Chattem, Selsun Blue (Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych)

Chattem, Selsun Blue (Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych)

Pierwszy leczniczy szampon przeciwłupieżowy zawierający 1% roztwór siarczku selenu. Siarczek selenu wykazuje silną aktywność przeciwgrzybiczą oraz działa cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu łagodzi świąd, zmniejsza łojotok i zapobiega nawrotom łupieżu.
Zaburzona równowaga mikrobiologiczna skóry może być przyczyną problemów skórnych, np. łupieżu, który może objawiać się drobnopłatkowym złuszczaniem skóry owłosionej głowy. Badania naukowe dowodzą, że stosowanie szamponu przeciwłupieżowego Selsun Blue zwalcza łupież i zmniejsza ryzyko jego nawrotów, a także pomaga przywrócić równowagę skóry głowy. Selsun blue jest dostępny w dwóch rodzajach dostosowanych do indywidualnych potrzeb włosów normalnych i tłustych.
Szampon redukuje złuszczanie, zaczerwienienie i łagodzi świąd.
Do kupienia wyłącznie w aptekach.

oczyszczające, łagodzące, przeciwłupieżowe
Skóra głowy
problemowa, przetłuszczająca się, normalna
do włosów normalnych, do włosów z łupieżem, do włosów przetłuszczających się

jest nieźle

Moja dermatolog poleciła mi ten szampon do mojej swędzącej, łojotokowej skóry głowy. Dodam, że nie mam problemów z jako takim typowym łupieżem. Jak na razie spełnił swoje zadanie, ale ma zarówno plusy, jak i minusy ;)

Plusy:
-dobrze oczyszcza
-eliminuje swędzenie skóry
-pomaga w gojeniu się drobnych ranek i krostek występujących przy łojotoku
-włosy odrobinę mniej się przetłuszczają, są jakby odżywione
-ma fajny kolor ;)

Minusy:
-beznadziejnie się pieni! podobnie jak koleżanka, która wcześniej napisała, mieszam go z odrobiną innego szamponu
-włosy po nim są splątane i napuszone, ciężko je rozczesać
-jest bardzo drogi i moim zdaniem wcale nie jest wydajny

Mimo wszystko jestem z niego zadowolona, pomógł mi i już nie drapię non stop głowy ;) Kupię kolejny, ponieważ polegam na jego leczniczym działaniu podczas długotrwałej kuracji. Polecam! :)

Używam tego produktu od: kwiecień 2009

Jedyny szampon, który mi pomógł

Szampon Selsun Blue znam od lat. To właśnie ten szampon pomógł mi w walce z łupieżem, kiedy przyjął on dosyć ciężką i tłustą postać. Mimo CAPB w składzie, nie swędziała mnie po nim skóra głowy. Ubolem, że teraz jest on praktycznie niedostępny. Produkt zamknięty w białej butelce. Szampon sam w sobie ma kolor niebieski.

Ratuje z opresji!

Kilka lat temu poznałam ten szampon. Pomógł mi wtedy pozbyć się łupieżu na jakieś 5 lat. Mogłam używać szamponów jakich tylko chciałam! :)
po tym czasie łupież wrócił i do teraz ma nawroty. Ale gdy tylko zauważam zmiany- myję głowę tym szamponem 2-3 razy i znów spokój :)
Nie znoszę jego zapachu, który zostaje we włosach i czuję go przy kazdym ruchu ale jestem w stanie to wytrzymac dla efektów.
Troszkę plącze włosy ale wystarczy uzyc jakiejś odzywki i po problemie.
Dobrze się pieni, jest wydajny.

Pogromca łupieżu

Szampon zakupiłam w aptece, gdyż borykałam się z problemem łupieżu. Bardzo mi pomógł. Pozbyłam się łupieżu na zawsze. Szampon ma ładny niebieski kolor. Dobrze się pieni i oczyszcza. Zapach też może być. Mój tata oprócz łupieżu miał również łuszczycę. Miał strupki we włosach, ciągle narzekał że go swędzi i łuszczy mu się skóra. Poleciłam mu Selsun Blue. Pomógł mu i był bardzo zadowolony.

Dobry

Dla mnie jak najbardziej odpowiedni choć bardzo rzadko go używam. Nie zmagam się z łupieżem, lecz czasami jest taki okres, że się pojawia. Po pierwszym umyciu jest znaczny rezultat i rzeczywiście po kilku zastosowaniach zwalcza łupież całkowicie. Mam wrażenie, że po użyciu włosy są bardziej szorstkie/tępe (używam na skórze głowy przy czubku głowy, skroniach) poza tym jest ok. Fajny niebieski kolor, które nie pozostawia żadnych śladów, a po zastosowaniu na skórze głowy i „masowaniu” wytwarza się piana. Produkt jak najbardziej pomocny w walce z łupieżem.

Jak najbardziej polecam

Szampon poleciła mi Pani dermatolog. Pierwsze zmiany zauważyłam już po 3 myciach, łupież stopniowo znikał aż pozbyłam się go na dobre po jakiś 3 tygodniach od zastosowania. Przy najmniejszych oznakach powrotu wystarczy jedne lub dwa mycia i skóra głowy wraca do normy, a włosy mniej i rzadziej sie przetłuszczają. Sam szampon pachnie znośnie.

czemu tak późno go kupiłam;d

Z łupieżem borykam się od niepamiętnych lat.Z biegiem czasu doszło swędzenie skóry głowy, pojawiały się strupy. Używałam profilaktycznie nizorala jak do tej pory bo to był jedyny produkt ,który łagodził moją skórę (ale tj piszę nie zawsze go miałam) jednak łupieżu nie likwidował.
Ten produkt może też go całkowicie nie wyeliminował ale nie sypie mi się przy każdym ruchu głowy ,na ciemnych bluzkach też go nie widać więc myślę,że poprawa jest ogromna.A przede wszystkim zniknęły strupy i skóra głowy jest ukojona!(to było naprawdę utrapienie jak na ponad 10lat walki z tym upiorstwem.

Stosowałam co 2dni przez tydzień i zniknęło to co wspomniałam wyżej.Bardzo wydajne opakowanie ,niewiele go trzeba teraz stosuję profilaktycznie,mogę używać innych szamponów bez obawy że podrażnię sobie skórę głowy
Nie zamienię na żaden inny,
Wielki dzięki producentowi!!!:)

żałuje, że go kupiłam

Szukając czegoś nowego do łupieżu, wyszukałam ten szampon tutaj według recenzji. U mnie jednak się nie sprawdził. Redukował delikatnie świąd co mi odpowiadało ale nie eliminował łupieżu a to po to go kupiłam. Nie robił kompletnie nic tylko sprawiał pozory. Nie o to do końca mi chodziło. Po umyciu moje włosy były jak słoma. Twarde i nieprzyjemne. Dodatkowo trudno się je rozczesywało i bardzo szybko się przetłuszczały. Nie kupie kolejny raz. I jeszcze za tą cene?! Dałam ok. 40zł.... znalazłabym na pewno w tej cenie coś lepszego.

taki sobie

Mam włosy kręcone, wysokoporowate, suche od połowy i przetłuszczające się u nasady. Szampon jest bardzo rzadki i niebieski! Pachnie jak... morska kostka do kibelka, ale czego nie robi się, żeby pozbyć się łupieżu... Zmniejszył swędzenie głowy i łupież, ale całkowicie go nie zlikwidował. Zaczynam myśleć, że mój łupież jest jakiś zmutowany, bo to nie jedyny szampon, który nie dał mu rady. Jego dużym minusem jest tez to, że po kilku myciach robi z włosów siano.

Żałuję, że nie poznałam się z nim wcześniej

Kupiłam w zwykłej aptece za śmieszne 23złote. Wyleczyłam łupież po 6 myciach, gdzie nizoral i head and shoulders nie dawał rady. Niektórym tutaj plątał włosy czy pogarszał ich stan. U mnie wręcz przeciwnie odżywił. Są lśniące, ładnie się układają i nie puszą w ogóle. Efekt jak po magicznej odżywce czy masce XD Trzeba mieć super wilgotne włosy, żeby się pienił. Spłukanie bez problemu, a wanna wbrew pozorom nie była niebieska po. Przyczepiłabym się tylko do opakowania. Szczelne, trudne w otwarciu - szarpanie i ból 100% W razie czego kupię ponownie, na razie na szczęście nie muszę :D

Naprawdę działa

Selsun Blue używam już od kilku lat, od kiedy zdiagnozowano u mnie Łojotokowe Zapalenie Skóry. Moje włosy bardzo się przetłuszczają, a do tego miałam okropny łupież. Selsun Blue działa bardzo skutecznie, ograniczył łojotok i znacząco zmniejszył mój łupież. Początkowo używałam go regularnie, a teraz tylko raz na jakiś czas (taka dawka przypominająca ;-)
Selsun Blue ma niezbyt miły zapach - taki lekko chemiczny. Nie pieni się łatwo, a moje włosy po dłuższym stosowaniu stają się matowe i puszą się. Jednak za skuteczne działanie wybaczyłabym mu wszystko!
Do plusów zaliczam oczywiście skuteczne działanie, świetne oczyszczenie skóry głowy i fajny niebieski kolor. Choć jego cena może wydawać się wysoka, zwłaszcza przy niewielkiej pojemności, to jest wydajny i wystarcza na bardzo długo, nawet przy regularnym użytkowaniu. Samo opakowanie jest ładne i poręczne, choć czasami się psuje :-(

Idealny!

Mam krótkie, przetłuszczające się włosy. Po wizycie u trychologa dowiedziałam się, że mam bardzo przesuszoną skórę głowy oraz suchy łupież. Zaproponowano mi niesłychanie drogą kurację oczyszczającą więc zaczęłam szukać alternatywy. Wtedy trafiłam na ten szampon.

naprawdę świetnie oczyszcza włosy
włosy są lekkie i błyszczące, nieco sztywne
zapowiada się że szampon będzie wydajny
po 2 spłukaniu włosy są nieco szorstkie
zapach znośny - takie wapno połączone z morską kostką do toalet (nie zostaje na włosach)
zapobiega przetłuszczaniu włosów

nieco wodnista konsystencja
włosy muszą być solidnie zmoczone aby wytworzyć pianę
przy dłuższych włosach może powodować trudności z rozczesaniem

wyleczył łupież

szampon jako pierwszy z wielu poradził sobie z problemem łupieżu już po kilku myciach. niestety później musiałam go odstawić, ponieważ nie domywał mi skóry głowy - zostawiał tłusty osad, a włosy były mega suche. jednak na problem z łupieżem jak najbardziej, co jest zgodne z opisem.