Rossmann, Babydream fur Mama, Wohlfuhl-Bad (Balsam do kąpieli)

Powiększ Rossmann, Babydream fur Mama, Wohlfuhl-Bad (Balsam do kąpieli)

Zgłoszony przez KONICZYNKA 47

Balsam o działaniu pielęgnującym i relaksującym. Balsam zawiera proteiny serwatkowe oraz duze ilosci naturalnych olejów roslinnych o silnym działaniu nawilzajacym. Produkt nie zawiera olejów mineralnych i silikonowych, nie zawiera barwników i konserwantów.

Skład: Skład kosmetyku: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Parfum, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Whey Protein, Lactose, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl - 10 Laurate, Polyglyceryl - 2 Laurate, Glyceryl Caprate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid.

Cena: 9zł /500ml
/s/

• Świetny produkt
  • Zacznę od tego że jeśli brakuje go w rossmannach to dlatego że wprowadzają nową wersję tego kosmetyku z nowym składem... (u mnie jest już od jakichś 2 miesięcy). Nowy skład:
    aqua, sorbitol, glycine soja (soybean) oil, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, glycerin, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, lactose, whey protein, helianthus annuus (sunflower) seed oil, cocamidopropyl hydroxysultaine, xanthan gum, levulinic acid, p-anisic acid, tocopherol, sodium levulinate, sodium chloride, citric acid, parfum.
    Nie znam się na składach, więc nie wiem czy zmienił się na lepsze czy na gorsze - może jakaś bardziej obeznana w temacie wizażanka podpowie??
    Zmieniła się konsystencja produktu, teraz przypomina mi bardzo rzadkie kremowe mydło w płynie, wcześniej była bardziej mleczna(?), poza tym produkt teraz mocniej się pieni. Zapach też jakby mniej pudrowy, a może po prostu się do niego przyzwyczaiłam.
    Tak czy inaczej bardzo go lubię bo można stosować go do całego ciała, jako szampon, płyn do kąpieli, żel pod prysznic, żel do mycia twarzy, płyn do higieny intymnej - dzięki temu świetnie spisuje się na wyjazdach - zabieram tylko jeden produkt zamiast 3 czy 4.
    Do kąpieli jest ok, chociaż wolę go stosować pod prysznicem, mam wrażenie że bardziej wtedy nawilża.
    Stosuję do mycia twarzy - jako środek do demakijażu twarzy i oczu.
    Jako szampon łagodzi moją wrażliwą skórę głowy.
    Faktycznie przez rzadką konsystencję i butelkę bez dozownika nie jest zbyt wydajny ale mimo wszystko wart swojej ceny
    Serdecznie polecam spróbować!!

Ilość zużytych opakowań: ok. 10?

Chcesz pochwalić Fari za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemny
  • Jest to mój ulubiony balsam pod prysznic
    +świetny, naturalny skład
    +pięknie pachnie
    +całkiem dobrze się pieni
    +myje
    +skóra jest po nim miękka i gładka

- trochę niewygodnie się do nabiera, bo jest bardzo rzadki (i jeszcze ten za duży otwór w butelce)

Co do nawilżania to spisuje się na pewno trochę lepiej niż normalny żel, ale jak się ma bardzo suchą skórę (jak ja) to nie można się spodziewać cudów i bez balsamu i tak się nie obejdzie.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić margalit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Kupiłam z myślą o myciu włosów. Spisał się naprawdę dobrze.

PLUSY
    + tani
    + duża pojemność
    + wielofunkcyjny
    + zmywa oleje z włosów
    + piękny zapach

MINUSY
    - mało wydajny
    - rzadka konsystencja (wylewa się go za dużo przy przechylaniu butli kiedy jest pełny)
    - mógłby być w mniejszych butelkach

Myślę że do niego wrócę.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić MrsHetfield za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kochany
  • Używam go tylko jako szamponu do włosów i pod tym kątem będę go oceniać
    Przy moich loczkach spisuje się idealnie

+dobrze myje (choć na początku miałam problemy, cięgle niedomyte włosy, ale to kwestia czasu żeby nauczyć się nim myć )
    +nie plącze i nie wysusza
    +pięknie pachnie
    +nie robi włosom krzywdy na dłuższą mete
    +po umyciu (jeszcze bez odżywki) są przyjene w dotyku
    +wygodna butelka

-mało wydajny ze względu na konsystencję
    -strasznie szerokie oczko, przez co łatwo o wylanie zbyt dużej ilości
    -bardzo często go nie ma w Rossmannie

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: 4 lub 5

Chcesz pochwalić szynnka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny płyn.
  • Zaznaczam, że nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ używałam tego kosmetyku pod prysznicem, a jego użycie w ten sposób (inaczej niż zgodnie z jego przeznaczeniem) było średnio wygodne i ekonomiczne.

Płyn idealnie i delikatnie myje ciało. Ma również delikatny, bardzo przyjemny zapach. Konsystencja jest rzadka, ponieważ jest to płyn do kąpieli. Płyn nie podrażnia skóry, pozostawia ją lekko nawilżoną, można już zrezygnować z nakładania balsamu. Bardzo polecam.

plusy
    +delikatny, ale skuteczny
    +piękny, delikatny zapach
    +niska cena w stosunku do pojemności
    +nie musimy już po jego użyciu nakładać balsamu na ciało

minusów nie dostrzegam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nektar dla skóry
  • Zacznę od zapachu, który mnie powalił.....piękny, cudowny, otulający. Nastepnie uwagę skierowałam na skład - posiada olejki, ma bardzo fajny skład co wazne dla naszej skóry - a nie jak większość takich produktów (zawierają może z 1 extrakt i na tym się kończy). Faktycznie konsystencja kremu, ale pięknie się pieni. Zostawia na ciele ten cudny zapach (choć nie za długo gdyż to przezież tylko krem do mycia - dodam, że używam jako żel pod prysznic). Podczas golenia skóra nie jest podrażniona. Naprawdę polecam + oliwkę z tej serii oraz balsam. Cena również dobra choć przyznam, że jeszcze krótki czas temu produkt ten kosztował w Rossmanie około 8,50zł a teraz jest już po 9,99zł - dlaczego tak?

Używam tego produktu od: pół roku?
    Ilość zużytych opakowań: 4 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Malgoska82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK !
  • Jak najbardziej polecam. Ja używałam go jedynie do mycia twarzy,bo do mycia ciała używam innych żeli
    +super zmywa makijaż
    +nie podrażnia
    +mega wydajny
    +dobrze myje
    +nie zapycha
    Niestety w moim Rossmanie już go nie ma A szkoda, bo napewno kupiłabym ponownie...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Alyssa20 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Nawilżające mleczko pod prysznic..
  • Moja skóra ma tendencję do przesuszania , kiedy używałam zwykłych żeli albo płynów za każdym razem po kąpieli musiałam nawilżać skórę balsamem lub oliwką. Kiedy pierwszy raz kupiłam te balsam mój problem się skończył.

Plusy:
    - naturalny skład
    - nie przesusza skóry ,a wręcz ją nawilża. Kiedy po kąpieli zapomnę posmarować ją balsamem nic złego się nie dzieje.
    - zapach dla mnie jest przyjemny ,ale niektórym może przeszkadzać
    - balsam ma dużą pojemność co przy tak rzadkiej konsystencji jest dobre i nie jest drogi
    Minusy:
    - ma bardzo rzadką ,lejącą konsystencję przez co jest naprawdę niewydajny.

Używam tego balsamu od dawna i na razie nie zmienię go na żaden inny.

Ilość zużytych opakowań: 4 ,może więcej

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić hoke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny jako żel pod prysznic
  • Długo się na niego czaiłam i w końcu zdecydowałam się na zakup. Ach jak świetna to była decyzja
    Skład cudowny, cena jak na taką pojemność również. Mam bardzo suchą skórę, nie mogę używać zwykłych żeli np. palmolive, ponieważ skrajnie mnie przesuszają. Po myciu tym balsamem wszystko jest w porządku, używam po nim lotionu dla dzieci również z Babydream i ten duet jest dla mnie świetny. Zapach bardzo mi odpowiada, butelka ładna tylko naklejkę z ciężarną lepiej odkleić Będę z przyjemnością kupować kolejne opakowania.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Lusia90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie potrafię się z nim rozstać
  • Gdyby nie wizażanki, nigdy bym pewnie na niego nie natrafiła (mimo częstych wizyt w Rossmannie). Na dział z kosmetykami dla kobiet w ciąży i w okresie połogu nie mam powodu zaglądać, poza tym sama nazwa balsam jest dość myląca. A już sam pomysł, by myć nim włosy... po raz kolejny okazuje się, że trwonienie godzin na czytaniu recenzji z KWC nie jest do końca bezproduktywne

Opakowanie zawiera aż 500 ml kosmetyku. Jakiś czas temu Rossmann zmienił kolor butelki i etykiety, ale charakter designu jest bardzo podobny do poprzedniej wersji. Brzydkie toto nie jest, lecz niczym szczególnym się nie wyróżnia. Uważam, że ze względu na lejącą konsystencję balsamu, bardziej odpowiedni byłby jednak dozownik z pompką (resztki preparatu mają tendencję do ściekania po bokach butelki). Na szczęście nie ma problemu z wydobyciem resztek. Z oceną stopnia zużycia też nie, albowiem kosmetyk jest na tyle oleisty i ciężki, że zawartość da się łatwo wyczuć ważąc butelkę w dłoniach. Pachnie delikatnie i pudrowo, coś a la kosmetyki dziecięce/mleko w proszku. Mnie osobiście zapach urzekł. Ładnie komponuje się też z mleczną barwą preparatu.

Składowo jest naprawdę świetnie, jak na produkt za 8 zł - nie ma SLESów, zamiast tego dwie delikatne substance myjące - Cocamidopropyl Betaine i Sodium Cocoamphoacetate. Do tego 3 oleje, proteiny serwatkowe, gliceryna, witamina E ... nic, tylko kupować. Balsam nie zawiera również barwników i konserwantów.

Balsam stosowałam od stóp do głów, zawsze z pozytywnym skutkiem. Poradził sobie świetnie w roli uniwersalnego myjadła podczas wizyty w szpitalu, nie bałam się również stosować go w higienie ran pooperacyjnych - działał wtedy przyjemnie kojąco.

W swojej docelowej funkcji, czyli jako PŁYN DO KĄPIELI delikatnie się pieni i działa zmiękczająco. Lekko barwi też wodę. Wanna po jego zastosowaniu nie wymaga doczyszczenia, mimo ostrzeżeń producenta. Po kąpieli skóra jest rozluźniona i lekko natłuszczona.

Najczęściej jednak stosuję Babydream POD PRYSZNICEM. Pieni się wtedy bardziej obficie, a i jego właściwości pielęgnacyjne są intensywniejsze. Ze względu na swoją rzadkość, jest średnio wydajny, ale biorąc pod uwagę niską cenę, nie stanowi to dla mnie problemu. Jest oleisty, dlatego nakłada się go z przyjemnym poślizigem.

Balsam jest też najlepszym PŁYNEM DO HIGIENY INTYMNEJ, jakiego dane mi było kiedykolwiek używać. Nadaje się do tego celu świetnie dzięki brakowi konserwantów, łagodnym detergentom i zawartości laktozy. Ta ostatnia jest pokarmem dla żyjących w okolicach intymnych bakterii, sprzyja zatem odbudowie flory bakteryjnej. Jest też świetny na podrażnienia.

Stosunkowo najrzadziej myłam nim TWARZ. Efekt nie różnił się wiele od działania pianki Decubal, może tylko odrobinę bardziej wysuszał. Była to jednak sytuacja ekstremalna i nie miałam wtedy na podorędziu żadnego kremu ani toniku.

Często za to myję używam Babydreamu jako SZAMPONU, od kilku miesięcy na zmianę z Alterrą w wersji z granatem. Nadaje się z powodzeniem do codziennej pielęgnacji włosów porowatych, skłonnych do przetłuszczania się. Sprawia, że są miękkie i sypkie, również lekko nabłyszcza (tu również sprawdzają się proteiny serwatkowe). Nie obciąża ani nie wysusza.

Polecam Babydream z całego serca tym wizażankom (chyba coraz mniej licznym), które jeszcze go nie przetestowały. Jest to naprawdę świetny uniwersalny kosmetyk o wysokim komforcie stosowania, od którego zdążyłam się już uzależnić. Nie tylko jest w stanie zastąpić wiele kosmetyków, ale robi to w sposób bijący na głowę wiele specjalistycznych preparatów. Rzadko kupuję dwa razy ten sam produkt, ale bez niego jestem w stanie wytrzymać najwyżej kilkanaście dni.

Zalety:
    delikatny
    uniwersalny
    lekko nawilża i natłuszcza
    łagodzi podrażnienia
    sielsko-dziecinnie pachnie
    tani
    z dobrym składem
    łatwo dostępny

Wady
    nieco nieporęczny dozownik
    średnio wydajny (bo rzadki)

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Relativity za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij