Fitomed, Żel ziołowy do mycia twarzy łagodny - do cery suchej i wrażliwej (stara wersja)

Łagodny żel do mycia cery suchej i wrażliwej, oparty o wyciąg z mydlnicy lekarskiej. Żel posiada odczyn lekko kwaśny (pH fizjologiczne) i nie zawiera mydeł alkalicznych, które uszkadzają powłokę ochronną skóry. Ponadto żel zawiera wyciąg z ziół: prawoślazu, owsa, lipy i nostrzyka o działaniu osłaniającym, nawilżającym i łagodzącym. Zapach bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny. Posiada atest PZH.
Dostępny w dwóch objętościach, przy czym większa w b. wygodnym opakowaniu z pompką.

polubiliśmy się ;)

weszlam do herbapolu w celu zakupienia zelu do mycia twarzy. pani podala mi kilka zeli w tym wlasnie ten. poczytalam sobie i opis i sklad i zaryzykowalam. co prawda mam alergiczna ale zel jest super :D wydajny, dobrze sie pieni, idealnie czysci, nie sciaga... ideal :] napewno kupie drugi. minusem tego zelu jest upakowanie. konkretnie to zamykadlo. musze sie z nim silowac aby wogole otworzyc buteleczke

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Warto wypróbować.

Postanowiłam wypróbować ten żel przede wszystkim ze względu na naturalny skład i dlatego, że inne produkty firmy Fitomed przypadły mi do gustu. Moja skóra zareagowała na ten produkt pozytywnie, nie wystąpiły żadne reakcje alergiczne. Żel dobrze oczyszcza i zmywa resztki makijażu. Jest delikatny, prawie w ogóle się nie pieni. Nie wysusza, ale też niestety nie nawilża wystarczająco mojej skóry, która potrzebuje ostatnio maksymalnego nawilżenia i łagodzenia podrażnień. Nie przekreśliłam tego produktu z tego powodu i nie mogę powiedzieć, że się na nim zawiodłam. Według mnie ten żel + dobry krem nawilżający to doskonały duet do pielęgnacji twarzy. Żel oczyszcza i zapobiega jej wysuszaniu a krem nawilża. Opakowanie ułatwia dozowanie, jest "na zatrzask". Płyn ma ziołowy, delikatny zapach, za który zdecydowanie przyznaję duży plus. :-) Żel jest gęsty, nie trzeba stosować go dużo.. szkoda tylko, że pojemność to jedynie 200 ml.

Plusy:
- gęsty,
- delikatny, ziołowy zapach,
- niska cena.
- wygodne opakowanie,
- ziołowy skład,
- łagodzenie podrażnień,
- zapobieganie wysuszeniu.

Minusy:
- pojemność,
- niewystarczające nawilżenie w przypadku bardzo potrzebującej cery.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

dobry, ale nie rewelacyjny

Kolejny po Ziaji Calma zmywacz bez SLS. W porównaniu z poprzednikiem zdecydowanie lepiej zmywa makijaż, radzi sobie całkiem nieźle z tuszem do rzęs.
No i cena jest przystępna

Minusy:
- rzadka konsystencja,
- skóra w okolicach oczu jest ściągnięta, ale to chyba taki mój typ, bo jeszcze nie znalazłam takiego żelu do mycia przy użyciu wody, który by nie ściągał skóry

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

idealny żel w niskiej cenie

Bardzo rzadko kupuję po raz kolejny ten sam żel ale w tym przypadku czyli przypadku żelu Fitomed tak będzie.
Żele zmieniam dosłownie jak rękawiczki. Nie lubię powiedzmy przez dwa miesiące używać non stop tego samego żelu do mycia twarzy.
Używam go sporadycznie co ranek a od 22 marca co wieczór. Potrafi usunąć makijaż(oczywiście nie wodoodporny), nie podrażnia mojej skóry, pieni się(nie znoszę żeli nie pieniących się). Kosztuje dosłownie grosze poniżej 10 zł, gorzej w jego przypadku jest z dostępnością. Ja go przypadkiem znalazłam w aptece.
Nie zatyka porów- dla mnie jest to bardzo ważne.
Nie zauważyłam żeby wysuszał mi skórę a to dlatego, że zawsze gdy zmyję po nim skórę to od razu przecieram skórę tonikiem i szybciutko nakładam krem Dermoprotektor lub Diacneal lub krem różany Dr Hauschka lub olejek Dr Hauschka + emulsja nawilżająca

DLA MNIE JEST TO IDEALNY ŻEL W NISKIEJ CENIE.

Używam tego produktu od: 22 marca 2011r.
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno opakowanie 200 ml, mam go jeszcze na około dwa mycia

mieszane odczucia

Mam mieszane odczucia odnośnie tego żelu. Po Fitomedzie spodziewąłam się przede wszystkim naturalnego, prostego składu i delikatnego, ale zauważalnego działania.
Co prawda, żel nie uczulił, ani nie spowodował podrażnień, aczkolwiek nie do końca spełnił moje oczekiwania.
Jest w miarę wydajny i cenowo ok.
Zapach mydlany troszkę, konsystencja ciut za rzadka.
Działanie- na moją suchą skórę działa ściągająco niestety. Nie szukałam nawilżacza, ale po żelu do suchej skóry, spodziewałam się, że nie będzie bardziej wysuszał. Używam go codziennie i nie zauważyłam ani poprawienia stanu cery, ani mniejszego przesuszania.
Może dobry jest dla cery normalnej bądź tłustej, ja się zawiodłam.
Podsumowując- fajny, naturalny skład, delikatny, jednak według mnie nie nadaje się do suchej skóry.

Używam tego produktu od:2mies.

Już nie kupię

Kupiłam również po zaleceniu dermatologa. Jak dla mnie żadna rewelacja.
-Naturalny lekki zapach
-Mocno się pieni na twarzy(przez to nie wiem czy go dobrze zmyłam)
-Gdy się dostanie do oczu to szczypie
-Nie wysusza i nie podrażnia
-Dość wydajny
Mam skórę mieszaną, trądzikową i wrażliwą( z naczyńkami i tendencją do czerwienienia się). Jest ok ale wolę biodermę, bo skóra jest po nim lepiej nawilżona.Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:2mies.

Łagodny, ale skuteczny

Mam dość wymagającą skórę twarzy - większość kosmetyków myjących powoduje u mnie ściąganie skóry, a czasem podrażnienia. Natomiast ten żel - nie.

Zalety:
- skutecznie usuwa makijaż
- dobrze się pieni
- nie wysusza i nie podrażnia skóry
- prawie niewyczuwalny ziołowy zapach
- wydajny (stosuję dwa razy dziennie od trzech miesięcy - zużyłam 2/3 butelki).

Wady:
- brak

Wysuszacz

Pierwszy raz tak dotkliwie rozczarowałam się dosyć wysoko ocenianym produktem. Żel do suchej skóry, wrażliwej, niby żel łagodny, który już po dwóch użyciach tak wysuszył moją mieszaną skórę że musiałam ją potem ratować przez kilka tygodni. Podobnie ze skórą suchą mojej mamy, ponieważ używamy wspólnie żeli do mycia twarzy.
Sprawdziłam datę ważności, myśląc że w tym tkwi problem.
W kilka dni zupełnie wysuszył skórę, tak bardzo nie zrujnowały mi skóry twarzy kosmetyki na trądzik, a tutaj takie rozczarowanie żelem do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej.
Ja będę trzymać się z daleka.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

bez zarzutu

Świetny kosmetyk jak dla mnie.
Ostatnio moja cera mieszana była podrażniona kuracja kwasami itp eksperymentami i była lekko odwodniona.
Myję ja tym żelem i nie wysusza jej dodatkowo - jest super.
Czuje że to delikatny żel, nie podrażnia oczu a ja mam b. wrażliwe.
Super!

Używam tego produktu od:3 miesiecy

Zalecony przez dermatologa

Mam cerę trądzikową, tłustą, wręcz lekko łojotokową, ale przy tym nadwrażliwą, skłonną do miejscowych przesuszeń, rozszerzonych naczynek. Pani dermatolog zaleciła mi używanie tego żelu jako jednego z trzech produktów do codziennej pielęgnacji cery (oprócz łagodzącego toniku i emulsji dermatologicznej jako kremu). Wcześniej używałam wielu różnych kosmetyków i poprawy nie było. Teraz jest lepiej (chociaż jeszcze nie idealnie). PLUSY: zapach - przyjemny, nie razi sztucznymi nutami; połączenie jakość-cena-pojemność - solidny, skuteczny produkt, a przy tym 200 ml za około 8 zł; wydajność - bardzo dobra; opakowanie - zawiera niezbędne informacje, jest poręczne, nic z niego nie wycieka (noszę jedną buteleczkę ze sobą, w torebce); po użyciu - cera znormalizowana, bez przesuszeń, dosyć dobrze oczyszczona. MINUSY: konsystencja - jak na żel jest za rzadki (tzn. nie jest źle, ale zdecydowanie nie jest to żel); jako kosmetyk łagodzący jest OK, ale jako żelowi do mycia (i co za tym idzie oczyszczania twarzy) nieco mu brakuje; ostatnio wystąpił problem z dostępnością - trzeba sie nieco nachodzić po aptekach i sklepach zielarskich lub zamówić przez internet (co też zrobiłam). PODSUMOWUJĄC: używam go w celu "wyciszenia" nadwrażliwej skóry i sprawdza się dobrze, ale mógłby oczyszczać skuteczniej. Polecam.

Używam tego produktu od: ponad 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Świetny!

Doskonały żel do skóry suche i wrażliwej;

+ nie podrażnia skóry,
+ jest bardzo łagodny;
+ przyjazny skład;
+ skóra po umyciu nie piecze i nie jest ściągnięta;
+ łagodzi drobne podrażnienia;
+ przyjemnie, ziołowo pachnie;
+ wydajny;
+ przystępna cena;

Opakowanie typowe dla produktów tej firmy, poręczna chociaż mogłoby mieć pompkę ;)
Do minusów mogę zaliczyć jedynie to, ze żel trudno znaleźć w aptekach, ja zamawiam przez internet.

Używam tego produktu od: około 2 miesiące

porządny

Żel ten poleciła mi moja pani dermatolog, w okresie silnego łojotoku (oj dawno to było). Używałam wówczas maści, które strasznie wysuszały mi skórę. Była wiecznie zaczerwieniona i bardzo wrażliwa. Żel w ogóle jej nie podrażniał. Miałam wrażenie, że wręcz koi zaczerwienienia. Co równie ważne, nie wysuszał dodatkowo skóry, ale też specjalnie jej nie pomagał ;) Minusem była jego konsystencja, jest potwornie rzadki! Ogólnie dobrze go wspominam i mogę polecić, ale sama go nie kupię, bo czasy wysuszających maści mam za sobą.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

dobry

Plusy:
+ skład
+ nie wysusza
+ dobre oczyszczanie
+ wydajność
+polski produkt w przystępnej cenie

Minusy:
- nie polecam jako środek docelowy przy zmywaniu np. tuszu--> szczypie, oczy przez pewien czas są podrażnione

Ogólnie: dobry i skuteczny żel, o przyjemnym składzie.
Przyznaję cztery gwiazdki.