Lirene Dermoprogram, City Matt (Fluid matująco-wygładzający) (stara wersja)

Powiększ Lirene Dermoprogram, City Matt (Fluid matująco-wygładzający) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: naila

Fluid matująco-wygładzający, ma właściwości wygładzające i matujące. Specjalna formuła Nylon 12 sprawia, że skóra jest jedwabista i doskonale matowa. System mikrogąbeczek pochłania nadmiar sebum. Witaminy E i C doskonalą kondycję skóry twarzy i zachowują jej młody wygląd.
Do wyboru są 4 kolory: naturalny 204, beżowy 207, toffee 208, tiramisu 209.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

• był ciężki i wcale nie matował
  • Podkład dostałam kilka lat temu w prezencie od koleżanki. Nie wiem, czy produkt nadal jest w ofercie, czy może zmienił formułę. Ten, który tutaj recenzuję na mojej cerze się nie sprawdził. Wówczas miałam bardziej tłustą niż mam teraz.

Pierwsze co rzuca się w oczy podczas aplikacji to gęstość podkładu - mimo pompki i bardzo fajnego opakowania, to dość gęsty kit. Średnio dobrze się go rozcierało. Zapychał pory co dawało mało elegancki efekt. Był dość kryjący, jednocześnie kiepsko matował, a skóra pod nim nie oddychała i bardzo szybko się świeciłam.

Cóż z tego, że pięknie pachniał, krył niedoskonałości, był wydajny i miał super opakowanie, skoro okrutnie zapychał i "dusił" skórę. Ten produkt nauczył mnie, że w podkład warto zainwestować więcej niż 20zł, mimo że dostałam go w prezencie.

Używam tego produktu od: kilka lat temu, jednak starczał na długo

Chcesz pochwalić Carolien za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby idealny ale...
  • efekt matujący utrzymuje się może jedynie przez godzinę, góra dwie. Faktycznie na początku dobrze matuje, kryje i wygładza ale niestety po niedługim czasie skóra znów się świeci, tworzą się na niej plamy, po za tym bardzo zapycha. Plus za dostępność i cenę.

Ilość zużytych opakowań: Cztery

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lady Angel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny za tą cenę
  • Będąc w spa dostałam próbkę tego podkładu i po jego użyciu zdecydowałam się na więcej .
    \nPlusy:
    \n - dobrze dopasowany kolor (mam wariant naturalny)
    \n- dość dobrze matuje (6 godzin)
    \n- higieniczny dozownik
    \n- przyjazna cena
    \n- łatwo dostepny ( kilka lat temu kupowałam w aptece a teraz jest wszedzie)
    \nMinusy:
    \n- nie kryje tak dobrze
    \nGeneralnie to trzymałam sie tego podkładu kilka lat, od czasu do czasu testując inne nowości, w tej chwili używam innego, ale za 130pln więc pewnie przeprosze sie z City Mattem jak luksusy sie skonczą.
    \nWedług mnie za tą cenę jest godny polecenia.
    \n
    \n

Chcesz pochwalić pinola za czytelną i pomocną recenzję?
  • krycie ok, jednak nietrwały
  • w ramach projektu denko wykańczam swoje fludiy i podkłady. jednym z nich jest Lirene city matt *ja mam kolor 207 beżowy*

PLUSY:
    + łatwa, szybka aplikacja: rozprowadza sie bez problemu, czy to palcami, czy pędzlem
    + zapach
    + krycie ok (jak dla cery niewymagającej- zmęczonej)
    + nadaje ładny , 'zdrowy' koloryt
    + jest efekt matt
    + cena ok
    + dostępność
    + higieniczna pompka

MINUSY:
    - kiepska trwałość
    -mam wrażenie, że część produktu zostaje w opakowaniu

za lekki na zimę, za cięzki na lato fluid uważam za idealny na porę przejściową - no chyba, że mamy taką zimę-jaktej wiosny, czy odwrotnie.

Używam tego produktu od: 3 lata - jak nie dłużej
    Ilość zużytych opakowań: minium 6

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić idlc za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • - nie matuje
    - w ciagu dnia szybko znika z twarzy
    - nie kryje
    - nie wygładza

Niestety bardzo kiepski produkt, nie robi nic dobrego skórze, buzia błyszczy się już po 3 minutach od nałożenia, pozostawia pudrową warstewkę, podkreśla widoczność niedoskonałości

Chcesz pochwalić justorych za czytelną i pomocną recenzję?
  • I tak i nie
  • Stosowałam ten fluid od dłużego czasu. Uwazał go za bardzo dobry kosmetyk dopóki nie kupiłam fluidu z innej firmy. W porównaniu do tamtego okazał się dużo gorszy.

Plusy:
    -łatwa aplikacja
    -szeroka gama kolorystyczna
    -dobrze kryje niedoskonałości
    -niska cena

Minusy:
    -nie jest lekki, zapycha pory
    -skóra po kilku godzianch zaczyna się świecić
    -jest bardzo nietrwały

Używam tego produktu od: kilku lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić SunTzu za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry kosmetyk
  • Bardzo przyjemny podkład. Jasny kolor na prawdę jest jasny. Higieniczne opakowanie, łatwo dostępny, tani. Przypudrowany ładnie wygląda na twarzy cały dzień. C jakiś czas lubię do niego wrócić.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: klika

Chcesz pochwalić katarzynos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dość dobry, ale mało trwały
  • Zalety:
    -cena przystępna
    -łądny zapach
    -nie daje efektu szpachli
    -naprawdę wygładza

Wady:
    -NIETRWAŁY

Używałam, używam i używać będę tego podkłądu, bo on tak jak żąden inny, daje mi poczucie wyglądu naturalnego. Ma przyjemny zapach, dobrze się nakłada, jest dość wydajny, ale no niestety nie należy do tych trwałych podkładów.

Używam tego produktu od: czterech lat, ale na przemian z innymi
    Ilość zużytych opakowań: około dziesięciu

Chcesz pochwalić Wer28202 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tego fluidu używałam przez bardzo długi czas. Jak jeszcze nie miałam za bardzo pojęcia o makijażu. Jednak i tak oceniam go na produkt dobry .

Zalety:
    - przystępna cena
    -delikatny zapach
    -wydajny
    -praktyczne opakowanie

Wady:
    -po jakimś czasem ciemnieje, by naj miniej na mojej skórze
    -nie kryje zbyt dobrze
    nie jest zbyt trwały

Odnalazłam inny lepszy produkt, ponieważ uznałam , że ten jednak nie jest tym najlepszym dla mnie , ale fluid jest dobry .

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowawania 30ml

Chcesz pochwalić LadyOla97 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • W przeciwieństwie do Sensitive, City matt jest znakomity. Plusy:
    + matuje
    + skóra się nie świeci
    + długo się trzyma, nie spływa
    + brak efektu maski
    + ładne odcienie
    + dobra aplikacja
    + cena

Minusy:
    - może troszkę wysusza i tworzy na policzkach zmarszczoną siateczkę

Plecam, używałam odcienia 203.

Chcesz pochwalić aleksandra_maria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie warto
  • Kupiłam ten podkład tylko dlatego że był tani no i mam sentyment do kostetyków lirene. Mój pierwszy krem wtedy jeszcze firmy eris wspominam bardzo miło.

Pierwsze wrażenie nienajgorsze, wydaje się dość tłusty ale po nałożeniu ładnie wygładza i matuje twarz. Niestety to bardzo krótkotrwały efekt, po ok 2 godzinach buzia sie bardzo świeci a po fluidzie nie ma śladu.

Mam tłustą skórę i nawet bym się nie czepiała bo w sumie po każdym fluidzie kiedyś tam zaczynam się świecić ale w tym przypadku efekt jest wyjątkowo nieestetyczny. Puder niewiele daje, tworzą się placki i smugi, lepiej użyć bibułek.

Wydaje mi się że kosmetyk bardzo wysusza skórę która reaguje wymożonym wydzielaniem sebum, tak mi się wydaje ponieważ jak dotąd takiego smalcu na twarzy nie mialam. Do tego wszystkiego pojawiły się krostki co się mi się od dobrych kilku lat nie zdarzyło.

Opakowanie jest takie sobie, pompka działa dobrze zapach taki erisowy, moze się podobać albo nie, mnie nie przeszkadza. Mała gama odcieni ale znalazłam odpowiedni dla mnie, jasny.

Myśle że mógłby być odpowiedni dla normalnej skóry ale wrażliwcy powinni uważać, mam wrażenie że może podrażniać. Nie mam wrażliwej skóry ale te krostki dają mi do myślenia.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Nordstadtratte za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez rewelacji
  • Miałam styczność z tym podkładem dzięki Bogu tylko raz. Na początku przypadł mi do gustu, fajny gęsty ładnie kryje, ale po jakimś czasie strasznie sie świeci jakbym miała tłusty krem na twarzy. Dodatkowo szczypią mnie od niego oczy, pewnie zawiera jakis skłąnik uczulający mnie. Jeśli chodzi o moją cerę mówię stanowcze nie.

Używam tego produktu od: 2007 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

Chcesz pochwalić stokrotkaxxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał i jestem jemu wierna od bardzo dawna
  • +idealnie kryje
    +matuje
    +wygładza idealnie skóre
    +utrzymuje sie przez cały dzień
    +opakowanie + pompka
    +przyjemnie pachnie
    +idealny

-brak

Bardzo polecam

Używam tego produktu od: 4lat
    Ilość zużytych opakowań: siedem

Chcesz pochwalić asia06011 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, to jest podkład dla mnie
  • Podkład mojej młodości od 3 lat nie używam żadnych fluidów ale ten wspominam bardzo dobrze. Przetestowałam wiele tego typu specyfików i tylko ten naprawdę mi pasował.

Plusy
    miły zapach
    ładnie wygładza
    kryje niedoskonałości
    na twarzy wygląda naturalnie
    dobra cena
    matuje tłustą buzie

Używam tego produktu od: przez 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić mysz1231 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba nie
  • Wszyscy go polecają, więc dlaczego miałam nie sprawdzić, ale nie, to zdecydowanie nie to.

+ konsystencja
    + opakowanie - jedno z najlepszych, jakie widziałam
    + cena
    + szeroka gama kolorów
    + przyjemny zapach

- nie matuje (a w końcu takie ma mieć zadanie)
    - jest mazidłem, zupełnie nie wystarcza na zimę
    - po godzinie praktycznie znika z twarzy (wyciera się)
    - jest dość widoczny mimo dobrania odpowiedniego koloru

UWAGA: mam bardzo wymagającą skórę, chorobową i tak sobie myślę, że w przypadku gładkiej, niewymagającej cery jest całkiem ok - dlatego dałam 2Używam tego produktu od: 1 miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 (30ml) w trakcie

Chcesz pochwalić drakainen za czytelną i pomocną recenzję?
  • BARDZO DOBRY PODKŁAD
  • Tego podkładu używałam jakiś czas temu i myślę, że jeszcze kiedyś do niego powrócę.
    Bardzo dobrze się rozprowadza i nigdy nie pozostawia smug. Jeśli chodzi o krycie to mi nie zależało na tym, ale rzeczywiście dobrze sobie z tym radzi.
    Fluid jest bardzo wydajny i ma przyjemny delikatny zapach.

Plusy:
    - praktyczne opakowanie
    - działanie
    - delikatny zapach
    Minusy:
    - jak dla mnie jest za "ciężki" na lato

Używam tego produktu od: Używałam 4 lata temu

Chcesz pochwalić alinadbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • wypróbowany
  • daję mu 4 gwiazdki, bo używałam go jako pierwszego fluidu nieustannie przez kilka lat i nawet nie próbowałam w tym czasie eksperymentować z innymi,
    bardzo wydajny, bardzo ładnie pachnie, cena przystępna.
    Jednak wg mnie nie jest ideałem.
    Po kilku godzinach świeciłam się i czułam jak spływa, zwłaszcza latem,
    zapewne dla bezproblemowych cer jest fenomenalny, ale ja z czasem zaczęłam potrzebować czegoś mocniejszego chyba :p
    ogólnie polecam, byłam mu wierna, ostatnio przestałam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ewela_86_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony!
  • Długo szukałam dobrego fluidu - znalazłam! Uwielbiam go, a najbardziej chyba to, że jest tak wydajny. Choć zastanawiam się, czy wersja matująca jest dla mojej twarzy lepsza od rozświetlającej, którą użyłam raz i byłam równie zadowolona.
    Poza wydajnością plusem jest to, że rzeczywiście dobrze matuje i kryje, ładnie sie rozprowadza, wygodnie aplikuje. Ja jeszcze lubię jego zapach.
    Cena jest różnorodna, w zależności od drogerii - często trafiam na promocje w Rossmanie nawet za 19 zł !
    Polecam każdemu kto nie chce wydawać dużo pieniążków na fluidy marki meybeline itp jednakże chciałoby używać dobrych podkładów - tym zadowoli się wiele osób.

Używam tego produktu od: 2 lat?
    Ilość zużytych opakowań: 1 fluid starcza mi na ok 3 miesiące, jak nie więcej!

Chcesz pochwalić kajuska93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Bardzo długo szukałam odpowiedniego podkładu i to wśród tańszych marek jak i tych z wyższej półki, ale tego podkładu nie zamienię za nic w świecie. Przy tłustej cerze sprawuje się idealnie i to nawet podczas gorącego lata. Podkład zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i teraz polecam go każdemu, bo cena jest niewysoka, a sprawuje się on znacznie lepiej niż inne, droższe podkłady tego typu. Ale polecam go tylko do cery tłustej ewentualnie mieszanej, przy suchej cerze sprawuje się trochę gorzej.

Używam tego produktu od: 2-3 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić lacerta_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Rewelacyjny. Może nie kryje wszystkiego i już po 6 godzinach znika, lecz jeśli np. mam czerwone zmiany czy coś, to ładnie wyrównuje koloryt. Wtapia się w skórę i dobrze dobranego, nawet częściowo nałożonego nie widać. Niestety, podkreśla skórki. Cena jest bardzo przystępna, szkoda tylko, że teraz pojawiła się nowa wersja i już niestety, nie jest taka dobra. Moim zdaniem jest całkowicie innym, nie dającym pożądanych efektów kosmetykiem. Jak gdzieś go jeszcze dostanę, to kupię z pięć opakowań

Używam tego produktu od: ponad roku i chciałabym jeszcze móc go używać
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić rarenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie świetna
  • Używam tego podkładu już od około 2 lat, w odcieniu 209 Tiramissu.
    Jest on w idealnej konsystencji, świetne, praktyczne opakowanie z pompką, odcień dopasowywuje się do mojej karnacji, jednakże latem gdy jestem mocno opalona nie używam go, ponieważ wtedy jest dla mnie nieco za jasny
    Jedynym minusikiem jest fakt, że nie matuje aż tak świetnie i doskonale, aczkolwiek nie mam większych problemów z cerą więc u mnie to nie jest aż takie ważne
    Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, będę go używać jeszcze dłuugo długo. Dodam jeszcze, że kupuję go przeważnie na promocji w Rossmanie za 15-17 zł Starcza mi mniej więcej na 1,5 miesiąca przy codziennym malowaniu

Używam tego produktu od: dwoch lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Mona1907 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny
  • Podkład pożyczyłam parę lat temu od mojej mamy, gdy szłam do fotografa a nie miałam akurat żadnego podkładu kupionego. Stwierdziłam, że trudno najwyżej fotograf zretuszuje mi zdjęcie Po nałożeniu tego fluidu byłam zadowolona i od tamtej pory jestem jemu wierna
    Plusy:
    -delikatny, nie ma uczucia maski, lepkości
    - nie czuję się, że ma się "coś na twarzy,
    - kolor nie ciemnieje
    Minusy:
    - na sylwestra skończył mi się, wszystkie sklepy już były zamknięte, a ja musiałam się jakoś pomalować, stwierdziłam, że najlepiej jak go rozetnę. Zrobiwszy to doznałam szoku, bo w środku "tubka" była pusta, nie było tam nawet śladu że kiedyś znajdował się tam fluid, dopiero po odważeniu dozownika wyskrobałam resztki. Mam wrażenie, że oszukują w pojemności.

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić kuzyneczka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • -Produkt świetnie się spisuje.
    -Ma bardzo fajne opakowanie i aplikacja jest prosta.
    -Jasny odcień, jest ciut za ciemny, ale już nie będę narzekać bo jaśniejszego w takiej cenie nie zdobedę.
    - nie zatyka porów
    - jednak może troche wysuszyć skóre, ale u mnie np. to zależy od dnia.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić asia192 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój ulubiony
  • Kiedyś natrafiłam na niego przypadkiem,kiedy używanego przeze mnie fluidu nie było akurat w sklepie i nigdy nie pożałowałam zakupu.Nawet teraz zawsze do niego wracam,kiedy zawodzą kupione na próbę inne fluidy.Mogę śmiało powiedzieć,że bardzo się do niego przywiązałam.Fluid ma tę zaletę,że dobrze się rozprowadza i stapia się ze skórą w taki sposób,że nie tworzy efektu maski,czego strasznie nie lubię.Dość dobrze radzi sobie z maskowaniem niedoskonałości.Cera po jego użyciu wygląda naturalnie,a na tym najbardziej na co dzień mi zależy.Wypróbowałam także inne fluidy Lirene,ale "umywają się" do tego.

Używam tego produktu od: czterech lat

Chcesz pochwalić pockett za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na chłodniejsze miesiące, bo latem spływa...
  • Kupiłam go jakoś przed sylwestrem zeszłego roku, do maja byłam z niego zadowolona. Nie nadaje się na lato do cer tłustych, nie nastarczałam matować skóry chusteczkami.
    Ogólna ocena bardzo dobra, możliwe, że kiedyś do niego wrócę, jeśli zawiedzie mnie mój Natural Look 2w1

plusy:
    - lekki, łatwo się rozprowadza, najlepiej palcami
    -wydajny, malowałam się niemal codziennie, a i tak w te 9 miesięcy nie zużyłam go całkiem

minusy:
    -słabo kryje, większe niedoskonałości musiałam kryć korektorem pod nim

Używam tego produktu od: roku, przestałam jakoś miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić anka_1990 za czytelną i pomocną recenzję?