La Rich'e, Directions (Tonery do farbowania włosów)

La Rich'e, Directions (Tonery do farbowania włosów)

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

La Rich'e Directions to łatwe w nakładaniu, w pełni zmywalne tonery do włosów. Jeden słoiczek wystarcza na pokrycie włosów do ramion.
Tonery służą do farbowania uprzednio rozjaśnionych włosów i produkowane są w 34 jaskrawych, niespotykanych kolorach.
Wszystkie tonery można ze sobą dowolnie mieszać dla uzyskania jeszcze bardziej szalonych efektów! Tonerów nie należy mieszać z wodą utlenioną.
Produkty La Rich'e Directions nie są testowane na zwierzętach.
Obecnie dostępne kolory to: Alpine Green, Apple Green, Apricot, Atlantic Blue, Bright Daffodil,
Carnation Pink, Cerise, Coral Red, Dark Tulip, Ebony (czarny), Fire, Flame, Flamingo Pink, Fluoerescent Glow, Lagoon Blue, Lavender, Lilac, Mandarin, Midnight Blue, Neon Blue, Pastel Pink, Pillarbox Red, Plum, Poppy Red, Rose Red, Rubine, Silver, Spring Green, Tangerine, Tulip, Turquoise, Vermillion, Violet, White Toner.

pokrycie siwych włosów, odświeżenie koloru
szampony koloryzujące
fluid / krem

najlepszy

Używałam fioletowego koloru (odcień violet) na włosach rozjaśnionych do blondu i na włosach, które spłukały się do różu po farbowaniu na fioletowo innym produktem. Na różowych musiałam poprawiać włosy co około dwa tygodnie, po tym czasie już były bardziej różowe niż fioletowe. Na blondzie nie poprawiałam ani razu, trzyma się już miesiąc, ale nie jest bardzo intensywny. Inaczej się wypłukał na części włosów, która była więcej razy farbowana i rozjaśniana, niż na części, która była tylko rozjaśniana, ale tego się spodziewałam (na tej drugiej spłukał się mocniej i trochę w stronę brązu/beżu). Takie małe opanowanie za 20zł wystarczyło mi na 5 farbowań (włosy do ramion, gęste, nakładałam na jakieś 70% włosów), także moim zdaniem bardzo wydajny i nawet, jeśli kolor trzeba poprawiać, wychodzi tanio. Samo farbowanie nim zajmuje chwilę, konsystencja jest przyjemna, lekko glutowata, nakłada się go szybko, w dodatku na wilgotne włosy. Spłukuje się też bardzo szybko, z innymi produktami męcze się dłużej xD Kolor wyszedł taki, jaki miał wyjść według obietnic producenta. Wydaje mi się, że nie wypłucze mi się do zera, ale jako, że wielokrotnie katowałam włosy różnymi farbami, tonerami i rozjaśniaczami, kolory na ogół lubią się w nie wżerać, także nie wiem, na ile to wina produktu, a na ile moich włosów. Póki wypłukuje się z ładnym, estetycznym efetem, nie przeszkadza mi to szczególnie. Największym plusem jest ogromny wybór kolorów, w przyszłości na pewno przetestuję więcej

Bardzo fajne produkty. Nie niszczy włosów, nie trzeba długo trzymać to uzyskania efektu. Można spokojnie stosować samemu w domu. Przy dłuższych włosach starcza na krótko.

Kolorowe włosy na wyciągnięcie ręki

La Riche Directions był pierwszym tonerem, jakiego używałam w życiu, a było to jakieś 3 lata temu. Od tego czasu przez moje ręce przeszło kilkanaście opakowań tego produktu. Z rozjaśnianych włosów najbardziej intensywne kolory nie spłukują się w 100% (takie jak Midnight Blue, Neon Blue). Z nierozjaśnianych włosów spłukuje się bez problemów.

Pełna intensywność koloru utrzymuje się 2-3 mycia maksymalnie, a reszta wypłukuje się przez kilkanaście myć.

Wymieszany z odżywką pozwala uzyskać delikatniejsze odcienie. Producent poleca mieszanie tonerów tej samej marki, ale bez problemu miesza się z innymi pótrwałymi kosmetykami do koloryzacji, takimi jak te z Marion Star Color i Schwarzkopf LIVE.

Używany samodzielnie jest mało wydajny jeżeli go nie wczesujemy (co polecam). Nie zauważyłam większej różnicy między nakładaniem na suche, wilgotne i mokre włosy.

Jeżeli naszym celem jest mocny kolor na stałe, polecam nakładać na rozjaśnione włosy, trzymać pod folią spożywczą i ręcznikiem przez 0.5-1h, ważne, żeby nie dopuścić do wyschnięcia produktu na głowie :)

Tanie, łatwo dostępne kolory

Tonerów La Riche używam od ponad sześciu lat. Dzięki nim miałam na głowie już niemal wszystkie kolory tęczy, a w mojej szafce zawsze znajduje się kilka opakowań "na czarną godzinę". W tonerach Directions najbardziej lubię ich cenę i dostępność. Są tanie i mogę kupić je w lokalnej drogerii, starczają często na wiele miesięcy. Nie wszystkie kolory trzymają ten sam poziom (dlatego np. do fioletu preferuję Pravanę), ale tak jest z każdą marką tonerów. Średnio podobają mi się opakowania, bo nie wchodzi w nie mój pędzel do malowania włosów - mogły by być nieco szersze, co ułatwiłoby wydobywanie produktu. Nierozcieńczony z odżywką toner starcza na pokrycie włosów długości mniej więcej do ramion... chociaż mając gęste włosy lepiej zaopatrzyć się w dwa.

Przed aplikacją tonera należy zdać sobie sprawę, że wynik naszych działań zależy w dużej mierze od stanu i koloru początkowego włosów. Nie oczekujmy, że na ciemnobrązowych włosach pojawi się piękny, jasny różowy - to tak nie działa! Ciemnej kartki nie pomaluje się przecież jasną akwarelą. Nawet mając rozjaśnione włosy nie należy spodziewać się, że kolor wyjdzie nam taki, jak z opakowania. Niebieski toner na rozjaśnionych do żółtego włosach wyjdzie zielony, ponieważ niebieski+żółty=zielony właśnie! Można skontrować to dodając nieco fioletu do niebieskiego, bądź korzystając regularnie z fioletowego szamponu, ale nie są to informacje, które oczywiste są dla każdego, szczególnie dla osób rozpoczynającą swoją zabawę z kolorami. Praca z kolorowymi włosami bywa ciężka i kapryśna.
Różnie też bywa z trzymaniem się koloru na włosach. Zdrowe, silne, nierozjaśnione kosmyki będą tracić go szybciej niż rozjaśnione i zniszczone. Mogą też zostawać (dużo) dłużej niż kilka tygodni i należy się z tym liczyć, szczególnie jeśli korzystamy z zielonego bądź niebieskiego. Aby przyspieszyć wypłukiwanie koloru należy myć włosy w ciepłej wodzie, używając mocnych szamponów. Analogicznie aby zwolnić wypłukiwanie koloru warto używać chłodniejszej wody i łagodniejszych produktów. Kolor można również odświeżyć dodając do odżywki trochę tonera.

Mając za sobą zdanie wstępu, przejdę do recenzji poszczególnych kolorów, które zapadły mi w pamięć.

Fluorescent Glow - mój ukochany, neonowy żółto-zielony. Cudownie wygląda sam, bądź zmieszany z innymi. Jego intensywność zaraz po nałożeniu jest oszałamiająca, bardzo często zbierałam za niego komplementy. Świeci pod światłem UV. Niestety ciężko się o niego dba, dość szybko traci na intensywności.

Alpine Green - głęboka zieleń, choć nie zbyt ciemna. W połączeniu z kapką czarnego Ebony tworzy przepiękną, butelkową zieleń. Utrzymuje się bardzo długo, ciężko się go pozbyć, jak każdego zielonego.

Turquoise - turkusowy, bardzo piękny kolor, choć dość szybko wymywa się do zielonawego. Również trudny do pozbycia się. Zostawia ślady na poduszkach/szyi/ubraniach.

Neon Blue - rodzaj niebieskiego, który faktycznie wyjdzie niebiesko nawet na żółtawych włosach. Jest to bardzo intensywny niebieski o fioletowej bazie (w przeciwieństwie do większości o bazie zielonej). Nie otrzymamy nim co prawda pastelowego koloru nieba, ale za to nie zmyje się do zielonego, tylko szaro-fioletowego. Bardzo rozcieńczony służy jako szary toner (polecam go do szarych włosów - w połączeniu z odżywką starczy na dużo dłużej niż dedykowany szary kolor).

Cerise - cóż za przytłaczający, intensywny róż! Nałożony sam przeykryje chyba wszystko. Bardzo rzuca się w oczy. Osobiście używam go jedynie w formie rozcieńczonej, dzięki czemu starcza na wieki.

Kolor i odpowiednie nałożenie

Przede wszystkim - aby farba dała się równomiernie nałożyć powinno się do niej odrobinę odżywki lub maski.
Po drugie, przed każdą koloryzacją powinno się porządnie umyć włosy szamponem z SLS i bez żadnych odżywek , aby otworzyć łuski włosów. (Dlatego też łapią na dłużej niż 1-2 mycia tylko na rozjaśnianych - ewentualnie zniszczonych - włosach.)
Po trzecie toner należy nakładać na wilgotne włosy.

Od razu mogę zaznaczyć, że kolor kolorowi nie równy jeśli chodzi i wymywanie i "łapanie". Wszystkie odcienie niebieskiego i zielonego są świetne, róże przyzwoite , czerwone dość szybko się spierają tak jak niebieskie. Natomiast myślę, że długo wyglądają ładnie ponieważ po 1-2 miesiącach od koloryzacji nadal jestem o nie pytana.
Najgorzej sprawdził się fiolet (niestety nie pamiętam który miałam, prawdopodobnie Plum). Co prawda nie na moich włosach i możliwe że przez kolejną koloryzację włosy straciły pigment, więc nie do końca jest to miarodajna opinia.
Łatwo można przechodzić na różne odcienie nawet bez dekoloryzacji, u mnie wystarczyło to jak same się wypłukały.

Na moje włosy do pasa (średniej gęstości) z odrobiną odżywki i umiejętnym nałożeniu wystarczy jedno opakowanie. Na początku polecam mieć lekki zapas, zwłaszcza, że to co zostanie łatwo schować z powrotem do opakowania

+Biały i czarny ocień służą tylko do rozjaśniania i przyciemniania pozostałych.

Turkus

Kilka lat temu postanowiłam mieć turkusowe włosy. Przed koloryzacją rozjaśniłam całe włosy (wyszedł kolor jasny kurczak - grunt, że równomiernie odbarwiło). Zaraz po tym zabiegu położyłam turkus i przykryłam woreczkiem foliowym. Trzymałam ponad godzinę. Wyszło jak miało wyjść czyli turkusowo - tak jak chciałam :-) kolor pięknie nasycony i równomierny. Nie zauważyłam, żeby się wypłukiwał. Cały czas był wyrazisty, nie musiałam go poprawiać przez cały okres "użytkowania". Po trzech miesiącach już miałam odrosty, a nie chciało mi się znowu ich rozjaśniać, a poza tym znudził mi się już ten turkus :-P postanowiłam zrobić dekoloryzację... Nooo... Przyznam, że ten turkus tak mi się wgryzł we włosy, że musiałam dwukrotnie go ściągać. Podsumowując: bardzo polecam ten toner. Jest bardzo trwały, tylko trzeba go długo trzymać na włosach. Nie zniszczył mi włosów, no i fajnie wygląda ;-)

Niestety nie dla mnie

Marzył mi się mysi brąz, a że fryzjer wolał trzycyfrowe sumy za jedną wizytę, postanowiłam działać sama. Kupiłam remover z rossmanna, ściągnęłam ciemny brąz do rudego blondu, nałożyłam na to blond srebrny a potem toner srebrny z la riche.
Efektu brak, ponieważ jest to farba przeznaczona do mocno rozjaśnionych włosów lub po prostu blond z natury. Może za jakiś czas rozjaśnie włosy mocniej i spróbuję jeszcze raz. Plus za kondycję włosów po zmyciu. Zapach plakatówki trochę odpycha. Ogółem nie będę oceniać źle, bo źle przygotowałam włosy.

Na moment.. ..

Kolory tego toneru schodzą z moich włosów bardzo szybko. Po 3 myciach prawie nic niema ???? nie znam nazw tych kolorów. Miałam różowy i fioletu jeszcze mi zostało. Kolory super, na włosach bardzo intensywne.

Genialna jako farba podtrzymująca kolor

Jako że włosy farbuję na burgund / wiśnię to mam of course czerwienie w domu (Pillarbox red i Vermilion red). Na moich włosach nie rozjaśnianych najlepiej sprawdza się Pillarbox red, choć dla ochłodzenia dodaję kapkę Vermiliona. Oba kolory dostałam w sklepach fryzjerskich - Pillara przywiozłam z Krakowa, a Vermiliona z Warszawy.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Kremowa konsystencja i brak przymusu mieszania składników farby ułatwia pracę z produktem. Nie jest ona trudna i dla mnie wykonalna nawet samodzielnie (z pomocą lusterka dla tyłu włosów). Kolor bez problemu się usuwa z skóry przez co nie powoduje ona żadnych problemów z farbowaniem skóry głowy. Nie podrażnia, nie uczula. Zapach jest przyjemny, dość delikatny. Dzięki słoikowi bez problemu da się wyjąć odpowiednią ilość farby. Przez to, że jest ona gotowa do użycia można zostawić resztki na później.
Na moje krótkie włosy wystarczy jeden cały kubeczek.

Trwałość jest w porządku - wiadomo czerwień szybciej się wypłukuje. Ale na farbowanie jako podtrzymanie koloru - tu jestem na tak. To sposób dla mnie by między farbowaniami Joanną Naturią (232 - Dojrzała Wiśnia) przedłużyć moc koloru na włosach. Polecam ją też dla osób chcących mieć ciekawy kolor na włosach. Przez to, że można je mieszać (także z innymi farbami tego typu - Rainbow Crazy Color i Manic Panic) można stworzyć swój własny kolor dopasowany pod siebie.

Cena za słoiczek jest ok. Dostępność też - net, sklepy fryzjerskie. Polecam.

ot, farbka

Używałam kilku kolorów, głównie odcieni niebieskiego i jeden jasny róż.
Na plus, to że nie niszczą włosów.
Jednak mają taką trwałość niemal jak plakatówki - w zasadzie nawet tak samo pachną.
Kolor po 1-2 myciach niebieski i róż się już wypłukuje prawie całkowicie, a niebieskie niestety zostają na poziomie zgniłej zieleni i niczym nie idzie tego zmyć.
Do tego słabo dostępne i dość drogawe.

Przyzwoity produkt, ale zależnie od koloru i włosów

Te tonery najlepiej spprawdzają się na rozjaśnianych włosach (niekoniecznie do bardzo jasnego blondu), dobre są do robienia kolorowych końcówek, pasm lub całej głowy, jak kto woli.
Rzadko zużywałam jedno opakowanie na raz, wolałam dać go tylko trochę, domyślam się, że na moje półdługie włosy jedno opakowanie może by starczyło, ale nigdy nie próbowałam się przekonać.
Toner wygląda jak farbka, tak też jest zapakowany, dostępny głównie w Internecie, cena do przełknięcia.
Kolory są naprawdę nietypowe, ale te w odcieniach czerwieni mało trwałe.
Biały nie robi kompletnie nic dla rozjaśnionych włosów, ale przydaje się do rozjaśniania innych odcieni.
Niebieskie odcienie są dość intensywne, ale szybko się spierały, może mniej niż czerwienie, ale w wyblakłe kolory.

Nie polubiliśmy się

Wypróbowałam kolor pastel pink, a raczej próbowałam bo mimo rozjaśnionych do jasnego blondu włosów nie doczekałam się chociażby lekkiej, różowej poświaty. Toner totalnie nie przyjął się na włosach. Ponadto każdy odcień niebieskiego suma sumarum wychodzi identycznie na włosach, nie ma między nimi żadnej różnicy, jedynie ta na próbnikach. Konsystencja trochę zbyt rzadka, ściekająca. Mała pojemność w stosunku do ceny. Gama kolorystyczna, jak najbardziej na plus, ale patrząc na efekty to nie wygląda to ciekawie.