KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła, pasty i żele do mycia twarzy

La Roche-Posay Effaclar, Purifyng Foaming Gel for Oily Sensitive SkinOczyszczający żel do twarzy

4,3 na 51274 opinie
flame502 hity!
70% kupi ponownie
Stara wersja produktu

Porównaj ceny

Oczyszczający Żel Do Skóry Tłustej I Wrażliwej - La Roche-Posay Effaclar Gel Moussant Purifiant
35,07  zł

Kupi ponownie: 70% osób
    JustynaJusia
    1 sierpnia 2022 o 6:57
    5 / 5
    B. dobrze oczyszcza, nie wysusza. Sprawdził się u mnie!
    Zdecydowanie wolę większą pojemność tego produktu, tj. 400ml, bo ma opakowanie z pompką. Żel stosuje się na wilgotną twarz, nalewam go na zagłębienie dłoni i wytwarzam "piankę", którą nakładam na wilgotną twarz, masuje, spłukuje i gotowe. Produkt jest przyjemny w stosowaniu, zapach jak dla mnie jest ok i co ważne, nie podrażnia skóry twarz i okolic oka, a czasami inne produkty konkurencji robią to. Śmiało mogę napisać, że jest to bardzo dobry produkt do oczyszczania skóry twarzy, ale nie tylko. Po użyciu moja skóra jest oczyszczona, matowa, gotowa na dalszą pielęgnacje. Nie wysusza skóry. Lubię oczyszczać tym żelem twarz. Ze względu na typ cery, ja używam go głównie w okresie letnim, bo zimą moja skóra jest bardziej sucha.

41 osób uznało tą opinię za pomocną
    bbozenka
    15 sierpnia 2019 o 13:37
    4 / 5
    Lubię
    Miałam ten że już wielokrotnie i zawsze byłam z niego zadowolona. Skład jest co prawda dyskusyjny, ale nie jestem chemikiem i nie będę się tu nad tym rozwodzić. Opakowanie wygodne, z pompką. Są też dostępne mniejsze wersje w tubce. Można nabyć miniaturkę i przetestować, co uważam za świetne rozwiązanie. Żel ma dosyć gęstą konsystencję, ale świetnie rozprowadza się z wodą. Tworzy bardzo przyjemną piankę. Na jednorazowe umycie twarzy wystarczy dosłownie odrobinka, co przekłada się na jego wydajność - wierzcie mi, że duża butla postarczy na długie miesiące. Bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy. Po umyciu cera jest przyjemnie odświeżona, a jednocześnie nie pojawia się u mnie uczucie ściągnięcia czy przesuszenia. Mogę go używać przez cały rok, zarówno rano jak i wieczorem. Używam jako ostatni etap demakijażu - najpierw wstępnie ściągam makijaż z oczu płynem micelarnym bądź mleczkiem, następnie sięgam po olejek i finalnie myję twarz wodą przy pomocy żelu. Ten produkt sprawdza się idealnie; usuwa ewentualne pozostałości zanieczyszczeń i olejek ze skóry. Rano natomiast oczyszczam twarz jedynie wodą i żelem, to wystarczy. Mam mieszaną skórę po trzydziestce. Przy stosowaniu tego żelu nie zauważyłam żadnych podrażnień, uczucia dyskomfortu czy odwodnienia skóry. Jest skuteczny, a zarazem łagodny. Zapach... hm... dla mnie jest jakiś dziwny, nie podoba mi się, ale może jestem przewrażliwiona. Ogólnie uważam, że to bardzo fajny żel. Jedyną jego wadą jest cena, wg mnie trochę zbyt wygórowana, dlatego kupuję go jedynie gdy trafię na promocję, bo w regularnej cenie raczej nie warto. Nie jest to mój must have, ale od czasu do czasu go kupuję, bo mi odpowiada i lubię nim myć twarz.

31 osób uznało tą opinię za pomocną
    joanna_ola
    21 sierpnia 2023 o 17:04
    5 / 5
    Idealny żel do mycia twarzy, który oczyszcza ale jednocześnie nie wysusza skóry
    Bardzo lubię wracać do żelu od La Roche Posay Effaclar, łącznie na przestrzeni kilku lat zużyłam 3 opakowania pojemności 400ml. Wiem, że ta formuła jest dedykowana cerom tłustym, ja mam suchą i wrażliwą ale i tak się u mnie sprawdza. Żel ze względu na swoje oczyszczające właściwości, stosuję ok. 2 razy w tygodniu, tylko wieczorem do dwuetapowego oczyszczania twarzy. Mam cerę suchą, wrażliwą, nie borykam się z wieloma niedoskonałościami, więc żel Effaclar to taki przerywnik między delikatniejszymi płynami do mycia twarzy. Żel ten jest też zdecydowanie łagodniejszy od innego mojego ulubieńca, czyli żelu do mycia twarzy Avene Cleanance, który ma w składzie kwas salicylowy. W przypadku Effaclar głównych składnikiem "oczyszczającym" jest cynk, który reguluje wydzielanie sebum. Żel się dobrze pieni, potrzeba naprawdę niewielkiej ilości, żeby w pełni umyć całą twarz. Nigdy nie odnotowałam nadmiernego wysuszenia twarzy przy stosowaniu tego produktu. Naprawdę dobry i uniwersalny produkt, myślę, że cery suche też mogą bezpiecznie wypróbować.
    Zalety:
    • + prosty krótki skład z cynkiem w roli głównej
    • + sprawdził się na mojej suchej i wrażliwej cerze - przy stosowaniu 3x w tygodniu wieczorem nie wysuszył mojej cery
    • + dla mnie opakowanie 400ml jest baaaaaardzo wydajne
    • + dobrze się pieni
    • + nie podrażnia
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

24 osób uznało tą opinię za pomocną
    JoannaKB
    1 lutego 2024 o 21:19
    Dość przyjemny
    Żel z wygodną pompką, co bardzo lubię, bo dobrze się aplikuje. Ma delikatny przyjemny zapach i dość gęstą konsystencję. Dobrze się pieni i całkiem nieźle zmywa makijaż. Wydaje mi się niestety średnio wydajny, Chic wystarcza na miesiąc, może ciut dłużej. Nie wysusza skóry i nie ma po nim efektu ściągnięcia.
    Zalety:
    • Zapach, konsystencja
    Wady:
    • Średnio wydajny
    Używa produktu od:miesiąc

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    xyyzzz
    14 stycznia 2024 o 15:25
    3 / 5
    Dobry, ale nie na co dzień
    Żel jest bardzo silnie oczyszczający, przy codziennym używaniu twarz była wysuszona i ściągnięta, co prowadziło do podrażnień i trzeba było ratować się mocno nawilżającym kremem. Jest dobry do używania raz na jakiś czas do głębszego doczyszczenia twarzy, ale nie powiedziałabym, że nadaje się on do cery wrażliwej jak zakłada producent. Używając do mycia reszty ciała pod prysznicem, skóra także stawała się po nim sucha.

Succubus87
    4 stycznia 2024 o 20:48
    Bardzo wydajny
    Używam od wielu lat na moją cerę trądzikową. Nie podrażnia, nie pozostawia uczucia ściągnięcia. Jest naprawdę bardzo dobry. Ilość zużytych opakowań -naprawdę wiele. Wystarczy niewielka ilość, bardzo dobrze się pieni. Jestem bardzo wymagająca w kwestii pielęgnacji mojej cery i z czystym sumieniem mogę polecić ten produkt!
    Zalety:
    • Wydajność
    • Nie podrażnia
    • Skóra jest czysta i odświeżona
    Wady:
    • Cena

Alexasta
    4 grudnia 2023 o 10:46
    Cudowny żelik
    Świetny żel. To moje 3 opakowanie! Mam cerę problematyczną, skłonną do niedoskonałości. Ten żel cudownie oczyszcza bez uczucia ściągnięcia. W moim przypadku widocznie zmniejszył wydzielanie sebum. Mega plus za ładny skład i brak intensywnego zapachu. Polecam
    Kupił/a w:Inna drogeria

Manta21
    4 grudnia 2023 o 10:21
    5 / 5
    Wspaniały! Jeden z moich ulubionych żeli do mycia twarzy
    Uwielbiam żel do oczyszczania twarzy od La Roche Posay. Wymiennie z CeraVe to moje dwa topowe kosmetyki do oczyszczania mojej problematycznej skóry twarzy. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pozostawia cerę nawilżoną i odświeżoną. Nie uczula, nie podrażnia oczu. Pompka ułatwia codzienne użytkowanie i zapewnia higienę produktu. Żel ten pomaga w walce z trądzikiem i jest bardzo wydajny. Używając rano i wieczorem jedno opakowanie starcza mi na około pół roku. Ma delikatny, nie drażniący zapach. Idealny dermokosmetyk
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

baajulia
    2 grudnia 2023 o 0:26
    Wspaniały
    Posiadam cerę trądzikową, po użyciu płynu trądzik troszkę się wyciszyl, domywa nawet makijaż, jest delikatny i baaardzo wydajny. Malutka ilość płynu wystarczy by dokładnie umyć twarz, dobrze się pieni. Nie pozostawia uczucia napięcia, dla mnie bomba, mam już 4 butelkę!:)

Ninakat
    21 listopada 2023 o 12:08
    Dla mnie bomba
    Jedyny produkt, który dokładnie oczyszcza moją skórę np. po kremie z filtrem. Mimo to chciałabym ostrzec osoby nawet z cerą tłustą, bo bardzo wysusza. Temat przesuszonej skóry jest mi totalnie obcy, a mimo to nie wyobrażam sobie nie nałożyć kremu po tym żelu, także osobom z bardziej wrażliwą na przesuszenie cerą polecałabym wybór czegoś delikatniejszego. Konsystencja jest nieco tępa, jeżeli nie zmoczy się odpowiednio twarzy oraz dłoni, ale gdy się dołoży minimalną ilość wody żel ładnie się pieni. Łatwo się zmywa, zapach bardzo "apteczny" :D, ale trzeba uważać żeby nie dostał się do oczu bo szczypie później przez parę godzin jak *****. Ostatnie i najważniejsze, czyli wydajność - naprawdę wystarczy pół pompki żeby umyć twarz, psa i przy okazji jeszcze łazienkę, dla mnie bomba!!

Kamilakamila123
    3 listopada 2023 o 11:07
    Musisz go mieć
    Must have! To mój numer 1 w pielęgnacji twarzy. Żel ten idealnie oczyszcza twarz z zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami to sprawdzi się znakomicie. Dla moje cery sprawdza się świetnie nie podrażnia, nie wysusza. Zauważyłem również że pojawia się na mojej twarzy coraz mniej zaskórników i krostek ze stanem zapalnym.
    Używa produktu od:miesiąc

karolaw95
    1 listopada 2023 o 19:41
    5 / 5
    Mój ulubiony żel od wielu lat
    Żelu La Roche Possay używam od kilku lat, dlaczego? Po pierwsze - żel domywa każdy makijaż, podkład, tusz do rzęs, po drugie - nie wysusza mojej skóry, po trzecie- ładnie się pieni i czuję że moja skóra jest dokładnie oczyszczona, po czwarte żel jest w wygodnym opakowaniu z pompką, po piąte jest baaardzo wydajny, opakowanie wystarcza mi na ponad rok, zel kosztuje ok. 60 zl jednak jest to wydatek raz w roku więc myślę że to odpowiednia cena. Żel przyjemnie delikatnie pachniebi spełnia moje oczekiwania- zdecydowanie polecam.

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    optostin
    1 listopada 2023 o 8:04
    3 / 5
    Żel z SLS? Hm...
    Żel do mycia twarzy La Roche-Posay Effaclar to produkt, który ma swoje mocne i słabe strony, a ich dostrzeżenie zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju cery. Opakowanie dostępne w dwóch pojemnościach (200 ml i 400 ml) z pompką jest praktyczne i ekonomiczne, co zapewnia wygodę użytkowania. Jednym z atutów tego żelu jest jego wydajność – dzięki temu, że produkt dobrze się pieni, nawet niewielka ilość wystarcza do oczyszczenia twarzy. Niemniej jednak, cena regularna może być dla niektórych zaporowa, szczególnie w kontekście dostępności tańszych produktów o podobnym działaniu. Co do składu, zawiera on takie składniki jak SLS i Sodium Chloride, co może być problematyczne dla osób o wrażliwej skórze. Zapach: ani nieprzyjemny, ani fajny Niestety, mimo początkowych pozytywnych efektów, zauważyłam, iż regularne stosowanie tego żelu prowadzi do wysuszenia i podrażnienia skóry. Doświadczyłam również uczucia ściągnięcia po użyciu tego produktu. Dodatek cynku ma pomóc w seboregulacji, ale z powodu wysuszenia i podrażnienia skóry, efekt był wręcz odwrotny. Podsumowując, La Roche-Posay Effaclar może być skutecznym rozwiązaniem w przypadku sporadycznych wybuchów niedoskonałości, ale ani cena nie zachęca ani skład już nie mówiąc czy na parokrotne użycie ma to sens. Osoby z wrażliwą skórą lub tymi, które poszukują łagodniejszych opcji, mogą potrzebować delikatniejszego produktu do codziennego oczyszczania twarzy.
    Zalety:
    • ☑️ odświeżenie
    • ☑️ dobry, jeśli użytkuje się go raz na tydzień bądź rzadziej
    • ☑️ wydajny
    Wady:
    • ❌ skład
    • ❌ cena
    • ❌ wysusza
    • ❌ podrażnia

10 osób uznało tą opinię za pomocną
    Joannaczr
    18 października 2023 o 11:35
    Bardzo lubię ten kosmetyk
    Świetnie domywa makijaż i jest bardzo wydajny. Używam do mycia jako drugi krok i do tego wystarczy kuleczka wielkości groszku cukrowego. Duża tuba wystarczy chyba na rok. Bardzo go lubię w wieczornej pielęgnacji
    Kupił/a w:Inna drogeria

Honestbeauty
    25 lipca 2023 o 0:44
    4 / 5
    Prawie idealny
    Z żelem Effaclar od La Roche Posay spotkałam się pierwszy raz dwa miesiące temu, kiedy zakupiłam go na promocji w Superpharmie. Wcześniej słyszałam o nim zarówno te wspaniałe, jak i mniej optymistyczne opinie. Niemniej śmiem twierdzić, że ten żel jest naprawdę dobry. Nie zrobił mi żadnej krzywdy, nie wysypało mnie po nim (a u mnie o to wcale nie trudno), nie podrażnił. Świetnie domył twarz i było czuć, że skóra jest naprawdę oczyszczona. Nie odczułam większego ściągnięcia na twarzy po jego zmyciu, jednak wiadomo, że cera nie będzie też nawilżona po oczyszczaniu twarzy. Jedyny minus tego produktu to to, że się nieziemsko pieni i ciężko to zmyć, a zazwyczaj nakładam zaledwie pół pompki! ALE! Przez to że używam go w mniejszych ilościach (a on i tak zmywa wszystko idealnie) starcza mi na baaaardzo długo. Posiadając go od 2 miesięcy, zostało mi jeszcze około 40% całego opakowania. JEDNAK osobom z bardzo wrażliwą cerą radziłabym się przyjrzeć składowi, ponieważ ich ten żel może nieco podrażnić.
    Zalety:
    • Działanie jak należy
    • Wydajność
    • Brak wysypu
    • Brak podrażnień
    • Nie szczypie w oczy
    Wady:
    • Pieni się dość mocno
    • Trzeba uważać z ilością żelu

6 osób uznało tą opinię za pomocną
    littleangel2
    21 lipca 2023 o 22:14
    Ukochany
    Kupiłam 400 ml butelkę tego żelu i wydajność zaskakuje - mam już go parę miesięcy i dalej jest połowa opakowania, tak dobrze się pieni. Serio, używam może z 1/3 pompki. Dobrze oczyszcza skórę i jej nie wysusza. Jest mocny, bo bazuje na SLES - generalnie tego składnika powinno się unikać przy myciu twarzy, ale przy mojej mieszanej/tłustej cerze absolutnie nie szkodzi. Pachnie ładnie, kwiatowo. Nie zauważyłam wpływu na trądzik, ale to ostatecznie tylko żel. Moja bezpieczna opcja, wydajność wynagradza cenę.
    Zalety:
    • +super się pieni
    • +zapach
    • +dobrze oczyszcza
    • +butelka z wygodną pompką
    • +dermokosmetyk
    • +nie wysusza
    Wady:
    • -nie wpływa na trądzik
    • -cena
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:W serwisie aukcyjnym

6 osób uznało tą opinię za pomocną
    natipar01
    7 lipca 2023 o 21:17
    Świetny produkt
    Produkt ten poleciła mi Pani dermatolog kilka lat temu, bardzo mi się sprawdza, bardzo ładne zmywa makijaż, równieź mocny wieczorowy. U mnie niestety pozostawia skórę twarzt ściągniętą, Ale po toniku jest super. Pomimo wysokiej ceny uważam że jest to produkt Godny polecenia. Jest dość wydajny. Zużyłam już kilkanaście opakowań, pomimo testowania innych produktów zawsze wracam.
    Zalety:
    • Konsystencja
    • Wydajność
    • Pojemnik z pompką
    Wady:
    • Pozostawienie ściągniętej skóry twarzy

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Anndrozdowicz
    22 czerwca 2023 o 0:55
    Warty uwagi
    Niestety rzutuje na decyzję o ponownym kupieniu żelu do mycia twarzy, to cena. Jest wysoka, nie powiem, że nie. Z perspektywy czasu gdy zaczęłam go używać regularnie to zrozumiałam, że jest tego wart. Produkt jest bardzo wydajny(dosłownie nie pełna pompka wystarczy) zostawia skórę oczyszczoną i gładką. Super nawilża moja sucha i wrażliwa skórę. Ogólnie zostawia taki efekt na buzi jaki lubię. Dodatkowo design opakowania mi się podoba: minimalistyczny, bez nachalnych elementów, konkretne informacje. Polecam dla osób z sucha cerą, naczyńkową i wrażliwą.
    Zalety:
    • Wydajność, zapach, nawilżający

3 osób uznało tą opinię za pomocną

Produkty podobne