KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła, pasty i żele do mycia twarzy

Tołpa Dermo Face, Physio, Żel do mycia twarzy i oczu

Kupi ponownie: 56% osób
    Hotaru90
    9 maja 2019 o 13:42
    Bardzo delikatny żel
    Tubkę żelu Physio o pojemności 50 ml znalazłam w jednym z beauty boxów. Lubię kosmetyki Tołpy więc chętnie wzięłam się za testy. Żel ma postać bezbarwnej galaretki o bardzo ładnym zapachu. Dobrze rozprowadza się po twarzy i łatwo zmywa. Podczas mycia pieni się bardzo delikatnie. Ma bardzo łagodne działanie, jest bezpieczny dla oczu: nie powoduje ich pieczenia, łzawienia czy zamglonego wzroku. Generalnie, zgadzam się z recenzją MoniaPasi - żel nie daje poczucia takiego mocnego, dogłębnego oczyszczenia skóry. Mi sprawdził się wieczorem tylko w parze ze szczoteczką soniczną lub podczas oczyszczania dwuetapowego. Odnoszę wrażenie, że sam niezbyt dokładnie domywa wszystkie zanieczyszczenia i ta skóra nie jest taka odświeżona. Z drugiej strony osoby z bardzo wrażliwą cerą oraz oczami z pewnością docenią jego delikatne działanie, bez podrażnień. Nie powodował on również uczucia ściągniętej czy wysuszonej skóry. Chociaż ostatecznie żel był całkiem ok, ja się na niego nie skuszę z jeszcze jednego powodu. Ze względu na to, że słabo się pienił, nakładała go dość sporo na twarz, żeby faktycznie poczuć, że dociera on do każdego zakamarka :) więc u mnie żel ma średnią wydajność. Podsumowując, żel będzie świetny dla osób z wrażliwą, wymagającą delikatnej pielęgnacji cerą. Dla mnie jest on ok, ale mam innych ulubieńców do oczyszczania. Fajnie było wypróbować jeden z hitów Tołpy, jednak zdecydowanie ja potrzebuje na codzień mocniejszego działania kosmetyków do mycia twarzy.
    Zalety:
    • + zapach
    • + przyjemna, gęsta konsystencja
    • + łagodny dla oczu
    • + nie podrażnia, nie ściąga i nie wysusza cery
    • + dobrze dogaduje się ze szczoteczką soniczną
    • + sprawdził się podczas oczyszczania dwuetapowego
    • + cena
    • + dostępność
    Wady:
    • - bardzo słabo się pieni
    • - średnia wydajność
    • - zastosowany solo do mycia twarzy nie daje poczucia takiego dokładnego oczyszczenia i odświeżenia
    Używa produktu od:tydzień
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie

41 osób uznało tą opinię za pomocną
    MoniaPasi
    11 kwietnia 2019 o 11:33
    3 / 5
    Niby oczyszcza, niby makijaż zmywa, ale tak niechlujnie...
    Miniaturę tego zelu znalazłam w jednym z beauty box. Jest żelowy, przezroczysty i posiada całkiem przyjemny, delikatny i orzeźwiający zapach. Łatwo się rozprowadza, pieni i bez problemu spłukuje. Najpierw zmywam oczy płatkiem z innym produktem, później tym samym płatkiem przeciągam po twarzy by zmyć wierzchnią warstwę makijażu i dopiero używam żelu do mycia. Niestety po jego użyciu nie czułam by moja skóra była dobrze oczyszczona. Kilka razy po takim rytuale wzięłam płatek nasączony płynem micelarnym i widać było na nim ślady kremu BB, czego być nie powinno. Dopiero podwójne mycie tym żelem daje odpowiednie rezultaty, czyli całkowite zmycie makijażu, jednak tylko makijażu, bo jakoś w dalszym ciagu brakuje mi tu poczucia dobrze oczyszczonej skóry twarzy. Po użyciu skóra się nie lepi, nie zauważyłąm też by podrażniał, uczulał czy wyskakiwały po nim jakieś niespodzianki. Nie odczuwałam ściągniecia, ale też nie było nawilżenia. Nie zauważyłam by łagodził podrażnienia i zaczerwienia. Po prostu średnio mył i na tym się kończyły jego zadania. Dla mnie niestety średni, zużyłam i wracać nie zamierzam, za słabo oczyszcza.
    Zalety:
    • - przyjemny zapach
    • - fajna konsystencja
    • - dobrze się rozprowadza, pieni i szybko spłukuje
    • - nie pozostawia żadnej warstwy
    • - nie uczulił i nie podrażnił
    Wady:
    • - kiepsko oczyszcza, tylko powierzchownie
    • - nie pozostawia uczucia dobrze oczyszczonej twarzy
    • - nie zauważyłam by łagodził podrażnienia i zaczerwienia
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:jedna próbka

32 osób uznało tą opinię za pomocną
    bbozenka
    4 czerwca 2019 o 11:33
    5 / 5
    Delikatność delikatności
    Kupiłam w Hebe na jakieś promocji. Lubię markę Tołpa. Zainteresował mnie skład tego produktu i deklaracja że można nim myć oczy - szukałam właśnie czegoś bardzo delikatnego. Rzeczywiście żel jest wyjątkowo łagodny. Po umyciu skóra na buzi jest... nawilżona! Zero ściągnięcia czy przesuszenia, czuję komfort jakbym właśnie nałożyła lekki krem. Pierwszy raz spotkałam się z takim żelem do mycia twarzy. Ponadto w dotyku cera jest mięciutka i delikatna. Tak jak deklaruje producent można nim myć również oczy. Żadnych podrażnień i szczypania, nie ma później zamglonego spojrzenia ani żadnego dyskomfortu. U mnie ten żel sprawdza się fantastycznie. Mam mieszaną cerę 30+. Na wieczór robię wstępnie demakijaż przy pomocy płynu micelarnego albo mleczka (głównie skupiam się na oczach i ustach), później całą twarz traktuję olejkiem robiąc przy tym lekki masaż, a dopiero na samym końcu myję buzię przy pomocy żelu i wody. I przy takim wielostopniowym oczyszczaniu cery ten żel jest swoistą wisienką na torcie. Powiem szczerze że sam niewiele by zdziałał, bo pełny makijaż wykonany przy użyciu trwałych formuł to chyba by zmywał w nieskończoność... Ten żel będzie idealny dla osób takich jak ja, które wcześniej robią zasadniczy demakijaż przy użyciu innych produktów i potrzebują jedynie odświeżenia finalnego cery, albo takich które stosują minimalizm w makijażu. Świetnie sprawdza mi się rano, gdy na dzień dobry chcę zmyć sebum i pozostałości nocnej pielęgnacji. Zwykle gdy myłam twarz żelem to pojawiało się lekkie uczucie ściągnięcia, a przy tym produkcie nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam i za to go uwielbiam. Używam go codziennie od przeszło dwóch miesięcy (niedługo mi się skończy) i w tym czasie nie pamiętam, żebym choć raz miała po demakijażu zaczerwienienie na twarzy. Mam wrażenie że on wręcz łagodzi podrażnienia i koi całodzienne zmęczenie skóry. Naprawdę cudowny produkt. Pewne przy młodej albo tłustej cerze się nie sprawdzi, ale posiadaczki skóry wrażliwej, delikatnej, nadreaktywnej czy dojrzałej z pewnością docenią ten żel i jego nawilżająco-kojące działanie. Jedyne do czego mogę się doczepić to w zasadzie opakowanie, bo niby ładne, niby funkcjonalne, można postawić na tubce, ale z początku "atakowało" mnie produktem. Żelu na jednorazowe umycie twarzy wystarczy tyle co mały paznokieć, natomiast z tubki wylewało się w sposób niekontrolowany zbyt dużo produktu, a co za tym idzie schodził błyskawicznie i w oczach go ubywało (zupełnie niepotrzebnie). Dopiero teraz, pod koniec opakowania jakoś to ogarnęłam i mam wrażenie że wreszcie wyciskam tyle ile mi potrzeba. Widziałam że można ten żel nabyć również w wersji z pompką i choć wychodzi odrobinę drożej, to jednak następnym razem kupię właśnie w takiej, wygodniejszej do aplikacji formie. Konsystencja produktu jest gęsta, żelowa, przeźroczysta. Zapach bardzo neutralny, praktycznie niewyczuwalny. Pieni się licho (w składzie brak SLSu i PEGów) ale dla mnie to raczej sygnał że ten żel rzeczywiście ma dobry skład, przyjazny dla pH skóry. Polecam. Na pewno kupię ponownie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym taki produkt to prawdziwy skarb.
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria Hebe

26 osób uznało tą opinię za pomocną
    ZuzkaG
    18 listopada 2023 o 12:24
    4 / 5
    Delikatne oczyszczanie idealne dla skóry wrażliwej
    Po rozpoczęciu kuracji leczenia trądziku szukałam łagodnego żelu do mycia twarzy, ale również takiego, który mimo swoich łagodzących i delikatnych walorów domyje twarz zarówno rano jak i wieczorem. Skusiłam się na ten żel i nie żałuję! Jestem w trakcie już nie wiem którego opakowania, ale zdecydowanie jest to kosmetyk, ktory zawsze musi być w zapasie u mnie na półce. Jeżeli chodzi o zalety produktu to jest to zdecydowanie jego formuła. Kosmetyk jest w postaci żelu i po nałożeniu czujemy takie przyjemne otulenie, nie ma żadnego pieczenia (uważać trzeba na oczy bo przy wrażliwych może delikatnie szczypać). Dodatkowo żel znajduje się w wygodnym do stosowania opakowaniu (zarówno ten w tubie jak i w buteleczce z pomką). Co bardzo ważne żel nie zapycha! Nie powoduje podrażnień, nie pieni się. Ja stosuje go jako drugi etap oczyszczania i tak sprawdza się dla mnie najlepiej. Żel jest bardzo ale to bardzo wydajny! Aby umyć całą twarz wystarczy jego niewielka ilość, świetnie pracuję pod palcami, nie ma grudek. Zdecydowanie nie polecam stosować tego kosmetyku jako jedyny etap oczyszczania (chyba, że mycie twarzy rano wtedy radzi sobie bardzo dobrze). Żel bardzo delikatnie oczyszcza więc jeżeli używacie SPF I do tego nakładacie makijaż to wieczorem polecam zacząć od czegoś co do wszystko pięknie rozpuści i oczyści a ten żel zastosować jako drugi etap i uzupełnienie oczyszczania.
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:Drogeria Hebe

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    _martyna_p
    19 lipca 2022 o 20:11
    Tołpa, Dermo Face, Physio, Żel do mycia twarzy i oczu
    Delikatnie usuwa zanieczyszczenia ale nie radzi sobie dobrze z mocnym makijażem. Pozostawia efekt ściągniętej skóry . Bardzo łagodny nie podrażnia i nie szczypie podczas okolic włoku oka. Jest bezwonny, gęsta konsystencja żelu i nie pieni się.
    Zalety:
    • Cena
    • Nie szczypie oczu
    • Nie podrażnia
    • Delikatny
    Wady:
    • Pozostawia efekt ściągniętej twarzy
    • Nie radzi sobie z mocnym makijażem
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania