Kolastyna, Satin Make-up

Powiększ Kolastyna, Satin Make-up

Zgłaszająca osoba: Hosenka*

Idealnie gładka i matowa skóra. Podkład matujący nadaje skórze aksamitną gładkość i delikatność w dotyku. Unikalna formuła z silikonem dzięki swojemu elastycznym właściwościom dopasowuje się do mimiki twarzy, pozostawia skórę napiętą i idealnie gładką. Satin make-up zapewnia doskonałą pielęgnację i ochronę przez cały dzień. Skóra nie świeci się, naturalnie oddycha a odpowiednie nawilżenie utrzymuje się przez długi czas. Dzięki delikatnej konsystencji podkład równomiernie się rozprowadza, pozostawia na twarzy aksamtne wykończenie. Dostępny w 4 kolorach - jasny beż, beż, naturalny, opalony.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (16.02.2007.)

• Miłe zaskoczenie...
  • Prawdę powiedziawszy, poratowałam się nim pożyczając od siostry, kiedy zabrakło mi podkładu i... zwątpiłam, ponieważ daje podobne rezultaty jak stosowany przeze mnie fluid Lirene City Matt a kosztuje o połowę mniej... Brak słów!

PLUSY:
    + kryje o niebo lepiej niż inne stosowane przeze mnie produkty z tej kategorii,
    + utrzymuje się do 8 godzin - a o to właśnie mi chodzi,
    + dobrze matuje,
    + nie daje efektu maski(o ile dobrze dobierzemy odcień),
    + praktycznie nic nie kosztuje.

MINUSY:
    - bywa, że nie radzi sobie z nazbyt przesuszoną skórą,
    - przydałoby się bardziej higieniczne opakowanie, ale za tę cenę...

Chcesz pochwalić Apatia_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brudas
  • Początkowo byłam zachwycona tym fluidem - chodziło mi głównie o dobre krycie oraz matowienie i muszę przyznać, że tu się sprawdzał. Jednak po pewnym czasie moja cera zaczęła się strasznie przetłuszczać, a fluid dosłownie spływał mi z twarzy, brudząc ubrania. Minusem jest też gęsta konsystencja. Jedyną zaletą jest niska cena, ale mnie to nie przekonuje.

Używam tego produktu od: używałam jakiś rok

Chcesz pochwalić kamila1889 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • ma same plusy:
    ×ladnie pokrywa
    ×nie tworzy tzw maski
    ×nawilza
    ×ladnie pokrywa
    ×co do tego czy utrzymuje sie 12 h to nie wiem bo zaraz po przyjsciu do domu zmywam makijaz, ale daje rade tak do 15 mam go jeszcze spokojnie na twarzy
    polecam

ja czesto kupuje go na bazarach,rynkach...mam zaufanego sprzedawce i zawsze go ma w sprzedazy

Używam tego produktu od:1,5roku

Chcesz pochwalić Angelus87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!!
  • Jak dla mnie ten fluid jest idealny, dobrze matuje (mimo, że mam cerę mieszaną), nie tworzy plam, twarz jest po nim aksamitnie gładka i super się rozprowadza

Czy u Was ten fluid jest dostępny?? U mnie niestety już dłuższy czas nie A może któraś z Was byłaby tak miła i zakupiła dla mnie ten podkład (odcień opalony)??
    Z góry dzięki za odp
    Ps. Odpisujcie na PW.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: ok. 9

Chcesz pochwalić emilcynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Git ;D
  • Jest świetny ! ;]

-doskonale matuje
    -nawilża
    -jest niewidoczny na twarzy
    -doskonale kryje niedoskonałości

tylko trudno go dostac ;/ Obeszlam wszystkie sklepy w okolicy ... Nie wiecie gdzie go moge kupic ?

Chcesz pochwalić MalinOwa_MamBa_xD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczny!!!
  • Uważam, że ten podkład jest idealny! Nie wiem, dlaczego część dziewczyn tak go krytykuje, np. jeśli chodzi o mat...Zmiany koloru na twarzy tez nie zauważyłam.

- super matuje, na pół dnia przynajmniej, a cerę mam tłustą
    stapia się z cerą
    - pięknie wygładza i ujednolica
    - ma gęstą konsystencję co na początku może przeszkadzać, ale łatwo się przyzwyczaić i dzięki temu można go nakładać mniej
    - dobrze się rozprowadza i kryje
    - kosztuje bardzo niewiele w stosunku do jakości, to wręcz za mało
    - nie tworzy efektu maski, nie ściera się łatwo, nie zostawia śladów na ubraniach
    - trochę trudno dostępny, trzeba szukać w osiedlowych drogeriach, ja mam np. pod domem

Używam tego produktu od:4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:1, jestem w trakcie 2-giego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić magduuunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Jest świetny za tak niską cenę

+ dobrze się rozprowadza
    + dość długo się utrzymuje
    + stapia się z cerą
    + ładnie pachnie
    + kremowa konsystencja
    + nie zapycha
    + brak efektu apety

Polecam )

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić zaneti15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiódł mnie
  • podkład upolowałam (tak, bo trudno go znaleźć) tamtego lata, dokończyłam resztkę już w tym roku
    po tak zachwalanym produkcie spodziewałam sie cudów, ale cena tu świadczy o jakości
    +cena
    +dobre nawilżenie skóry
    +ładnie, miękko i aksamitnie się rozprowadza,
    nakładanie go jest przyjemne
    reszta już o wiele gorzej
    -widoczny na twarzy, wygląda sztucznie, jak określiła poprzednia recenzentka twarz robi się nierówna, porowata - szczególnie jeśli nałozymy go dosć dużo, kiedy chcemy ukryć troche krostek
    -kolory ciemne, na skórze tłustawej(a chyba do takiej jest dedykowany) jeszcze ciemnieją
    najjaśniejszy dla mnie tylko do używania latem, ale na lato podkład jest z kolei za ciężki, maskowaty
    -nie matuje, na pewno nie na dłużej niż 2 godziny, w upał cera robi się tłusta, sztuczna jak po większości tanich podkładów, warzy się
    -nie trwały, ściera się szybko przy byle dotknięciu, ale na szczęście równomiernie a nie zostawiając biały placek na twarzy
    wg mnie będzie lepszy do cery suchej, bo czuć że jest dość ciężki i że nawilża i odżywia skórę

Używam tego produktu od: zeszłego lata, dokończyłam teraz w 2-3 tygodnie

Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie !
  • jestem bardzo rozczarowana tym produktem po tylu pozytywnych recenzjach przez które zakupilam ten podkład. Z doświadczenia wiem,że często bywa tak,że tanie nie oznacza gorsze więc myślałam ze i tym razem tak jest. Jednak ten puder to zupełne dno. Dałam mu kilka szans jednak za każdym razem było to samo.

-kolor naturalny ciemnieje na twarzy i wygląda jak brudny
    -wchodzi w załamania
    -widoczny na twarzy a tego nie toleruje
    -nie matuje ani nie wygładza(twarz wyglądza na chropowatą,nierówną)
    -nie kryje
    -po kilku minutach od aplikacji twarz jest tłusta

Dałam go mamie jednak u niej jest tak samo.Wylądował w koszu

NEVER EVER !

Używam tego produktu od:kilka razy
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Chcesz pochwalić uparta Marti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Kupiłam sobie go kiedyś i był trochę za ciemny więć odłozyłam w kąt i kupowałam inne, lecz rzaden nie był taki dobry jak ten.

+ ładnie pachnie
    + kryje przebrwienia
    + matuje
    + stapia się ze skórą
    + rewelacyjna cena

Nie odnotowałam razdnych minusów

Używam tego produktu od:zeszłego roku

Chcesz pochwalić katarzynka-buziaczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Ten podkład jest po prostu boski!!
    Idealnie się rozprowadza,ma piękny zapach,nie ciemnieje na twarzy, kryje drobne niedoskonałości,nie zapycha,nie tworzy ciemnych plam,i jest bardzo trwały
    Cena też jest OK.
    Jeśli chodzi o dostępność kosmetyku,to ja nie mam z tym w ogóle problemu
    PolecamUżywam tego produktu od:3 tygodni

Chcesz pochwalić Adzia15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • może byc
  • podkład nie pozostawia efektu maski,ładnie stapia się ze skórą i nadaje jej miękkośc,niestety nie matuje na długo,miałam wrażenie że po 3-ech godzinach spływał z twarzy...produkt przyjemnie pachnie

Używam tego produktu od: kiedyś używałam

Chcesz pochwalić annazzz za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Podkładu używam od 2 lat. Ładnie matuje i zakrywa niedoskonałości. Aczkolwiek w tym tygodniu kupiłam kolor beż, zawsze używałam naturalnego i po godzinie świece się jak lampki choinkowe :/ felerne opakowanie?

Używam tego produktu od:2
    Ilość zużytych opakowań:wiele

Chcesz pochwalić izunkaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • ekstra ale nie bez wad
  • Powinnam wystawić mu 4+, ale ,że jest podkładem, który u mnie sprawdza się najlepiej, a do tego jest bardzo tani, myślę że warto go promować;D
    Mam cerę trądzikową, trochę naczynkową, świecącą, ale delikatną i skłonną do przesuszania. Próbowałam używać różnych podkładów, ale zwykle twarz nie wyglądała wcale lepiej (miała albo sztuczny kolor, albo efekt maski, albo się bardziej świeciła, marszczyła, łuszczyła, etc), miałam revlon colorstay, bourjois matt lovely, maybelline fresh matte i ever fresh.
    No to przejdźmy do zalet:
    +Ten podkład nareszcie ma odcień pasujący do mojej skóry (jasny beż), nie jest identyczny, ale wygląda zdrowo i naturalnie.
    +Nie matuje prawie (czyt. nie wysusza na wiór) , ale błysk na nim też wygląda ok.
    + Otula miło twarz i świetnie do niej "przylega", nie czuję że mam coś na twarzy, skóra jest gładka i nie boję się jej dotykać. Chroni w zimie przed mrozem, nie wiem jeszcze jak spisuje się na słońcu (aha filtrów nie ma - to minus)
    + Prawie nie zapycha (chyba nie ma podkładu który w ogóle nie zapycha), tzn wydaje mi się, że wpływa tylko na ilość zaskórników.
    + Kryje na przyzwoitym poziomie, nakładam go też pod oczy i czasem na powieki i nic się złego nie dzieje.
    + nie podkreśla skórek!
    +ładnie pachnie

Minusy:
    - trudno dostępny!
    - kiedy jest go mniej trudno wydobywa się z tubki i zrobił się nieco gęstszy- trzeba uważać przy nakładaniu, żeby nie stworzyć tapety
    - jak pisałam wyżej - troszkę zapycha i troszkę może wysuszyć - zależy na co nakładany
    - brzydka tubka

Ale generalnie to mój ulubiony podkład! Pierwszy, którego używam codziennie i się z nim nie męczę.

Używam tego produktu od: jakieś pół roku
    Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

Chcesz pochwalić jagan za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto kupić
  • droższy nie znaczy lepszy a ten podkład jest tego doskonałym przykładem, jest gęsty i na długo matowi, kolor ma naturalny i nie wygląda na twarzy jak tapeta

Używam tego produktu od:miesiaca

Chcesz pochwalić silkaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 36 raz(y)
  • Moj absolutny IDEAL!
  • Kocham ten fluid :P naprawde hehe Zakupilam go zupelnie przypadkiem jako tanszy zamiennik a powalil mnie na kolana.

Zacznijmy od tego ze jest naprawde baaadzo wydajny, niezwykle gesty.

W koncu MAT to MAT! efekt utrzymuje sie przez wiele godzin. Czasem jak przesusze skore to jest wrecz za mocny.

Nad jego zaletami mogla bym sie rozpisywac..ale powiem tylko.. jest on idealny. Cudnie sie rozprowadza i tworzy jednolita warstwe. Nie zatyka porow, nie uczula, nie sciaga twarzy ..

Niestety, ma tez swoje minusy

Kolorystyka jest za ciemna Najjasniejszy - czyli jasny bez niestety jest o kilka tonow ciemniejszy niz moja karnaca. Co prawda, tragedi nie ma, bo fluid naprawde pieknie sie rozprowadza.. i uzyskuje efekt rownomiernej opalenizny..ale no wlasnie :p ja tam lubie swoja blada cere :P

Jest trudno dostepny ((((((( Kiedys kupowalam go w pierwszym lepszym kiosku...teraz tylko przez internet albo na zamowienie. Szkoda.. bo to jeden z bardziej udanych polskich produktow!Używam tego produktu od: 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Tyris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie; fajny mat.
  • Pierwszą tubkę zakupiłam z odcieniem naturalnym. Wszystko ok do czasu. Kupiłam następną tyle że jasny beż jako taka baza pod naturalnego. Też wszystko ok, do czasu. W połowie tubki podklad robił mi maskę, dziwnie było go widac na twarzy [mimo mojego dokładnego nakładania] i miał kłopoty z kryciem, ponieważ mam naczynka. Tak więc
    + zapach
    + fajny mat
    + nie błyszczy się
    +aksamitne wykonczenie
    -nie pokrywa [u mnie] niedoskonałości
    -nie trzyma się caly dzien [no wiadomo]

Ogólnie średnio mi podpasowal.

Używam tego produktu od: kilku m-cy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ZielonaPlaga za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak na cene bardzo przyzwoity
  • Zachęciła mnie kespedientka, mówiąc ze klientki wracaja do niego po probach z o wiele drozszymi podkladami. uważam, że dosyć trwały ale nie nakłada się komfortowo-trzeba uważać żeby nie zrobić maski, bo nie da się go nałożyć troszke. wymaga pudru. mnie przypadł nawet do gustu ale sądzę, że osoby w wieloma zmianami skórnymi nie byłyby zadowolone z krycia.

Używam tego produktu od: miesiac

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić anell16 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 14 raz(y)
  • Dla mało wymagających
  • Niestety ten podkład nie spełnił moich oczekiwań:
    - szybko znika z twarzy
    - gdy go nakładam, poskreśla suche skórki, a po pewnym czasie skóra świeci się niemiłosiernie
    - trudno dostępny
    - nie kryje dobrze, daje raczej naturalny efekt

Plusy:
    + cena
    + opakowanie - wygodna tubka

To jest po prostu przeciętny podkład. Daleko mu do np. Maxa Factora. Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lemka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świecenie
  • Zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu kupilam go. Dawalam mu szanse kilka razy, ale nie sprostał! Jeden z wiekszych i wazniejszych minusów: ciemnieje! Kolor beżowy,który wydaje się dość jasny ciemnieje i wyglądam jakbym była po któreś z kolei sesji w solarium. Mam karancję typową śniadą z ziemistym zabarwieniem a on je podkreśla. Po drugie nie matuje w ogole, u mnie bardziej wzmaga błyszczenie a nie mam cery skłonnej do dużego przetłuszczania się. Zostawia lepką warstwę na twarzy, co daje uczucie nieświeżości. Puder się na nim waży, jedynie skrobia jako tako współpracuje. Szybko schodzi-po ok.3 godz zostawiając przy tym plamy. Moze jest to kwestia kremu, moja emulsja z olaya wczesniej nie sprawdzala sie pod kazdym podkladem,ale nie bylo to az w takim stopniu niezgrane! spowodował u mnie ogromny wysyp, pełno wągrów, wzmógl przetluszczanie skory!
    Używam tego produktu od:3 tyg
    Ilość zużytych opakowań:1 nie do końca

Chcesz pochwalić mindiar za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Jestem zaskoczona, że podkład za taką cenę tak świetnie się sprawdza. Bardzo dobrze kryje (a mam cerę naczynkową), nie tworzy maski, skóra wygląda po nim fajnie, ja nie mam problemu ze świeceniem. Dałabym może nawet pięć gwiazdek, szczególnie za relację jakość-cena, ale jest jeden poważny minus - kolory. Należę do tych bladolicych i dla mnie na chwilę obecną nawet najjaśniejszy kolor jest nieco za ciemny. Ale może latem do niego wrócę. Może, bo uwielbiam co chwilę testowac cos nowego.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kaja1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • cuuudo
  • Ciężko go dostać i trochę się naszukałam ale warto było;D Zdecydowanie najlepszy ze wszystkich tańszych podkładów.. a nawet od tych z wyższej półki ładnie się rozprowadza, nie tworzy maski, nie zapycha i co najważniejsze kryje!! Oczywiście nie matuje na 12h jak obiecuje producent ale daje rade W moim przypadku twarz nie świeci sie przez ok. 3-4 h później konieczne są poprawki.. ale nigdy jeszcze nie trafiłam na podkład który utrzymuje mat dłużej (a miałam ich sporo) więc nie odejmuje za to gwiazdki Dobry krem matujący ( Siarkowa Moc) i do tego puder matujący w torebce i jest ok xD Ogólnie jestem baaaardzo zadowolona z tego podkładu Dobra jakosć za niską cenę..

Używam tego produktu od: tyg

Chcesz pochwalić Caliope642 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam nielicznym
  • Jak dla mnie, osoby która nie używa fluidów codziennie tylko od czasu do czasu ten podkład się sprawdził.
    Nie drogi w użyciu, kolorek fajnie zgrywa się z moją skórą.

Polecam dziewczyną które nie oczekują od podkładu efektu maski a tylko nieco poprawienia niedoskonałości.

Ilość zużytych opakowań: ok 3

Chcesz pochwalić kamiqaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ma plusy i minusy
  • Właśnie kończę 1 opakowanie tego podkładu.
    Kupiłam go zachęcona recenzjami na KWC.
    Plusy:
    -pierwszy i zasadniczy to cena.Zapłaciłam za niego 12 złotych
    -jest bardzo wydajny
    -dobrze kryje niedoskonałości

Minusy:
    -niestety ma tendencje do tworzenia maski. Było to niezauważalne latem. Jednak teraz, gdy cera jest jaśniejsza można trochę przedobrzyć.
    -ja trochę odczuwam że jednak ma ciężką konsystencję

Ogólnie, dobrze że go wypróbowałam. Jednak lubię nowości i mam w planach zakup czegoś innego.

Używam tego produktu od:pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić advocatusdiaboli za czytelną i pomocną recenzję?
  • po 1 podkład jest bardzo tani!
    używam go zamiennie z Max factor Lasting Performance i myśle,że Kolastyna przy nim wypada świetnie. Na pewno kupie ten podkład jeszcze nie raz; nie zapycha mnie, świetnie kryje, a wygląda naturalnie.
    Zachęcam

Używam tego produktu od:2 lata
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić Renatka89 za czytelną i pomocną recenzję?