KOBO Professional, Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Powiększ KOBO Professional, Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Zgłoszony przez Anetulka92

Delikatny puder idealny do wykończenia i korekty makijażu w ciągu dnia. Nadaje skórze aksamitny, naturalny wygląd na wiele godzin. Lekka formuła idealnie łączy się ze skórą, umożliwiając jej swobodne oddychanie.
Dostępny w 5 odcieniach.

Cena: 20zł / 9g

• bardzo dobrze matuje
  • Mam cerę mieszaną w stronę tłustej. Puder cudownie matuje, nakładam go pędzlem. Jest bardzo suchy, ale o to chodzi. Doskonale matuje przez 8h. Nie wiem jak sprawdzi się latem, ponieważ używałam go od stycznia do marca. Jest bardzo wydajny.

+ matuje
    + wydajny (mam go już 3 miesiace i nie ma połowy, myślę, że na pół roku spokojnie wystarczy)
    + dobry kolor (najjaśniejszy)
    +radzi sobie bez podkładu

- jeżeli nałożymy podkład i ten puder to trzeba uważać na efekt maski.

Nie polecam osobom z cerą suchą lub które nie lubią efektu całkowitego matu.
    Genialnie się sprawdza na imprezach, polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić kateya za czytelną i pomocną recenzję?
  • znika!
  • Posiadam kolor 301 Pale Beige. To właściwie był główny powód zakupu - jasny kolor, bez odcieni różu czy pomarańczy, bardzo ładny i rzadko dostępny pomimo tylu marek w drogerii.

Puder jest w dość porządnie zrobionym opakowaniu - nie zniszczyło się, lusterko niezłe, zamknięcie bez zarzutu. Niestety bardzo łatwo się brudzi i bardzo trudno go wyczyścić.

Do nakładania tego pudru używam pędzla i nie mam problemów z aplikacją. Puder ładnie rozprowadza się na twarzy, nie zbija. Kolor jest ładny, nie ciemnieje. Twarz wygląda naprawdę ładnie... do dwóch godzin (maksymalnie).

Puder matuje może na godzinę, półtorej (mam mieszaną cerę). To problem wielu kosmetyków matujących tylko z nazwy ale ten ma jeszcze inną, potężną wadę. On po prostu znika z twarzy. Nie ma go! Po trzech godzinach nie ma po nim śladu, na mojej twarzy jest sam podkład. I oczywiście - jakżeby inaczej - błysk!

Próbowałam go używać z różnymi podkładami ale efekt był ten sam. Mogłabym ponawiać aplikację w ciągu dnia ale musiałabym nosić w torebce pędzel (ten puder do puszku jest zbyt kruchy). Tak więc - poprawka (a właściwie nałożenie pudru od nowa) to MAC Blot Pressed, który wytrzyma wszystko.

Żałuję, że ten puder jest tak mało trwały bo jest naprawdę przyjemny w użyciu. Piękny kolor, ładny zapach, dobry efekt zaraz po nałożeniu. Oraz - nie zapycha, jest delikatny dla cery. Ale co mi po pudrze, który migruje jak szalony? Tak nietrwałego jeszcze nie miałam. Więc z żalem stwierdzam, że już się nie spotkamy i wracam pokornie do MACa i Benefitu - moich matujących mistrzów.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wrócę do niego
  • Zachęcona promocją w drogeri zakupiłam swój pierwszy w życiu produkt z tej firmy. Użyteczne jest lusterko w pudełeczku, całe opakowanie jest zgrabnie i estetycznie wykonane.
    Mam bardzo jasną karnację, więc pokusiłam się o odcień 301 pale beige. Kosmetyk bardzo ładnie wtapia się w skórę i nie uwidacznia suchych skórek wokół nosa. Znika po paru godzinach i cera się bardzo błyszczy (mam cerę mieszaną).
    Nie podrażnia! Mam cerę alergiczną i kosmetyk bardzo delikatnie obchodzi się z moją buzią .

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Jusulk4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo się polubiliśmy
  • Bardzo lubię ten puder. Nie ma problemów z doborem odcienia, dobrze matuje, przedłuża trwałość podkładów- na wielkie wyjścia jak i na co dzień, gdyż zupełnie nie zapycha. Opakowanie eleganckie, zgrabne, z lusterkiem i bardzo trwałe. Naprawdę warto wypróbować!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: koniec 1

Chcesz pochwalić magamet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie matujący!
  • Krótko mówiąc: jedyny puder, który do tej pory sprawdził się w mojej kosmetyczce najlepiej eksperymentowałam już z wieloma pudrami przeróżnych marek, natomiast puder firmy Kobo spełnił (i spełnia nadal) moje oczekiwania.

+ cena (!) ja płacę ok 20 zł

+ do wyboru nawet najbardziej jasny odcień

+ doskonale kryje niedoskonałości, matuje

+ dzięki niemu w końcu udało mi się zakryć cienie pod oczami a są one dość ciemne

+ nie daje efektu maski, nawet jeśli nałożę go zbyt dużo, aby ukryć niedoskonałości

+ wydajny

Jedynymi jak dla mnie minusami są: brak gąbeczki w zestawie (nie lubię nakladać pudru pędzelkiem) oraz fakt, że czasem szybko się kruszy. Nie są to jednak wielkie wady, które odwiodłyby mnie od kolejnego zakupu

Ilość zużytych opakowań: dziewięć

Chcesz pochwalić LadyPiret za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Mam baaardzo jasną cerę. Długo szukałam jakiegoś lepszego pudru niż sensique, który nie byłby za ciemny. Jednak nie używam go non stop.

+długo się utrzymuje na skórze
    +dobrze kryje (nakładam go bez podkładu)
    +ładne opakowanie
    +nie ciemnieje na skórze
    +cena

-szybko sie kruszy
    -mało wydajny

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić bombel30 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Zdecydowanie polecam
  • + Produkt bardzo dobrej jakości w niewielkiej cenie.
    + Matowi na długo, choć do strefy T używam innego pudru
    + Mi się nie sypie ani nie plami
    + Jest jaśniutki, dzięki czemu każda jego kolejna aplikacja sprawia, że wyglądam świeżo

Osobom wprawionym w robienie makijażu nie sprawi problemów. Podczas pierwszej aplikacji nie było idealnie, ale już przy kolejnych nauczyłam się go nakładać poprawnie i cóż, przez jakiś czas nie będę szukać niczego lepszego, bo nie widzę potrzeby
    Gwiazdkę odejmuję, bo to nie jest jeszcze niezastąpiony ideał, ale przez jakiś czas na ideał mnie nie będzie stać

UWAGI:
    _Na pewno należy go nakładać pędzelkiem. Nie wyobrażam sobie tu stosowania aplikatora.
    _W przypadku cery suchej dobrze jest dokładnie nawilżyć twarz przed nałożeniem podkładu i pudru, w innym razie może być widoczny na twarzy.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić Utrud za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmm...
  • Kupiłam go zachęcona niską, promocyjną ceną oraz właściwościami matującymi. Wybrałam kolor Natural Beige, który w sztucznym świetle wydawał się być dla mnie idealny.
    Plusy:
    - eleganckie opakowanie z lusterkiem,
    - wydajność,
    - kilka odcieni do wyboru,
    - efekt matujący utrzymuje się do kilku godzin,
    - całkiem nieźle kryje,
    - dobrze współpracuje z podkładem,
    - łatwo się aplikuje,
    - nie zapycha,
    - nie podkreśla suchych skórek.

Minusy:
    - brak aplikatora,
    - czasem zbiera się w bruzdach na czole i w pobliżu nosa,
    - ciemnieje na twarzy - co zniechęca mnie najbardziej...
    Jeśli znów pojawi się w promocji, pewnie sięgnę po jaśniejszy odcień, żeby ponownie go wypróbować, jeśli jednak chodzi o cenę regularną, to na pewno znajdę coś równie dobrego taniej.

Podsumowując, to fajny, dobry i trwały puder, a największym jego mankamentem jest zmiana koloru na ciemniejszy po nałożeniu na twarz.

Używam tego produktu od: Dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić moninika za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Jeśli chodzi o działanie, to puder spisuje się dobrze. Naprawdę dobrze matuje i nie tworzy efektu maski. Cena jest bardzo przystępna.
    Jednak największym minusem jest opakowanie- co prawda jest eleganckie, ale bardzo niestabilne. Raz upadło mi na podłogę i wtedy cały puder się pokruszył.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 lub 2

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić almaelena za czytelną i pomocną recenzję?
  • super!
  • jeżeli ktoś ma bardzo, bardzo przesuszoną skóre to radzę ostrożnie z tym pudrem. natomiast osoby z lekko suchą skórą nie będą miały problemu, nie podkreśla suchych skórek na tyle, by zaprzestać używania tego produktu.
    szkoda tylko, że tak mało jest jasnych odcieni osobiście używam najjaśniejszego
    ładnie, naturalnie wygląda na skórze.

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić DeLaMaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Kupiłam ten puder, ponieważ byłam znudzona moim dawnym dlatego postawiłam na coś nowego. Mam mieszaną cerę, czasem z małym trądzikiem, więc potrzebuję pudru matującego, szczególnie na strefę T. Ogólnie rzecz biorąc zachęciło mnie piękne opakowanie i lusterko w środku, posiadam również bardzo dobry pędzelek, dlatego kupno produktu uważam za strzał w dziesiątkę. Nie przeznaczam więcej niż 20zł na pudry, a ten kosztował mnie 21zł, dlatego odejmuję pół gwiazdki. Puder świetnie matuje, lecz wymaga drobnych poprawek po paru godzinach. Polecam

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 nieskończone

Chcesz pochwalić deformacja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny
  • Puder nie należy moim zdaniem do idealnych. Ma swoje wady jak i zalety.Podoba mi się jego opakowanie wraz z lusterkiem minusem jest jednak matowa obudowa na ,której zostają wszelki zabrudzenia, chodzi tutaj o ślady pudru.Ciężko je potem usunąć.

Puder matuje ale jest to ktrótkotrwały efekt niestety, muszę kilka razy w ciągu dnia poprawiać moją strefę T, która daje mi się ostro we znaki. Na twarzy wygląda troszkę za ciężko, widać skórki, drobne włoski.

Nie tego oczekiwałam.

Ani nie polecam ani nie odradzam, zależy kto ma jaki typ skóry.

Pozdrawiam

Ilość zużytych opakowań: 1 nieskończone, zastąpione innym

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić stokrotkaxxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nakładany pędzlem - tak, gąbką - nie
  • U mnie puder ten daje dwa efekty, zależy czym go nałożę:

- nakładany pędzlem wygląda dosyć przyzwoicie, choć też muszę delikatnie się z nim obchodzić, aby nie zafundować sobie maski
    - matuje na kilka godzin
    - najjaśniejszy odcień i tak jest odrobinkę dla mnie za ciemny

- nakładany gąbką tworzy u mnie tapetę
    - wczepia się w skórę jak podkład
    - podkreśla suche skórki, włoski
    - jest widoczny na twarzy
    - przesusza skórę

Ogólnie puder nie jest zły, ale średnio mi pasuje. Nie jest aksamitny jak inne pudry, jest raczej jak suchy tynk, sprasowany piasek.

Plusem jest ładne czarne eleganckie opakowanie z lustereczkiem, chociaż pomysł aby opakowanie było matowe - nie był najlepszy - zostają na nim wszystkie ślady i trudno je zetrzeć.

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szału nie ma
  • Jedynym elementem twarzy, który traktuję pudrem, jest nos. Chodzi oczywiście o eliminację świecenia i wyrównanie koloru, bo bywa, że jest lekko zaczerwieniony. Ten puder był spontanicznym zakupem i niestety trochę się zawiodłam.

+ jasny, dopasowany do mojej karnacji odcień
    + matuje
    + ładne, całkiem mocne opakowanie z lustereczkiem

- podkreśla suche skórki
    - widoczny na twarzy
    - mało wydajny
    - brak aplikatora
    - cena nieco zawyżona w stosunku do jakości

Póki co nie kupię go ponownie, szukam ideału lub pudru chociaż do niego zbliżonego

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Smoky90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Jeśli chodzi o pudry w kamieniu to ten jest naprawdę fajny!

+ dobrze kryje i matuje
    + dopasowuje się do cery
    + fajne, solidne opakowanie z lusterkiem
    + dobra cena

- brak aplikatora, noszę ze sobą gąbeczkę od innego pudru
    - mimo usilnych prób, nie udało mi się przykryć nawet najmniejszych pryszczy

Puder dobry, gdy chce się na szybko wyrównać cerę i uczynić ją bardziej matową. Dla cery bez niedoskonałości wystarczy sam, dla mnie raczej dodatkowo na podkład lub na krótkie wyjście.

Chcesz pochwalić juelej za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder za małe pieniądze
  • Puder w eleganckim, matowym pudełku nadaje się idealnie do kobiecej torebki. Posiada duze, solidne lusterko i wszystko byłoby pięknie gdyby producent dołączył gąbeczkę do aplikacji. Na szczęście ja używam do nakładania pędzelka, więc nie przeszkadza mi ten fakt. Jakość produktu nie odbiega wcale od znanych i dużo droższych marek. Kolor który posiadam tzn. 302 Natural beige, dobrze współgra z podkładem rimmela. nie obsypuje się, dobrze kryje i sprawia, że moja skóra nie świeci sie przez większość dnia. Nie tworzy efektu maski i dobrze się rozprowadza. Niestety jest mało wydajny i już po miesiacu codziennego użytkowania dotknęłam dna Mimo wszystko będę kontynuować z nim swoją makijażową przygodę, póki nie znajdę godnego zamiennika.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, drugie w użyciu

Chcesz pochwalić violafasola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry !
  • Kupiłam puder w odcieniu 302 natural beige w naturze za 20 zl.
    Puder kupiłam z myślą że będzie zwykłym w miare dobrym pudrem matującym okazało się że nie tylko w miare dobrze matuje chodź nie rewelacyjnie to świetnie kryje i nie posiada różowych tonów. Pudełeczko jest bardzo eleganckie i z lusterkiem co bardzo ułatwia aplikacje.

Używam tego produktu od: Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze.

Chcesz pochwalić followyou za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • bardzo dobry
  • Kupiłam go w pomocji na początku jesieni w Naturze za 12-13 zl. Pierwsze co minus za brak aplikatora. Kobo jest dość porządną firmą wiec o takich rzeczach powinni pamiętać. Co do samego kosmetyku:kolor dobrze się ''wtapia'', matuje chociaż nie na długo i przede wszystkim dobrze kryje niedoskonalosci. Plus za solidne opakowanie i duze lusterko. Uzywam odcienia medium Beige , jak dla mnie jest bardzo naturalny.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 opak

Chcesz pochwalić Ineed za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • uzywałam przez wakacje sprawdzal sie nawet ok efektu matu jakos nie zauwazyłam ładnie wyrównuje kolory skory krycie slabe chyba ze sie dużo nałozy a tego nie polecam bo brzydko wyglada. Bardzo ladne opakowanie lustereczko w środku bardzo ulatwia prace w ciagu dnia nie jeste tez odporny na upadki puder rozsypuje sie w drobny mak w przeciwienstwie do np pudru matujacego Bell, 2Skin Pocket który jest teraz moim faworytem

Używam tego produktu od: 2 miesiece

Chcesz pochwalić mart2132 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być ale. . .
  • Puder matujący dość dobry ale szkoda że matt nie utrzymuje się dłużej(ale i tak nie jest źle) niż powinien ale nie mogę mieć mu to za złe bo i tak bardzo go Lubię ma
    dość ciekawą gamę kolorystyczna więc większość z nas dobrałaby prasowańca pod siebie.

Cena przestępna bo 20zł
    Puder posiada lusterko więc za to plus
    Pudełko okej jedyny minus żę napisy bardzo szybko się ścierają;/

Ilość zużytych opakowań: zużytych 3

Chcesz pochwalić AleSsa_xD za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest zły
  • Od niego zaczęła się moja przygoda z pudrami. Był tani a pędzelek by dołączony gratis. Więc kupiłam. Długo go używałam bo jest w miarę wydajny ale potem spadł mi na ziemie i się rozsypał. Kupiłam następny. Ale moja skóra miała już większe wymagania, bardziej się świeciła (mam cerę mieszaną) a on nie radził sobie z kryciem więc nakładałam go tak dużo że powstawała "tapeta". Efekt był okropny! Dokończyłam opakowanie i wiem że już nigdy go nie kupię.

Ale jeśli chodzi o osoby które mają suchą skórę i normalną to mogę go polecić. Dobrze się trzyma i wyrównuje koloryt. Do tego jest dostępny w jaśniejszych kolorach niż większość pudrów (ja miałam najjaśniejszy bo jestem ogólnie bardzo blada).

Czyli podsumowywując:
    -jest ok ale nie dla mieszanej i tłustej skóry
    -nie ma dobrego efektu matującego
    -wyrównuje koloryt
    -niska cena

I to chyba tyle

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

Chcesz pochwalić wssevera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder matujący ???
  • +

- cena
    - opakowanie
    - odcień - dobry dla jasnych cer
    - całkiem wydajny

- zapach
    - moja skóra nie sprawia problemów, świeci się jedynie w okolicach brody i nosa...jednak ten puder nie poradził sobie z ich matowieniem...po jakimś czasie jeszcze bardziej uwydatniał efekt świecenia
    - nie nakładałam go dużo a miałam nieco wrażenie jakbym na twarz nałożyła mąkę...
    - widoczny na twarzy

Ocenę daję dosyć niską ponieważ w moim przypadku gdy mam tak bezproblemową cerę i wymagałam jedynie matowienia w miejscach o których wspomniałam wyżej kompletnie się nie sprawdził...gdy pojawiały się u mnie drobne krostki, co zdarza się dosyć rzadko, podkreślał je. Niestety ale jest widoczny na mojej skórze...

Używam tego produktu od: około 8-9 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1, 9g

Chcesz pochwalić littlemarshmallow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dostateczny
  • plusy:
    - poręczne opakowanie
    - daje dobry mat
    - nie tworzy maski, chyba że przesadzi się z ilością

minusy:
    - nietrwały
    - mam wrażenie, że powoduje przetłuszczanie się skóry, tam gdzie nakładam go najwięcej (strefa T, zwłaszcza nos)

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić Sway87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale szału nie robi
  • Ja się pytam, dlaczego nie ma na nim składu? Paranoja, ludzie nie wiedzą, co kładą na twarz, a w tym ja.

Zaczęłam używać go, ponieważ chciałam spróbować czegoś lepszego, a fundusze nie pozwalały mi kupić niczego z wyższej półki. Jako, że zawsze używałam pudrów dość drogich, trudno było mi się przełamać, ale w koncu kupiłam go.

Jakie są moje odczucia?
    Jak napisałam wcześniej, szału nie robi

-matuje na ok 3 godzinki, ale to mu można wybaczyć, bo chyba nie ma pudru matującego na cały dzień
    -ładne, poręczne opakowanie..napewno gdy zużyje puder wykorzystam go do czegos fajnego
    -cena
    -dość wydajny

hmmm...i to by było na tyle pozytywnych cech..jeśli chodzi o minusy, to jest ich więcej

-tworzy efekt pudrowej maski
    -absolutnie nie pudrować nim jakichkolwiek wyprysków- tylko je uwydatni
    -dość babciny zapach
    -brak składu!
    -kolor niestety po nałożeniu zmienia się
    -nie jest to kompletny efekt matowienia
    -widać go! a puder słóży tylko do wykończenia..nie ma prawa być go widać

Tak więc wybór kupna należy do Ciebie
    Pozdrawiam.Używam tego produktu od: 3 mcyIlość zużytych opakowań: 1 niecałe, lecz dotknęło dna

Chcesz pochwalić onanaturalna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry za niewielką cenę
  • +opakowanie - proste, eleganckie, trwałe, z lusterkiem, szkoda tylko że brak miejsca na puszek,
    +fajnie matuje - nie mam jakiejś super tłustej cery, świecę się w gorące dni i po paru godzinach w pracy, więc dla mnie w zupełności wystarczy, w ciągu dnia wymaga jednak poprawek,
    +nie tworzy efektu maski, nie podkreśla porów, nie wchodzi w zmarszczki, nie podkreśla skórek itp,
    +nie wysusza,
    +dobra gama kolorystyczna, dla bladziochów, moim zdaniem nie ciemnieje,
    +dla delikatnego efektu, jeśli macie ładną cerę można użyć samego pudru,
    +nie powoduje podrażnień, wyprysków, nie zapycha - nawet podczas codziennego stosowania,
    +fajnie kryje i wyrównuje kolor na całej twarzy,
    +wydajny-przy prawie codziennym stosowaniu wystarczył na 4 miesiące,

-jest bardzo... miękki - bardziej nadaję się do puszków niż do pędzli, chyba że ktoś ma bardzo delikatny pędzel. W przeciwnym razie pudru nabierze nam się bardzo dużo, jest on mniej wydajny i powstają w nim szybko "dziury",
    -pod koniec opakowania, jak w większości pudrów prasowanych bryła rozpada nam się na drobne kawałki - wtedy robi się problem, bo opakowanie trzeba delikatnie otwierać, przystaje być fajnie szczelne (nie polecam wówczas noszenia w torebce), ciężko to nakładać na pędzel/puszek bo grudki wypadają z opakowania i robi się balagan,
    -nie jest zbyt trwały - łatwo ściera się np. pod kaskiem,
    -jeśli ktoś ma dużo drobnych włosków na twarzy to może je podkreślać jeśli nałożymy zbyt dużo - polecam wtedy delikatnie przejechać palcami po twarzy, po kilku minutach powinno być ok kiedy "ustali" się na skórze,

Chcesz pochwalić SzaCian za czytelną i pomocną recenzję?