Giorgio Armani, Eau pour Homme (2013) EDT

Giorgio Armani, Eau pour Homme (2013) EDT

Eau pour Homme jest uosobieniem klasycznego eleganckiego stylu Armaniego. Pewny siebie, mocny i szlachetnie dopełniony dzięki charakterystycznemu umniejszeniu. Armani for Men należy do pierwszych zapachów, w których połączono orzeźwiającą nutę cytrusową z egzotycznymi drzewnymi aromatami. Pociągająca mieszanka sprawia, że właśnie ta woda toaletowa dla mężczyzn stała się jednym z najsłynniejszych prestiżowych zapachów i towarzyszy stale wymagającym mężczyznom.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, mandarynka, bazylia
nuta serca: bazylia, goździki, gałka muszkatołowa
nuta bazy: paczula, drzewo sandałowe, mech

Rekomendacja
na wieczór, jesień / zima, wiosna / lato, na dzień
wody toaletowe
drzewne

Dior Eau Sauvage -wersja uwspółcześniona

Nie znając zupełnie starej wersji Eau Pour Homme, z ciekawości sięgnąłem kiedyś w perfumerii po tester nowej wersji. Spodobał mi się na tyle, że postarałem się o większą odlewkę.

Ten zapach bardzo przypomina mi Dior Eau Sauvage (który przecież jest starym zapachem, a mimo to świetnie wpasowuje się w dzisiejsze czasy). W obu zapachach wyraźnie czuję bazylię i mech dębowy. Eau Pour Homme zmierza w stronę przyprawową(gałka muszkatołowa, goździki), a Eau Sauvage - w stronę drzewno-kwiatową (wetyweria, jaśmin).

Trwałość na mojej skórze wynosi 7-8 h, projekcja jest raczej słaba.

Uważam, że Armani dobrze postąpił, decydując się na reedycję Eau Pour Homme, mimo, że ten mnie nie porwał. Wierzę jednak, że ma on swoich amatorów.