Barwa, Woda brzozowa

Powiększ Barwa, Woda brzozowa

Zgłaszająca osoba: Alien :*

Preparat do pielęgnacji włosów zawierający ekstrakt z liścia brzozy i tataraku. Zmniejsza objawy łupieżu, wzmacnia włosy, nadaje im puszystość, miękkość oraz elastyczność.

Cena: ok. 4zł / 90ml
/s/

• Nie dla mojego skalpu
  • Radziłabym uważać z tym produktem osobom, które maja wrażliwy skalp. Woda brzozowa strasznie go wysusza, co powoduje swędzenie i dyskomfort - krótko mówiąc nic przyjemnego. Woda jest co prawda tania jak barszcz i znana chyba wszystkim włosomaniaczkom, ale nie wszystkim będzie pasowała. Zużyłam 3/4 buteleczki i z ulgą odstawiłam. Nie widzę pozytywów w tym produkcie. Butelka jest szklana, ciężka i nieporęczna. Brakuje tu atomizera, bo woda bardzo wysusza ręce, gdy wmasowujemy ją opuszkami w skalp. Na łupież też nie działa. Szkoda tych 4 zł.

Chcesz pochwalić Mrs_Merve za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmm...
  • Przyznam się od razu bez bicia, że nie stosowałam wody brzozowej regularnie. Pewnie się to trochę przyczyniło do tego, że nie zauważyłam wielkich efektów po jej stosowaniu. Do rzeczy.
    Plusy:
    + łatwa aplikacja, czasami stosowałam na kilka godzin przed myciem włosów, a czasami wcierałam ją tuż po umyciu, w obydwu wypadkach nie zauważyłam obciążenia włosów,
    + nie podrażnia skóry głowy,
    + pomaga przy profilaktyce skóry skłonnej do łupieżu,
    + przy bardziej regularnym stosowaniu zauażyłam mini wysyp baby hair,
    Minusy:
    - okropny, alkoholowy zapach,
    - niewygodna butelka,
    - mało dostępna,
    - nie wzmacnia włosów, ani także nie przedłuża ich świeżości w przypadku włosów przetłuszczających się.
    Nie wiem czy kiedyś jeszcze sięgnę po wodę brzozową. Jakiś ogromnych efektów nie zauważyłam. Chyba zdecyduję się na inną wcierkę. Szkoda, że producent nie podał zalecanej częstotliwości stosowania. Może wtedy by mnie to zmotywowało do częstszego używania. Daję mocną trójkę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aguleczek94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam...
  • Po wodzie pokrzywowej jest to moja ulubiona wcierka. Jedno opakowanie starcza mi na miesiąc, wode codziennie wcieram w skóre głowy. Ze względu na niepraktyczne opakowanie przelewam ją do opakowania z atomizerem.

Plusy:
    - niska cena,
    - baby hair (jednak nie tak dużo jak w przypadku wody pokrzywowej),
    - nie wystąpiło podrażnienie (alkohol na pierwszym miejscu),
    - odświerzenie skóry głowy po aplikacji,
    - zapach szybko się ulatniał.

Minusy:
    - dostępność (małe kioski),
    - opakowanie (szklane, przydałby się atomizer),
    - nie ograniczył ptrzetłuszczania (włosy traciły świeżość w normalnym czasie).

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Szarex za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Jedno opakowanie się kończy, a kolejne już czeka w kolejce.
    Uzależnilam się od tej wody. Bardzo ładnie odświeża. Myję glowe co dwa dni. Ale zdarza się, że drugiego dnia włosy już nie wyglądają świeżo. Ta woda jest na to ratunkiem.
    Co wazniejsze odżywia wlosy, sa zdrowsze i bardziej błyszczace.

Udało mi się kiedys kupić w butelce ze spayem i teraz kolejne do niej przelewam, dzieki temu jest bardziej wydajnw. Wczesniej buteleczka starczała mi na miesiąc, teraz na dwa.

Co jakiś czas mi się nudzi, ale gdy mój skalp potrzebuje ratunku, to sobie o niej przypominam.

W porównaniu do wody z rossmana jest "lżejsza". Lepiej odświeża, ale za to nie nawilża.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Chcesz pochwalić Z nieba za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ciekawy produkt.
  • W trakcie ubiegłorocznej zimy, kiedy zaczęłam nosić czapkę, zauważyłam powstanie lekkiego łupieżu. Zdarzało mi się to w przeszłości, ale nie pamiętam żadnego naprawdę skutecznego produktu. Z ciekawości sięgnęłam po wodę brzozową. Co najlepsze, po kilkukrotnym zastosowaniu nie miałam już śladów łupieżu. Sama do tej pory w to nie wierzę.

Bardzo lubię ja również za to, że po jej zastosowaniu mam na skórze głowy wrażenie niesamowitego odświeżenia! Jeszcze żaden kosmetyk takiego nie dał!

Jeśli nie macie bardzo wrażliwej skóry głowy (jak ja), niech nie wystraszy Was alkohol. Nie poczynił żadnych szkód, a zapach czuć tylko w trakcie nakładania.

Dzięki niej przestałam myć włosy codziennie, początkowo robiłam to co 2 dni, a im dłużej ją stosowałam, przy regularnym aplikowaniu, czas ten wydłużył się aż do 4 dni! Co najważniejsze w okresach przerwy w stosowaniu nie powracała potrzeba codziennego mycia! Włosy nabrały dzięki niej jeszcze większego blasku.

Poza tym może buteleczka nie jest bardzo poręczna, ale nie mam z nią większych problemów. Woda nie wylewa się, nie przelewa, nakładam tyle, ile potrzebuję, a robię to tylko palcami. Kwestia wypracowania odpowiedniej techniki. Trudne toto nie jest.

Szkoda tylko, że tak trudno mi ją kupić. Nie widziałam u siebie w żadnych sklepach i drogeriach, a w aptekach patrzą na mnie dziwnie, kiedy o nią pytam. Nawet kioskarze w moim mieście się nie poznali na tym specyfiku. Po raz pierwszy udało mi się kupić ten produkt z bardzo krótką datą ważności. Leżał w jakimś niepozornym kiosku, schowany za kioskarzem na najwyżej półce, tak że klienci nie mieli szansy czegoś takiego zauważyć przez przypadek. Buteleczka była obkurzona, więc pewnie długi czas tam leżała. Niestety teraz nawet w tym wybranym kiosku jej nie sprzedają, bo ponoć hurtownia, w której się zaopatrują wycofuje się z dystrybucji wody brzozowej… Szkoda, że tak kiepsko u mnie z dostępnością. Pozostają mi zakupy w internecie. Z tym na szczęście nie ma problemu.

Podsumowując:
    + doskonale odświeża skórę głowy,
    + zwalcza łupież,
    + dodaje włosom blasku,
    + zmniejsza przetłuszczanie skóry głowy,
    + nie podrażania,
    + zapach alkoholu czuć tylko w trakcie aplikacji, potem szybko wietrzeje,
    + niska cena,

- dostępność!

Ilość zużytych opakowań: trzy

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić MarjoryAnn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raz na jakiś czas
  • 1) DZIAŁANIE- lekko przedłuża świeżość włosów, eliminuje lekki łupież, włosy mniej wypadają. Nie podrażnia.
    2)CENA I DOSTĘPNOŚĆ- bardzo tania, do kupienia w jakiś małych sklepikach
    3) WYDAJNOŚĆ- bardzo dobrze jest przelać ją do buteleczki z atomizerem, wtedy wystarczy zdecydowaniena dłużej.
    4)OPAKOWANIE I ZAPACH- opakowanie niezbyt piękne, ale i tak zmieniam je na atomizer Zapach niezbyt przyjemny, ale po aplikacji niewyczuwalny

Byłby KWC, ale moje przetłuszczające się włosy chcę traktować delikatnymi środkami, dlatego na jakiś czas odstawiam, pewnie kiedyś powrócę do niego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martynaa01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAAAAAAAAAAAK!
  • Jest to już moja druga butelka, a niedługo będzie i trzecia .
    Bardzo lubię tą wodę, gdyż dzięki niej mam włosy:

- bardziej sypkie
    - lepiej układające się
    - zdrowsze
    - mniej przetłuszczające się
    - mają ładniejszy, zdrowszy kolor
    - mniej wypadają

Największy plus - pojawiają się "baby hair" Brak parabenów no i ta CENA!

Dla bardziej wnikliwych podaję skład:
    Alcohol Denat., Aqua, Betula Alba Leaf Extract, Hydrochloric Acid.

PS 35 lat temu moja Mama właśnie tą wodą uratowała swoje okropnie wypadajace włosy. Czy trzeba lepszej reklamy?? ;-)

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 szklane

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić italiana07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Wodę brzozową mogę polecić z czystym sumieniem. Od kiedy jej używam moje włosy spokojnie wytrzymują dni. Czy przyspiesza porost włosó to nie zwróciłam na to uwagi. Przelałam do butelki ze sprayem. Serdecznie polecam.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić Sol Magda za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, nie, nie !
  • Co prawda woda ta nie kosztowała dużo bo około 5zł ale wystarczyła mi dosłownie na kilka użyć! Co więcej okropnie śmierdzi spirytusem (którego tak nie czuć np w isanie). Kupiłam w celu zmniejszenia przetłuszczania się włosów, niestety nie pomogła.

Używam tego produktu od: kupiłam miesiąc temu

Chcesz pochwalić JednaNaMilion za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie
  • Wady:
    niesamowicie wysusza skórę głowy
    ostry zapach alkocholu
    butelka bez dozownika
    po zużyciu 3/4butelki mam takie same włosy /choć chyba bardziej dopielęgnowane innymi olejami i odżywkami żeby zredukować skutki tego alkoholowego płynu/więc po co się męczyć dalej-wylałam resztę
    bardzo podrażnia
    zaczytana w pozytywne opinie bardzo długo dawałam szanse tej wodzie-z persperktywy-kompletnie nie warto-może i jest tania, ale dla mnie jest kompletnie beezużyteczna, wolę kupić coś droższego i skuteczniejszego, np. olej

Ilość zużytych opakowań: 3/4 butelki, a resztę wylałam

Chcesz pochwalić danusiaes za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • tak!
  • zdecydowanie jestem na tak!
    powody?
    * włosy mniej wypadają
    * są uniesione od nasady
    * widoczny połysk

używam wody brzozowej co drugi dzień wcierając ją w skalp

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Inka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • przekonałam się!
  • Woda wcale nie jest zła. Co prawda nieco przesusza skalp ale za to włosy są wzmocnione, szybciej rosną i nie czuć alkoholu w niej. Jest bardzo tania i (dla mnie) wydajna.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić justyna1996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • denat+skalp = swędzenie
  • Jak w podsumowaniu - nie dla mojego skalpu. Alkohol zawarty w wodzie brzozowej wywoływał na początku świąd skóry, ale później było tylko gorzej - wysuszony skalp, pryszcze, strupy (powstałe po nieustannym drapaniu).

Jeśli zatem podejrzewacie, że skalp jest wrażliwy, nie katujcie go.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe - wylałam

Chcesz pochwalić Eloe77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Jestem zadowolona z tej wody. Przez pewien czas miałam problemy ze skórą głowy i po tyg stosowania tego kosmetyku nastąpiła kolosalna poprawa. Dodatkowo fajnie nabłyszcza włosy. Obawiałam się o ten alkohol w składzie.. jednak nie zauważyłam pogoszenia kondycji włosów. Teraz używam jej 2-3 razy w tyg. Jest bardzo wydajna. (Leje na wacik i wcieram w skórę głowy i odrobinę we włosy). Tania, jestem pewna, że do niej jeszcze wrócę.

Chcesz pochwalić Femme de diamant za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomaga
  • Był taki czas , kiedy moje włosy były paskudne, wypadały... No ale co się dziwić, skoro używałam tylko szamponu Odkąd zaczęłam robić wcierki z wody brzozowej zrobiły się jakieś takie... ładniejsze, żywsze, bardziej miękkie i błyszczące. I co najważniejsze mniej wypadały. Zapach faktycznie jest paskudny, ale na głowie go nie czuć. Na minus także bardzo niepraktyczne opakowanie, szyjka jest zbyt szeroka i wylewa się bardzo dużo produktu. Radzę używać jej co dwa dni, żeby alkohol nie przesuszył skalpu, mnie podczas takiego stosowania bardzo pomogła

Chcesz pochwalić dotka95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak,!
  • Bardzo dobry produkt.Moje włosy mniej się po nim przetłuszczają,przestały wypadać,jest tani.Używam go po każdym myciu włosów.Zastanawiam się czy nie kupić wody pokrzywowej,ale na pewno nie rozstanę się z tą wodą nim na długo.

Używam tego produktu od:miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:niecałe jedno

Chcesz pochwalić Laureane za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłe zaskoczenie
  • po wielu latach poszukiwań kosmetyku do moich cienkich włosów przypadkowo trafiłam na wodę brzozową.ten niepozorny produkt zaskoczył mnie zupełnie.świetnie nadaje się do stylizacji włosów(ja przelewam go do pojemnika z rozpylaczem)
    efekt:
    - trwałe utrwalenie
    - nie ma efektu posklejanych włosów jak przy
    lakierach
    - nie obciąża włosów jak żel czy pianka
    - większa objętość włosów
    - lśniące ,naturalnie wyglądające włosy
    - włosy mniej się przetłuszczają
    dla mnie jest lepszy niż preparaty typu "dwudniowa objętość"

Używam tego produktu od:3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić sabinazgr za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stare, ale jare
  • O wodzie brzozowej dużo słyszałam z opowiadań babci, stare dzieje. Ku mojemu zaskoczeniu produkt ten poleciła mi moja fryzjerka.
    Mam długie włosy, strasznie przetłuszczające się u nasady. Mycie staram się ograniczyć do co drugiego dnia, ale czasami muszę to robić codziennie
    Obeszłam prawie całe miasto w poszukiwaniu wody brzozowej (a mieszkam w 500tys. mieście) i nigdzie jej nie było. Ostatecznie znalazłam ją w kiosku na swojej ulicy, była wciśnięta w najciemniejszy kąt wystawy://
    Po paru dniach pokochałam ten "kosmetyk".
    Wcierany w skórę głowy, działa małe cuda:

+włosy są bardziej lśniące
    +nie przetłuszczają się już tak
    +są bardziej podatne na układanie
    +z buteleczki wydobywa się woń alkoholu, ale na włosach szybko wietrzeje i nie pozostawia żadnego zapachu

Po dłuższym stosowaniu zauważyłam też wady:
    -niewygodny w użyciu, brak jakiegoś dozownika czy czegoś w tym stylu
    -nawet przy najlepszych chęciach, sporo płynu wylewa się na włosy
    -wcale nie jest taki tani i wydajny, przynajmniej przy długich włosach. Za butelkę płacę 5,50zł, przy codziennym stosowaniu zużywam 3-4opakowania, czyli jakieś 17-22zł/mies. Za to można kupić sobie jakąś fajną odżywkę.
    -opakowanie, trochę jak za czasów PRL-u. Pani w kiosku sprowadza tą wodę tylko dla mnie, bo nikt inny jej nie kupuje. Zawsze dziwnie się na mnie patrzy jak o nią proszę

Mimo wszystko, woda brzozowa ma u mnie 4+ i aby zobaczyć efekty potrzeba trochę cierpliwości.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:7-8 op.

Chcesz pochwalić NaturalWomen za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Jest w porządku. Wcieram ją tylko na noc. Nie wiem czy to jej zasługa, ale włoski troszkę urosły Po aplikacji możemy zauważyć puszenie się włosów. Niestety nie poradziła sobie wtedy, gdy łupież mnie dopadł ( a takie m. in. ma zastosowanie). Używam dla lepszego ukrwienia skóry głowy. Pachnie alkoholem) Aa i także dzięki niej włosy zaczęły mi się przetłuszczać na całości, co jest pozytywem ponieważ miałam suche włosy. Oczywiście rano je myję

Polecam.

Chcesz pochwalić nicole2772 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajna rzecz.
  • Pozytywne zaskoczenie
    Mam włosy bardzo cienkie i delikatne. Zazwyczaj szybko przetłuszczają się przy skórze, reszta pozostaje sucha (od lat katowane farbami rozjaśniającymi)Wodę brzozową wcieram w skórę głowy zaraz po umyciu i spłukaniu balsamu Seboradin. Po wtarciu przez chwilę mam wrażenie, że skóra głowy jest rozgrzana i lepiej ukrwiona. Włosy są błyszczące, sypkie, dłużej świeże, alkohol natychmiast wyparowuje, pozostaje tylko brzoza. Bałam się,że przy aplikacji chlapnę za dużo na zniszczone partie włosów, ale nawet jeśli tak robię, to efekt jest pozytywny, nie wysuszyło mnie na wiór póki co. Szybszego wzrostu na razie nie zauważyłam, ale jeśli nastąpi, woda będzie moim KWC Jakiś tam zapach ma, lekko spirytusowy, ale znika natychmiast po odparowaniu. Opakowanie kiepskie,ciekło mi po łokciach, więc przelałam wodę do buteleczki z psikaczem po lotonie Seboradinu i aplikuję przedziałek po przedziałku, unikając w miarę możliwości rozpylaniana włosy.Używam tego produktu od:miesiąca

Chcesz pochwalić Monique DeVine za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mmm, fajna
  • Kolejny produkt Barwy, z którego jestem naprawdę zadowlona.
    +Tani
    +Łatwo dostępny [ przynajmniej dla mnie ]
    +i co najważniejsze- działa.

Jeżeli chodzi o minusy to z pewnością owa woda zbyt wydajna nie jest, ale przy tej cenie to naprawdę żaden problem.
    Warto spróbować. Zdecydowanie Polecam

Używam tego produktu od: 2 miesiący, nieregularnie

Chcesz pochwalić Chatul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężko ocenić..
  • To podobno jeden z nielicznych kosmetyków dostępny w czasach PRL - u w każdym kiosku. Z racji alkoholu w składzie stał się ulubionym "przysmakiem" panów lubiących umilać sobie szarą polską rzeczywistość.

Ciężko było dostać wodę brzozową i jej siostrę pokrzywową. Jednak gdy już mi się to udało, kupiłam obie buteleczki i skrupulatnie wcierałam w skórę głowy codziennie.

Efekty? Mam mieszane odczucia. Niby łupież miał zniknąć, włosy mniej się przetłuszczać i wypadać.. Ciężko określić, czy to wynik alkoholowego zbytku PRL-u czy innych specyfików, które stosuję. Jednak zamierzam wodzie brzozowej zaufać, bo odnoszę wrażenie, że po prostu trzeba ją stosować minimum 3 miesiące lub więcej. Cena jest śmieszna, a alkoholowa woń niewyczuwalna, więc zaryzykuję.

Uwaga! Może miejscowo uczulać!

Używam tego produktu od: pół roku z kilkumiesięczną przerwą
    Ilość zużytych opakowań: kilka, około 3

Chcesz pochwalić milaaag za czytelną i pomocną recenzję?
  • pozytywne zaskoczenie!!!!
  • Wode kupilam w sklepie zielarskim za 4 zl 65 gr i zbyt duzych wymagań jej nie stawiałam.Co mozna wymagac od wody za taka cene jeszcze biorąc pod uwage fakt ,że nie jest to specyfik znanej marki.ZDZIWIŁAM SIĘ!!!Nasmarowalam skóre głowy 3 razy i moj łupież prawie całkowicie znikną.Bardzo mi przpasowala ta woda tym bardziej ,ze nie wysusza włosow,ale też ich nie przetłuszcza.Szybko wsiąka a zapach jest neutralny.Jedyną jej wadą jest opakowanie można by je troche unowocześnić.Przydal by sie jakiś dozownik i aplikator łatwiej było by ją uzywać.Ogólnie jest to produkt który jesli nie pomoże to i nie zaszkodzi a to dla mnie ważne bo wiele innnych produktów powoduje podraznienia i inne skutki uboczne.Mi sie spodobał POLECAM

Używam tego produktu od:tygodnia

Chcesz pochwalić LadyD za czytelną i pomocną recenzję?