkałam produktu lepszego dla mnie. Swietnie zmywa olej po olejowaniu, odżywia włosy i jest dla nich bezpieczny. Nawilża. Jeden słoik starcza na naprawdę dłuuugo i cena bywa czasami poniżej 10 zł. Zachęcam wszystkie znajome do niego.

Must have w mojej łazience.

Zacznę od tego że ja jak i moja skóra jesteśmy dosyć wymagające odnośnie pielęgnacji, większość kosmetyków lubi mnie uczulać i podrażniać, zwłaszcza naturalnych. Miodowe mydło dostałam w prezencie i odrazu się zakochałam. Przede wszystkim zapach miodu w którym można się zakochać, bajka. Mydło ma konsystencję gęstego balsamu, świetnie się pieni, super domywa skórę nawet po oleju. Po umyciu nim mam wrażenie że skóra jest odpowiednio umyta i nawilżona, wręcz dopieszczona. Świetnie sprawdza się też do mycia włosów uprzednio spienione, ładnie domywa, włosy są sypkie i odbite od nasady. Wydaje mi się że uspokaja też zmiany skórne które czasem pojawiają mi się na dekolcie czy plecach przy moich problemach z hormonami. Na pewno wypróbuje też cedrowego brata.

Polubiliśmy się

Skusiła mnie cena za duże opakowanie i brak SLS w składzie. Zapachu w sklepie nie sprawdziłam bo nie było takiej możliwości.
Bardzo się z tym mydłem polubiłam :) Mam w kranach twardą wodę, nawet "nawilżające" żele wysuszają moją skórę, muszę się często smarować balsamami czego bardzo nie lubię robić... Jest nieco lepiej przy produktach bez SLS, ale jak wiadomo - czasem ciężko takie znaleźć.
Mydła używam z myjką do ciała i pieni się bardzo dobre. W samych dłoniach trochę słabiej, ale pamiętajmy - nie ma SLS, więc to nic dziwnego że się nie pieni. Zapach mi nie przeszkadza, pachnie propolisem i miodem. Lubię produkty pszczele i jestem przyzwyczajona do ich zapachu więc jak dla mnie jest ok.
Uwielbiam konsystencję tego mydła! Mam ochotę kupić drugi słoik tylko po to, żeby się nim bawić ;)
Opakowanie pod prysznic trochę słabe, może tubka byłaby lepsza?

Skóra po umyciu mydłem jest miękka i przyjemna, nie muszę już używać balsamu a to dla mnie najważniejsze :) Skóra jest mniej podrażniona i szorstka, dużą różnicę widzę na skórze pod pachami która z powodu częstego golenia i dezodorantów jest wyjątkowo sucha i często mnie po prostu swędzi. Od kiedy używam tego mydła nie zauważam już takiego problemu.

Mydło nie brudzi wanny co też jest dużym plusem - inne produkty bez sls do mycia których używałam często bazowały na olejach które zostawiały na wannie tłustą i śliską warstwę.

Podoba mi się to mydełko, lubi je też mój mąż :) Pewnie zakupię kolejne opakowanie.

Fajne, ale ten zapach...

Jak w tytule. Mydło samo w sobie dobrze sprawdza sie do mycia włosów (moje kręcone, ale nie suche, zadbane). Bardzo dobre jest do mycia ciała - nie wysusza skóry, nie podrażnia, jednak jest jedno, co mi przeszkadza - zapach. Dla mnie po prostu śmierdzi, wobec czego używam na siłę, bo szkoda mi wyrzucić, kosmetyk sam w sobie naprawdę jest dobry. To mydło + nawilżenie w jednym. Ale u mnie zapach ma ogromne znaczenie i choćby kosmetyk był nie wiem jak świetny, to jeśli zapach nie będzie mi odpowiadał - nie będę chętnie go używać. W moim mydle kończy się termin przydatności i nie wiem, czy dam radę je zużyć...

Dużo lepsze od cedrowego

Używam obydwa mydła wymiennie, w zależności na jaki zapach i efekt mam ochotę. Bo po tym mydle nie muszę już niczym smarować ciała, więc jest idealne, kiedy nie mam już na nic siły wieczorem. Ta wersja nie wysusza skóry, w przeciwieństwie do cedrowej. Ma ładny zapach, ale niepraktyczne opakowanie, do którego pod prysznicem nalewa się woda. Dla mnie wersja miodowa jest zdecydowanie lepsza od cedrowej.

bez rewelacji

Mydełko jest dosyć gęste i ciągnące się. Pachnie jak miód, ale zapach średnio mi przypadł do gustu. Zwłaszcza podczas mycia stawał się zbyt intensywny i mdły. Mydło dobrze się pieni, łatwo rozprowadza i nie potrzeba go wiele. Jeśli chodzi o działanie, myje całkiem dobrze, aczkolwiek przy przetłuszczających się włosach raczej się nie sprawdzi. Przy częstym stosowaniu moja skóra głowy była nie do końca domyta, a włosy u nasady oklapnięte, przez co szybciej się przetłuszczały. Za to włosy na długości polubiły to mydełko. Nie puszyły się, dobrze układały i były lepiej nawilżone. Mydło znacznie lepiej sprawdzało się użyte raz na jakiś czas, nie do codziennego mycia. Sięgałam po nie zazwyczaj co drugie lub trzecie mycie. Włosy były wtedy dobrze domyte, odbite od nasady, nawilżone i błyszczące.

Niekoniecznie

Mydło kupiłam po kolei testując różne wersje zapachowe rosyjskich kosmetyków.To akurat nie przypadło mi do gustu,chociaż lubie aromat miodu w kosmetykach.Mydło jest wydajne,gęste ma konsystencje pasty.Świetnie nadaje sie do umycia ciała,niestety po uzyciu skora wymaga balsamu.Do wlosow nie uzywam mydel,nawet naturalnych wiec nie wiem jakby sobie poradzilo.Zapach średnio mi odpowiada.Szału nie ma.

Przyjemne, ale...

Poszukiwałam delikatnego produktu do mycia dla wysuszonej skóry, a że posiadałam już wcześniej z tej serii mydło cedrowe więc dla odmiany zamówiłam mydełko miodowe.
Z pewnością posiada wiele plusów:
+piękny miodowy zapach, nie zostaje niestety na skórze
+lubię kosmetyki w słoikach ze względu na zużywanie produktu do samego dna - dosłownie, do tego plastik jest dobrej jakości, nie specjalnie sztywny, ale ciężko go uszkodzić czy zagiąć
+przyjemna konsystencja, trochę ciągnącej się pasty
+jest delikatne dla skóry, tak jak oczekiwałam: nie wysusza jej, nie pozostawia uczucia ściągnięcia, to bardzo delikatny środek do mycia! W 100% polecam jeśli ktoś szuka pod tym kątem czegoś do mycia ciała.
+myłam nim włosy i owszem - oczyszcza je, zmywa nawet lżejsze oleje, ale włosom brakuje szybko lekkości

A te minusy, to...:
-mam problem z pienieniem mydła. Próbowałam różnorako je "rozruszać": rozcierać na gąbce, na ciele, w dłoniach, ale mydło nigdy mi się nie spieniło. Strasznie mi tego brakuje, bo muszę dużo go użyć, żeby poczuć, że skóra jest doczyszczona. Przez to jest mniej wydajne, na jedno umycie zużywałam po 3 porcje mydła, żeby dobrze się umyć ;)
+mam wrażenie, że mydło średnio radzi sobie z ciężej zabrudzonym ciałem... Nie to, że pracuję w kopalni, przychodzę do domu czarna i upocona :P ale po cięższym wysiłku oczekuję od prysznica solidnej dawki odświeżenia, a to mydło raczej takiego efektu nie daje.

Raczej zostanę przy wersji cedrowej, jednak jeżeli ktoś szuka czegoś naprawdę subtelnego do mycia to polecam.

Dobre mydło!

Po przetestowaniu mydła cedrowego, testuję mydło miodowe i miodowe wypada lepiej w nawilżaniu, bardzo ładnie pachnie, takimi miodowymi kwiatami, jakby pyłkiem kwiatowym. Tym mydłem myję ciało i włosy, konsystencja pasty, fajnie się nabiera i dobrze pieni. Jednym słowem polecam do testów :)

jak dla mnie bomba

Super mydło, myłam nim głównie włosy i świetnie się sprawdzało, włosy pięknie wyczyszczone ze wszystkich kosmetyków i idealnie przygotowane na kolejne preparaty.
Włosy po takim umyciu super wchłaniają kolejne preparaty.
Plusy
+świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy
+bardzo dobrze po umyciu nim włosów wchłaniają się kolejne kosmetyki
+zapach
+wydajność
Minusy
-dostępność kiepska
-trzeba się trochę natrudzić żeby rozprowadzić na włosach i żeby powstała piana
-cena trochę zaporowa

Liczyłam na więcej.

Kocham kosmetyki babci Agafii i poszukuję ciągle nowych, rosyjskich (nie estońskich!) perełek. Mydło kupiłam z powodu braku rosyjskiej opcji białego lub czarnego w Lublinie, wszystkie miały kod 47*** i SLS w składzie. Do rzeczy.

Opakowanie mało praktyczne, postać galaretki też- zsuwa się z dłoni, trzeba szybko namydlać ciało. Wydajność w miarę, chociaż trzeba się nagimnastykować, by powstała piana. Zapach sztuczny, ale mnie akurat odpowiada.

Skóra po myciu jest sucha, dlatego zrezygnowałam z mycia nim twarzy. Włosy raczej wymagają odżywki, chociaż w dalszym ciągu mydło nie wysusza na wiór jak drogeryjne twory. Co mnie drażni- zostawia osad na wannie niczym prawdziwe mydło w kostce.

Czy polecam... Warto wypróbować, nie jest to droga zabawa, ale ja liczyłam na więcej...

Nie porywa.

O rosyjskich mydłach do ciała słyszałam tyle dobrego, że spotkanie z miodowym mydłem Agafii okazało się dla mnie wielkim rozczarowaniem. Używałam go tylko do ciała, bo obawiałam się reakcji mojej wrażliwej skóry głowy. I całe szczęście, że nie testowałam jego właściwości gdzie indziej, bo już na ciele zrobiło niezłe zamieszanie! Największym minusem jest dla mnie to, że mydło wysusza, co w sezonie grzewczym jest ostatnią rzeczą, jakiej oczekuję od kosmetyków do kąpieli. Zapach przyjemny, ale jeśli spodziewacie się słodkiego miodu, nie tędy droga. Wydajność niezła, konsystencja glutowata - lepiej radzi sobie na gąbce niż na dłoni, z której często ucieka i ląduje na dnie brodzika. Zmęczyłam opakowanie, bo po kosmetyk sięgałam naprawdę niechętnie. Więcej podejść do mydeł nie planuję. Na pierwszym miejscu zostają u mnie nadal leże pod prysznic, a kawałek za nimi mydła w kostce.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno.