Rossmann, Babydream fur Mama, Wohlfuhl-Bad (Balsam do kąpieli)

Powiększ Rossmann, Babydream fur Mama, Wohlfuhl-Bad (Balsam do kąpieli)

Zgłoszony przez KONICZYNKA 47

Balsam o działaniu pielęgnującym i relaksującym. Balsam zawiera proteiny serwatkowe oraz duze ilosci naturalnych olejów roslinnych o silnym działaniu nawilzajacym. Produkt nie zawiera olejów mineralnych i silikonowych, nie zawiera barwników i konserwantów.

Skład: Skład kosmetyku: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Parfum, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Whey Protein, Lactose, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl - 10 Laurate, Polyglyceryl - 2 Laurate, Glyceryl Caprate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid.

Cena: 9zł /500ml
/s/

• Świetny jako żel pod prysznic
  • Długo się na niego czaiłam i w końcu zdecydowałam się na zakup. Ach jak świetna to była decyzja
    Skład cudowny, cena jak na taką pojemność również. Mam bardzo suchą skórę, nie mogę używać zwykłych żeli np. palmolive, ponieważ skrajnie mnie przesuszają. Po myciu tym balsamem wszystko jest w porządku, używam po nim lotionu dla dzieci również z Babydream i ten duet jest dla mnie świetny. Zapach bardzo mi odpowiada, butelka ładna tylko naklejkę z ciężarną lepiej odkleić Będę z przyjemnością kupować kolejne opakowania.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Lusia90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie potrafię się z nim rozstać
  • Gdyby nie wizażanki, nigdy bym pewnie na niego nie natrafiła (mimo częstych wizyt w Rossmannie). Na dział z kosmetykami dla kobiet w ciąży i w okresie połogu nie mam powodu zaglądać, poza tym sama nazwa balsam jest dość myląca. A już sam pomysł, by myć nim włosy... po raz kolejny okazuje się, że trwonienie godzin na czytaniu recenzji z KWC nie jest do końca bezproduktywne

Opakowanie zawiera aż 500 ml kosmetyku. Jakiś czas temu Rossmann zmienił kolor butelki i etykiety, ale charakter designu jest bardzo podobny do poprzedniej wersji. Brzydkie toto nie jest, lecz niczym szczególnym się nie wyróżnia. Uważam, że ze względu na lejącą konsystencję balsamu, bardziej odpowiedni byłby jednak dozownik z pompką (resztki preparatu mają tendencję do ściekania po bokach butelki). Na szczęście nie ma problemu z wydobyciem resztek. Z oceną stopnia zużycia też nie, albowiem kosmetyk jest na tyle oleisty i ciężki, że zawartość da się łatwo wyczuć ważąc butelkę w dłoniach. Pachnie delikatnie i pudrowo, coś a la kosmetyki dziecięce/mleko w proszku. Mnie osobiście zapach urzekł. Ładnie komponuje się też z mleczną barwą preparatu.

Składowo jest naprawdę świetnie, jak na produkt za 8 zł - nie ma SLESów, zamiast tego dwie delikatne substance myjące - Cocamidopropyl Betaine i Sodium Cocoamphoacetate. Do tego 3 oleje, proteiny serwatkowe, gliceryna, witamina E ... nic, tylko kupować. Balsam nie zawiera również barwników i konserwantów.

Balsam stosowałam od stóp do głów, zawsze z pozytywnym skutkiem. Poradził sobie świetnie w roli uniwersalnego myjadła podczas wizyty w szpitalu, nie bałam się również stosować go w higienie ran pooperacyjnych - działał wtedy przyjemnie kojąco.

W swojej docelowej funkcji, czyli jako PŁYN DO KĄPIELI delikatnie się pieni i działa zmiękczająco. Lekko barwi też wodę. Wanna po jego zastosowaniu nie wymaga doczyszczenia, mimo ostrzeżeń producenta. Po kąpieli skóra jest rozluźniona i lekko natłuszczona.

Najczęściej jednak stosuję Babydream POD PRYSZNICEM. Pieni się wtedy bardziej obficie, a i jego właściwości pielęgnacyjne są intensywniejsze. Ze względu na swoją rzadkość, jest średnio wydajny, ale biorąc pod uwagę niską cenę, nie stanowi to dla mnie problemu. Jest oleisty, dlatego nakłada się go z przyjemnym poślizigem.

Balsam jest też najlepszym PŁYNEM DO HIGIENY INTYMNEJ, jakiego dane mi było kiedykolwiek używać. Nadaje się do tego celu świetnie dzięki brakowi konserwantów, łagodnym detergentom i zawartości laktozy. Ta ostatnia jest pokarmem dla żyjących w okolicach intymnych bakterii, sprzyja zatem odbudowie flory bakteryjnej. Jest też świetny na podrażnienia.

Stosunkowo najrzadziej myłam nim TWARZ. Efekt nie różnił się wiele od działania pianki Decubal, może tylko odrobinę bardziej wysuszał. Była to jednak sytuacja ekstremalna i nie miałam wtedy na podorędziu żadnego kremu ani toniku.

Często za to myję używam Babydreamu jako SZAMPONU, od kilku miesięcy na zmianę z Alterrą w wersji z granatem. Nadaje się z powodzeniem do codziennej pielęgnacji włosów porowatych, skłonnych do przetłuszczania się. Sprawia, że są miękkie i sypkie, również lekko nabłyszcza (tu również sprawdzają się proteiny serwatkowe). Nie obciąża ani nie wysusza.

Polecam Babydream z całego serca tym wizażankom (chyba coraz mniej licznym), które jeszcze go nie przetestowały. Jest to naprawdę świetny uniwersalny kosmetyk o wysokim komforcie stosowania, od którego zdążyłam się już uzależnić. Nie tylko jest w stanie zastąpić wiele kosmetyków, ale robi to w sposób bijący na głowę wiele specjalistycznych preparatów. Rzadko kupuję dwa razy ten sam produkt, ale bez niego jestem w stanie wytrzymać najwyżej kilkanaście dni.

Zalety:
    delikatny
    uniwersalny
    lekko nawilża i natłuszcza
    łagodzi podrażnienia
    sielsko-dziecinnie pachnie
    tani
    z dobrym składem
    łatwo dostępny

Wady
    nieco nieporęczny dozownik
    średnio wydajny (bo rzadki)

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Relativity za czytelną i pomocną recenzję?
  • codzienny szampon
  • pojemność: 500ml
    dostępność: tylko rossmann
    pojemnik: średnio wygodny, otwór jest trochę za duży przez co wylewa się niepotrzebnie sporo płynu, jeśli chodzi o design to nie robi na mnie większego wrażenia oprócz wygrawerowanych motylków!
    zapach: bardzo pudrowy, słodki, mniej "dzieciowy" niż zwykłe produkty babydream, ale ciągle gdzieś nuta zapachowa pozostaje podobna
    konsystencja: bardzo rzadka, coś jak mocno rozcieńczony żel pod prysznic
    kolor: biały
    wydajność: bardzo wydajny! to opakowanie wystarczyło mi na pół roku stosowania ok 3 razy w tygodniu!
    moja opinia: tego balsamu do kąpieli używałam jako... szampon do włosów, ponieważ jest bardzo delikatny, nie zawiera silikonów, co jest ważne w szamponie (odżywki to co innego)! nie zawiera też mocnych detergentów, więc doskonale sprawdza się na co dzień nie powoduje swędzenia skóry głowy czy łupieżu. bardzo dobrze myje, pieni się i nawilża skalp. równie dobrze zmywa oleje (chociaż jeżeli nie przyłożyłam się do tego zbytnio, zdarzało mi się włosów nie domyć (ale może to przez gęsty olej)). nie polecałabym go jednak osobom, które mają przetłuszczające się włosy, ponieważ balsam sam w sobie zawiera olejki, dlatego takie włosy może dodatkowo obciążyć (mnie nic takiego się nie zdarzało). płynu użyłam także zgodnie z przeznaczeniem czyli jako płyn do kąpieli. lekko zafarbował wodę na mleczny kolor, nie pienił się, skóry nie nawilżył zbyt mocno, ale też jej nie wysuszył. wanny nie myło się gorzej niż zwykle. spróbowałam go również jako mydło i w tej wersji dużo lepiej skórę nawilżał
    ja sięgnę po niego pewnie jeszcze nie raz, bo łagodnych szamponów w przystępnej cenie na rynku nie jest zbyt wiele!

Używam tego produktu od: nie pamietam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ajdija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Używam go do mycia włosów.

+dobrze zmywa oleje
    +delikatny skład

-nie zauważyłam jakiegoś nawilżenia włosów
    -mało wydajny

Jak na razie jest moim ulubionym "szamponem" do zmywania olejków.

Chcesz pochwalić Asia0702 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chętnie do niego wrócę
  • Kupiłam ten produkt zachęcona pozytywnymi opiniami i nie zawiodłam się
    W zasadzie mogę się podpisać pod wszystkimi poprzednimi pozytywnymi opiniami, ale napiszę też trochę od siebie.
    Balsam używałam jedynie do mycia ciała. Przy następnym opakowaniu spróbuję wykorzystać w innych celach

KONSYSTENCJA jest wodnista i lejąca. Na początku trzeba się przyzwyczaić do jego stosowania.

ZAPACH przyjemny, jak kosmetyki dla dzieci. Trochę pudrowy, ale nie intensywny. Nie utrzymuje się na skórze. Może następnym razem spróbuję połączenie tego balsamu z oliwką do ciała, żeby zapach był trwalszy.

OPAKOWANIE poręczne, chociaż mogłoby być przezroczyste, żeby kontrolować ilość pozostałego produktu. Uważam też że gdyby otwór był nieco mniejszy to łatwiej by się go dozowało (i na pewno też mniej i wystarczyłby na dłużej). Jednak, jeśli używa się go zgodnie z przeznaczeniem, czyli wlewając pod strumień wody do kąpieli to jest ok.

SKŁAD bardzo naturalny, wypełniony olejkami i bez zbędnej chemii - duży plus!

DZIAŁA delikatnie nawilżająco - nie używałam już później balsamu do ciała, chociaż nie mam za dużego problemu z suchą skórą. Może trochę kiepsko myje (brak substancji typowo myjących) i nie nadaję się za bardzo po ćwiczeniach fizycznych i dla odświeżenie. Ale dla relaksu i przyjemności jak najbardziej tak

+ Nie brudzi wanny, mimo iż producent ostrzega że tak może się stać.
    + Cena/jakości/wydajności

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500 ml

Chcesz pochwalić Cocomily za czytelną i pomocną recenzję?
  • Superowy
  • Dostępność:Rossmann za ok 10 zł
    Pojemność :500 ml
    Opakowanie:Średnio poręczne i nie widać ile produktu jeszcze zostało,ale da się z nim wytrzymać.
    Zapach i konsystencja:Jak dla mnie jest to zapach typowo dziecięcych kosmetyków,bardzo delikatny i prawie nie do wyczucia.Konsystencja natomiast jest lekko lejąca,ale nie wodnista i biała.
    Działanie:Balsam ze względu na brak SLS pieni się słabo,ale to wcale nie sprawia,że jest mniej wydajny od zwykłych płynów.Na dodatek bardzo ładnie oczyszcza skórę i jej nie wysusza-nie nawilży jej też jakoś super,ale nawet nie stosując żadnych balsamów przy skórze która nie jest mega sucha nie odczujecie dyskomfortu.Myślę,że jeszcze do niego wrócę

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 50-60 %

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Od kiedy zmywam nią makijaż, skóra nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Po wlaniu do kąieli wspaniale nawilża całę ciało. Ładnie pachnie. Używam czasem do mycia włosów, sprawdza się ok. Konsystencja jest bardzo rzadka, w końcu to balsam do kąpieli, ale super się pieni, więc to nie przeszkadza.

Przelałam ją do opakowania z dozownikiem po żelu Babydream, więc opakowania nie oceniam (aczkolwiek w normalnym opakowaniu da się wygodnie używać).

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić solangeashtray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny jako szampon!
  • Produktu nie używam zgodnie z przeznaczeniem, ale jako szampon na co dzień.

+nie obciąża włosów
    +dobrze zmywa nawet oleje
    +dość przyjemnie pachnie, chociaż niektórych zapach może drażnić
    +cena - za taką pojemność to grosze!
    +wielozadaniowy
    +delikatny
    +skład

+/-średnio wydajny - ze względu na konsystencję
    +/-dostępność - jest w każdym Rossmannie, ale nie u każdego ta drogeria jest

-plącze włosy, ale po pierwsze to mleczko nie jest do włosów, a po drugie odżywkę tak czy tak należy nakładać. Wtedy problemu nie ma
    -bardzo rzadki

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić Higurashi za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatność, fajny skład i super cena
  • Myjadełko. Konsystencja dość rzadka, ale ujdzie. Nie jest agresywny w składzie, zmiękcza skórę. Ogólnie w porządku, dla dorosłych i dzieciaczków Zapach mnie drażni( odejmuję gwiazdki).

Używam tego produktu od: pażdziernik 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1całe, drugie 1/3

Chcesz pochwalić Debacz1984 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polubiliśmy się
  • Przyjemny zapach i używanie mimo troche dziwnej konsystencji. Kosmetyk wielofunkyjny. Pozostawia skórę delikatnie nawilżoną i pachnącą. Bardzo go lubię. Stosunek ceny do pojemności- rewelacja

Używam tego produktu od: 2mcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Dziuba_ za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij